NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

AQUAPALACE - hyperrekreace mezi hypermarkety

Vložil Anonymní, 4. Červen 2008 - 9:17

Aktuálně: 18.10.08 NOC NATURISTŮ v Aquapalace Čestlice INFORMACE.
Všichni naháči vítáni! 

Avizované otevření nového hypersuperaquaparku, největšího ve střední Evropě a okolí nás nenechalo v klidu a při nejbližší možné příležitosti jsme tento podnik navštívili. Naskytnulo se nám tak přímé srovnání s ctěnému čtenáři dobře známým Babylonem, který jsme absolvovali den před tím. Z titulu našeho serveru pro naturisty a sauňáky jsme se samozřejmě zaměřili výhradně na Saunový svět. Opusťme tedy důvěrně známý Babylon, jako předehru i skvostný a ještě lepší průhonický zámecký park a vnořme se do obra, uvnitř kterého by nás sotva lupou pohledal!

Vchod do obra je velikánský, možná ještě větší než do Mausolea [Smích] . Za supervchodem nás čeká několik odbavovacích pokladen, které nás napáskují do vysněné hyperrekreace. Nechtěl bych vás děsit hned od počátku, ale nás po grandiózním vchodu čekalo příkré vystřízlivění skrz několik „vysvětlujících“ cedulí: „Venkovní sauny uzavřeny“ a na několika dalších místech: „…z technických důvodů mimo provoz…“. My sauňáci jsme na nějakou tu ledovou či horkou sprchu zvyklí, ale „sauny mimo provoz“ a já se sem táhnu přes 1/2 republiky kvůli saunám? [Zmatený] . Zcela mimo plán začínám uvažovat o zaječích a prožít zbytek dne někde za méně peněz, méně muziky a méně rušících cedulí. Kdyby aspoň na www pro Ašáky nebo Jablunkováky uvedli, že se jako nemají stovky kilometrů vláčet si přečíst ceduli. Začínám pochybovat o dokonalosti nejdokonalejšího a nejmodernějšího stánku hyperrelaxace.
Přes pokladny to jde bez problému až na nemilé zjištění, že ač sauňáci, tak musíme koupit vstupenku do VŠECH prostor aquaparku [Smutný] . Obětujeme každý 400 Kč za 2 hodiny zkušeností, které předáme milým čtenářům. Dokonce se nás ujme paní, která slíbí za 10 minut sraz u Algida baru, kde budeme moci dát dohromady podklady pro článek. Mezitím se procházíme 3 paláci aquaparku. Ve srovnání s Babylonem je zde příjemně světlo. Přes značně naddimenzované ceny a venkovních 30°C je tady značně lidí. Frontám na tobogány nevidím konců. Ze všudypřítomného textilu jsme čím dál víc nesví, tak se dostavujeme na místo srazu s managerem, se kterým máme dát dohromady článek. Na smluveném místě nikdo, ani za 10, 20, 30 min., tak vyrážíme dál sami.

„ZÓNA POUZE BEZ PLAVEK“ – to je vstupní tabule, která nás vítá v Saunovém světě. Tak tady konečně najdeme svůj svět. Těšíme se a pomalu zapomínáme na uzavřené venkovní sauny. V Saunovém světě nás vítá poměrně velký bazén s teplou vodou (cca. 15 m).
Prostředí je oproti Babylonu střídmé, nepodbízivé, jednoduché, světlé. Oproti aquaparku krásné ticho, naháčů poskrovnu, prostory mohutné. Pokračujeme do prvních procedur – prohřívárny, masážní sprchy. Nějakým drobným nedopatřením zde neteče voda [Šokovaný] . Takže jdeme raději dál, protože si nemůžeme opláchnout v procedurách sedačky.
Během prohlídky míjíme několik cedulí oznamujících, že ta která procedura není v provozu [Smutný] . Oživuje se mi vzpomínka na uzavřené venkovní sauny a začínám pomýšlet na požadování vrácení vstupného. Prosluněné nedělní odpoledne, dohadování se na pokladně, škandál, znechucené nedělní odpoledne. Tuto variantu zavrhuji a v daných podmínkách se snažím objekt pojmout pozitivně. Tomu napomáhá první člověk z personálu Saunového světa, kterého potkáváme a nacházíme v něm oporu nadměrnou [Úsměv] . Děda v brejličkách nám zevrubně vysvětluje, jak to tady chodí a co je teď, bude za chvíli a třeba za hodinu. Očividně je to člověk na svém místě a pokud budete v těchto místech tápat, tak vyhledejte dědu s brejličkama a pupkem. Ten nás zve na saunový ceremonial (mauritius papaya) v 18:30 hod. Ceremonial se sestává z polévání kamenů papayovým extraktem a následném žonglování osuškou křížem krážem prohřívárnou sauny. Tím se rozpohybuje vzduch a papya se dostane i do těch nejvzdálenějších koutků. Pro umocnění účinku vám (každému) děda začne máchat osuškou cca. 10 cm od nozder. Všichni okolní se tváří nadmíru blaženě, tak je napodobuju.
Co mě v tomto zařízení skutečně a opravdu nadchlo, tak to byla velká finská sauna. Pokud si člověk zvykne na rozlehlé prostory, tak tato sauna na vás dýchne opravdovým Finskem – hrubě opracované trámy a obklady jsou dovezeny až z této severské země. Přirozená vůně této prohřívárny je nezaměnitelná a opravdu příjemná. Doporučuji. Opět ale musím předeslat, že ctěný čtenář se má připravit na všechno. Pokud tedy budete v prohřívárně rozjímat o svém nitru, životě a podobných intimnostech, tak se připravte na následující: „Prosííííme vššššechny nááávštěvníííky, aby opustili venkovní prostory aquaparkuuuu. Tyto budou uzavřeny“. Informovanost je povětšinou dobrá věc, ale tato na tomto místě nanejvýš nevhodná. Připisuji další vrub na účet Aquapalace. V babylonském wellnessu jsme zvyklí na příjemně se linoucí hudbu, do každé procedury jinou. V Čestlicích se k našim slechům linulo výhradně jen „školní hlásání“.
Následné ochlazování probíhá přes sprchy, lázeň s ledovou tříští a ochlazovací bazének. Opět jsem donucen vzpomenout na uzavřené venkovní prostory [Šokovaný] .

Restaurace je opět převeliká, jako všechny prostory Saunového světa. Je spíš moderní než útulná. Jednoduchá, hranatá. Jen procházím, nemám potřebu tady rozjímat. Začínám vzpomínat na babylonský wellness, který je přesochovaný, přeobrazovaný, pro někoho přeplácaný, ale já si v něm najdu vždycky nějaký zašitý příjemný koutek, kde je mi dobře. V Čestlicích jsem ho zatím nenašel. Tady je to jaksi všechno velkoprostorové.
Vířivky v hlavním prostoru jsou příjemné i na pohled je to podařené dílo. Přilehlé Kneippovy lázně (horká-studená) zase ale oproti babylonským značně pokulhávají. Stýská se mi po babylonských oblázkových akupresurách, které v Čestlicích opět nenacházím. Náhražka v podobě nožních umyvadel mě ani v nejmenším neuspokojuje. Zkoušíme ještě BIO saunu, bylinky a všechny ostatní procedury. Bylinky jsou pravé, sušené a občasně na ně vystříkne voda. Podle vzhledu poznávám heřmánek, šalvěj a ještě něco. Podle vůně nepoznávám nic.
Pomalu si začínáme sledovat čas, abychom nepřešvihli draze zaplacenou dvouhodinovku. Našimi zkušenostmi si asi moc nenakloníme provozovatele největšího aquaparku ve střední Evropě, ale já si po nedělní první návštěvě opravdu nemohu pomoci k lepšímu hodnocení. V žádném případě jsem nechtěl hledat blechy ani mouchy, vím, s jakými problémy se tato stavba potýkala. Nicméně neuvedení uzavření podstatných částí Saunového světa na www, „školní hlásání“ do tiché prohřívárny, netekoucí voda v řadě procedur… pro nás byly dosti velkým šokem. Povinnost zakoupit vstupenku do celého areálu, nejen do Saunového světa. Příští návštěvu si raději rozmyslím a pojedu se raději podívat do Laa, nebo Sole Felsen, kde je levněji a teče tam aspoň voda.
Netekoucí vodaNetekoucí voda Prohřívárna v bylinkáchProhřívárna v bylinkách Sauna VulkanSauna Vulkan
Větrající dědaVětrající děda Ochlazovací bazénekOchlazovací bazének Horní terasaHorní terasa 

Naturistova informační stránka AQUAPALACE ČESTLICE

Domovské stránky AQUAPALACE ČESTLICE
4
 
-

Návštěva AQUAPALACE Svět saun

Vložil RelaxBe (bez ověření), 26. Červen 2008 - 15:21

Již jsem byl v Aquapalace několikrát. Obzvláště se mi líbí saunové rituály, které jinde nenajdete. Autor článku mluví o větrajícím dědovi, ale zkuste se přijít podívat abyste pochopili, že to je opravdu hodně dobré. Nejvíce se mi líbil rituál využívající přírodní esence Finské břízy s překvapením v podobě pomerančového osvěžení. Personál se o Vás v saunovém světě opravdu dobře stará. Také jsem měl možnost vidět privátní saunu, která lze pronajmout a jejíž součástí je i hammam a vířivka. Vše v luxusním a čistém stylu. Římské lázně jsou ve wellness Babylon myslím lepší, intenzivnější – ale ve finských saunách vede Aquapalace. Co se týká vstupného tak přesná cena za 2 hodiny ve všední den je 340 kč (240 + 100 příplatek za sauny). Rozhodně vyzkoušejte bazén, který je v Římských lázních, pod proskleným stropem a je velký tak, že si tam dobře zaplavete. Samozřejmě bez plavek! Systém masážních sprch, nebo komora s tropickým deštěm zážitek jen umocní. A pokud se chcete opalovat nazí, máte celou střechu s lehátky a také brzo otevřou venkovní sauny – které budou třešničkou na dortu. Nechybí zde BIO SAUNA, kterou využijí ženy nebo BYLINKOVA SAUNA a také VULKÁN s teplotou 110 stupňů. Myslím, že CB a jeho wellness a Aquapalace nelze srovnávat. Každé je totiž o něčem jiném a obě místa si najdou své příznivce. Ale docela dobře si dovedu představit akci nebo setkání ve Světě saun, kde je dostatek prostorů, odpočíváren atd. Takže přátelé naturismu tady mohou třeba s padesátkou hostů se dosyta vydovádět. Budou mít sauny, bazén, lázně, sprchy i opalování bez plavek a budou šťastni.

 
-

Naše zkušenost z Čestlic

Vložil parpraha (bez ověření), 29. Červen 2008 - 1:39

Hezký den všem, tak jsme také navštívili Aquapalace a bohužel musíme souhlasit s Vaším příspěvkem na 100% :o( Navíc nás nemile překvapila studená voda ve vířivce a personál, který nebyl moc ochotný a ještě ke všemu nás nepříjemně poučoval a peskoval v sauně při procduře ohledně prostěradel. Nutili nás dávat si prostěradlo i na zem pod nohy, zdůrazňuji na zem a odůvodnění bylo, že po nohou stékají kapky potu na zem a že oni tam nejsou od toho aby stále vytírali. Nejsme začátečníci v saunování a máme objete aquaparky a termální lázně v okolních státech, ale s přístupem personálu jako je v Praze jsme se nikde nesetkali. Vše jsme řešili i s managerem vodního a saunového světa, ale ten nám slušně a klidně odpověděl na naše dotazy a připomínky konstatováním, že se snaží jak nejlépe mohou, že mají zkušenosti ze zahraničí a teplota vody je podle projektu v pořádku:o)) Tak nevím jak dlouho a ještě ke všemu za takové peníze se největší aquapark udrží nad vodou. Je škoda, že v Praze konečně nemůže být aquapark na úrovni, ale hlavně co se služeb týče. Ne jen cen :o) p.s. Laa jsou opravdu velmi exklusivní termální lázně se skvělým saunovým světem a za polovic, což se vyplatí i s cestou těch 260km. Budeme doufat, že odpovědní pracovníci možná vyvodí závěry z reakcí nespokojených návštěvníků. Ale možná že jim to je jedno. Nevím. Tak létu zdar a užívejte sluníčka. P+L-parpraha [Úsměv]