NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jedeme na Mácháč!

Vložil Anonymní, 14. Květen 2009 - 20:39

Toto nadšené zvolání je každoročně slyšet v mnoha koutech naší vlasti. A dlužno hned připojit, že už taky pěkně dlouho. Málokdo asi ví, že někdejší Velký rybník se stal vyhledávanou rekreační oblastí už v 80. letech 19. stol. Naháči najdou u této 284ha velké plochy hned 2 pláže – pod Borným (SV břeh) a smíšenou pláž Klůček (příjezd od Doks). My jsme si vybrali tu první a prožili na ní jedno téměř prvomájové odpoledne. Tak hurá, jedem na Mácháč! [Smích]


BezdězBezděz Tuto velkou, 8. největší vodu v ČR, založil už 350 let před slavným rybníkářem Jakubem Krčínem sám Karel IV. a nazval ho Velký rybník. Ponejvíc se mu ale historicky říkalo Gross-Teich, protože Sudety zasahovaly až po Bělou pod Bezdězem. Největší popularity v oblasti rekreace dosáhla oblast po 1. svět. válce, kdy se přilehlé Doksy staly luxusním rekreačním střediskem s městskými lázněmi. Nápad pojmenovat rybník Máchovo jezero přišel poprvé ve 30. letech 20. stol., což byla dosti nevhodná doba, zvláště v Sudetech. Romantický název se ale mezi lidem uchytil a přežil až do současnosti. Zdroj: Máchovo jezero.


Naše skupina naturistů zamířila na průzkumnou výpravu, kterou ovšem zcela odborně vedla všem dobře známá MISS NATURA 2007 Laura s celou její neustále se rozrůstající rodinkou, včetně dvouměsíční naturistky. Jelikož bylo slabých 20°C, tak bylo na nudi-pláži pod Borným jen málo lidí. Mohli jsme si tedy krásné písčité pláže a rozsáhlého borového lesa užít dosytosti. Řeč došla i na to, jak to tam vypadá v plné sezoně. Máchovo jezero je vyhledávaným místem rekreace, tak se dá očekávat, že v parných dnech je i tu plno. Přilehlý Camp Borný zasahuje i do n-pláže, což se moc dobře neodráží na pohodě v těchto místech. Nicméně místo je zde krásné, vystavené příjemně na jihozápad, což je jistě velké lákadlo pro všechny, kteří se rádi vystavují sluníčku. Info: Naturistická pláž pod Borným.

Momentálně vrtošivé počasí nás na 2 hodinky zahnalo do bazénu v Hotelu Bezděz, který leží na protějším břehu ve Starých Splavech. 13timetrový bazén byl pro naši skupinu celkem přijatelný a hlavně děti se hned pustily do sportovního zápolení. Asi za hodinku začalo venku zase pražit slunce, tak nám to nedalo a vrátili jsme se na oblíbené místo pod Borný. Pozdní odpoledne se nakonec vydařilo na jedničku a došlo i na společné sportování, povídání a grilování, které korunované chlazeným čepovaným udělalo dokonalou tečku za jedním naturistickým odpolednem.

Jak je vidět na fotografiích, na pořadu byl pétaque, floorbal, šipky a řada dalších her, které se dají hrát na písku i v příjemné mělké vodě jezera. Mezi vzrostlými borovicemi je pěkná procházka podél břehu i směrem do kempu.Souhrnné informace pro naturisty:
Kompletní informace o nudi pláži Pod Borným (uprostřed SV břehu, Camp Borný).
Kompletní informace o smíšené n-pláži Klůček (od Doks).

Nejdůležitější data o Máchově jezeře:
původní rybník vznikl v roce 1272
král Karel IV. ho obnovil a rozšířil v roce 1366 (1367)
původní rozloha 350 ha
pozdější rozloha 284 ha
největší hloubka 12 m
nachází se ve výšce 266 m
hráz je dlouhá 9 m a široká 130 m
1928 byla otevřena první pláž
na likvidaci sinic v jezeře vydá kraj ročně cca 1,5 mil Kč
celková očista jezera vyjde na 3,5 mil Kč
ročně navštíví jezero přes 30 000 návštěvníků
na březích jezera jsou 4 velké pláže
v roce 1920 byl na hladinu jezera spuštěn první parník
v roce 1945 byl na Máchově jezeře založený první jachtařský klub
průměrná teplota vody v letních měsících je 20° – 30°C
městečko Doksy má cca 5 100 obyvatel
bengee – jumping na Máchově jezeře se skáče z výšky 50 m
nejstarší stavení v Doksech je z roku 1669
Více info na serveru Máchovo jezero

Touto výpravou jsme zahájili průzkumy českých naturistických lokalit, které bychom chtěli prozkoumat všechny. Chcete být při tom? Jste veselá n-rodinka, která se ráda pozná se stejně smýšlejícími přáteli? Pojeďte s námi!


Aktivity NATURISTA.CZ podporují tito partneři:

AQUAPALACE ČESTLICE – pořadatel největších naturistických akcí v ČR.
AQUAPALACE ČestliceAQUAPALACE Čestlice
CENTRUM BABYLON LIBEREC – tradiční Naturistické party každou poslední sobotu v měsíci + pondělky 20–22 hod.

BALKAN TRAVEL – letecké zájezdy do Bulharska a Řecka.
Váš specialista na dovolenou v Bulharsku a Řecku.
Natur TravelNatur Travel
5
 
-

Mácháč - Díky

Vložil Shpalek (bez ověření), 15. Květen 2009 - 12:12

Díky za moc pěknou reportáž. [Úsměv]

 
-

Mácháč - Super

Vložil Banana001 (bez ověření), 15. Květen 2009 - 16:32

tam je to super, byli jste tam uz taky letos, jak se pise, ted pred sezonou to je pohoda a hlavne KLID, ale kdyz jsou prazdniny, je kemp narvany k prasknuti a to ma vliv na pohodu, textilaci se rozpinaji, je to tam v idealnim pripade tak 50/50, nekdy neni ani misto kam si lehnout, plaz tam neni zas tak siroka.

 
-

děkuji za příjemné počtení

Vložil Xerris (bez ověření), 16. Květen 2009 - 18:26

Dobré odpoledne drazí přátelé nudismu.moc hesky člověk muže udělad představu o tom jak tá akce se Žurkovi povedla.i ostatním učastníkum.děkuji Erik Karygen ps

 
-

Mácháč je opravdu super

Vložil juramili, 28. Květen 2009 - 21:09

My byli poprvé na nuda pláži na Klůčku, bylo to tam opravdu moc fajn.

 
-

machač mě laka

Vložil vfr (bez ověření), 19. Leden 2010 - 6:41

zdravim vas vsechny na machac se urcitě vypravim v lete sednu na motorku popadnu stan a frčim [Tmavé brýle] vypada to moc skvěle