NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Brněnské Kohoutovice závodní i se saunovou vůní slivovice

Vložil Anonymní, 12. Listopad 2013 - 15:00

V sobotu jsme se už podvanácté sešli na Naturistických Kohoutovicích. Před třemi roky mnozí ohrnovali nos nad „školním bazénem“ a „věštili“, že Brno nikdy nedosáhne „čestlických výšin“. Dnes je ale kohoutovický aquapark oblíbený a sobotní návštěvnost přes 100 lidí potěšila všechny, kdož Naturistickým Kohoutovicím fandí. Velkou zásluhu na tom mají dobrovolníci, jak z oblíbené Naturistické jógy Brno, tak z dalších n-aktivit, jako byl náš letní sraz na Brněnské Riviéře.
Naturistické Kohoutovice 9. listopadu 2013Naturistické Kohoutovice 9. listopadu 2013

Stejně jako na jaře, tak i tentokrát jsme se vlastními silami pustili do rozdávání letáků na tento večer a výsledek byl stejný – opět hodně přes 100 naháčů se přišlo vykoupat, vysaunovat a zadovádět si do AQUAPARKU KOHOUTOVICE. Vstřícnosti se nám dostalo tradičně i od samotného aquaparku v čele se Zdeňkem Balabánem, který náš plakát vystavil v jejich infotelevizi přímo u vchodu.

Foliování četných prosklení kohoutovického aquaparku vyžaduje spoustu času, šikovnosti a mnohdy i odvahy. I tentokrát se nás ale více než hodinu před začátkem sešlo k desítce dobrovolníků a úderem 19. hodiny bylo všechno připraveno pro přicházející naturisty.
Dnes už fungoval i mikrofon na plavčíkárně, takže jsme mohli vyhlásit první saunový ceremoniál s vůní levandule a pustit se do úkolu, který jsme si dali – pokus o sestavení závodní dráhy. Po velkém úspěchu zapůjčené profi dráhy od AQUAZORBING.CZ na Slováckém večeru naturistů, jsme tuto tentokrát k dispozici neměli.


V tomto pokusu nám osud ale bohužel moc nepřál :-(. Počínaje vypovězením poslušnosti 13 let starého Transportéru, kterým vozím všechny potřeby vč. 80tikilového rolleru a konče poměrně dlouhosálým experimentováním přímo v bazénu se nám podařilo sestavit pouhý slabý odvar uherskohradišťské profidráhy. I tak se ale sešla velká spousta naháčů k vzájemnému měření sil ve zdolávání řetězce pospojovaných nafukovaček, které končilo lovením „pokladu“ ze dvoumetrové hloubky. Velký dík patří Pavlu Terberovi, který tuto dráhu sestavil a měřil časy.
Napříště se snad už podaří stařičké auto rozpohybovat a závody na vodě budou podstatně zajímavější.


Atmosféra byla ale dokonalá a věřím, že i nováčci se cítili dobře. Saunové ceremoniály s vůní levandule, citronové trávy a pravé valašské slivovice na závěr byly pokaždé zaplněné do posledního místečka a i tady vládla velmi příjemná moravská atmosféra. I když nemůžu pominout naše přespolní přátele Janka z 240km vzdáleného Martina, nebo Martina Z Plzně.


Nenápadným pobafájícím hrdinou večera byl opět Roman Bureš, který měl v Kohoutovicích po čase zase velkou inspiraci v podobě oblíbené Dračice.
Inspirace byla opravdu obrovská a tím vznikl také mimořádně zdařilý obraz „Hořící mořské panny“. Už na těchto Kohoutovicích jsme mohli vidět předzvěst křtu prvního tištěného naturistického komiksu MRAČNA, který broběhne 16. 11. na Noci naturistů v Aquapalace Praha (Čestlice).

Ostatním se do malování moc nechtělo, zato divoká řeka i tobogán byly neustále obsazené.Kohoutovice DiplomKohoutovice Diplom Všichni závodníci dostali diplom za svoje umístění, který pro tuto příležitost namaloval Roman.
Slibujeme, že závodní dráha napříště bude zase o něco atraktivnější, abyste si mohli opravdu adrenalinově zazávodit :-)
AQUAPARK BRNO-KOHOUTOVICE, Chalabalova 2
Naturistova strana NATURISTICKÝCH KOHOUTOVIC s mapou, rozcestníkem a všemi dalšími informacemi.


Velmi děkuji řediteli Aquaparku Kohoutovice panu Zdeňku Balabánovi za poskytnutí areálu AP pro naturistický večer a s tím spojenou propagaci v budově aquaparku a na jeho internetových stránkách. Stejně tak personálu, který nám byl neustále nápomocen při uskutečnění celého programu večera.
Děkuji také všem pomocníkům, kteří pomohli při náročném zafoliování prosklení, přípravě závodní dráhy a konečném úklidu.
Děkuji také všem naturistům, kteří snad prožili příjemný naturistický večer.


Následující NATURISTICKÉ KOHOUTOVICE: 18. 1. 2014, 19–22 hodin.

Naturistické Kohoutovice 18. 1 2014, 19-22 hodinNaturistické Kohoutovice 18. 1 2014, 19–22 hodin


Víte, že:

  • Tuto a další desítky podobných akcí v ČR organizuje neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 2300 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz
5
 
-

Brno

Vložil Pepper, 12. Listopad 2013 - 15:58

Koukám, že jsem o dost přišel. Umělecké duo opět nezklamalo. [Spiklenec] Co se dá dělat, člověk se nemůže rozdvojit, že. [Úsměv] Příště už mi to musí vyjít!

 
-

Brno lepší než Praha!

Vložil PetrK, 12. Listopad 2013 - 19:26

Musím říct, že architektura Kohoutovického areálu je nádherná.

Žádná infantilní architektura, běžná v ostatních bazénech (slabomyslné kachličkové vlnky nebo barokní andělíčci) ale pěkná kvalitní současná funkční architektura a design. Navíc s příjemně hlubokým plaveckým bazénem, ve kterém se skvěle plave. Prostě paráda.

Praha může Brnu jen závidět [Vyplazený jazyk]

Petr

 
-

Architektura

Vložil Martin Drake (bez ověření), 12. Listopad 2013 - 19:42

To s těmi andělíčky a vlnkami, no trochu nejspíš narážíš na poněkud kýčovitou výzdobu Babylonu. Je fakt, že ta na mě působila vždy rozporně. Kohoutovice znám pouze z obrázků, ale musím souhlasit. Je to tam fakt povedené. Žádné ,,baroko" a podobné vymyšlenosti nemohou funkční a jednoduchý design nikdy nahradit.

 
-

Architektonicky nejen Kohoutovice

Vložil zurek (bez ověření), 12. Listopad 2013 - 21:35

O Aquaparku Kohoutovice na ARCHIWEBU. Kromě tohoto je architektonicky zajímavý bazén na Kraví hoře, odkud je opravdu nádherný výhled na Brno (přímo z bazénu).
Ve stejném roce jako Aquapark Kohoutovice se dostavěl Campus Masarykovy univerzity. Zajímavá je taky budova Moravského zemského archivu.
Naproti tomu je velká ostuda, že dodnes nemá v Brně svoji budovu (ani pořádný sál!) Brněnská filharmonie.

Když jsi Petře už vyzdvihl Brno před Prahou, tak je skutečně pravda, že Prahou opovržená Chobotnice Jana Kaplického našla své místo právě v Brně :-). Jen těch knih tam moc nenajdeš…