NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistický víkend u Sečské přehrady

Vložil JirkaRybka, 8. Březen 2009 - 23:55

Troufl bych si skoro říct, že hotel Jezerka v Seči-Ústupkách byl o víkendu nacpaný naturisty až po střechu. Ne že bychom tedy zaplnili celou jeho kapacitu, někteří z nás ale opravdu až pod střechou spali – a hlavně: Dvě naturistické akce v jednom hotelu, to se hned tak nevidí! Vedle již tradičního setkání pořádaného cestovkou NATUR TRAVEL se totiž letos 6.-8. března v Železných horách konal i rodinný naturistický víkend s NATURISTA.CZ

A nutno dodat, že program byl skutečně nabitý. Do příjemné, tříhvězdičkové Jezerky se na naši akci sjelo něco přes 20 naturistů, vesměs mladších rodin, z nichž mnohé se již znaly z předchozího srazu v Prachaticích. O nízký věkový průměr se i tentokrát postaralo hojné zastoupení dětí, od necelého 1 roku až na hranici dospělosti, a na nudu si nikdo nemohl stěžovat.

Měl jsem možnost se této akce také zúčastnit, jako doprovod kamarádky a jejích dětí, a ochutnat tak mnohými vyzdvihovanou rodinnou atmosféru, kterou do mého vlastního života osud zatím nepřinesl. Nacpali jsme auto bagáží, a uháněli silničním shonem pátečního podvečera, abychom stihli první bod programu – ještě před večeří nás totiž Jezerka přivítala příjemnou hodinkou v hotelovém AkvaFit centru (bazén 12m, vířivka, pára a infra-sauna, která ale bohužel tentokrát moc nehřála). Po únavném pracovním týdnu bylo plavání příjemným začátkem víkendu, některé z nás snad trochu ukolébalo, ale těm nejmladším rozhodně energie nechyběla. K jejich radosti se (díky organizátorovi) hladina rychle zaplnila nejrůznějšími nafukovacími předměty a děti opanovaly celý bazén. U nás stačily dva puky z mé tašky, a kluci se změnili v hlavní katastrofu bazénu, v tom dobrém smyslu, a hodina plavání byla najednou málo.

Po večeři se ještě velká část dospělých účastníků sešla v baru u recepce k přátelskému posezení, někdo přišel dříve a někdo později jak okolnosti dovolily (i u nás na pokoji jsme předtím stihli s omladinou trochu potrápit elektronickou stavebnici), a hovor plynul do pozdního večera.

RozcvičkaRozcvička Sobotní program byl nabitý od rána do noci – a začalo to už rozcvičkou. Původně byla vlastně ohlášena už na sedmou hodinu ranní, ale reakce davu po večeři v jídelně byla natolik výmluvná, že finální termín zněl 8:00. Dokonce se zvažovala i dopolední rozcvička až po snídani, ale to „kupodivu“ neprošlo. Náš pokoj, v samé špici hotelové střechy bezpečně vzdálený od suterénní tělocvičny, se k účasti na rozcvičce dlouho stavěl odmítavě. Moje ochutnávka rodinné atmosféry ale pokračovala i v noci, a tak jsem po disciplíně spánek v jedné místnosti s miminem rozcvičku nejen bezpečně stíhal, ale pro nabytí skutečně bdělého stavu vlastně i potřeboval. Tím se utrhla lavina, a tak jsme s větší částí naší mládeže nakonec dorazili i my, a doplnili tak účast na rozcvičce na úctyhodných asi 80%. Cvičební sestavu v tělocvičně vedla naše „indiánská babička“, a vedle v posilovně jsme si pak ještě vyzkoušeli různé činky, pohyblivé chodníky a podobné věci. Zavzpomínal jsem na rotopedu na letní cyklistiku, a hurá na snídani.

Letmo jsme se v jídelně pozdravili se skupinou naturistů z NATUR TRAVEL, s nimiž jsme se o hotelové možnosti sportu a zábavy střídali tak nějak na směny, a víceméně si tak leckde podávali dveře – a už byl na řadě bowling. Naše dopolední klání proběhlo na obou hotelových drahách v jediné společné kategorii dospělých i dětí, a vlastně už ani nevím, kdo nakonec vyhrál. Tu a tam někdo házel za nepřítomného kolegu, bylo v tom hemžení i pár nezaviněných přešlapů, a nevím zda vůbec někdo četl finální skóre. Důležitější bylo využít každou dostupnou minutu, a dobře se při tom bavit. V závěrečné etapě jsme se zbavili svazujícího textilu, a zkusili si pravý naturistický bowling – kvalita hry tím rozhodně neutrpěla!

Venku bylo nevlídnoVenku bylo nevlídno Když už člověk jednou vyrazí do Železných hor, slušelo by se vyrazit i ven z hotelu, a prohlédnout si alespoň nejbližší okolí. Vždyť nějaké 2km daleko jsou k vidění dvě hradní zříceniny a hráz Sečské přehrady, jejíž jezero dosahuje k hotelu ještě mnohem blíž. Počasí však bylo nevlídné, chladné a chvílemi i deštivé, a tak asi většina účastníků své vycházky – přinejmenším – zkrátila. Také my jsme se spokojili jen s malým kolečkem na břeh přehradního jezera, které při nízké hladině a s plovoucím ledem nepůsobilo nijak vlídně, a zbylé zajímavosti jsme pak v teple hotelového baru, nad dobrým obědem, čerpali z mých vzpomínek z předloňska. Plány na druhou vycházku se totiž na našem pokoji nesetkaly s valnou podporou, takže jsme radši do začátku dalšího programu na pokoji lovili šumy s elektronickou stavebnicí – s dětmi není nikdy mrtvý čas.

Další zábava je čekala vzápětí, v podobě malé naturistické soutěže, či opičí dráhy, uspořádané pro ně v místním dětském koutku s prolézacím hradem, skluzavkou, a dalšími prvky. A to zdaleka ještě nebyl konec nabitého sobotního programu, na kterém si dal Ivoš zjevně záležet.

Vzápětí se v salonku, který pod šikmou střechou připomínal vnitřek nějaké chatky či srubu, konala soutěž v malování na tělo. Oficiální výsledky snad doplní Ivoš, protože já jsem se nechal strhnout malováním, a nakonec si ani nevzpomenu, kdo vlastně korunku a ceny dostal. Pomalovaných soutěžících bylo hodně, jak je už při nejrůznějších akcích poslední doby zvykem, na tělech soutěžících jsme viděli hory plné lyžařů, střídání dne a noci, i menu z McDonalda – všechno bych to vyjmenovat ani nedokázal.

Krátce nato jsme opět zaplnili hotelový bazén, a soutěžení pro ty nejmenší znovu vypuklo i tam. Plavili se na nafukovačkách, sbírali míčky, skákali obručemi… V bazénu nebylo pro samé nafukovací předměty k hnutí, ale nikomu to nevadilo. Až jsem se divil, jak rychle nám ta dvouhodinovka utekla – kluci si házeli velkými skákacími míči, zatímco já strávil poslední půlhodinku nasedáním a plavbou na nafukovacím lachtanovi. Myslím, že jsem svou neohrabaností na vratkém plavidle naši omladinu opravdu pobavil.

Po večeři, při které si hosté dali české knedlíky s vepřovou a se zelím, propukla zábava opět v salonku. Dorazili bubeníci, naše známá „babička“ rozdala přítomným naháčům nejrůznější nástroje, bubínky, chřestidla atd., a už běžely rytmy, tance v kruhu… Popadl jsem skořápku z kokosového ořechu, a bubnoval až létaly třísky! Děti střídaly různé nástroje, „babička“ přidala trochu melodií z jakéhosi druhu foukací hramoniky s klávesami…

Jen jsem v té chvíli moc nechápal, proč byl vlastně v programu pojem „n-diskotéka“. Čas od času na nějakou tu skutečnou diskotéku zavítám, a i tam si pohyb a hudbu užívám naplno – ale to je samozřejmě v úplně jiném stylu, než měla tahle část večera na Seči. Lidé se zvolna rozcházeli, bubnování sláblo…

Vítek VeronikaVítek Veronika Nakonec jsem se ale i té diskotéky dočkal. V místnosti zavládlo šero prozářené jen barevně fosforeskujícími tyčinkami, z reprobeden zaduněly povědomé rytmy a skladby, za které by se skutečná diskotéka nemusela nijak stydět, já se dal do pohybu a nechal se unášet hudbou… A byla to diskotéka nevšední – kolikrát já se už na parketu trápil se škrtícími, propocenými hadry, které brzdily můj rozlet. Tady jsme na sobě neměli nic, nic – vůbec nic nestálo mezi námi a svobodou pohybu. Tančilo nás sice nejvýš asi 5, ale já k prožívání disko-hudby nepotřebuji žádný dav. Počet tančících se postupně scvrknul na 2, bubeníci se občas k disko-rytmům trochu přidávali… A pak jsme zjistili, že bude půlnoc, a že už tam nikdo další není. 

Hračky, masky, ceny… pro tuto naturistickou akci věnovaly:


Chápu, že v poklidné společnosti naturistů takovou diskotéku třeba řada lidí neocení, ale já se vyřádil dosyta, a bylo mi moc fajn. Někteří pak ještě poseděli u recepce, ale na mě už čekala další lekce spaní s miminem, po které jsem byl ráno jak mátoha. Narážky na rocvičku u snídaně jsem považoval za špatný vtip.

V neděli jsme se už rozjížděli domů, ale i tak je podivuhodné, kolik aktivit se do jednoho víkendu vejde. Když přičtu ještě návštěvu kostnice na předměstí Kutné Hory, kde jsme se cestou zastavili, rozhodně si na nedostatek zážitků nelze stěžovat. Myslím, že si tenhle víkend všichni zúčastnění jaksepatří užili – a o to šlo především.


Aktivity NATURISTA.CZ podporují tito partneři:

AQUAPALACE ČESTLICE – pořadatel největších naturistických akcí v ČR.
AQUAPALACE ČestliceAQUAPALACE Čestlice
CENTRUM BABYLON LIBEREC – tradiční Naturistické party každou poslední sobotu v měsíci + pondělky 20–22 hod.

BALKAN TRAVEL – letecké zájezdy do Bulharska a Řecka.
Váš specialista na dovolenou v Bulharsku a Řecku.
Natur TravelNatur Travel
5
 
-

Seč suprově

Vložil MONFOLT, 9. Březen 2009 - 7:20
Obrázek uživatele MONFOLT

Na Seči bylo suprově a už se těším na akci, která bude v Rýmařově..

 
-

Seč se opět vyvedla moc

Vložil želvička (bez ověření), 9. Březen 2009 - 8:22

Seč se opět vyvedla moc se mi tam líbilo i celé mé rodině a těšíme se na další akce.

 
-

Seč - díky za krásný víkend

Vložil asmara, 9. Březen 2009 - 9:07
Obrázek uživatele asmara

moc jsme si to všichni užili ,nabrali nové síly pro všední dny a seznámili se s bezva lidičkami [Úsměv] Ivoš má můj velký obdiv za dokonale zvládnutou organizaci a Jirkovi díky za garde a za pevné nervy při nočním miminčím řádění [Tmavé brýle]

 
-

Seč - super akce

Vložil fiba, 9. Březen 2009 - 10:17
Obrázek uživatele fiba

Přidávám se s několika kýbly chvály. Výtečná akce, opět super parta. Nenudili jsme se ani chvíli. Malá se už od příjezdu domů ptá, kdy zase pojedeme.

 
-

Příjemný víkend na Seči

Vložil ViVe (bez ověření), 9. Březen 2009 - 14:21

Nedá mi to abych i já za nás oba nenapsal své poděkování za příjemný víkend na Seči. Opět skvělý program a organizace celého víkendu, za což ti Ivoši děkujeme. Samozřejmě, že naše díky patří i Vám všem co jste tam byli a udělali z obyčejného víkendu, SKVĚLÝ víkend. [Úsměv]

 
-

Super víkend na Seči!

Vložil Zdendous (bez ověření), 9. Březen 2009 - 20:05

I já bych rád za celou naši rodinku moc poděkoval za krásný naturistický víkend, který jsme mohli u Sečské přehrady strávit. Dokonale jsme se odreagovali od běžných a každodenních starostí, užili spousty srandy v partě příjemných lidí. Velké díky patří organizátorovi za perfektně připravenou akci, kterou jsme si opravdu užili.