NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jak budu reagovat, pokud mne při naturistické rekreaci nebo akci bude někdo cizí fotografovat z blízka:

Vložil Anonymní, 20. Prosinec 2008 - 13:22
Focení mi dělá potěšení a souhlasím i se zveřejněním fotky.
6% (8 hlasů)
Nemám problém ani s focením, ani se zveřejněním, prostě to neřeším.
37% (51 hlasů)
Focení mi nevadí, ale zveřejnění by mi vadilo.
13% (18 hlasů)
Fotit ano, ale pouze pro soukromou potřebu, jen když je záruka, že nebude fotka (video) zveřejněna.
19% (27 hlasů)
Když mne někdo fotí, bráním se, protestuji nebo odejdu.
11% (15 hlasů)
Při focení reaguji různě, ale zveřejnění mi velmi vadí, reaguji smírně, snažím se dohodnout.
6% (9 hlasů)
Při focení reaguji různě, ale zveřejnění mi velmi vadí, reaguji rozhodně a nevylučuji ani soudní žalobu.
6% (8 hlasů)
Na focení reaguji agresivně, třeba i útokem nebo žalobou k soudu.
2% (3 hlasy)
Celkem hlasů: 139
0
 
-

Zase si nevyberu :-)

Vložil misak, 21. Prosinec 2008 - 14:10
Obvykle se snažím uhnout a nekazit obrázek, když vlezu do záběru („dyk víš, že sem plachej“), ale nechápu, kdo normální může pro soukromou potřebu cizí lidi fotit zblízka (vyjma soutěží – když se někdo chce ukázat, tak asi zájem potěší).
S kamarádem jsme se u moře vyfotili na památku, takže pár našich společných známých mě pak mezi řečí pochválilo (to nenaštve, a aspoň byla chvilku lekrace).
Čili mě focení někdy potěší, většinou nemám problém a neřeším to, ale cizím se snažím uhnout ze záběru. A malování na tělo se skoro jistě nikdy nezúčastním(e) – mimo jiné hlavně kvůli té hordě fotografů. [Vyplazený jazyk]
… Ale vlastně ne – tady jde o ty cizí, takže nejspíš ta pětka, když se snažím uhnout.
 
-

pravidla

Vložil Pohodička (bez ověření), 21. Prosinec 2008 - 17:51

Pohodička – filozof a naturista MEDY Myslím si, že se vrátíme k pravidlům, která již dávno platí: 1) nefotíme naturistu z blízka tak, aby bylo možné rozpoznat jeho identitu. Problém zůstává s možností zoomu (přiblížení). 2. z blízka fotíme pouze se souhlasem. 3. publikujeme pouze fotky dokumentující naturistickoé aktivity a pouze na naturistických stránkách. 4. na požádání těch, kdo na ní jsou, lze kteroukoli fotku smazat. [Úsměv] To ale platilo už dávno. No a lidé, kteří se mezi sebou znají, dohodnou si pravidla vlastní a na určitých naturistických akcí se omezené fotografování povoluje pořadatelem a tato možnost se uvede v pozvánce. [Spiklenec] Naturistické soutěže se však běžně fotí a natáčí i ve světě z důvodu propagace naturismu a účastníci i kolemstojící s tím musí počítat. Samozřejmě je možné také naopak fotit fotografy. [Úsměv] Lze to přijmout?

 
-

Už nehlasuji

Vložil VestonickaVenuse, 23. Prosinec 2008 - 15:29
Obrázek uživatele VestonickaVenuse

Je to zbytečné, stejně se nic nezmění. Napsala jsem poslední komentář k tomuto tématu a nehodlám to dál rozpitvávat. Od toho jsou ti jiní [Smích]

 
-

důležitá okolnost

Vložil Pohodička (bez ověření), 25. Leden 2009 - 10:23

Pohodička – filozof a naturista MEDY My jsme při zápalu diskuse neuvedli jednu důležitou okolnost: zda fotíme zblízka svoji rodinu nebo cizí naturisty. Myslím si, že všechni, kdo se domáhali možnosti fotit, mysleli na focení své rodiny a přátel. Když tedy dodržíme dvě pravidla: fotíme sami sebe a fotky nikde nezveřejňujeme, pak žádný problém s focením nebude.

 
-

Pane kolego,

Vložil natur, 25. Leden 2009 - 11:10
Obrázek uživatele natur

Pane kolego, v Čestlicích bylo 700 lidí, já osobně jsem foťák neviděl, prý se tam pohyboval při akcích a soutěžích oficiální fotograf. A všichni ti lidé byli spokojení, myslím si že velmi spokojeni, a zřejmě jim zase tak moc nebudou fotky z tohoto večera chybět. Podstatné jsou zážitky a vzpomínky. Takže doporučuji „nadšeným fotografům“ fotit si svoji rodinku někde v soukromí či na opuštěných místech a neobtěžovat svým počínáním cizí lidi.

A chtěl bych při této příležitosti poděkovat všem účastníkům, že tak disciplinovaně vyhověli přání vedení aquaparku a svým počínáním vytvořili v areálu vynikající atmosféru, a tím nemyslím pouze otázku fotografování. natur

 
-

souhlas

Vložil Pohodička (bez ověření), 25. Leden 2009 - 11:59

Pohodička – filozof a naturista MEDY Ano, pohoda a spokojenost na úspěšných akcích je prioritou, vše ostatní jsou jen okolnosti, které k tomu mají vést.