NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Do třetice poprvé

Vložil Jester, 1. Duben 2017 - 1:21

Moje cesta k naturismu nebyla krátká nebo přímočará – Pořádně ani nevím, jestli už jsem se dostal na její konec. [Spiklenec]

První zkušenost přišla v době, kdy se mi -náct překulilo na -cet. Skončil tábor, na němž jsem tehdy byl jako jeden z vedoucích. Děti jsme odvezli domů a vrátili se na místo činu, sbalit kuchyň, stany, umývárky a vůbec všechen materiál a uložit jej na další rok. Večer pak nějakou dobrou duši napadlo jít se vykoupat do místního rybníčku – bez plavek. Byla poměrně tmavá noc, jen malý srpek Měsíce občas problesknul skrz mraky. Důvěrně známá voda se tehdy proměnila ve studenou, mokrou a nepřátelskou tmu. Moje pocity ? Nic moc. Byl jsem tehdy, přes partu důvěrně známých lidí okolo, sám, prochladlý a zranitelný …

Přešlo několik let. Dokončil jsem „vejšku“, splnil si dětský sen a udělal si za odměnu kurz sportovního potápění, oženil jsem se. Moje žena je excelentní kuchařka, což se rychle začalo velmi neblaze podepisovat na mé postavě. Nadbytečná kila jsem shazoval mimo jiné i v místním bazénu, vždy po hodině plavání ráno před nástupem na „šichtu“. Jednoho dne vyhlásil můj chlebodárce poradu na neobvykle časnou hodinu, což mě donutilo vylézt z vody a jít do sprch dřív, než je v místě obvyklé. Se šamponem na hlavě a zavřenýma očima si stojím v proudu vody – jak jinak, než bez plavek, když v tom se ozval podivný šramot. Místní uklizečka právě začala vytírat ve sprchách. No, uklizečka. S bídou devatenáctiletá studentka, která si úklidem na bazénu přivydělávala. Usměvavá dívka, oblečená v tílku a kraťáscích, mě zahlédla a najednou nevěděla, kam s očima. Oboustranně neobvyklou situaci se mi podařilo nějak překonat, chvilku jsme popovídali, já se v klidu domyl a zabalil do ručníku. Proč tuto zkušenost uvádím ? Tehdy jsem si uvědomil, že pohled cizí ženy na moji nahotu mi sice není ani trochu příjemný, ale dokážu takovou situaci při troše snahy překousnout.

„Cože ? Ty že máš dvěstěpadesát ponorů ? Vždyť jsi nedal ani ten stý !!!“ podal si mě můj potapěčský parťák. A hned mi vysvětlil, že stý ponor je nutné absolvovat v naturistickém stylu, což jsem „trapně opomněl“. Pane bože, proč zrovna já musím každou kravinu okamžitě zrealizovat. Jako hlavní podmínka mi přišlo najít lokalitu s výskytem podvodníků i naturistů, abych jedním nebo druhým nezpůsobil veřejné pohoršení. Kombinace výše uvedeného – snad – už nikoho v okolí neurazí. Los nakonec padnul na Hrádek u Pardubic. Jednoho brzkého rána tak poblíž Hradce Králové sjela naše rodinná Škodovka z dálnice D11 a nabrala směr k jihu. Na palubě se nacházel podivný náklad: Jeden magor – a v kufru sportovní taška, se značně redukovanou potapěčskou výbavou. Na místě samotném takřka nikdo nebyl, pokud vynechám rybáře v naturistickém ohozu a nějakou omladinu, vyspávající zřejmě po divokém večeru. Netrvalo douho, než jsem se zanořil do krásné čisté a červencově teplé vody, s lahví vzduchu jen tak v ruce, potapěčskou maskou kryjící obličej, měkkými bazénovými ploutvemi na nohou, a … Čtenáři, odpusť, v plavkách. Lahev táhne pod vodou člověka mírně ke dnu a já si chtěl nejdřív vyzkoušet, jestli vůbec takto půjde nějak plavat. Než budu mít jistotu, odmítal jsem se textilu vzdát. Naštěstí se dala celá situace ploutvemi nějak umávat a já se po padesáti metrech vrátil do hloubky asi tak po ramena. Během chvilky prolétla vzduchem jakási mokrá koule a s plesknutím dopadla na moji karimatku nedaleko břehu. Automatika do pusy, odraz ode dna … Cože ? Takový rozdíl ? Tělo jako kdyby s plavkami ztratilo i povědomí o svých hranicích a rozplynulo se ve vodě. Masku i ploutve jsem přestal cítit. Každý podnět, každá vlnka okolo trupu, vše se mnohonásobně zesílilo a místo na kůži cítím doteky kdesi uvnitř hlavy. Po boku mi zlehka přejede list vodní trávy – Je to jako zásah šípem. Síla nových pocitů mě nutí zavřít oči a já plynu vodou kamsi do neznáma. Když opět začnu aspoň trochu vnímat, vystrčím hlavu z vody, zorientuji se v prostoru a začínám velmi pomalý návrat. Je mi prostě skvěle. Vylezu z vody, schovám potapěčské vybavení do tašky, vylovím knížku a zkouším vše nějak vstřebat. Nakonec jsem pobyl ještě asi hodinu nebo dvě, párkrát si zaplaval a něco přečetl. Pak už jen usušit, obléknout a odnést vše zpět k autu, se slibem takový stý ponor ještě někdy zopakovat.

Milý čtenáři. Pokud jsi se dostal až sem, odpověz mi na otázku. Pokud organizátoři dovolí, nebyl by problém dovézt na některou naturistickou akci v bazénu potapěčské vybavení a nechat účastníky vyzkoušet si dýchání pod vodou v kontrolovaných a bezpečných podmínkách. Měl bys o takovou zkušenost zájem ?

3
 

Naturista World Member