NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Bedřichovská přehrada - nuda pláž pro horské vlky

Vložil Anonymní, 25. Květen 2012 - 20:13

V pro někoho nepředstavitelných 770 m.n.m najdete nejvýše položenou nuda pláž v ČR. Připočteme-li, že dostat se k ní není úplně tak jednoduché, jako zaparkovat na Lhotě téměř až u vody, tak nás tentokrát čeká pěkný sportovní výkon. Odměnou nám ale bude nefalšované horské prostředí, krásný slunečný den, parta sdílných nudistů + parta kvákajících kachen a voda, která vás osvěží, i kdybyste nechtěli.
Přes tyto mimořádné podmínky je toto místo velmi oblíbené a zvláště cyklisté zde nacházejí příjemné chvíle odpočinku na svých cyklotúrách mezi Fojtkou a novou loukou nad Bedřichovem. Také pěší turisté sem jistě rádi zabrousí, protože z uvedené nové louky je to sem jen 2km. Samotný přístup k severnímu břehu je sice trochu dobrodružný, ale to k horám už patří.
Tak konec řečí, pořádně utáhnout tkaničky a vyrážíme!


Jen pro ujasnění polohy jsem zjistil nadmořské výšky několika známých nuda pláží: Velké Dářko 614 m.n.m., Jezero Lhota 178 m.n.m., brněnské Prigl 227 m.n.m, Vlkovské pískovny 408 m.n.m., Borská přehrada 310 m.n.m. Bedřichovská přehrada je tedy opravdovou nejvyšší královnou.

Cesta k ní je nejlepší z Bedřichova, kde je parkoviště. Vjezd na Novou louku je možný jen pro hosty místní restaurace. Pokud jimi jste, tak můžete zajet až tam. Posilněni v místní Šámalově chatě můžete vyrazit západním směrem, po žluté značce směr Červená ruka. Přesný přístup těsně před přehradou radši nechám na přiložené fotce, protože já jsem tam bloudil jak v džungli… Záměrně jsem ale vyrazil z druhé strany, od Mníšku-Fojtky, protože jsem se na skok stavoval u místní n-pláže u přehrady Fojtka. Z místního Zaječího dolu jsem to pak převýšením 400m vzal přes lom, Červenou ruku, Závory až k mostku přes velmi krásný potůček, který mě dovedl až k přehradě.

Lom u FojtkyLom u Fojtky

Tu cestu podél potůčku vám vřele doporučuju, protože je nezapomenutelná. V nejroztodivnějších zátočinách a tůňkách se prohánějí rybky, všude kolem ticho, jen ptáci kolem zpívají. Na pláži samotné jsem narazil na místní nudisty, kteří jak to bývá, řešili, jestli Kalousek nebo Paroubek a tak jsem šel na průzkum n-poloostrova. Je všeobecně známé, že nudisti si vybírají ta nejkrásnější místa. Nuda pláž na Bedřichovské přehradě je také jedním z nich. Poloostrov od severu chráněný lesem, otevřený na jih, výhled do krásné zeleně Jizerských hor. Voda měla bohužel podstav, ale i tak osvěžení v ní bylo dokonalé. V přestávkách mezi Kalouskem a Paroubkem nudisti zhusta krmili žebrající kachny. Znám nuda pláže, kde kachny vyhánějí, aby svými pozůstatky nezaneřádily pláž, ale tady je krmí. Inu, jiný kraj, jiný mrav.
Poloostrov jsem prozkoumal do detailu, znavené nohy brobrouzdal v horské vodě a zamířil zpět na Fojtku.Fojtka-MníšekFojtka-Mníšek Přehrada Fojtka (Mníšek)
Na místní přehradě (pro úplnost 398 m.n.m.) je také známá nuda pláž, která byla nedávno předmětem diskuzí kolem vznikající pěší stezky kolem celé přehrady, která ukrojila kus z této n-pláže. Stezka tu skutečně je a už se proti ní asi nic nenadělá. Nicméně prostor pro n-pláž tu pořád ještě je a je hojně využívaný naháči z blízka i daleka. Dnes byla celá plážová louka rozkvetlá rdesny a spoustou dalšího lučního kvítí a celé to bylo opravdu májově úžasné.

Rozkvetlá FojtkaRozkvetlá Fojtka

KlůčekKlůček Mácháč jako zákusek
Obě n-pláže na Máchově jezeře jsou vlastně v ohrožení, tak mi nedalo a před začátkem sezony jsem tam zajel. Provozovatel Campu Borný (nuda pláž Borný) poslední roky dává čím dál hlasitěji najevo, že by nuda pláž v jeho kempu nejradši zrušil. Důvodem jsou stížnosti textiláků na výskyt nudistů. Já jsem mu už loni navrhoval, aby místo pro nudisty vyhradil – označil a textiláci nebudou mít důvod ke stížnostem. Letos konečně došlo k dohodě a na sezonu bude část 1km dlouhé pláže vysloveně vyhrazena pro nudisty. Takže by se dalo říct, že N-Borný jede dál.
Na (bývalé) nuda pláži Klůček jsem byl poprvé a musím říct, že se mi velmi líbila. Stranou kempu, krásný borový les, kempová mašinérie je očividně stranou, krásný výhled na jezero, situováno na západ, takže skvěle osluněná odpoledne a večer. tato pláž roky bohužel dospěla do stavu, že v sezoně na ní naháče skoro nenajdete. Ty tam jsou naivní představy, že když se na pláži jeden svlékne, tak se ostatní přidají…
Do začátku jsem domluvil s dosti vstřícným provozovatelem občerstvení alespoň umístění plachty Bezplavek.cz na jeho restauraci. Pak jsem ještě volal provozovateli kempu Klůček – Regata Máchovo jezero a dle jeho předsedy veškerá další spolupráce musí projít představenstvem, takže si počkáme na výsledek. Z hovoru jak provozovatele občerstvení, tak předsedy Regaty MJ však vyplývá, že RMJ nijak propagovat n-pláž nechce a ani to nedělá…Omlouvám se za kvalitu následujícího videa, dělal jsem ho jen foťákem a prudké slunce to očividně nezvládá. Nakonec mi i došla baterka, takže závěr videa je „poněkud“ ustřižený… Příště to napravím.Naturistická lokalita Bedřichovská přehrada:
GPS: 50.822756, 15.138847


Zobrazit místo NATURISMUS na větší mapě

 Dlouhodobá předpověď počasí
5
 
-

Horské vodní plochy.

Vložil Linka, 28. Květen 2012 - 14:37
Obrázek uživatele Linka

Tyhle výše položené vodní plochy jsou fain, je k nim hezká procházka nebo projíždka na kole, obvykle nebývají plné a voda bývá nádherně čistá. U nás jsou podobné vodní plochy, ale asi menšího charakteru na obou stranách Krušných hor, jak v České republice tak v Německu. Dobré je, že jsou dostupné pomalu ze silnic, takže třeba při cestě za nákupy se člověk osvěží v hraničních vodách, nakoupí v Německu a zase domů. Spojí se vždy příjemné s užitečným. [Úsměv]