Je nahota (někdy) přirozená ?

Archivni kopie starych prispevku byvaleho diskusniho fora, provozovaneho na adrese http://www.naturista.cz/forum do roku 2006. Nektere odkazy mohou byt jiz nefunkcni.

zurek

čt únor 27, 2003 7:04 pm

Je nahota (někdy) přirozená ?

Tento text byl převzat z Qklubu NATURA
Tak tenhle nadpis jsem vymýšlel asi tak 3 týdny, 5 dní a 3 hodiny. Jinde už jsem napsal, že pro mě kolektivní nahota není příliš přirozený jev. A teď najednou to mám zase (zbůhdarma) přetřásat? Asi to tak už bude.
Asi velké množství z nás by přivítalo, kdyby se člověk jednoduše přiblížil k rybníku, svlékl se podle libosti a nálady a jeho okolí by jeho stav přešlo bez povšimnutí. Půltunová madam, nebo laňka s tělem jako proutek neujdou pozornosti ani když se dostaví na pláž v zimníku. nezadržitelně se blížím ke slůvku: ZVYK. Popíšu vám skutečnou situaci na jednom tuctovém koupališti u jednoho tuctovémo maloměsta. To je taková loužička, kterou nejenže přehlédnete jedním ospalým mžournutím oka, vy tady opravdu každému vidíte do karet, ba leckdy i jinam... A samozřejmě je tady hospoda, kuželky, muzika atd. A taky NUDA-pláž. Fakt, a přímo na hlavním břehu (pláži). Ta je dlouhá asi 80 m a 30 m z toho je nuda. Optická bariera samozřejmě žádná, ani by se tam snad žádná nevešla. Prostě cedule: "Tady vocaď trenky dolu!" (tedy, stojí tam poněkud prozaičtější nápis NUDI PLÁŽ). Maloměsto-nemaloměsto každý má zafixováno, že na koupališti "U dubu" tam za tu ceduli se chodí bez trenek a nikdo nad tím nepřemýšlí. Jsme zvyklí, že na písák jdeme (jedeme) dobrých pár set metrů, než se v potu tváře dopídíme své stranou světa položené NUDA-zátočiny. A tady v tom Týništi, kde každý každého zná, snad až do kolikátého kolene, hned taky každý může zjistit co to dneska pan řídící čte za noviny, nebo že paní lékárníková si to na dnešek tam dole trochu zušlechtila. Tak to bych už opravdu pojal za přirozenost. Já ale řeknu: zvyk. On si ten pan řídící čte stejné noviny jako pan poštmistr na druhém břehu a paní lékárníková má stejně nožku přes nožku jako paní učitelka v bikinách s brčkem v ústech u bufíku. A to si teď představte, že se na té textilní straně vytasí někdo s dalekohledem a začne zkoumat NUDícího se spoluobčana několik metrů vzdáleného od jeho triedru. Věc zcela nepřirozená, ba vůbec neočekávatelná. Na druhé straně jsem v tomto místečku téměř dokonalé lidské harmonie nikdy nezaznamenal člověka, který by (oděn pouze do svého oblíbeného deníku) si to vykračoval napříč prostranstvím (textilním). Takže nahota je téměř všudypřítomná, ale přirozeně usměrněná přítomným davem. Velmi bych doporučil všem provozovatelům veřejných koupališť, aby se nechali inspirovat místními podmínkami na koupališti "U dubu" v Týništi nad Orlicí. Možno začít třeba tady.
Na druhou stranu jsem už zapsal nespočet momentů, kdy se 5 lidí zcela nenuceně pohybovalo na textilu bez plavek a okolí - nic. Jo, jo. A pak druhý den v práci si o tom jednom z těch pěti vykládali v práci, že včera ... atd. Takže NUDA na textilu nedoporučuju. Na lidské řeči (expr. kecy) nemusíme dát, ale přece jen žijeme ve většině textiláků. Oni textiláci mají taky rádi nahotu, ale maximálně tak doma ve vaně (jsou schopni ji snést). Nebo na obrázku od Švabinského. To je vůbec otázka, co takový průměrný textilák je schopen snést. Naháče vedle sebe NE, naháče na protějším, 100 m vzdáleném břehu přejdou mávnutím ruky: "Voni tam lítaj úplně nahý". Opovržení zakončí několikaterým nakliknutím ukazováčku na své čelo. Textilák se sklonem k cholerismu pravidelně při pohledu na naháče rudne (podobně jako při vzpomínce na naši komunistickou minulost) a chrlí vodopád více či méně expresivních výrazů. Myslím ale, že i takový průměrně zběhlý textilák dovede nahotu ocenit. Vzpomínám, že můj dědeček si kvůli Švabinského obrazům zakoupil permanentku do malířovy galerie a až do pozdního penzijního věku dlouhé hodiny sedával před originálem mistrových "Žní". V hodinu uzavírání výstavních prostor se přišourala pokladní-vrátná-šatnářka a dědu násilím vyprovodila vně galerie (z mých vzpomínek na doby školních prázdnin). Téměř každého tedy nahota nějakým způsobem zaujme. Asi to nebude chudák pubescent, který z přemíry nevědomosti co si počít se svým stavem, se začne promenádovat durchumdurch textilní pláží. Místo očekávaného obdivu se mu dostane z jedné strany nezadržitelného výprsku smíchu (toho by se mu na NUDA nedostalo), na druhé straně cholerik...
Zřejmě nejschůdnější činnost, která se nikoho nedotkne, bude SPORT. Nemyslím zrovna závodníky F1, které vidíme poprvé až na stupních vítězů, ani šachisty, kteří šouraje figurkami prodlívají v zatuchlých místnostech. Myslím třeba kamarády, kteří si vyrazí do lesa a pro radost i kondičku si zaběhnou maraton. Nebo si u zmíněného lesa, na louce dají volejbal. Kdybyste se náhodou s tímto zhodovali, tak mrkněte sem. Třeba se v květnu přidáte.
Teď koukám nahoru, o čem jsem to vlastně začal . Jo, jestli je nahota někdy přirozená. Tak na to se jeďte podívat do Týniště. A určitě na spoustu jiných zajímavých míst na zeměkouli. O těch by ale mohl napsat zase někdo jiný . Nazdar.
Pohodicka

út březen 11, 2003 10:02 am

Re: Je nahota (někdy) přirozená ?

Nevadí, že nemám odpověď, ale dotaz? Zajímalo by mne, k jaké víře, Ivo, patříš. Jsi křesťan? Pohan? Pokud to nechceš napsat sem, napiš mi to prosím na můj mejlík pohodicka@seznam.cz moc děkuji. icon_confused.gif
_________________
přesvědčený naturista a filozof amatér