NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Nahý pravěký pobyt Tlupa.

Vložil Igy, 23. Březen 2017 - 8:53

V jižních Čechách u Milevska se 15. – 22. 7. 2017 koná sportovně rekondiční ozdravný nahý pravěký pobyt.

Půjde o totální návrat do přírody, pohody, přirozenosti. Budeme žít nazí ve čtyřhektarovém soukromém lese, kde jako jediný civilizační výdobytek může být stan (se spacákem a karimatkou). Bez elektřiny, bez ohně. Pít budeme obyčejnou vodu, živit se budeme jako pravěcí sběrači sběrem přirodních neupravovaných potravin (syrové ovoce, zelenina, ořechy…), buď co najdeme v krajině anebo co bude čerstvé nakoupeno a rozloženo/rozvěšeno v okolí tábora. Vylučovat zbytky potravy budeme na určeném místě v lese, jediný civilizační výdobytek bude toaletní papír ev. vlhčené ubrousky. Jako přírodní „koupelna“ bez jakékoli chemie nám poslouží blízký rybník.

Denní náplní budou nahé pohybové aktivity, slunění, nahé a bosé výlety (v civilizaci středověké oblečení bez bot). Dále povídání, zpívání, tance, rituály…

S sebou samozřejmě povoleny nutné léky, doklady, klíče, peníze, VYPNUTÉ mobily. Parkování zajištěno poblíž. Cena nejvýše 3220 kč / os. / týden (vč. plné penze, lektorů, pronájmu). Děti max. 2400 kč. Pokud se zúčastní více než 10 lidí, cena se rozpočítá a patřičně sníží :-)

Podrobné informace o pobytu, fotky a pokyny pro přihlášení viz http://www.turistikanaboso.cz/tlupa/ .

Těším se na vás. Igy alias náčelník Velký Medvěd, NacelnikMedved@seznam.cz

0
 

Naturista World Member

 
-

To je sranda :D

Vložil DanielS, 26. Březen 2017 - 20:23

3200 na osobu na týden, to je jak tábor pro děcko na tři týdny :D Aby ne, když organizátor chce 7000 jako odměnu :D Údajně vlastní pozemek, a pak píše 5000 za pronájem :D Může mi někdo říct, co bude dělat ten lektor pohybu, a to 12 hodin hodinových lekcí?? :D A když se podíváme do Seznamky (http://naturista.cz/…pobyt_v_lete), nemusím asi dál pokračovat :DD

Myslím, že by tu takovéto vykutálené extradivné komerční nabídky vůbec ani neměly být. Připadá mi to, jako když jeden megavykuk dohodí kšeftík pro nějakého svého kamaráda-vykuka za tučný peníz s přídavkem sexuálních radovánek s partnerem či partnerkou (musí být štíhlí a max. ve věku 39 let, starší ho nevzrušují :P). Sorry, jako :P

 
-

Nechyběla tam desetinná čárka??

Vložil Roland Jitka, 27. Březen 2017 - 8:21

V první chvíli sem si myslel, že tam někde při ceně chybí desetinná čárka, ale po přečtení (vymyšlených a nesmyslných) nákladů jsem zjistil, že bohužel nikoliv. Cena na osobu (468 Kč) a den, je přesně stejná jako u moře v Bulharsku, s veškerým komfortem ubytování v penzionu (s výhledem na moře) a cenami v restauracích za jídlo (oběd a večeře) a ještě by zbylo ráno na snídani v pekárně.

Nemyslím si, že by to organizátor myslel opravdu vážně. Pokud ale ano, tak je to útok na inteligenci lidí na Naturista.cz, kteří asi dle organizátora neumějí počítat. Věřme raději, že je to výstřel do tmy omylem, který se zde již nebude opakovat, protože si dotyčný sám uvědomí, co zde vlastně napsal za ekonomický nesmysl.

 
-

Peníze především :)

Vložil DanielS, 27. Březen 2017 - 10:04

Mě v první chvíli napadlo: Za to se jako platí? :D :D

 
-

Rozmnožování

Vložil DoubleP, 27. Březen 2017 - 13:40

Vzájemné dohodě a sexuálním aktivitám v páru či skupině v ústraní se však meze nekladou, ostatně jako v běžné civilizované společnosti.

Haha.

Dotyčný si spletl server :-)

 
-

Seznamka

Vložil DanielS, 27. Březen 2017 - 13:58

Pro mou partnerku/partnera, najde-li se, je samozřejmě účast takřka zdarma, uhradíš si pouze nutné osobní náklady na jídlo atp. Zájemcům samozřejmě poskytnu odkaz na pobyt Tlupa i mé nahé foto.

  1. Jídlo – 160 korun na osobu a den… takže se budeme stravovat v hospodě, jestli jsem dobře pochopil :P
  2. To nahé foto je myšlen asi úvodní obrázek na straně http://www.turistikanaboso.cz/tlupa [Ďáblík]

Musím říct, že s něčím takovým jsem se v životě nesetkal :D

Celé to působí zdáním perverz swingers klubu kombinovaným se sadomaso salónem a okořeněným drahou obsluhou [Úsměv]

Pojďte si užít pravěkého způsobu života s „plnou penzí“, s platem 7000 pořadateli a polovic „učitelům pohybu“ (zřejmě pohybů na zdravém těle [Smích] )…

Nechte to tady, je to docela zábava [Tmavé brýle]

 
-

Jako proč ne?

Vložil Jarda2, 27. Březen 2017 - 14:01

Lidé jsou dnes schopni utratit daleko větší peníze za daleko větší nesmysly a pokud by to organizoval někdo hodně až extrémně schopný tak by to mohl být i celkem zajímavý projekt.

Ale už první co mne napadá za problém – dost bych se divil kdyby celý ten obrovský pozemek byl důkladně oplocený a pokud asi není tak to bude dost zajímavé až se bude tlupa naháčů potkávat s náhodnými skupinkami houbařů vybavenými mobily s foťákem a podobně … [Tmavé brýle]

 
-

asi ne

Vložil DanielS, 27. Březen 2017 - 14:02

Jardo, to asi nebude „zajímavý projekt“, to bude pěkná past. Obecně považuju lidi, kteří v městě chodí naboso, za šílence, tak v tomto přžípadě to bude ultrašílenec. A podle nastolených částek vykutálený podvodník.

 
-

Mám podobný pocit

Vložil Jarda2, 27. Březen 2017 - 14:05

Třeba mu ale křivdíme a myslí to upřímně … [Tmavé brýle]

 
-

A co masožraví neandrtálci?

Vložil novotnym, 27. Březen 2017 - 20:39

A co masožraví neandrtálci? Ti budou vylupovat králíkárny, kurníky, stáje v okolí?

 
-

Podvodník to teda určitě nebude

Vložil Jarda2, 29. Březen 2017 - 18:57

Projel jsem si důkladně ty jeho stránky www.turistikanaboso.cz a z toho přímo vyzařuje obrovské až fanatické nadšení pro věc, spousty uspořádaných akcí, spousta do toho investovaného vlastního času a peněz, spousta vlastních fotek s vlastní rodinou.

Webovky podvodníků kteří chtějí někoho napálit a rychle vydělat vypadají v 99 % absolutně jinak a určitě tam nedávají své vlastní fotky.

Jiná věc je jestli bude schopný tak organizačně neskutečně složitou akci zvládnout, už jenom když vidím že ve zdejší seznamce si dal rok svého narození 1947 místo správného 1977 a patrně se diví že mu zatím žádná žena do 39 let – jak požaduje – neodpověděla … [Tmavé brýle]

 
-

Kvality

Vložil DanielS, 29. Březen 2017 - 21:44

Tady vidíte, jak takto orientovaní lidi strašně kecaj. Mají plnou hubu tím, jak budeme tolerantní a kdesicosi, a když dojde na lámání chleba, tak chce holku (nebo kluka) do 39 let a štíhlé postavy.

Chudák jeho manželka…

 
-

Vzkaz kritizujícím diskutujícím

Vložil HonzaS, 30. Březen 2017 - 11:39

Vážení diskutující, jde o netradiční novinku, očekával jsem slušnou diskuzi, dotazy apod. Velmi mne zklamaly vaše názory a urážky typu „vykuk, podvodník, past, nesmysly“ i názor, že naboso chodí jen šílenci. Obávám se, že toto mohli napsat jen lidé, kteří nejsou dostatečně na výši a duševně se nenamáhají zjistit si podrobnosti a v životě nedokázali nic podobného (žádný takový pilotní projekt) zorganizovat.

Nechtěl jsem se chlubit, ale nutíte mne k tomu – jsem člověk s vysokoškolským vzděláním, učitel, který již zorganizoval i několik škol v přírodě, jeden z leaderů bosého chození v ČR, který organizuje bosé výlety, přednáší, pořádá bosé dílny, kurzy glasswalkingu a firewalkingu, a navrhuje hmatové stezky. Ve spolupráci s KČT též pořádám Mezinárodní den turistiky naboso. Pro KČT jsem zpracoval metodiku turistiky naboso, vyšla mi i kniha „Ne-li bosky, z nohou trosky“. Jsem lektorem zdravé chůze v pohybové klinice naboso.cz.

Jednám vždy otevřeně a hlavně slušně. Slušné dizkuzi a dotazům jsem otevřen na mém běžném mailu igor.slouka@seznam.cz, na tel. 603 269 052 či osobně. Má civilní fotografie je na úvodní stránce www.TuristikaNaboso.cz. Nicméně nedomnívám se, že by mi někdo do očí řekl, že jsem podvodník. Papír (el.diskuze) ale unese všechno, že?

Níže se vyjadřuji k vámi rozporovaným záležitostem:

  1. nájem – dotyčný diskutující si evidentně plete pojem „soukromý les“ a „můj vlastní les“. Dotyčný les patří komerčnímu subjektu, kterému budu muset buď přímo zaplatit 5000 kč anebo mu budu muset osobně poskytnout protislužbu v této hodnotě bez nároku na mou standartní odměnu.
  2. cena – nevím, zda si diskutující všimli, že jde o maximální cenu v případě, že se zúčastní jen minimální počet osob, jinými slovy, když nás bude více, rapidně se sníží náklady na osobu. Nevím, zda si všimli, že na konci pobytu provedu zúčtování a vrátím případné přeplatky. 7000kč jako odměnu pro mne mohou rozporovat jen ti, kteří nic podobného neorganizovali a nedovedou si tudíž vůbec představit, kolik to znamená času, jízd, drobných nákladů, příprav apod., ev. kolik běžně stojí kurz glass- či firewalkingu. Cenu za lektora pohybu mohou rozporovat opět jen ti, kdo naprosto neví, že certifikovaný lektor movnat či systema bere běžně 500–1000 kč za hodinu a ne pouze 3000 za 12 hodin, a ti, kdo vůbec netuší, co obnáší výuka zdravého pohybu popsaného v odstavci pohyb. Cena lektora je od přítele, dotovaná.
  3. cena za jídlo a vodu – jde o odhad, ca 230 kč / dosp.os. / den vč. balené vody. Kdo jen trochu tuší, kolik dnes stojí ovoce, zelenina a ořechy, ten to pochopí, nehledě k tomu, že když projíme méně, vztahuje se na to to vracení přeplatků.
  4. tolerance k sexu v ústraní – ano, pobyt je inovativní s maximální možnou tolerancí k tomuto přirozenému projevu života. Domnívám se, že toto může kritizovat jen ten, kdo má v oblasti své sexuality nějaký vělký psychický blok anebo pociťuje závist apod.

Než spustíte další kritiku a urážky, prosím, ověřte si fakta u mne, viz kontakty výše, nebo si pozorně přečtěte, co k dané akci uvádím. Děkuji předem, zdravím Igy.

PS můj nynější účet Igy se mi nějak vypnul, tak jsem použil moje přihlašovací údaje z roku 2013, na které jsem pozapomněl. I.

 
-

Díky

Vložil HonzaS, 30. Březen 2017 - 11:50

Ahoj, díky za rozumnou a slušnou reakci a podnět ke zodpovězení. Je to zajímavý projekt, pilotní, neotřelý. Les oplocen není, ale větší problémy s oblečenými kolemjdoucími nepředpokládám. Viz www.TuristikaNaboso.cz/tlupa , upřesnil – specifikoval jsem to tam. Více viz tato diskuze, můj příspěvek ostatním diskutérům „Odpověď na neinformovanou kritiku“Zdravím Igy.

 
-

maso?

Vložil HonzaS, 30. Březen 2017 - 11:56

Ahoj, projekt je nastaven tak, že budeme jíst jen to, co mohl v přírodě nacházet takový pravěký sběrač – tj. ovoce, zelenina, ořechy, bez ohně a tepelné úpravy. Respektive – pokud někdo zcela bez našich moderních nástrojů dokáže třeba ulovit zajíce a pak zcela bez moderních nástrojů rozdělat oheň, tak může a sklidí za to zasloužený obdiv. Igy.

 
-

Podvod to není

Vložil HonzaS, 30. Březen 2017 - 12:04

Ahoj, díky za rozumnou a slušnou reakci. Podvod to skutečně není, viz např. můj text pro ostatní diskutující „Odpověď na neinformovanou kritiku“. Tam jsem v rychlosti i zapomněl argumentovat také tím, že nevybírám žádné platby na účet předem ani nestanovuji žádné stornopoplatky.

Zvládnout tuto pilotní akci si rozhodně troufám – viz mé úspěchy na www.TuristikaNaboso.cz či (jako učitel) úspěšné naplánování a realizace škol v přírodě, což pokládám za třikrát náročnější, než je taková Tlupa. Což ovšem neznamená, že se něco dílčího nepovede, u pilotních projektů to tak z povahy věci bývá…

Ten rok narození (má být 1977) je samozřejmě hloupý překlep, udělal jsem ze sebe 70tiletého staříka až se musím sám sobě smát… dělám to vše v rychlosti a ve svém volném čase, k běžnému zaměstnání a rodině… Díky za upozornění.

Zdravím Igy.

 
-

tolerance

Vložil HonzaS, 30. Březen 2017 - 12:07

Ahoj, prosím nezaměňuj můj privátní požadavek na partnera s tím, že do Tlupy může kdokoli jakéhokoli věku a jakékoli postavy a bude tolerován… Všichni se tam budeme navzájem tolerovat, nikdo se nikomu nebude smát kvůli vímjá břichu, věku… Zdravím Igy.

 
-

platby

Vložil HonzaS, 30. Březen 2017 - 12:11

Ahoj, ano, platí. Kde asi bych měl vzít peníze na pronájem pozemku, lektora pohybu, jídlo a pití pro všechny? Leda by to zadotovala EU – až narazíš na takový grant, dej mi vědět, vyčerpáme ho. Kdysi jsem řídil šestimilionový evropský grant, který se týkal výuky chůze s bílou holí pro učitele nevidomých žáků. A frekventanti měli vše gratis – výuku, ubytování i stravu. Takhle by to samozřejmě bylo nejlepší :-) Igy.

 
-

??? :O:O

Vložil DanielS, 30. Březen 2017 - 13:09

Co to tady je? Proč se stejný příspěvek prezentoval pětkrát? Já jsem samozřejmě rád, když je někdo podnikavý, akční a dokáže z vlastní iniciativy vytvořit zábavnou věc, dokonce inovativní, a neškemár hned o peníze EU (které tak jako tak zaplatí všichni).

Ale všechno másvé meze. Nikdo se o nějaké lektory myslím nežádal. Každý rozumný lékař ví, že chůze na boso po asfaltu, po zaplivaných ulicích zdravá rozhodně není – zvláště jde-li o delší túry. Člověk 21. století není pračlověk. Za další, pokud si někdochce hrát na pravěké lidi, měl by se obejít bez brýlí, bez lékárničky a veškerých výdobytků civilizace, zvláště pokud proti naší civilizaci tak horuje.

Já jsem pro, aby se konaly podobné akce, které se obejdou bez civilizačního balastu a spěchu, ale určitě ne za cenu pobytu u moře a s takovou až šovinistickou ideologií.

K toleranci ophledně sexu se vyjadřovat nebudu, každý to máme nastaveno asi trochu jinak. Pokud se to ale má odehrávat stranou, mimo dohled a po dohodě, pak asi nemůže kdo co namítat.

Vidím, že akci pořádá člověk, který to opravdu myslí upřímně, v podstatě mu držím palce, ale mám k věci a k jejímu provedení řadu připomínek. A vše se odvíjí od ceny, která je absolutně mimo.

 
-

nechápu

Vložil HonzaS, 30. Březen 2017 - 13:35

Ahoj, odpovídal jsem každému přispívajícímu. Počítačům moc nerozumím, ale překvapilo mne, že se odpovědi řadí pod hlavní příspěvek a ne do dílčí diskuze. No, pro příště budu moudřejší.

Pokud jsi nežádal o lektory či se ti celá akce z různých důvodů nezamlouvá, tak se do Tlupy prostě nepřihlašuj. Je to prostě jen nabídka pobytu s programem, kterou prostě můžeš a nemusíš vzít. Nechápu, proč se rozčiluješ.

Tvrzení „Každý rozumný lékař ví…“ je zobecňující. Ti, kdo chodí celoročně naboso či běhají bosé maratony po asfaltu mají jiné, pozitivní zkušenosti. Obdobně ti, kdo chodí naboso v přírodě, případně chodí v tzv. bosých botách, které jsou významným trendem a správným a zdravým krokem „zpět na stromy“. Kolik km měsíčně naboso nachodíš či naběháš ty, že se cítíš být kompetentní na takovou kritiku?

Promiň, ale zeptám se ještě jednou obdobně – kolik takových akcí jsi již zorganizoval a vedl, že se cítíš být kompetentní ke kritice ceny a dokonce i přítomnosti lékárničky první pomoci? K ceně jsem se vyjádřil tuším dost jasně a upřesnil jsem i informace na webu.

Nejsem si jist, že je ti zcela jasný pojem šovinismus; to je myslím střela zcela vedle.

Ale každopádně díky, že mi držíš palce.

Zdravím Igy.

 
-

Tlupa

Vložil Roland Jitka, 30. Březen 2017 - 16:11

Akcím ohledně naturismu vždycky fandím, ale v době, kdy jsem i já podílel na organizaci Naturista.cz, tak se přeci jen dělaly akce s minimálními náklady a ne jako malé domů známým.

Pronájem lesa myslím jako prostoru (kde dle informací není vůbec nic), která vyjde na osm stovek denně se mi zdá opravdu přehnanené a nebo malá domů pro kamaráda. (Za malý stan a dva lidi se obvykle v kempu s veškerým zázemím zaplatí tak kolem stovky).

Lektora chůze (i za jeho dotovanou cenu) myslím, že lidé k rekreaci nepotřebují (my tedy určitě ne) a pokud by ho potřebovali, tak si ho najdou sami. Takže taky tak trochu malá domů pro kamaráda. (Tak uvádějte pak cenu, když někdo tuhle službu vůbec nechce). Navíc taky dost pochybuji, že by bosá neandrtálská tlupa v pravěku, hledající kořínky v lese, potřebovala někoho s touhle funkcí (a ještě placenou).

Za organizaci naturistických akcí jsme si nikdy neúčtovali peníze tady na Naturista.cz, takže 7000Kč je taky malá domů, případně pro ženu, kterou hledáš na pobyt zadarmo.

Pro ořechy a ovoce si umíme taky dojet do supermarketu. (Takže ani tyto služby bychom nepotřebovali platit Vám).

O možnosti sexu i když v ústraní, ale při možném pohybu dětí či lidí okolo také zrovna nesním (a nemám žádný psychický blok ani závist, jak jste uvedl).

Počítat cenu až podle toho kolik se zúčastní lidí, se mi taky nezdá úplně férové, co když se zúčastní méně než deset lidí (z toho ještě někteří neplatí, Vy, Vaše děti, možná přítelkyně, ten lektor a možná i jiní).

Zaplatit za spaní na seně či venku v lese v určitém případě, při mytí se v rybníku bez jakéhokoliv technického a hygienického zázemí 460Kč s hledáním jídla po lesích a po louce opravdu nemíním. Navíc bychom byli dva já a manželka, takže necelá tisícovka na den. Proto sem to nazval ekonomickým nesmyslem a pro dva lidi je to opravdu dražší než pobyt u moře s veškerým komfortem penzionu, auta, restaurací, služeb a obchodů.

Závěrem tomuto projektu přeji úspěch, ale bez zbytečných malých domů pro organizátora (jeho tlupovou ženu a děti) a jeho kamarády. Myslím že nejen já, ale ty zbytečné (jako)vícenáklady odsoudili i ostatní. Pokud z toho projektu nebude čišet hlavní motivace jen zisku, jistě ostatní rádi pomohou a hlavně se zúčastní. Tady na Naturista.cz ještě zůstalo mnoho lidí, kteří pomáhali při organizacích akcí a možná by to rádi dělali i nadále.

Myslím dle vyjadřovaní se tady jste inteligentní člověk a pochopíte co vám naznačuji a záleží jen na Vás jestli to myslíte upřímně a chcete pro naturismus něco udělat, nebo jde jen o zisk a pak je pochopitelné, že tahle akce je předem odsouzena k zániku.

Proti Vám osobně nic nemám a vycházím opravdu z dostatku informací, které jste nám zde poskytl.

 
-

rozpočet

Vložil Igy, 30. Březen 2017 - 17:51

Ahoj, k rozpočtu jsem již napsal vše. Cena za pozemek vychází na ca 70kč/osoba/den při minim.počtu 10 lidí, bude-li nás víc, vyjde to na méně. Ale to už se opakuju… O tom, zda je Tlupa dražší než pobyt u moře by se dalo hodně polemizovat a věřím, že pokud by se vše relativizovalo, ukázalo by se myslím, že nemáš zas až tak docela pravdu… Ale na to nemám čas ani chuť… Prostě buď ber anebo nech být…

Na téhle akci nejsem závislý, vydělávám si peníze v běžném zaměstnání. Pokud se akce neuskuteční, nebude to pro mne žádná tragédie, spíše mi ubydou starosti… Organizuji to jako fanda, ne pro zisk. Rozpočet jsem odhadl s čistým svědomím, finanční vztahy nastavil férově (žádné platby předem, žádné stornopoplatky, vrácení ev. přeplatků atd.).

Pobyt je prostě nastaven s lektorem a lekcemi pohybu – je to základní pojetí programu, a komu se to nelíbí, tak se prostě do Tlupy nepřihlásí.

Věřím, že každodenní hromadný nákup a dovoz jídla jedním autem je lepší řešení, než individuální dovoz třeba deseti auty.

Nevím, jaké si představuješ férovější nastavení ceny, než rozpočítáním na počet účastníků. Pokud by se mělo účastnit méně než 10 lidí, což bych na základě přihlášek měl vědět předem, buď akci odvolám anebo seškrtám náklady – honoráře atp.

Pokud se ti nelíbí pojetí a cena pobytu, tak se prostě do tlupy nepřihlásíš, nikoho přece nenutím. Pouze nabízím unikátní ivovativní druh pobytu, na který se přihlásí ti, které toto pojetí osloví…

Díky za přání úspěchu a zdravím. Igy.

 
-

Maso

Vložil novotnym, 30. Březen 2017 - 18:23

tak, kdybych jel (ale nepojedu), mohl bych předpokládat, že mi lov (bez moderních nástrojů) projde a nebude (třeba majitelem pozemku, myslivci) brán jako trestný čin? Tlouk na zajíce, oko na srnčí – třeba z toho uzemňovacího drátu… Tvl, kde Homo Erectus sehnal drát, aby se na spaní uzemnil?

Člověk vzpřímený (Homo erectus) žil před 1,8 miliony až asi 143 tisíci či 50 tisíci lety v Africe, Asii a Evropě. Vzpřímená chůze již byla stejná jako u současného člověka. Příslušníci tohoto dávného hominida již systematicky vyráběli kamenné nástroje podle kulturních stereotypů – acheulská kultura reprezentovaná pěstním klínem. Mezi další kulturní inovace, které Homo erectus využíval k adaptaci na vnější prostředí, patřilo užívání ohně (náznaky rozdělávání ohně před 0,79 miliony let, ale vaření nebylo prokázáno) a rozvíjení stále širšího spektra loveckých technologií. Pravděpodobně byl první, kdo žil jako lovci a sběrači.

 
-

:))))))

Vložil DanielS, 30. Březen 2017 - 18:58

Prej jestli jsem něco někdy organizoval :D :D Bože :D

Milý kolego. Mohu vám garantovat, že jsem s to zařídit týdenní pobyt v divočině ZA CENU PŘIBLIŽNĚ JEDNODENNÍ TAXY U VÁS. A nejsou to výmysly, na rozdíl od vašeho nereálného rozpočtu.

 
-

Za tu cenu by to mohlo být

Vložil novotnym, 30. Březen 2017 - 20:02

Za tu cenu by to mohlo být včetně kurzu přežití.

 
-

Prachy

Vložil DanielS, 30. Březen 2017 - 20:23

Pokud poslední příspěvek je myšlen na mě, tak opravdu, týdenní puťák v divočině se dá udělat za pětistovku.

 
-

Systema

Vložil novotnym, 30. Březen 2017 - 21:07

Mysíme oba to samé? Russian systema – bojové umění Ruské armády, Specnaz…? Myslíte si, že cílíte na správnou skupinu lidí? Schválně, kolik ze zde přítomných by se tam chtělo naučit zabíjet holýma rukama?

https://www.youtube.com/watch?…

Pokud už byste plánoval výuku v tomto stylu – bojové umění, nebylo by vhodnější vybrat KravMaga? Ta nepředpokládá od cvičenců nějaké základy…

Dále: pokud budete (tak jak uvádíte) nakupovat v Bille, Albertu… hodláte ovoce a zeleninu, kterou tam ošahal kdejaký humusák dávat lidem konzumovat bez omytí? – Sejdete se na infekčním?

Obilí z pole budou konzumovat zelené (v červenci ještě nebude zralé). Budete lidem garantovat, že nebylo v nedávné době chemicky ošetřeno?

„Budeme pít čistou vodu z potůčku…“Jste si jistý, že se o sto metrů proti proudu do vody nevydělal srnec, divočák… Že někde proti proudu neleží ve vodě mršina? OK, napadení některými parazity má možná preventivní účinky proti autismu, ale stejně si myslím, že třeba o tasemnici, kokcidiózu, giardiózu, škrkavky… nikdo moc nestojí. A totéž se týká i dementního nápadu s rozhazováním ovoce a zeleniny po zemi. Jednak nevíte, co se na tom místě před půl hodinou válelo za zvíře, druhak jaksi nemáte šanci jak zabránit třeba myším, aby vám po potravinách nelezly. Zvěř se rychle naučí, že se na určitých místech v lese válí něco k snědku a bude tam v noci chodit dojíždět.

 
-

moje řeč

Vložil DanielS, 30. Březen 2017 - 21:31

Pán si asi neuvědomuje, že i ovoce v krámě je chemicky ošetřeno, aby při dopravě neshnilo. Dobrou chuť :((((

Tohle celý je prostě jeden bullshit, bullshit!!!

 
-

lov

Vložil Igy, 31. Březen 2017 - 8:03

Zda smíme lovit, toť otázka, asi ne. Já ale totiž vycházím z toho, že my, moderní lidé, bez nástrojů nic prostě neulovíme a když, tak neupečeme (holýma rukama a jen s pomocí okolních přírodnin těžce pochybuju, že rozděláme oheň). Oko z drátu totiž nepřipadá v úvahu – pouze holé ruce a okolní přírodní materiál…

Pralidé zajisté neměli drát na uzemnění, ani stany, ani spacáky, ani balenou vodu… Jsou to nutné ústupky, neboť jsem nesehnal pozemek s jeskyní, pramenem, huňaté kůže na podložky a přikrývání se by byly moc drahé, a to uzemnění drátem je zase důsledek spánku ve stanu s podlážkou či na karimatce. Vymyslel bys to v daných podmínkách nějak lépe? Poraď, každou radu, návrh na vylepšení uvítám :-)

Pobyt není nijak přesně datován, tj. je zbytečné polemizovat, co měl či neměl homo erectus či jiné druhy našich předků. Jde o pobyt, na kterém jsou podmínky v naší moderní době a za konkrétních podmínek nastaveny tak, aby se co nejvíce blížily (simulovaly) dávné doby. Nic víc, nic míň.

 
-

organizace

Vložil Igy, 31. Březen 2017 - 8:11

No, z tvého příspěvku jsem skutečně získal dojem, že jsi nic podobného neorganizoval…

Týdenní pobyt za 460 kč? Při počtu 10 účastníků? S lektory, programem, pronájmem, palivem, stravou a balenou vodou? Tak to se musím pro změnu zasmát já.

Prosím, pošli mi návrh takového rozpočtu, ať se poučím… Třeba se mi rozsvítí a upravím to…

Díky a zdravím Igy.

 
-

kurz přežití

Vložil Igy, 31. Březen 2017 - 8:16

Ahoj, kurz přežití není zahrnut. V ceně je nájem pozemku, strava, balená voda, palivo na dovoz potravin, a lektoři – na programu jsou výlety, pohybové lekce, glasswalking, firewalking, blíže viz http://www.turistikanaboso.cz/tlupa/ . Jde o maximální rozpočet pro případ, že by se účastnilo jen 10 lidí. Zúčastní-li se nás více či projíme-li méně atp., budou se vracet přeplatky.

 
-

prachy

Vložil Igy, 31. Březen 2017 - 8:18

Ahoj, týdenní nějaký puťák za zcela odlišných podmínek snad.

Ale daný pobyt? Při počtu 10 účastníků? S lektory, programem, pronájmem, palivem, stravou a balenou vodou?

Těžko.

Prosím, pošli mi návrh takového rozpočtu, ať se poučím… Třeba se mi rozsvítí a upravím to…

 
-

strava

Vložil Igy, 31. Březen 2017 - 8:36

Dotaz ohledně systemy, pokud jde o to samé, co máš na mysli, bych musel přesměrovat na naše lektory. Bojové umění se tam učit určitě nebudeme, pouze případné nějaké dílčí pohybové prvky.

Osahané infekční ovoce: to považuju za přehnaného strašáka, mýtus. Kolik lidí si ovoce z obchodu anebo ruce neumývá a jsou v pohodě. Navíc, když si člověk uvědomí, co mikroorganizmů má běžně na rukách, co jich je na klávesnicích, madlech apod., tak musí zjistit, že nějaké omývání ovoce z obchodu je úplně zbytečné. Lidská imunita spíše posílí stykem s mikroorganismy, než ve sterilním prostředí. To se dávno ví. Např. děti, které rodiče klidně nechají jíst hlínu, mají dobrou imunitu, zatímco děti, které žijí v soustavně desinfikovaném prostředí, pak takřka umřou, když se s něčím dříve či později nevyhnutelně setkají.

Obilí  – pokud bude zelené, nebudeme jej zobat. Chemii se v dnešní době bohužel člověk moc nevyhne. Celý život ujídám z polí klasy a jsem ok.

Potůček – pochopitelně si budeme vybírat, jakou přírodní vodu pít. Celý život piju vodu ze studní, studánek, potůčků, a jsem ok.

Rozhazování ovoce  – na škůdce jsem pochopitelně myslel, nejsem tak dementní, jak se zřejmě ve své hluboké neiformovanosti domníváš. Jídlo si samozřejmě rozmístíme těsně před sběrem…

Příště, než zvolíš silná slova, urážky, rač se nejprve trochu informovat. I tak bych uvítal spíše diskuzi na úrovni, než diskuzi s urážkami, vulgaritami, prosím.

 
-

chemie

Vložil Igy, 31. Březen 2017 - 8:42

Samozřejmě že vím, že běžné potraviny jsou různě ošetřovány.

Pokud to není úrovní některých zdejších diskutujících, pak nechápu, proč mne stále někdo má za nějakého hlupáka, ANIŽ SI NAPŘ. U MNE ZJISTÍ o pobytu či jeho pojetí PODROBNĚJŠÍ INFORMACE a rovnou začne zvracet slovní hnůj, urážky a vulgarity.

Pobyt není pojat tak, že bychom konzumovali pouze (drahé) bio potraviny. Pobyt je pojat tak, že budeme konzumovat běžné potraviny, jaké konzumuje většina občanů.

 
-

Jakým palivem?

Vložil novotnym, 31. Březen 2017 - 8:51
  1. Sám uvádíš, že vařit se nebude, oheň nebude.
  2. dle lesního zákona je sběr volně ležícího dřeva do průměru 8 cm pro vlastní potřebu bezplatný pro každého

Jakých 460/týden. Uvádíš cenu 3200/týden. Blik, blik, blik

 
-

Tak pokud se nebude učit bojové umění,

Vložil novotnym, 31. Březen 2017 - 9:31

tak netuším, co ze Systemy chcete učit! Chcete učit něco, o čem nevíte co to je?

Kolik lidí si před dvěma roky neumývalo v Chebu ruce a chytlo žloutenku od prasat z řad cikánů a feťáků? Dost. A v Písku je ta první komunita dost rozšířena. Proč se odborníci na přežití zabývají tím, jaký filtr na vodu do přírody? Dobře ví, že chytnout jenom obyčejný průjem je mimo civilizaci sakra průser. Když se do komunity našich poředků infekce dostala, tak slabší kousky vychcípaly, ti odolnější přežili. Věk dožití byl do 40 let. Hodláte tam taky praktikovat přirozený výběr?

„Obilí pokud bude zelené…“ – nezralost obilí není problém. Zralé obilí bez pomletí těžko strávíte. Znamená to zrno rozkousat (zubaři vám poděkují) nebo rozdrtit. Nebo nabobtnat ve vodě. Necháte den, dva bobtnat zrní ve vodě z potoka a pak ho sníte? Tušíte, že obilí bývá těsně před sklizní ošetřováno desikanty, např. glyfosátem?

Tvrdíte, že jste zdravotník? Vám bych se tedy opravdu do rukou dostat nechtěl… Proč ránu dezinfikovat? Tělo si s bakteriema poradí!

 
-

civilizace

Vložil DanielS, 31. Březen 2017 - 16:22

Já bych jen rád doplnil, že různé civilizační výdobytky jako čistá, vydezinfikovaná voda, dezinfekce ran a boty nebyly vymyšleny proto, že by se někdo nudil.Samozřejmě mají svůj význam podobně jako např. herbicidy – nikdo z nás nechce jíst plesnivé jídlo.

Prostě celá ta ideologie je zvrácená. Připomíná mi homeopatii. To je podobný šlágr.

 
-

klasy

Vložil DanielS, 31. Březen 2017 - 16:25

„Celý život ujídám z polí klasy a jsem ok.“

No nevím, zda jste opravdu OK, ale rád bych vás upozornil, že nabádáte lidi k trestnému činu polního pychu.

 
-

Hrozně by mne zajímalo,

Vložil novotnym, 31. Březen 2017 - 17:32

jak se Velký Medvěd uzemňuje na noc doma. Jestli drátem připojený na zemnicí kolík zásuvky, nebo má oknem vyhozený žlutozelený vodič a dole zaraženou zemnící tyč… Nebo flaškou? [Smích]

 
-

Jídlo si tedy ROZMÍSTÍTE TĚSNĚ před sběrem?

Vložil novotnym, 31. Březen 2017 - 19:25

Z vašeho textu to rozhodně nevyplývá:

"Tyto potraviny se rozhází po okolí a rozvěsí po stromech a kdo bude mít hlad, vyjde si do přírody na sběr, jako pravěcí sběrači. Bez omytí tyto potraviny sníme, nejlépe i s jádry, zrníčky a slupkami. Sběr malin, borůvek, lesních jahod, jablek, obilných klasů apod., co bude v okolí, samozřejmostí. Náš trávicí systém a naše imunita opět ozdraví, posílí. Kdo bude chtít sníst ořech, rozlouskne si ho zubama, pěstí nebo kameny. Pokud s tím pak sní trochu hlíny či písku, je to pro naše tělo jedině dobře.

Více zde: http://www.turistikanaboso.cz/tlupa/"

Zubaře a chirurga zajišťujete taky?

 
-

On je Velký Medvěd

Vložil novotnym, 31. Březen 2017 - 21:03

Srnčí může spásat obilí, vysoká, může spásat obilí… akorát divočáky při tom chtěj střílet. Medvědi můžou asi spásat taky…

 
-

palivo, cena

Vložil Igy, 1. Duben 2017 - 8:41

Ahoj, ano, oheň nebude. Palivem jsem myslel benzín na každodenní dovoz potravin z Milevska. Ano, cena je 3200/týden. Někdo tady v diskuzi tvrdil, že by dokázal tento pobyt uspořádat za mou denní taxu, tj. 460/ týden, což pokládám za daných podmínek (počet lidí, nájem, lektoři, strava a její dovoz, balená voda) za holý nesmysl. Viz diskuze výše. Igy.

 
-

desinfekce

Vložil Igy, 1. Duben 2017 - 8:51

No, desinfekční spreje a tablety, filtry apod. rozhodně s sebou brát nebudeme. Z toho, co jsem již napsal, jasně vyplývá, že případnou přírodní vodu na pití si budeme pečlivě vybírat a hlavně, nezávadná voda bude zajištěna dovozem balené vody z Milevska. Navíc za zády máme v Milevsku nemocnici a pohotovost… To jsou zcela nesrovnatelné podmínky od toho, co píšeš…

Zrnka obilí jsme samozřejmě vždycky kousali a normálně strávili, tj. s rozkousáním zrn se tak nějak automaticky počítá, stejně jakok s kousáním kterékoli jiné potravy. A když někdo nebude mít dostatečně způsobilý chrup ke kousání zrnek, zrní si nevezme a bude jíst banány… Nechápu tvou argumentaci, která rozporuje naprosto samozřejmé věci…

Drobné ranky samozřejmě necháme, ať se hojí samy. Důležité je však mít prostředky pro první pomoc pro případ (nepředpokládaného) vážnějšího úrazu.

 
-

zvrácená ideologie?

Vložil Igy, 1. Duben 2017 - 8:59

Ano, zcela chápu, že pro mnohé moderní lidi je pojetí Tlupy naprosto nepřijatelné a absurdní. Pro mne by to před pár lety také bylo nepřijatelné. Jen bych nečekal tolik odpůrců ausgerechnet mezi naturisty :-)) Ale „Tempora mutantur et nos mutamur in illis“, dnes je mnoho trendů zdravého návratu k přírodě.

Cílem skutečně je alespoň týdenní „návrat na stromy“, zdravý přirozený život bez mnohdy škodlivých civilizačních vlivů. Kdo toto nechápe či není takto naladěn, ten se prostě Tlupy nezúčastní a dál bude žít izolován od bioelektrického pole Země, dál bude plesnivět ve vlastních botách, dál do sebe bude pumpovat elektrosmog… Každý svého štěstí strůjcem :-)

 
-

polní pych

Vložil Igy, 1. Duben 2017 - 9:01

Polní pych? Proboha, nyní se mi zdá, že asi ne všichni lidi chodí na výlety a tu a tam si odtrhnou nějakou drobnost. Polním pychem bych rozhodně nenazýval to, že si utrhnu jeden či dva klasy, ale to, kdybychom tam naběhli s kosami a valníkem a sklidili půl hektaru…

 
-

uzemnění doma

Vložil Igy, 1. Duben 2017 - 9:05

Ahoj, i doma může člověk žít uzemněn, viz např. www.earthing.cz. V posteli mám uzemňující podložku, která je napojena na zem v zásuvce. Ano, existuje i varianta, že si protáhnete drát s kolíkem ven. Vřele doporučuji přečíst knihu viz anotace níže. Igy.

Ober, C. a kol.: Uzemnění. Brno, CPress 2016. Anotace: Populárně naučnou formou se dozvídáme, že lidské tělo je evolučně přizpůsobeno bioelektrickému poli Země, tj. že po miliony let se organizmus a veškeré mechanismy v něm (vč. imunity) vyvíjely propojeny se Zemí, tj. elektricky uzemněny. I formou příběhů konkrétních lidí se lze dozvědět, jak ohromnou řadu neduhů a nemocí lze vyléčit či zmírnit, uzemní-li se moderní člověk (např. chůzí naboso), který jinak běžně žije na izolovaných podlahách a izolovaných podrážkách.

Více zde: http://www.turistikanaboso.cz/prameny/

 
-

lékařská péče

Vložil Igy, 1. Duben 2017 - 9:09

Ahoj, ano, jídlo si rozmístíme těsně před sběrem, aby nám to např. v noci zvěř nesežrala. Lékařská péče je pro nutné případy zajištěna – odvozem do nemocnice Milevsko, kde je i LPS. Ale myslím, že přírodním životem se nám nic vážnějšího nestane, ve srovnání např. s jízdou autem či ve srovnání se sjezdovým lyžováním, kdy to jsou často smrťáky… Igy.

 
-

Uzemnění - Jo na to jsem koukal

Vložil novotnym, 1. Duben 2017 - 13:34

To je dobrá ptákovina.

Na http://www.thelancet.com – ani zmínka, www.nature.com – nic, http://www.nejm.org -nic, http://www.amjmed.com -nic, http://www.medicinejournal.co.uk – nic…

Jednou jsem se uzemnil slivovicí – jako ze začátku dobrý… Ale ráno a v podstatě ceý následující den – nic moc.

Vyprdni se na předražený ptákoviny od uzemnise.cz. Pokud chceš být doma uzemněný nech si položit antistatickou podlahu a pořiď si něco profesionáního, průmyslově vyzkoušeného, třeba:https://www.pajeci-technika.cz/…tka-s-klipemhttps://www.pajeci-technika.cz/…i-pracovniku

ČSN 33 2000–5–54 ed. 3

 
-

Aha, třeba tím louskáním ořechů zubama.

Vložil novotnym, 1. Duben 2017 - 12:22

Zkus to říct před zubařem, možná ti zuby vymlátí ručně a zadarmo. Nebo rozbíjením pěstí. To tě zase budou milovat ortopedi.

 
-

Kousání zrní -

Vložil novotnym, 1. Duben 2017 - 12:44

Pokud ti to uniklo (nemělo by, když jsi učil dějepis), tak byly na kosterních pozůstatcích pozorovány totálně zničené zuby – právě u hominidů, kteří se živili obilím – tvrdými zrny. Objev drcení obilí (zrn) byl poměrně převratný.

 
-

Hele, návrat na stromy

Vložil novotnym, 1. Duben 2017 - 13:39

odvržení moderních materiálů… Když propaguješ sex v ústraní, můžou účastníci použít kondom? Nebo nemůžou? Nebo musí holýma rukama zardousit ovci, holýma rukama ji vykuchat, vyprat střevo a teprve to můžou použít jako ochranu?