NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Abel a jeho názor

Vložil Anonymní, 21. Duben 2010 - 21:41

Určitě se budu koukat. Jinak je mi ale z Naturistu čím dál smutněji. Takové „debaty“ jako polemika mezi A. Prchalem a press777 a jinými je trapná a nic neřeší, jen si pánové kohouti natřásají peří. A je samozřejmě off-topic. Na druhé straně mě mrzí, že čtenáři Naturistu (včetně jeho majitele) zareagovali tak negativně na některé mé, resp. Pohodičkovy příspěvky, týkající se duchovních aspektů naturizmu, potažmo nahoty vůbec. Nikomu své názory nevnucujeme, jen ukazujeme, že k naturizmu lze přistupovat i jinak než jen jako k rekreační (nebo eroticky podbarvené) aktivitě. Konec konců, když jsme na n-akci, tak se po příchodu nezačneme hlasitě modlit, ani se nenasoukáme do lotosového sedu a nezačneme meditovat Možná jen to prožívání je jiné. Myslel jsem jen, že když jsme odbourali tabu, které u nás leží na nahotě, že nám půjdou líp odbourat i tabu jiná. Docela vážně se zabývám myšlenkou na založení samostatných webových stránek, věnovaných těmto aspektům, když to zdejším tolik vadí. Mohly by se jmenovat třeba Gymnosofie.cz, a zabývat se širším spektrem řekněme duchovních aspektů naturizmu, po vzoru jiných podobných zahraničních stránek. Nicméně napřed by mě zajímal názor návštěvníků Naturistu.


Žurek: Jestli chceš založit nový web, tak tady udělej nové téma a neoznamuj to v komentáři k úplně jinému tématu. Já osobně už mám období „zabývání se širším spektrem duchovních aspektů“ celkem úspěšně za sebou, tak v tom nevidím nic moc objevného. Po skoro 10 letech zkušeností jsem dospěl k názoru, že nejprospěšnější pro lidi jsou praktické, hmatatelné, konkrétní zkušenosti. Proto vytahuju lidi od televizí a brambůrků do zdravějšího a zábavnějšího světa. Tam si každý z nich udělá svoji představu o naturismu i naturistech. Web beru prakticky jen jako oznamovatelnu. Pokud nové stránky založíš, tak jsem ochoten dát odkaz kromě tématu do diskuzí taky do Krátkých zpráv.


Abel: Tím myslím za ten asi ne nejvhodnější způsob mého sdělení. Ale jinak…Nezlob se Ivoši, ale já už začínám mít té Tvé nafoukanosti na to, že jen Ty jediný něco pro naturisty děláš fakt po krk. Ona je to sice pravda, že bez tebe by spousta akcí prostě nebyla, ale jednak si myslím, že zase pro celkový rozvoj naturizmu u nás stejně podle mého zásadní význam mít nebudou, a druhak, do háje, to Ti ale fakt nedává právo na ofrňování se nad lidmi, kteří dělají něco jiného nebo jinak. Vnímám Tě jako poněkud jednostranného technokrata, schopného organizátora, ale no a co? Když se podívám třeba na německé FKK-Forum, tak si přitom hrozně oddechnu, že ještě existují naturisti, kteří nejsou úzkoprsí a egocentričtí, a umí ten web zařídit tak, že je tam místo pro každého, kdo není vysloveně destruktivní.


Žurek: Hlavně aby Abel a spol. byl vysloveně konstruktivní :-)))))))))). Dej vědět, až založíš ten nový web.


Danxm Hele Abele promiň,ale tady jsi asi mimo mísu, resp.tvé přízpěvky určitě. Jestli máš dojem, že tě (tady)nikdo nechápe, obklop se sobě rovnými, založte komunitu, nebo třeba stranu a tam dle libosti rozjímejte, ale nás ostatní z toho vynech. My si rádi na príma akcích zarelaxujem a vyčistíme hlavu a nehodláme rozjímat o nesmrtelnosti chrousta, neúprosném osudu, či jiných duchaplnostech. Díky, za nás všechny.

0
 
-

Poslední kapka

Vložil abel (bez ověření), 22. Duben 2010 - 20:01

Už nad tím uvažuju nějakou dobu, tohle mi dodalo poslední impulz. Tolik netolerance v šesti řádcích [Smutný] Ať se na svoje příspěvky koukám jak chci dlouho, nenašel jsem v nich žádnou agresivitu ani vnucování svého názoru jiným. Je pravda, že se zdejším většinovým pojetím naturizmu, které si dovolím nazvat rekreací ROH bez plavek míjím, ale pokládám ho za legitimní. Jen ne jediné. Pokud je to tedy tak, a zdejší komunita mě většinově vnímá jako rušivý element, pak nevidím jiné řešení, než požádat admina o smazání svého účtu. Na informace o akcích (na které z technických důvodů stejně moc nechodím) se přihlašovat nemusím, a těch pár přátel, které jsem si tady našel se mnou stejně komunikuje přes e-mail. Přeji Vám všem hodně zdaru, a pokud mi chce někdo něco napsat, tak prosím na e-mail pranama1@seznam.cz, tam mi zatím nechodí spamy [Úsměv]


Žurek: Přeji hodně zdaru a v Kohoutovicích se jistě uvidíme.