VÝCHODNÍ ČECHY

Archivni kopie starych prispevku byvaleho diskusniho fora, provozovaneho na adrese http://www.naturista.cz/forum do roku 2006. Nektere odkazy mohou byt jiz nefunkcni.

zurek

st únor 26, 2003 10:09 am

VÝCHODNÍ ČECHY

Interaktivní mapy:
ADRŠPACH nádherná přírodní rezervace, přes den hlídaná, možnost koupání po 18 hod.
CHLUMEC nad CIDLINOU, Pamětník
OPAŤÁK, HK největší příměstská lokalita u HK pro stovky lidí, MHD, vlak (žst. Opatovice n.Lab.)
MĚLICE, PU, Přelouč, hezká lokalita u vzrostlého borového lesa, členitá, písčitá pláž
OPLATIL(Hrádek), PU největší lokalita VČ (1km) v krásném přírodním prostředí www
ROZKOŠ, Česká Skalice Průměrná lokalita poblíž hráze
RUSEK, HK kousíček na sever od HK, pěkný, bývalý písák, protilehlý, klidný břeh, tráva www
STŘÍBRNÝ RYBNÍK, HK Příměstská lokalita, areál oplocen-vstupné, N-pláž na zalesněném, odlehlém poloostrově foto1 foto2 foto3 foto4 hřiště
TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ www Městské koupaliště-písák, vstupné, borovice, písek, velmi dobře udržovaná textilní část - občerstvení, zábava, ubytování v chatkách.
LIPNICE n. SÁZ., HAVL. BROD několik opuštěných žulových lomů, omezená kapacit, divoká příroda foto
zurek

po květen 31, 2004 2:30 pm

SVITAVY

JORGEN napsal:
Vážení, pokud někdo víte o oficiálních i neoficiálních místech pro koupání bez plavek a pobyt u vody v oblasti Svitavska, tak se mi ozvěte do mejlu. Myslím, že tato oblast je dosti zanedbaná.... ale vím, že by se tu našli příznivci. Díky.
jorgen@seznam.cz

Moderator:
Pokud o něčem takovém víte, tak to napište sem, ať se to dozví co nejvíc lidí.
ivojan

út červen 01, 2004 9:43 am

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Bohužel musím s Jorgenem souhlasit. Máme sice jedno místečko poblíž Borovnice, ale to je tak malé, že to stačí tak pro jednu rodinu. Navíc je tam občas chodí i textiláci. icon_mad.gif
Vilpian

pá červen 11, 2004 5:27 am

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Borovnice, Borovnice, kde že to přesně je???
--------------------------------------------------
Moderator:
Jelikož kolega jezdí z Poličky, tak to bude někde tam. Nejspíš tady: MAPA
Rybníček jsem tam žádný neviděl, ale krásně tam je - zrovna těma serpentinama nad Borovnicí začínají Žďárské vrchy WWW. Po jejich zdolání(na kole) můžete klidně vyplivnout plíce, stanete totiž hned před sanatoriem Buchtův kopec (810 m.n.m.). Odtud je krásný výhled na Jimramovsko - členitá krajina Českom. vrchoviny. Takhle nějak to tam vypadá: fotogalerie
Boris Tichý

ne leden 02, 2005 8:19 pm

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

PF 2005 českým naturistům poslaly holandské rodiny Crotjee a van der Bruggen, které zřizují naturistický kemp v Horní Brusnici u Dvora Králové nad Labem. Viz
http://naturista.cz/lokality/cfkk1.htm#H.Brusnice
Zatím to má několik háčků:
- provoz není celou sezónu
- ke koupání je jen 5 m bazén
- plánují vyžadovat členství kempujících v INF (u nás zajištěno členstvím v UNA)
Ale je to teprve začátek, plánují rozvoj.
----------------------------------------------------
Žurek:
Podle mě dost riskantní podnik - podhůří s "rozmanitým" počasím, bazének na dvě věci... vzhledem ale k tomu, že tady už fungují dva podobné kempy a za roky ještě nekrachly, tak se udrží asi i tenhle. Bude to ale pro Holanďany, těch je tady ostatně už víc než dost. Je to ale zase ukázka n-vyspělosti. Čecháček musí mít 30°C ve stínu a lahváče u úst a hlavně lehááááro. Holandský naturismus už má hodně co do činění se skutečným životním stylem.
zurek

pá leden 07, 2005 11:18 pm

SK OPLATIL

NOVĚ vzniklý sportovní klub naturistů
SK OPLATIL vás zve do svých řad.
Za hlavní cíle si klade rozvoj aktivního naturismu v lokalitě, ochrana přírody, aktivní celoroční vyžítí svých členů a jejich přátel, údržba pozemku.

Pro členy je vyhrazena neveřejná on-line platforma pro výměnu informací a souborů.
zurek

ne červen 19, 2005 7:41 pm

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Z DŮVODU PŘETÍŽENÍ KAPACITY SPORTOVIŠTĚ A CELÉ LOKALITY OPLATIL-HRÁDEK NEBUDOU TERMÍNY AKCÍ SDĚLOVÁNY DALŠÍM ZÁJEMCŮM. PLATÍ PRO VEŠKERÉ AKCE SK OPLATIL.
STÁVAJÍCÍ ÚČASTNÍCI OBDRŽÍ INFORMACE O KONÁNÍ NA EMAIL.
zurek

pá červenec 29, 2005 7:17 am

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Kvalita vody v hlavních písnících Pardubicka - 27.7.2005 - http://www.naturista.cz/oplatil/aktualni-voda.htm

KALAMITNÍ STAV U HRÁDKU-OPLATILU
Kdo jezdí na Hrádek-Oplatil odzadu (k lesu) musí počítat na úzké polí cestě s kalimitním stavem - dlouhé čekání na průjezd protijedoucích aut, kolize v podobě "šťouchanců" mezi auty nejsou vyjímkou. V těchto místech platí ZÁKAZ VJEZDU, proto nikdo nemůže počítat v případě nehody s vyřešením případu pojišťovnou apod.
Svoje auta nechávejte na parkovišti u silnice Staré Ždánice-Lázně Bohdaneč!!!!
zurek

pá září 30, 2005 9:17 pm

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Odpověď vlastníka LČR na žádost SK Oplatil o prodej/pronájem pozemku 394/28 http://www.naturista.cz/oplatil/pronajem-pozemku394-28.htm
zurek

út duben 11, 2006 10:09 am

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Pro ty, kteří jezdí na Mělice u Přelouče a pro ilustraci Opatovice elektrárna:

Emil

út červenec 11, 2006 12:18 am

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Ahoj.
Delsi cas me napada ze bych skusil nekam zajet na nudaplaz.Se ze Dvora Kralove a kdyz koukam tak nejblize to mam do Horni Brusnice ale nevim jestli to je napoprve nejlepsi tam....a jak je to tam velke a tak.
--------------------------------------------------
Žurek:
Pán chtěl zřejmě vznést dotaz? Asi. Tak prosím pane: http://www.hornibrusnice.nl/Nederland/ned.php Horní Brusnice není ale n-pláž ale holandský kemp. Co jsme mluvil asi před týdnem s majitelem, tak mají řešení s CHKO - papírovaní apod. Vypadá to, že letos budou mimo provoz. Ze Dvora Králové bych jel na Rozkoš, i když Rozkoš... Já kdybych byl ze Dvora Králové, tak bych zaběhnul do SAFARI. Tam bych dal koupel někde se lvama, ti se beztak koupou bez plavek a mám vystaráno. Co se budu ještě handrkovat s Holanďanama.
Emil

út červenec 11, 2006 11:19 am

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Žurek:děkuju za odpověd , myslím že rozkoš bude lepší německy sem už zapoměl.Jo v safary by se dalo koupat:)Je tam velkej bazen...plno ptaku a okolo jezdi autobus a lvi tam nejsou takže žádnej problém icon_twisted.gif
-----------------------------------
Žurek:
Jestli Rozkoš, tak u hráze, jinak je to úděsnej bahňák (a ještě z toho dělaj rekreaci icon_sad.gif ) . U té hráze je to ještě jakž takž, když se díváš z hráze na vodu, tak na pravém břehu. Musíš jít po tom pravém břehu kousek cesty po břehu. Info: http://www.naturista.cz/lokality/ftextc1.htm#Rozkos
JanJ

pá červenec 28, 2006 10:30 am

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Letos jsem byl poprvé na Oplatilu, byl jsem uchvácen...

1)velikostí lokality
2)počtem lidí bez plavek

Nudě zdar!
----------------------------------------
Žurek:
Nejezděte tam, samí úchyláci, všude spousty prachu, urvete si výfuk, nezaparkujete, půjdete si zaplavat - ukradnou vám všechny věci na břehu icon_sad.gif Jeďte radši na Opaťák, Mělice, Rusek, Stříbrňák, Plačičák, ... a spousty vznikajících písáků v okolí. No nazdar icon_rolleyes.gif
ml

pá červenec 28, 2006 5:06 pm

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Žurek napsal:


Nejezděte tam, samí úchyláci, všude spousty prachu, urvete si výfuk, nezaparkujete, půjdete si zaplavat - ukradnou vám všechny věci na břehu icon_sad.gif Jeďte radši na Opaťák, Mělice, Rusek, Stříbrňák, Plačičák, ... a spousty vznikajících písáků v okolí. No nazdar icon_rolleyes.gif



To myslite vazne? Nejake (bohuzel) osobni zazitky?
--------------------------------------------------------
Žurek:
Denodenní zážitky, je to na prášky, jeďte na Opaťák, tam máte klid. Na Oplatil zapomeňte. Mj. poslední měření vody prokázalo poprvé v historii počáteční stádia řas a sinic icon_cry.gif icon_rolleyes.gif icon_confused.gif icon_mad.gif DOKUMENT . Toto místo není určeno pro masovou rekreaci - není zde VŮBEC žádné zázemí. Využívejte míst v okolí k tomu určeným: Opaťák, Mělice, Stříbrňák atd.
Dlouhan3

po červenec 31, 2006 8:45 am

Betálna chlama

icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_idea.gif icon_idea.gif icon_idea.gif !!!!!!!
cframe

po červenec 31, 2006 10:41 am

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Já mám s Oplatilem úplně jinou zkušenost. Čistá voda, perfektní parkoviště blízko vody, stánek s občerstvením, pěkná pláž. Prostě jedno z nejlepších míst k naturistickému koupání.
-------------------------------------
Žurek:
Musíš ale dodat - Parkoviště U SILNICE (St. Ždánice-L. Bohdaneč), ne rajzovat autama a motorkama po celém lese od Stéblové až po vodárnu icon_sad.gif, což se děje čím dál víc icon_evil.gif Jezděte si na Opaťák, tam je to 100x lepší icon_wink.gif na Oplatilu o vás nikdo nestojí.
Garrett

po červenec 31, 2006 4:15 pm

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif ... tak odtud vítr fouká! Mně to bylo divné! Už jsem doma. Půjčte nám jich, Ivo, pár do Cítova. icon_lol.gif icon_lol.gif
_________________
Garrett
Hanka70

út srpen 01, 2006 7:23 am

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Krásný den,na Oplatila jezdíme druhý rok,ale letos jsme byli opravdu překvapeni množstvím aut a stanujících lidí icon_evil.gif Doufáme,že se to tady za chvíli nezmění v hromadu odpadků a smradu jako je tomu v Mělicích!!! Co tam jsme viděli to se ani nedá popsat,samá skouřená omladina,odpadky válející se po pláži,prázdný flašky po všem po celém prostoru na kempování.Na Oplatila jezdíme kvůli klidu a čistému prostředí i když to máme z Krkonoš poněkud z ruky,ale i tak vám všem za něj děkujeme. Rodina Kroupova icon_razz.gif icon_lol.gif
---------------------------------------
Žurek:
Paní kolegyně, VELMi se mýlíte - OPLATIL-HRÁDEK-VODÁRNA-FRANŤÁK nejsou čisté prostředí, ale přesně jak říkáte o Mělicích - binec na kolečkách, úchyláci, honiči, černí kempaři, černé hospody s vyšilujícími agregáty, hlučícími na km do okolí, zloději na každém kroku. Jezděte na Opaťák, tam je blaze icon_smile.gif nebo ze severu na Rozkoš icon_smile.gif, to je úplně největší rozkoš ze všech.
_________________
hanca
cframe

út srpen 01, 2006 8:35 am

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Až doteď jsem si myslel, že tento web slouží k pravdivému informování ostatních o nuda lokalitách, a ne k tomu abych odradil ostatní od lokality, kde chci mít svůj klídek.
Garrett

út srpen 01, 2006 10:01 am

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Klídek, Ivo se snaží zachránit poslední oblíbený kousek panenské přírody pro budoucí generace icon_lol.gif .
------------------------------------
Žurek:
Moc možností není - Národní park tam nikdo nezřídí, obhospodařovat tak obrovskou plochu nebude žádný soukromník. Ten si max. uklidí před svým stánkem. Amatérské úklidové n-čety mají taky jen jedny ruce a jedny nervy. Karavanisti s vónvágny je vrchol všeho - bohužel nakonec nezbude, než jim rozřezávat gumy. I běžný Čecháček je vychovaný k tomu, že odkadky se vyhazují "do lesa". Tam to tak vidět není, tak co... Jezděte si na Opaťák, tam si můžete vónvágnovat do aleleluja a ještě vás tam rádi uvítají.
_________________
Garrett
Garrett

út srpen 01, 2006 7:13 pm

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

To už je Opaťák tak zdevastovaný? icon_eek.gif Prořezávání gum nedoporučuji - moc práce, vysoké riziko konfliktu. Ježci ze správně zohýbaných 200mm-hřebíků s uštípanými hlavami jsou rozhodně účinnější a realizačně čistší . icon_lol.gif
-----------------------------
Žurek:
Opaťák není zdevastovaný, je pouze způsobilý pro hromadnou rekreaci - velké parkoviště a majitel pláže, který se stará o pořádek. Na Oplatilu tohle vzhledem k jeho rozsáhlosti nikdy nebude. Motoristi na to ale kašlou a ničí, co se dá. Jinak ale o většinovém Oplatilském osazenstvu platí, že je mimořádně ohleduplné a tolerantní. Všechen ten bugr "nažene" několik málo jedinců, kteří sem přijedou na 2-5 dní a zanechají tady tu neukliditelnou spoušť.
_________________
Garrett
Hanka70

út srpen 01, 2006 10:19 pm

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Nechápu,proč nás vyhazujete na Opaťák a nevím kam ještě!!! My nejezdíme nikam dělat bordel a auto slušně parkujeme na místa pro to určená icon_wink.gif Je to snad lokalita pro každého a opravdu nemůžeme za ten povl co je nasazený u lesa a zařizuje si lacinou rekreaci. Stejně nás odsud nevyženete a této lokalitě nijak neublížíme a ani Vám nebereme Vaše zásluhy na tom jak to na Oplatilu vypadá.My se chceme jen vykoupat a užít si klidu a nehledáme komerční středisko,docela nás Váš přístup překvapil,když jste začal dělat propagaci na Oplatila,musel jste počítat s tím,že nějaký lidi natáhnete,aby se přijeli podívat.Přeji Vám krásné dny a méně kyselosti pápá.. icon_lol.gif icon_lol.gif
------------------------------------
Žurek:
On si stejně každý dělá, co chce, ale kyselost se hodí vždycky icon_cool.gif Kdyby šlo o lokalitu, kde vybírám vstupné a mám aspoň zčásti šanci ji udržovat, tak bych ji propagoval. V tomhle případě tak nedělám - na našich stránkách není nikde popis příjezdu ani mapa. Koneckonců písník Oplatil jako takový se nachází jinde, než tady všichni zmiňují. Navrhuju o téhle lokalitě VŮBEC NEDISKUTOVAT, ona toho nemá vůbec zapotřebí. Svoje zážitky si nechte pro sebe - to bude nejlepší pro její zachování. Kapacitou je přecpaná a není nikoho, kdo by se o ni staral. Nebo chcete, aby se z ní stalo opravdu smetiště?
Co se týče aktivit SK Oplatil, tak je to inspirace pro jiná místa. Ne pozvánka na akce na Oplatilu.
Co jsem tady ale psal o zlodějích a úchylácích je skutečně pravda. Spousta lidí sem nejezdí proto, že se tady v minutě ztratí třeba veškeré ošacení i s doklady.
Takže až se zase budete chystat k této vodě, tak mějte na paměti, že tady kromě státu není žádný majitel, který po vás bude sbírat byť jen nedopalky z cigaret. Do lesa se chodí na houby, ne na flašky. Kromě parkoviště u silnice je v celé oblasti zákaz vstupu i vjezdu. Pokud sem přijedete, tak nás zase pozvěte k vám. Do míst, o která se zase staráte vy. V případě Krkonoš jsme osobně měli možnost zkusit Libeč... /týdenní brigáda 20ti lidí by to tam možná trochu napravila/.
_________________
hanca
Garrett

st srpen 02, 2006 12:04 pm

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

No já docela Ivoše dokážu pochopit, byť pro svojí "kyselost" si asi nevybral správné místo a s tím související formu. Pochybuji, že ti, kteří jej trápí, se rekrutují ze skupinky lidí na tomto fóru. Ale obecně vzato, člověka naštve, když si ve svém volnu vyšlechtí (a přitom se obvykle dost nadře) kousek přírody pro příjemné chvíle, a jen to začne k něčemu vypadat a může si setřít pot z čela a těšit se, jak si bude úžívat, navalí se mu tam pár "vepřů" a může se začít znovu. Pak je opravdu asi jedinou možnou cestou přechod do ilegality i s celou lokalitou icon_lol.gif . Přeci ani Ivo, ani jeho přátelé nejsou uklízeči po nějakých nevychovancích. No rozhodně se tam také pojedu podívat, ale až v zimě. A Ivo, slibuji, že po sobě nezanechám jedinou známku své přítomnosti (což stejně nedělám nikdy). icon_biggrin.gif
-------------------------------------------------
Žurek:
Tady jde spíš o to, aby si lidi uvědomili, že na divokých n-lokalitách ( aje jich drtivá většina) je většinou majitel pozemku stát. Ten samozřejmě vydá zákaz vstupu, vjezdu apod. Ten se samozřejmě nedodržuje. A tím veškerá péče vlastníka končí. Lidi si většinou myslí, že pláže vždycky má někdo za povinnost uklidit icon_cry.gif icon_mad.gif icon_confused.gif icon_sad.gif LIDI! NENÍ TOMU TAK!!! Na divokých lokalitách je buďto bugr, nebo uklízejí blázni, kteří se na to už nemohou dívat. Uklízet si po sobě je taková teorie, zvlášť v Čechách prakticky neuskutečnitelná. Slovani jsou bordeláři a asi s tím následující roky nikdo moc nepohne. My jsme ale naturisti a nemělo by nás to nechat v klídku. Nezní to moc optimisticky, ale naturisti by neměli uklízet jen svoje věci, ale měli by udržovat i svoje okolí v uspokojivém stavu. Je to řehole, ale jinak to fakt nepůjde. Já jsem si dneska udělal 30min. houbařskou vycházku ... a donesl jsem tašku plnou plastů.
U nás nejde o vydřené místečko na slunci, které nám někdo ničí. Jde o stovky metrů břehů, lesa, lesních cest, které jsou permanentně zaneřáďovány. To je potom taková idylická n-procházka "dost slušně okořeněná" icon_evil.gif .
Do ilegality takovéhle místo přejít nemůže, prakticky ani to není nikoho zájem. Chtěl bych jen, aby si slušní lidi uvědomili, že stav lokality BOHUŽEL jen na nich.
Ono je to přesně tak, jako třeba tady na Naturistovi. 5 lidí se mrská, seč jim síly stačí, 10 lidi se založenýma rukama donekonečna diskutýruje a 1000 lidí jen počumuje.
_________________
Garrett
Hanka70

čt srpen 03, 2006 2:20 pm

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Nedá mě to,abych Vám ještě jednou nenapsala.Opravdu nepatříme k lidem,kteří si někde pod sebou nastelou půl dne se v tom rochňají a pak hrdě a středem odejdou a "osle starej se".Vždy si po sobě všechno odneseme,ale chápu,že Vás vznikající bugr a chaos na Oplatilu rozpaluje do ruda.Už podle toho,jak je prostředí upravené a zatím čisté,je jasné co je zatím práce,času a obětavosti lidí.Proto věřte,že není naším zajmem tento kouzelný kout jakýmkoliv způsobem ničit,devastovat,nebo zanášet odpadkama.Zaplať pánbůh,že sem nepronikli ve velké míře stánkaři a uřvaní turisti s tranzistorákama.Kdyby to bylo jen trochu v našich možnostech a silách velice rádi bychom Vám všem s úpravou a údržbou pomohli.O těch Krkonoších někdy příště,mějte se a krásný den icon_wink.gif icon_wink.gif
_________________
hanca
zurek

čt srpen 03, 2006 3:00 pm

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Bohužel stánkaři a "rozverní" turisti jsou i tady na pořadu dne. Bouda - "obžerstvení" na český způsob (pvc-buřty + pivo) o sobě dává svým silně vyčochtaným zdrojem proudu do široka slyšet. Lidem na t-pláži to pere přímo do uší...a oni nic. To je rekreace, řekl bych na prášky. Lidi ale dneska snesou dost icon_smile.gif
(Auto)turisti pak jsou kapitola sama pro sebe - zaparkovat co nejblíž k vodě, otevřít dokořán všechny dveře a spustit "muziku". To je trend letošního léta předělu t a n pláže u lesa. Tohle se dá vidět a hlavně slyšet snad opravdu jen ve východní Evropě. Na Západě jsem tohle nikdy nezažil.
Pokud můžu někoho varovat, tak to je pobyt v kempu Petrův palouk na Pastvinách (značená n-pláž). Tady je možno buď v noci nespat, něco si píchnout do žíly, nebo prostě zbaběle zdrhnout. V ČR jsem opravdu nenarazil na kemp, kde by se dalo v klidu a bez úhony vegetovat. Jinolické rybníky - další spoušť na Zemi. Myslím, že měli s tím naším přijetím do EU ještě počkat...
Hanka70

čt srpen 03, 2006 3:37 pm

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

V tomto všem s Vámi musím souhlasit icon_evil.gif Jinolice jsme byli omrknout na vlastní oči a uši a Pastviny pamatuju ještě z dob,kdy jsem byla na učňáku v Opočně a už tehdy to byl děs!!! Ale byli jsme na dovče s rodinou na Rujaně,manžel byl zvědavý,jak se to tam po těch asi patnácti letech, co tam byl naposled s rodiči,změnilo a jestli klepšímu.Byli jsme opravdu hodně mile překvapeni,čistá pláž,žádné umělé stravovadlo a opět boží klídek,žádná zhulená mládež,fakt super relaxace a hlavně si každý po sobě vše uklidil a zanechal místo tak jak bylo před jeho příchodem.Vřele doporučuji icon_rolleyes.gif
_________________
hanca
Pat66

čt srpen 03, 2006 8:14 pm

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

Oni ti němci taky nejsou svatí.Pamatuju si jak jednou po sezóně byli karavany s němci uprostřed n-lokality (tehdy ještě n-lokalita sahala na obě strany od silnice z Klabavy). Po jejich odjezdu jsem tolik PET-lahví ve vodě a na břehu ještě neviděl.Možná řeknete vyjímka,ale ne! Viděl jsem u Berounky co dokážou němečtí vodáci.Zásadně tábořili mimo oficiální tábořiště a přál bych vám vidět to co po nich zbylo u ohniště - plechovky od piva, PET lahve, noviny atd.
S tím přijetím do EU opravdu nebylo oč stát, ale z jiného důvodu než, že češi jsou bordeláři. V západní Evropě (a ty tvoří většinu EU) je ve většině států divoký naturismus docela festovně trestán, je to jen otázka času, kdy s tím přijde EU a bude to chtít po všech svých členech aby to trestali, hlavně těch nových postkomunistických, kde ještě divoký naturismus kvete.
---------------------------------------
žurek:
jsme se dost uhnuli od téma VČ. tak jestli chcete pokračovat, tak založte téma v diskuzi.
Mišelin

út srpen 08, 2006 3:08 pm

Re: VÝCHODNÍ ČECHY

...tak nakonec jsem se doštrachal až do tohoto fóra, abych se podělil o čerstvé zážitky z Oplatilu, ale asi bych měl raději mlčet... icon_smile.gif omlouvám se všem, kteří se snaží odpudit od krásné lokality všechny smraďochy, uřvance, úchyláky a čuňata, ale musí to ze mně ven... icon_smile.gif
Jsme z Olomouce, na Oplatil jsme (já, žena a synek) zabrousili na naši dovolenkové cestě po Východních Čechách ... bylo to naštěstí zrovna ten jediný krásný den v jinak propršeném týdnu ... středa odpoledne, sluníčko (občas schované za mráček), teplota cca 25°C.
Z nádherného prostředí jsme byli úplně unešeni ... borovice, břízky, písečné zátočiny, šumění lesa, komorní plážičky ... a voda naprosto excelentní (už dlouho se mi nestalo abych stojící po krk ve vodě viděl na dno) ... a hlavně skoro nikde nikdo ... prošli jsme se od velké pláže u silnice až k volejbalovému hřišti a potkali jsme celkem maximálně tak cca 15 naháčů, a to bylo opravdu velmi příjemné počasí, ani zničující vedro, ani zima, voda teplounká ... V této souvislosti by nás zajímalo, zdali to byla "normální" návštěvnost nebo naprostá vyjímka, případně jak to zde vypadá např. o slunných prázdninovách víkendech.
Chtěli bychom ale hlavně poděkovat všem, co se o ten úžasný kousek přírody starají a pečují a přáli bychom mu, aby se mu všechna čuňata opravdu obloukem vyhnula.


PS: Vše jsme po sobě uklidili a parkovali jsme na vyznačeném a vyhrazeném parkovišti za silnicí. Jediná piha na kráse byly extrémně drzé vosí hordy - nedaly se nijak odehnat a sedaly si v houfek na cokoliv, co se náš dvouletý synek rozhodl zbaštit či vypít - poté, co jej jedna píchla do krku (naštěstí zvenku) jsme museli nádhernou idylku opustit - ale zámek a park v Chlumci nad Cidlinou byly velmi příjemná náhražka icon_smile.gif