OLOMOUCKO

Archivni kopie starych prispevku byvaleho diskusniho fora, provozovaneho na adrese http://www.naturista.cz/forum do roku 2006. Nektere odkazy mohou byt jiz nefunkcni.

zurek

út říjen 07, 2003 1:51 pm

OLOMOUCKO

Pokud víte o společných saunách, které nejsou zde uvedeny, sdělte nám údaje o nich sem: http://www.naturista.cz/sauny.htm Děkujeme.

Rodinné (společné) sauny Olomoucka:

BOHUŇOVICE Centrum zdraví, 6. května 616, tel.: 585 389 839, WWW společná: so 16-19.30
LITOVEL Město Litovel WWW společná rodiče s dětmi: úterý 14-17 hod. , společná: 17-21
OLOMOUC Plavecký stadion, Olterm&TD WWW společná: neděle 10-20 hod.
OLOMOUC DELFÍNEK,WWW Kašparova ul., (Stadion)
PROSTĚJOV Městské lázně, Floriánské nám. 1, tel.: 582 344 427, WWW společná: pá 19-22, so 17-19
PŘEROV Plavecký areál Kopaniny, tel. 581 735 424, WWW společná: pondělí 15-21 další info: premyslovsky@tcioptics.cz
PŘEROV Kozlovice Sportovní areál, MAPA WWWpro 8 lidí, společná: kdykoli. další info: premyslovsky@tcioptics.cz
ŠUMPERK AQUATOLL, společná: sobota-neděle 14-21 hod., WWW
ŠTERNBERK Sauna a restaurace na koupališti, Jívavská ul.,společná: středa 16-21 hod., 75,- vč.nápoje (doba pobytu do 5 hodin) WWW
TOVAČOV Sokol Tovačov, MAPA, WWW společná: pátek 14-17.50 hod. další info: premyslovsky@tcioptics.cz
Gogo

čt srpen 26, 2004 12:09 pm

Re: OLOMOUCKO

Prostejov ani za nic, je to hruza. Byl jsem tam jednou a uz je mi jasne, proc vsichni z Prostejova jezdi do spolecne sauny do Tovacova.
Renata Buchtová

st říjen 20, 2004 12:03 pm

Re: OLOMOUCKO

Před asi čtrnácti dny jsme s kamarádkou navštívily saunu v Bohuňovicích u Olomouce. Pravozní doba pro společnou saunu je nyní v sobotu 10,00 - 21,30 a v neděli 13,00 - 20,00. Byly jsme mile překvapeni úrovní celého areálu - to je bazén s tobogánem /ten přístupný pouze v plavkách/, dětským bazénem a saunou a párou v I. poschodí, ale propojené s bazénem. Jediné co nám vadilo bylo, že i když je pára umístěná v I. poschodí a se saunou sousedí, musely jsem si vzít na sebe plavky. Jinak vřele doporučujeme. Na rozdíl od sauny v nedalekém Prostějově, kde jsme asi před měsícem zůstaly v sobotu ve společné sauně jen krátkou dobu. Za prvé jsme byly jediné ženy ve společnosti řady mužů a pohledy některých z nich na nás dvě nás odradily k další návštěvě Prostějova.
Dlouhan3

út září 13, 2005 11:25 am

Re: OLOMOUCKO

Prosím všechny příznivce n-pohybu a zájemce o nudistické plavání na olomouckém bazénu v zimě 2005-06, ozvěte se na Dlouhan3@atlas.cz . Projevte zájem o toto plavání a podpořte mou žádost, kterou budu předkládat na firmu spravující ol.bazén. Je nás již kolem 15, čím víc nás bude, tím více se žádostí budou zabývat. Předpokládám plavání pro smíšené páry a rodiny. Pokud jste tedy z Olomouce a okolí, a hypoteticky uvažujete se svou účastí, ozvěte se prosím.

Pěkný zbytek léta vám z Olomouce přeje Jirka
-------------------------------------
Žurek:
Z mojí zkušenosti - rodinné n-plavání je perfektní, ale dovolím si tvrdit, že rodinkami a sm. dvojicemi nenaplníte bazén KAŽDÝ týden icon_sad.gif. Pokud ano, tak to bude zázrak a já tě navrhnu na krále nudistů icon_wink.gif. Jestli opravdu smíšené, tak občasně - max. 1x za měsíc. Já bych to 1x týdně nechal na pánské jízdě a 4-5x za zimu bych udělal akci pro rodiny, třeba zrovna v Bohuňovicích.
Dlouhan3

pá listopad 11, 2005 9:59 am

N-plavání v Olomouci

Ahoj všichni příznivci pohybu bez plavek!
K dnešnímu dni je stav vyjednávání n-plavání na olomouckém bazénu takový, že správce bazénu odeslal žádost na majitele, tím je město Olomouc. Od města prý dostanu odpověď. (zdroj:sekretariát OLTRERMu). Takže nevíme teď o moc víc, než před měsícem, žádal jsem tehdy na místě podle informací přímo z bazénu, ale zase už víme, že se tím budou zabývat zástupci lidu, takže doufám ve vznik diskuse, která bude věřím seriózní.
Mějte se pěkně a přeji a doporučuji všem využívání možností n-pohybu, které se ve vašem okolí vyskytují, aby nedošlo k rušení těchto v dnešní době vymožeností.
-----------------
Žurek:
Věř, ale prověř. Já bych radní samostaně "diskutovat" o naturismu nenechal. Pokud mezi nimi nebude jediný, který věc podpoří, tak to smetou se stolu a budou se věnovat jinému - moje zkušenost. Nejlepší by bylo zajít tam osobně a s některým z pokrokovějších radních(nebo kdo má na starosti bazén) dát 1/4 hod. řeč. Osobní intervence je k nezaplacení a nenahraditelná. Dopisování, mailování, chatování... je většinou k ničemu.

------------------
Jirka Dlouhán3 z Olomouce
Dobrá myšlenka... Psal jsem tam, že jsem ochoten podat doplňující informace, tak se možná ozvou sami. I bych se rád pobavil, ještě zjistit s kým, kdo o tom bude ve 100.000 městě rozhodovat. Počkám týden dva a zkusím zapátrat. Co si tak vyzkoušet lobbing na vlastní kůži icon_smile.gif ?
Dlouhan3

st prosinec 21, 2005 3:49 pm

Re: N-plavání v Olomouci

Dlouhan3 napsal:
Ahoj všichni příznivci pohybu bez plavek!
K dnešnímu dni je stav vyjednávání n-plavání na olomouckém bazénu takový, že správce bazénu odeslal žádost na majitele, tím je město Olomouc. Od města prý dostanu odpověď. (zdroj:sekretariát OLTRERMu). Takže nevíme teď o moc víc, než před měsícem, žádal jsem tehdy na místě podle informací přímo z bazénu, ale zase už víme, že se tím budou zabývat zástupci lidu, takže doufám ve vznik diskuse, která bude věřím seriózní.
Mějte se pěkně a přeji a doporučuji všem využívání možností n-pohybu, které se ve vašem okolí vyskytují, aby nedošlo k rušení těchto v dnešní době vymožeností.
-----------------
Žurek:
Věř, ale prověř. Já bych radní samostaně "diskutovat" o naturismu nenechal. Pokud mezi nimi nebude jediný, který věc podpoří, tak to smetou se stolu a budou se věnovat jinému - moje zkušenost. Nejlepší by bylo zajít tam osobně a s některým z pokrokovějších radních(nebo kdo má na starosti bazén) dát 1/4 hod. řeč. Osobní intervence je k nezaplacení a nenahraditelná. Dopisování, mailování, chatování... je většinou k ničemu.

------------------
Jirka Dlouhán3 z Olomouce
Dobrá myšlenka... Psal jsem tam, že jsem ochoten podat doplňující informace, tak se možná ozvou sami. I bych se rád pobavil, ještě zjistit s kým, kdo o tom bude ve 100.000 městě rozhodovat. Počkám týden dva a zkusím zapátrat. Co si tak vyzkoušet lobbing na vlastní kůži icon_smile.gif ?

Jirka Dlouhán3 z Olomouce
Mám čerstvé zprávy z Olomouce: žádost o nudistické plavání na olomouckém bazénu je ve fázi projednávání, není to tak, že by to bylo u ledu. Z toho plyne pro případné další iniciátory plavání: nepočítejte s tím, že dva měsíce budou ve všech případech stačit na projednání s příslušnými orgány. V některých případech se to může natáhnout a tak je asi lepší to iniciovat před letními prázdninami a ne až na podzim jako já. Zatím to tedy není zamítnuto a věřím, že diskuse na příslušných místech proběhnou ve věcném tónu.
Přeji všem příznivcům pohybu bez plavek spoustu příležitostí k uplatnění svých přání a zálib, spoustu přátel, kteří by s vámi tuto přirozenost sdíleli a vhodné počasí k opálení těla a prosvětlení ducha.
Jirka z Olomouce
martinaOC

po leden 02, 2006 6:11 pm

Re: OLOMOUCKO

Fajn Sauna je v Olomouci na plavečáku. Příjemné prostředí i lidi, bez nějakých otrapů, na jaké lze narazit v Městských lázních v PV (pokud se již situace zlepšila omluva prostějpvským).
Dlouhan3

po leden 09, 2006 2:48 pm

Re: OLOMOUCKO

Byl jsem se synem už poněkolikáté v centru zdraví Bohuňovice a poprvé v životě jsme tady navštívili páru. Bylo to úplně super, byla pořád minimálně zpola zaplněná, kluk vydržel jen chvilku, ale já jsem zjistil, že mi to vyhovuje mnohem víc než suchá sauna. V souvislosti s párou bych se chtěl zeptat skalních pařanů:
1. Do páry se asi nechodí s ručníkem, nikdo ho tam neměl? Jak se v páře uvažuje s hygienou-všude plno vody, potu...
2. Když je pára na bazénu v rámci mužských sprch a šaten, chodí se zde bez plavek nebo v plavkách? V Olomouci byl borec v plavkách, v Bohuňovicích také (zde je provoz páry vždy smíšený). Bez plavek bych se cítil určitě lépe, ale nechtel bych se chovat nepatřičně a také nevím - v té vodě...
Pokud bude mít chvilku a chuť, odpovězte, rád bych zjistil, jak to vlastně je. Díky a pěknou vytoupenou saunu (páru) v této zimě - Olomouc 9.6.06 v 06,30 hod. -15 st.C
Jirka z Olomouce
Dlouhan3

pá únor 03, 2006 10:51 am

Re: OLOMOUCKO

Pěkný den!

Už tady jednou zapadl dotaz, třeba se dnes chytne. Mail na pana Jelínka se mi vrátil, zkusím dát dotaz do fóra tady.

Nemám jasno v tom, jaké zásady je třeba dodržovat v páře. Byl jsem v parní sauně v Bohuňovicích na Olomoucku. Bylo to v době textilního smíšeného provozu (ani nevím, jestli se tam pobyt v páře dělí podle pohlaví). Oproti suché sauně je v páře mokro, takže jsem u nikoho neviděl ručník nebo osušku. I když chápu, že by byl hned mokrý, jak se uvažuje v páře s hygienou? (všude na zemi i na lavicích k sezení-ležení je vrstva vody). Opravdu se do páry nebere osuška nebo to byla v Bohuňovicích vyjímka?

Dále: nosí se do páry (vzhledem k vodě) obuv? Do sauny ne, to už jsme si od Vás přečetl.

Chodí se do páry v plavkách nebo bez? V olomouckém bazénu, kde muži i ženy mají svoji páru, chodí muži do páry v plavkách. Nepřipadá mi to přirozené, přirozeně bych si je sundal, ale nechci být za úchyla. Nebo je to zase specialita toho kterého bazénu? Jak je to potom s hygienou? (Ale v tom kvantu vody už na plavkách myslím nezáleží).

Doba pobytu v páře a počet cyklů je stejná jako v suché sauně?

Rozchází se údaje, jak dýchat v suché sauně. Někdo uvádí zhluboka, někdo povrchově nosem. Nebo se to liší podle momentálního zdravotního stavu?

Tak jakmile toto zjistím, můžu si otevřít poradenskou firmu na saunování icon_smile.gif

Dále se tu objevila zmínka o "rezervování" míst na plážích. Takto zabraná místa citelně přes den chybí, hlavně na malých udržovaných hotelových plážích. Maximálně mě to nakrklo, protože ty osušky jsou tam půl dne, aniž by tam kdokoli jiný si mohl lehnout. Nebyl to můj případ, ale kdybych se chtěl na takové pláži vyvalovat a kvůli "rezervacím" musel ležet v pásmu přílivu, nerozpakoval bych se ty ručníky složit, dát na bok a lehnout si na jejich místo. Prakticky totiž není možné, aby každý rekreant měl celý týden zabrané místo na pláži, když ta pláž slouží VŠEM hotelovým hostům a nikdo si místo neplatí (hotelu, jemuž patří). Jaké s tím máte zkušenosti, riskuje se odklizením osušek nějaký větší konflikt, nebo to "rezervátoři" jenom zkouší, a když najdou své ručníky v koutě na hromadě, tak si je zkrátka roztáhnou jinde?

S pozdravem
Jirka Dlouhán3 z Olomouce
natur

pá únor 03, 2006 12:00 pm

Re: OLOMOUCKO

Nevím jak na textilu, ale na FKK-plážích je skutečně obvyklé mít třeba po celou dobu dovolené lehátko, osušku (zatíženou kameny, ...) někde stále položené. Není to ani o tom, zabrat místo, jako o tom, netahat se s krámy sem a tam. Vychází se z toho, že se nekrade a není zvykem tyto věci někomu přemisťovat. Ono navíc většinou na FKK je tolik místa, že se tam všichni vejdou. A pokud si odmyslíte v rámci Evropy pláže u Atlantiku, pak Vás čára odlivu a přílivu moc zajímat nemusí, to nejsou metry, maximálně decimetry.
Hájek, NTSC
Dlouhan3

po únor 20, 2006 2:39 pm

Anketa k provozu sauny Olomouc

Ahoj všichni příznivci pohybu bez plavek!

Zde http://www.olterm.cz/chat.htm je anketa k provozu sauny na olomouckém plaveckém stadionu. Pokud se budete chtít vyjádřit, prosím o pravdivé odpovědi za své vlastní osoby, aby se zjistil pokud možno skutečný zájem veřejnosti.

Děkuji a zdravím z Olomouce
Jirka
Dlouhan3

út květen 30, 2006 11:00 am

Re: OLOMOUCKO

Minulý týden jsem jednal se správcem Plaveckého stadionu Olomouc. Jeho postoj je vstřícný a není odmítavý. Pokud by se n-plavání mělo pořádat, bylo by to za těchto podmínek:
- vzhledem k vytíženosti bazénu by jediná doba pro uspořádání mohla být v sobotu ráno mezi 8,00 - 9,00(10,00) hodin - běžná provozní doba je od 9,00 hodin
- nabízenou mimoprovozní dobu od 21,00 hodin (třeba přes týden) jsem zatím odmítl
- doba by byla vyhrazena pouze nudistům
- plavání by se řešilo formou pronájmu celého bazénu
- po prvním plavání by po kladném zhodnocení akce mohlo dojít ke změně podmínek
- probrali jsme i vybavení natura terasy dřevěnými rošty a problematiku kouření na této terase

Za těchto předkládaných smluvních podmínek bohužel nejsem schopen vlastními silami v současné době n-plavání zajistit, ale pokud bychom sestavili skupinku zájemců, kteří by rozběh zafinancovali, ta možnost tady je. Správce bazénu je ochoten pomoci s propagací, protože za dobu fungování bazénu už fungují informační cesty k občanům.

Pokud tedy máte chuť za těchto podmínek spolupracovat na rozběhu n-plavání v Olomouci, můžete se ozvat, v průběhu prázdnin bych sestavil seznam zájemců a při počtu řekněme 20 lidí bychom to dohromady dali.

S pozdravem a přáním pěkného teplého a příznivého léta
Jirka z Olomouce, Dlouhan3@atlas.cz
petrre

so červen 10, 2006 12:48 pm

Re: OLOMOUCKO

Zdravím tímto Jirku z Olomouce.
Je dobře, že se věci trochu začínají hýbat a že snad se dočkáme i v našem regionu n-plavání. Bylo by dobré ale podat upřesňující informace:

1/Píšete, že jediná doba připadá v úvahu v sobotu 8-9 (10)hod. Jak často by to plavání bylo? Každou sobotu, jedna v měsíci nebo jinak?

2/Myslím, že by bylo ideální pronájem alespoň na 2 hod., tzn 8-10hod., kolik by stál pronájem bazénu na tuto dobu? Na jednu hodinu by alespoň pro nás nemělo smysl jezdit.

3/Od kdy by se mohlo plavání realizovat? Nám by vyhovovalo nejlépe co nejdříve, v červnu se to asi již nestihne že? No budeme si muset počkat v červenci na chorvatsko, snad tam nebude sněžit icon_cry.gif To letošní počasí venkovnímu plavání zrovna moc nenahrává.

4/K jakému závěru jste dospěli ohledně vybavení natur terasy v OL? Zejména mě zajímá ty rošty a prosazení zákazu kouření. I když k letošnímu slunění venku jsem dost skeptický, podle počasí se spíš přeorjentujeme na zimní sporty...

Jinak předběžně můžete počítat se 2 lidmi pro n-plavání v OL, pokud nám to bude jen trochu vyhovovat.
Dlouhan3

po červen 12, 2006 8:34 am

Re: OLOMOUCKO

Re:petrre

Napsal jsem super odpověď a při odesílání mě to k...a chtělo znovu přihlásit a odpověď byla v p....i. Takže už jen stručně:

1/Píšete, že jediná doba připadá v úvahu v sobotu 8-9 (10)hod. Jak často by to plavání bylo? Každou sobotu, jedna v měsíci nebo jinak? Poprvé bychom to museli uspořádat sami, pokud by byla velká návštěvnost, možná by to bazén zorganizoval sám často podle svého uvážení.

2/Myslím, že by bylo ideální pronájem alespoň na 2 hod., tzn 8-10hod., kolik by stál pronájem bazénu na tuto dobu? Na jednu hodinu by alespoň pro nás nemělo smysl jezdit. Nahodilý pronájem 500 Kč/hod a dráha, tj.500x8x2hod.=8000,-Kč + plat cca 5-6 zaměstnanců, pokud n-plavání nebude v běžné provozní době

3/Od kdy by se mohlo plavání realizovat? Nám by vyhovovalo nejlépe co nejdříve, v červnu se to asi již nestihne že? Pokud vyhraju ve sportce nebo se nás dá dokupy dost na první startovací pronájem, tak dřív než do měsíce kvůli reklamě ne.

4/K jakému závěru jste dospěli ohledně vybavení natur terasy v OL? Zejména mě zajímá ty rošty a prosazení zákazu kouření. Mám přislíbenou opravu roštů, pokud by to chtělo větší investice, muselo by to počkat, až budou peníze. Kouření - domlouva s čmoudíky není, kvůli pár blbkavým tupcům se nebude na bazén volat Městská policie a dělat rozruch mezi lidmi. Na lidi, kteří otravují život jiným, musíte raagovat i Vy, upomeňte je, případně si na terasu vezměte kazety s vážnou hudbou nebo operními áriemi, ktřeba se pak budou chtít domluvit na nějakém kompromisu. Terasa zřejmě nepatří meti priority vedení bazénu, nějakou velkou podporu nečekejte. Jinak věc řešte u plavčíků, u šatnářek jsou knihy přání a stížností.

Krásný den a slunné počasí přeje
Jirka z Olomouce
-----------------------------------
Žurek:
Tu cenu se snaž nasmlouvat individuálně. V HK je to taky tak. V sobotu ráno na 8. hod. tam 100 lidí nedostaneš ani omylem. Porozhlédni se po jakékoli n-pláži - myslíš, že to jsou lidi, kteří si budou ráno natahovat budík, aby si užili krytého bazénu? A za vyšší vstupné tam zase lidi nepůjdou. Počítej, že účast se bude v lepším případě pohybovat mezi 40-50 naháči. Je to běžný bazén, 8 hod. ráno... Já bych byl pro, aby akci vyhlásil bazén na některý sobotní podvečer, kdy přijde nepoměrně víc lidí. Nejčerstvější zkušenost jsou Neratovice - 25 lidí. A to je u Prahy.
Dlouhan3

pá červen 30, 2006 10:55 am

T-plavání pro pilné žáky

ZA VYSVĚDČENÍ VSTUP ZDARMA !!!
Přijďte se pochlubit vysvědčením a zaplavte si zdarma
Kdy? v pátek 30.6.2006
Platí pro:
- žáky 1 - 5 třídy se samými jedničkami
- žáky 6 - 9 třídy a studenty středních škol s
vyznamenáním.
Vysvědčení a PLAVKY vezměte s sebou !!!

Kde: Plavecký stadion Olomouc

Další informace o provozu bazénu vč.výluky provozu vnitřního bazénu v červenci 2006 viz : www.olterm.cz

Zdraví a krásné počasí přeje
Jirka z Olomouce
------------------------------------------
Žurek:
Snažme se prosím informovat o naturistických akcích. Proč zvát naturisty do T-bazénu, když můžeme udělat pro n-děti parádní Dětský den přímo v n-lokalitě? Z vlastní zkušenosti vám můžu potvrdit, že děti jsou nadšeny a vyžadují nové a nové akce tohoto druhu . Návštěvníci těchto stránek jsou naturisti a ve velké většině nehledají t-vyžití.
Garrett

čt červenec 27, 2006 4:54 pm

Re: OLOMOUCKO

To bude asi od Dlouhána překlep. Ví přeci, že je na fóru naturistů, takže určitě chtěl napsat "... vysvědčení s sebou a plavky jen ti co propadli - za trest". icon_lol.gif
_________________
Garrett