NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Využili byste možnost vykoupat se bez plavek na veřejném koupališti v letních měsících po 19. hod. večer?

Vložil Anonymní, 26. Duben 2013 - 9:04
Ano
89% (141 hlasů)
Ano, ale jen ve všední den
3% (5 hlasů)
Ano, ale jen o víkendu
1% (1 hlas)
Ne, chodím pouze na nuda pláže
7% (11 hlasů)
Ne, ani omylem
1% (1 hlas)
Celkem hlasů: 159
5
 
-

Bylo by to skvělé:-) PBN*

Vložil Bořík (bez ověření), 28. Duben 2013 - 20:32

Bylo by to skvělé:-) PBN*

 
-

Velmi dobrá myšlenka

Vložil Martin Drake (bez ověření), 29. Duben 2013 - 11:47

Co skvělé, přímo vynikající, to mě už taky kolikrát tady u nás napadlo. Třeba i o něco déle za soumraku, při decentním osvětlení, pokud by měli vadit případní ,,pozorovatelé,, nebo rádoby slušňáci z okolních domů. Při takové možnosti toho škoda nevyužít nebo chodit pouze v týdnu. Možnost večerů celý týden ke konci dne nebo aspoň večery v jeden den pracovní a v jeden den víkendový.

 
-

Dobrý nápad

Vložil Vasek Petra, 29. Duben 2013 - 12:18
Obrázek uživatele Vasek Petra

Dobrý nápad,
ale určitě se narazí na nevoli textiláků. My jsme hlasovali pro druhou možnost. Po celodenním shonu by to byla dobrá možnost v blízkosti domova někam zaskočit. Když je více času radši zajedeme na nuda pláž, v našem případě min. 60km tam i zpět.

 
-

Souhlasím s tímto nápadem

Vložil Prchal, 29. Duben 2013 - 14:44
Obrázek uživatele Prchal

Tak toto by bylo perfektní!:-D Venku na koupališti s čistou vodou – sice chlorovanou, ale s dekou na zeleném trávníku a to vše v našem naturistickém " oděvu ":-) Pro některé by to bylo i schůdnější, protože ne každý má ve svém blízkém okolí nějakou nuda pláž. Někde se se zvykem s tolerantností vůdči FKK a textil začít musí :-) Třeba by se pak na stranu naturismu přidalo více lidí z textilní populace.

 
-

Nápad je to moc dobrý.

Vložil Roland Jitka, 29. Duben 2013 - 23:14

Nápad je to dobrý, a je to taková vlaštovka pomoci majitelům koupališt. V Německu tohle vcelku funguje jako slunění FKK na trávníku, kolem bazenů a do bazénů se lidé oblékají. Dobře to funguje po celý den.

19hodina se mi zdá u koupaliště docela pozdě, protože opravdu teplých nocí v létě není mnoho a mohlo by snadno také dojít k tomu, že prostě bude zima v době (dni), kdy bude večerní naturistické plavaní. Minimálně bych to o hodinu posunul dopředu, 18 00, jestli ne ještě dříve.

Celkový ekonomický stav a rentabilnost jak aquaparků, tak i koupališt je na hranici únosnosti, tak by sami majitelé uvedených sportovišt měli vytvářet prostor pro všechny milovníky vody, tudíž i naturisty. Nebo ještě lépe nespecifikovat oblečenost do vody. Je totiž plno párů (rodin), kdy svléknout se, je pro jednoho radost a pro druhého neřešitelný problém.

Spousta vodních parků alespoň u nás na severu Čech další ekonomický rok nepřežije, protože toto vše již o dvacet km dál přes kopec (SRN) je vymyšleno a dávno realizováno, Proto jejich vodní parky jsou narvané a naše české zejí prázdnotou.

Plavky jsou zbytečností a nikdo netrvá na jejich nošení, ale také nikdo z plavek nikoho nesvléká. Demokracie je prostě, ať si každý má a nebo nemá na sobě co chce. Čím dříve to naši „ekonomové vodních parků“ pochopí, tím dříve budou mít zase plné stavy.

Vynechávat zcela, jednu cílovou skupinu vodních zákazníků je skoro ekonomická naivita. Dnes již nahota v bazénu nepohoršuje nikoho a jen někteří majitelé vodních parků buhvíproč zůstali v době, daleko před koncem minulého století.

Ludwigsfelde nebo Bad Klosterlausnitz budiž ukázkou symbiozy naháčů a textiláků coby aqua, ale takto funguji mnohé bazény podobné těm našim, které najdete v každém městě. U německých koupališt tohle v omezené formě funguje také. V určitých obdobích roku fungují v celých německých regionech pouze společné sauny a odpadá dělení na ženy a muže. Např. letní prázdniny.

Myslím, že tohle majitelé koupališt s povděkem přivítají a ti co ne, tak počkejte, až se velmi brzy změní v rozumnějšího hospodáře, když zjistí, že ve vedlejším městě dobře funguje to, co on z hlouposti odmítl.