Nudi plavání v Liberci - Akvapark Babylon

Protože nejsem z Liberce, dostal jsem se k návštěvě nudi plavání v Babylonu teprve včera. A musím říct, že mi to přijde jako perfektní nápad. Bylo by skvělé, pokud by se něco podobného podařilo i v Praze.

Je pravda, že naprostou převahu měli sice textiláci, ale i tak byl počet přítomných naháčů dostatečný na to, aby si člověk nepřipadal jako kůl v plotě. Nevadí mi být nahý mezi lidmi v plavkách pokud vím, že to nebude vadit ostatním. A tady jsem žádné nepříznivé reakce nepozoroval a navíc jsem měl i jistotu, že to nevadí ani provozovateli akvaparku. Přijde mi, že se dá v takovém prostředí celkem snadno zvyknout a že jsem se v něm brzy cítil přirozeně. Ale uznávám, že mnohým lidem přítomnost textiláků vadit může, a že by se styděli, to je asi věc každého z nás. I tady bylo mezi naháči víc mužů, ženy jsou asi stydlivější, některé méně odvážné byly třeba jen nahoře bez. Já osobně jsem byl nadšen, že jsem měl možnost koupat se nahý v celém velkém areálu, kde se dá zaplavat (škoda jen, že bazény jsou na plavání poměrně malé) i využívat nejrůznějších atrakcí. To by při pronájmu bazénu pouze pro nudistickou společnost asi nebylo možné.

Připadá mi, že podobný způsob organizace má oproti výhradně nudistickému plavání spoustu výhod:

Domnívám se, že v poslední době je již velká většina lidí k nudismu tolerantní. Osobně se teď již koupu bez plavek téměř všude kromě oficiálních koupališť a bazénu a negativní reakce lidí jsem nepozoroval.

Určitě se do Liberce zase rád podívám. A jen doufám, že se časem najde víc podobných osvícených provozovatelů bazénu a koupališť. A to i teď, kdy už je téměř riziko vlézt do mnohých rybníků a přehrad kvůli sinicím a především pak v zimě.
červenec 2003

Od návštěvníka "N"- plavání v Liberci
Osazenstvo ve vodě = N20%:T80%. Venku = T99,9% : 1 otrlý(stydící se)naháč. Naháči tam jsou bráni jako exhibicionisti a tudíž náležitě ve středu pozornosti. Přítelkyně výše zmíněného návštěvníka po tomto zjištění raději opustila aquapark. Myslím ale, že je to přesto dobrý počin od vedení Babylonu. Sice sleduje větší návštěvnost, ale podaná ruka naturismu to určitě je. Bude docela zajímavé sledovat, jak se to bude vyvíjet. Zatím to ale vypadá, že textil zavládne a naturismus zapláče.
září 2003