Naturismus na sněhu

Archivni kopie starych prispevku byvaleho diskusniho fora, provozovaneho na adrese http://www.naturista.cz/forum do roku 2006. Nektere odkazy mohou byt jiz nefunkcni.

zurek

po duben 14, 2003 9:32 am

Naturismus na sněhu

Za vhodných podmínek je naturismus na sněhu NEZAPOMENUTELNÝM ZÁŽITKEM.

Diskuze k tomuto tématu.
Článek "Naturismus na sněhu" a odkaz na naturisickou běžeckou trasu v Alpách.



Taky jste to někdy zkusili?
Redswift

st duben 16, 2003 6:37 am

Re: Naturismus na sněhu

Nudismus a sníh??? Podle mě sqělý nápad. Sám jsem nad touhle možností taky přemejšlel ale nakonec převládl strach o moje zdravíčko. Ale když to vezmu z druhý stránky zase malý otužování člověku jenom prospěje. Teda pokud nezačne s otužováním na Sibiři icon_biggrin.gif
Garrett

pá srpen 29, 2003 4:36 pm

Re: Naturismus na sněhu

Zajímavý článek a věřím, že i krásné zážitky. Ale trochu mi to, z mého pohledu, připomíná adrenalinový sport. Osobně bych spíš přivítal jarní a letní turistiku v tomto duchu. Ale to je můj osobní postoj. Vzledem k tomu, že jsem člověk medvědí - koncem října se obložím mechem a vyhrabu se z něj až když se oteplí nad 15 stupňů C - jsem přesvědčen, že bych utrpěl vážné omrzliny jen při pohledu na aktivně ližující naturisty z okna některé horské chaty.
zurek

pá srpen 29, 2003 5:47 pm

Re: Naturismus na sněhu

No, icon_wink.gif aktivních lížujících naturistů kolem moc nebylo, ale víc než 15°C bylo určitě. Jak jsem popsal, z úpatí na hřeben jsem to zvládl v pohodě a s oblečením ovázaným kolem krku. Jen nahoře začal foukat větřík a já jsem byl po 400metrovém převýšení celkem zpocený... Takže směrem k Vel. Deštné jsem šel do textilu. Na jižním svahu pod Deštnou to ale už byl zase ráj - teplo jak v létě, sníh pravda moc nehřál, ale dalo se na něm i chvilku ležet. Aspoň po dobu focení icon_wink.gif
Bohužel se takové akce nedají moc plánovat (kromě Alp). Při vhodné konstalaci sněhu a tepla prostě vyrazit a mít zážitek zase na celý rok...
Dlouhan3

čt září 18, 2003 6:53 am

Re: Naturismus na sněhu

Pro Garreta: jsem rád, že toto tady zaznělo- "Osobně bych spíš přivítal jarní a letní turistiku v tomto duchu." Jsem z Olomouce. Na dovolené v Chorvatsku jsem zkusil pěkný pocit při N-procházkách. Po návratu mi to chybělo a tak jsem zkusil něco podobného v odlehlejších končinách našeho kraje. Nikoho jsem nepotkal a pokud ano, stihl jsem se obléct(2x). Kdyby šla skupinka nudistů, ani by se oblékat nemuseli, jedinec je podezřelý. Celkem jsem takto ušel asi 10 km, a bylo by toho mnohem víc, kdyby se na jenom úseku nejel trénink MTB. Bylo to úžasné a všem doporučuji zkusit to i u vás. Popis mých výšlapů najdete na www.quick.cz, kluby, sex, Exhibicionisté-pouze muži(nenechte se odradit názvem klubu, o sexu je to jen asi z 50 procent). Přeji všem, aby měli tu odvahu a poznali krásné zážitky při N-pohybu v přírodě. pokud byste měli chuť to zkusit, ozvěte se, budu rád-nechte vzkaz tady nebo v tom klubu-klikněte na soukromé zprávy. Protože patřím do té druhé poloviny členů, nemusely by se bát jít ani ženy.
Boris Tichý

so červen 03, 2006 1:40 am

Re: Naturismus na sněhu

Můžu potvrdit, že na jaře na sněhu zima opravdu není. Pokud se nejezdí ve stínu. Možná na fotce budou vidět i zpocená záda icon_cool.gif fotka2
---------------------------------------
Žurek:
Odhaduju - jižní svah Velké Deštné?
Garrett

čt červen 08, 2006 7:37 pm

Re: Naturismus na sněhu

Tak se mi zdá, že nám pomalu, ale jistě vzniká na-turistický klub. No nebylo by to fajn? Škoda, že každý brázdíme kotlinu Českou osamoceně. Já převážně kolem Mělníka, Ivo kolem Evropy icon_smile.gif Dlouhán3 kolem Olomouce. A další lidé jinde "kolem". Určitě se tady najde ještě více na-turistů. Není to škoda, chodit takhle osamoceně? Já mám třeba hezké vzpomínky na dovolenou v bývalém (škoda) naturistickém penzionu Mlýneček. Strávil jsem tam 14 dní a trasy na turistiku "bez zátěže" jsou tam opravdu idální. Tak mě napadá, co se domluvit a někam vyrazit "jako turistický oddíl"? Možná je to hloupost, možná ne. Jsem zvědav, zda bude na tanhle nápad nějaká odezva icon_smile.gif Nebo už to tu někde bylo?
_________________
Garrett
Dlouhan3

pá červen 09, 2006 10:44 am

Re: Naturismus na sněhu

Díky za nový termín "turistika bez zátěže" - paráda icon_smile.gif

Zajímavý nápad: na-turistický oddíl. Můžu potvrdit, že pohyb bez zátěže v novém dosud nepoznaném prostředí (příroda) mě přináší mnohem větší vnímání prostředí a pocit "volnosti a svobody" než pasívní ležení na pláži (i když studium angličtiny na nuda pláži také není špatná věc). Umožnilo by se tak poznání tohoto prožitku i ostýchavějším nudistům, kteří by se v kolektivu tolik nestyděli a nebáli nálepky exhibicionista.

Problém vidím ve dvou věcech:
1. sice zatím, ale přece jenom malá základna zájemců o tento druh aktivit, a z toho plynoucí
2. velká dojezdová vzdálenost na jedno místo, aby se zájemců sešlo víc naráz

Mnou navrhované řešení:
a) vyhradit na tomto fóru místo pro na-turisty, kde by se dal mapovat zájem, sdělovat zkušenosti z tras, navazovat kontakty ...
b) pokusit se na n-procházky lanařit známé a kamarády nudisty ze sauny, nuda-plavání, apod., formou hecu na pařbách, oslavách silvestra apod., a tak vstupovat do povědomí lidí a avizovat i tuto možnost n-aktivit
c) formou nenásilné propagace na n-akcích seznámit s touto možností n-aktivit účastníky (nástěnky, apod.)

Za sebe mohu prohlásit, že je pro mě schůdná akce do cca 30 km hrom.dopravou a 50 km autem, ve všední dny.

Začíná se nám venku dělat hezky, tak Vám přeji, ať je to na nudění.

Jirka z Olomouce
JirkaRybka

pá červen 09, 2006 11:10 am

Re: Naturismus na sněhu

Jedním z pokusných projektů budiž i moje pražská vycházka "Za kouzlem noci" icon_cool.gif Jsem zvědav na účast a ohlasy, a zároveň tímto všechny zvu.
_________________
Ať žije slunce, voda, a hlavně volnost! icon_smile.gif
Jirka "Rybka" Bernášek
Garrett

pá červen 09, 2006 1:14 pm

Re: Naturismus na sněhu

Kdy a kde?!?!? icon_lol.gif Já se určitě přidám. Navíc jsem taky pražák, takže žádný problém. Ale pro mne není problém žádná vzdálenost, týdně najezdím tak jako tak kolem 3tis. km Můj problém je pouze v nalezení volné chvilky, ale to snad časem taky upraví. Jsem zvědav, zda se někdo přidá. Já rozhodně JDU.
_________________
Garrett
zurek

so červen 10, 2006 8:14 am

NA-TURISTICKÝ ODDÍL

Na-turistický oddíl.
To tady už všechno bylo a vyprchalo dřív než se to začalo konat . Z různých důvodů.
icon_biggrin.gif
Pohodička "pořádal" "každoroční" n-pochody u Vel. Dářka. Účast vždy 2 lidi. Proč? Prostředí přímo exluzivní - krásné hluboké lesy, skvělá n-lokalita, prostě samá superlativa. Účast 2 lidi. V tomhle případě podezírám neúspěch v podezření lidí, že do nich Pohodička bude hustit ty jeho teorie Přirozené víry apod. Obava nátlaku ala Jehovisti... To vlastně taky vyplývalo jako hlavní program akce. "budeme si povídat".
Podle mne to je hrozně málo, aby se na akci zlákalo víc než 5 lidí. N-pochod sám o sobě je neatraktivní pro většinu naturistů. Nedá se chodit po značených cestách. Tedy bloudit někde křovinami podle mapy...
Podle mne lidi přijdou, když bude akce spojena s pobytem u nějaké hezké n-lokality, n-pochod může být jen jako zpestření koupání, zábavy, her. Např. náš NUDA běh není běh sám pro sebe. Je to hlavně sraz známých, sport v lokalitě, muzika... To vidím jako nejschůdnější a akceptovatelné pro spoustu lidí - moje dobrá zkušenost.

Noční n-pochody.
Jak tak pozoruju diskuze kolem tohoto, tak začínám mít pocit, že se v tomhle angažují nějací Marťani. U nás na písáku se procházejí kilometry po lese n-maminky s kočárky, houbaři, párky icon_wink.gif , já si tam sbírám mateřídoušku. A to všechno kamarádi v pravé poledne icon_wink.gif Tady se začíná řešit, jestli je vhodnější pořádat n-pochod o půlnoci nebo raději ve 2 ráno icon_confused.gif . Si fakt teda ťukám na čelo, kdo tohle může vymýšlet.
Naturisti jsme od toho, aby jsme se chovali přirozeně a nevymýšleli jakési vymyšlené konstrukce.
Já i n-pochodům fandím, odkaz jsem dal do kalendáře na titulku. Je ale potřeba, aby ten, kdo to dává dohromady trochu zapřemýšlel a akci zatraktivnil pokud možno pro běžného naturistu.
JirkaRybka

so červen 10, 2006 4:14 pm

Re: Naturismus na sněhu

Ivoši, nevím, zda jsi někdy zkusil se projít "jen tak" tady v Praze... Ale věř mi, že jakmile načerpám nějaké ty názory a zkušenosti (konkrétní), rád akci příště změním nebo vylepším icon_wink.gif Prozatím nabízím, co můžu, co dokážu, a co mám rád: Kouzlo noci. Ber to jako test nového druhu n-akce, ok? icon_biggrin.gif
--------------------------
Žurek:
OK, jen jsem chtěl udržet oheň, aby se to jakž takž dostalo do povědomí. Návštěvnost Naturisty je dobrá - znalost textů ve článcích bídná, přímo nedostatečná. Už jsem si pár lidí ze znalostí článků prozkoušel a výsledek je na 5- icon_cry.gif
---------------------------
JirkaRybka:
Však od toho právě fórum je, aby se diskutovalo icon_biggrin.gif icon_wink.gif icon_cool.gif Tak díky za rozčeření hladiny.
_________________
Ať žije slunce, voda, a hlavně volnost! icon_smile.gif
Jirka "Rybka" Bernášek