NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

naturistický výlet na kole - jižní Brněnsko

Vložil nenym, 22. Červen 2024 - 7:57

V loňském roce jsem uskutečnil řadu naturistických jízd na kole, o který jsem už dříve napsal. Zda se v tomto případě uplatnilo známé rčení, že příklady táhnou, nevím, nikdo se nezmínil. Možná ale jsou tací, kteří by si to taky rádi vyzkoušeli, ale sami nemají odvahu. Takovým zájemcům o tento netradiční způsob naturismu (či nudismu) nabízím možnost se ke mně při jedné takové jízdě na jižním Brněnsku přidat. Potřebné informace jsou následující:

 

O trase: Když jedu sám, můžu si pochopitelně zvolit trasu zcela podle svých úvah, ale s ohledem na fyzické možnosti i dejme tomu společenské představy druhých jsem nakonec po delším uvažování vybral trasu, kterou ukazuje mapa. Trasa vede zčásti po nezpevněných (nicméně sjízdných) polních či lesních cestách, zčásti po zpevněných (vyasfaltovaných) polních a lesních cestách či cyklostezkách a zčásti i po silnicích (těm jsem se při plánování snažil co nejvíc vyhnout, ale úplně to nešlo). Ohledně naturistického specifika jízdy uvádím, že bez oblečení bude celá jízda od startu až do cíle. Všechny úseky trasy jako cyklista znám, takže ručím za sjizdnost (samozřejmě nemůžu odpovídat za případné nevyschlé kaluže), vzhledem k určitému podílu nezpevněných cest je nicméně nutností kolo do terénu (nikoli tedy městské nebo silniční). Celkově má trasa skoro 50 kilometrů, což se některým může zdát hodně, ale já bych neřekl, že je to nějak přehnaně mnoho (kdyby už někdo vážil delší cestu, ať to stojí za to). Ostatně vybral jsem trasu, na které nejsou větší výškové rozdíly, případná stoupání jsou jen mírná nebo krátká a druhá polovina trasy je prakticky úplná rovina, takže ani sváteční jezdci by podle mého mínění neměli mít s ujetím trasy závažný problém. Mapa Seznamu ukazuje čas potřebný pro projetí trasy tři hodiny. Já mám za to, že tak rychle se to nestihne, podle mé zkušenosti aplikace Seznamu nezohledňuje, že po polních cestách se nedá jet tak rychle jako po silnici. Kromě toho nutno počítat s několika přestávkami na občerstvení (všechno jídlo a pití nutno vzít s sebou, na kolech to ale jistě nebude problém).

Kdo se může přidat? Přivítám každého bez ohledu na pohlaví a věk, jedinou podmínkou bude dostatečná fyzická zdatnost ke zdolání celé trasy. Nekladu si ani žádnou podmínku pro minimální či maximální počet účastníků. Start se nachází poměrně blízko železniční stanice Rajhrad, cíl pak nepříliš daleko od železniční stanice Žabčice, takže případní zájemci budou moct využít služeb železnice a dojet z libovolné vzdálenosti, která pro ně bude přijatelná (kdo bydlí v okolí trasy a může se dostavit vlastními silami, bude to mít jednodušší).

Kdy to bude? Nevím. Respektive nevím den v měsíci (kromě toho, že to bude o víkendu). Mohl bych pochopitelně stanovit určité datum, ale nechci, aby to dopadlo jako s prvním nebo druhým ročníkem naturistického pochodu Čerčany-Chocerady kdysi před mnoha roky, totiž že by v naplánovaný den bylo chladné a deštivé počasí nebo silný vítr, proti kterému se špatně jede. Znamená to, že budu vyhlížet předpovědi počasí a podle toho se pro datum konání rozhodnu. Jediné, co zatím můžu říct, že by to mělo být někdy v červenci, nejspíš aspoň s odstupem dvou týdnů od pěšího výletu údolím Oslavy, který jsem popsal v jiném příspěvku. Jelikož předpovědi počasí dávají jakouž takouž představu nejvýš týden dopředu a v průběhu dnů se dále upřesňují, realisticky to vidím na definitivní stanovení data konání v polovině týdne před příslušným víkendem. Je mi jasné, že tím nepotěším ty, kteří pro množství závazků potřebují plánovat na delší dobu dopředu, ale co se dá dělat – nic na světě není dokonalé. U tohoto výletu nebudu odkázán na veřejnou dopravu do startu a z cíle, takže mi nebude záležet na rychlosti jízdy, nicméně počítám s vyjetím kolem poledne. V každém případě si vyslechnu názory zájemců ohledně času.

Jak se přihlásit? Jednoduše: máte-li vážný zájem, napište mi soukromou zprávu. Nebude mi vadit, když si přihlášení přivedou další osoby, o kterých nebudu předem vědět (rodinné příslušníky, známé, kolegy z práce atd.), podmínkou je jen, aby i ony splňovaly podmínku dostatečné fyzické zdatnosti zmíněné výše (a pochopitelně aby byly srozuměny s tím, že pojedou nahé). Přihlášené zájemce pak budu průběžně informovat o své představě data konání i o definitivním datu. Budete-li mít nějaké doplňující otázky či připomínky, pište nejlépe soukromou zprávu.

(Jo a doufám, že aspoň většina lidí, když ne všichni, pochopí, že nebudu mít chuť reagovat na kibicování lidí, kteří se v žádném případě nehodlají zúčastnit.)

A na závěr ještě heslo neboli motto: KDO SE BOJÍ, NESMÍ DO LESA (třebaže minimálně první část trasy proběhne otevřenou krajinou).

P.S. Fotografie nahoře je čistě symbolická.

5
 
-

výlet na kole - předběžné datum

Vložil nenym, 21. Červenec 2024 - 18:47

Informace pro případné zájemce: předběžně počítám s konáním o prvním srpnovém víkendu, tedy 3. nebo 4.8. Stejně jako v případě pěšího výletu u Náměště nad Oslavou se budu rozhodovat podle předpovědi počasí, což znamená, že definitivní určení data konání bych zveřejnil 31.7. nebo 1.8., pokud by předpověď počasí na onen první srpnový víkend byla příznivá.

P.S. Prosím, abyste svůj předběžný zájem oznámili soukromou zprávou, hodně to pomůže. [Spiklenec]