NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Brněnské kokrhání na plné pecky a spící Dračica

Vložil Anonymní, 19. Leden 2014 - 13:30

Aktualizováno: Dle pokladních údajů AP Kohoutovice se těchto N-Kohoutovic zúčastnilo 201 naturistů a saunou toho večera prošlo 95 lidí.
Kohout letos poprvé sezval naháče ze široka daleka k Naturistickým Kohoutovicím v místním Aquaparku Kohoutovice. V jeho kokrhání mu opravdu zhusta pomáhali hlavně naturisti z Brněnské jógy, která je dnes asi nejakčnější brněnskou skupinou. Tak se stalo, že nás v Kohoutovicích bylo nejvíc, co se kdy naháčů v Brně sešlo. I na místě samotném Kohout všechny řádně rozkokrhal, takže jsme zažili opravdu akční naturistický večer. Jedna z hlavních aktérek Naturistických Kohoutovic DRAČICA se bohužel ozvala až na druhý den: „Ospravedlňujem sa, zaspala som…“


Mensani – jak přišli, tak odešli
Náš dlouholetý neúnavný spolunaturista, mensan Pavel Terber se i tentokrát ujal rozsáhlé osvětové akce, když už 2 hodiny před začátkem Naturistických Kohoutovic sezval své spolumensany a sám jim připravil atraktivní soutěžní dráhu, kterou běžně provozujeme na našich n-akcích. Ta se všem nadprůměrně inteligentním líbila a dováděli na ní až do poslední t-minuty. Sundat plavky úderem 19. hodiny bylo však nad jejich síly a všichni se odebrali zpět ke svým rébusům, hlavolamům a podobným nástrojům bystřícím mozkové závity.

Davy u pokladny nezklamaly
Náš naturistický večer byl ale na samém začátku a davy blížící se ke Kohoutovi nabíraly na síle. Během čtvrthodinky byl aquapark plný naháčů a hned po začátku začal 1. saunový ceremoniál s vůní grepu. Pohyblivější naháčci prošťouchli vysokorychlostní tobogán, na koho se nedostalo místo v sauně, tak si šel zaplavat do 25cítky, nebo si nechal prohrábnout páteř vodními chrliči.

Naturist Race v (trochu) novém
Dnes už všem známou vodní soutěžní dráhu NATURIST RACE jsme tentokrát chtěli opět rozšířit a vyzkoušet, co zá-vodníci zvládnou a v čem budou vynikat. Oproti minulým závodům jsme tedy přidali po zdolání 10timetrové pontonové trasy (5 volně spojených matrací) navíc průlez připojeným rollerem, vylovení puků ze dna a dopravení je na břeh. Jen připomenu, původní záměr byl, že se nebudou lovit puky, ale míčky z uzamčené skříňky na dně (!)
Dvoumetrová hloubka kohoutovického bazénu se ale projevila jako značně nedosažitelná (mezi)meta a přestože zpočátku značně nabušení naháči se po zdolání náročné pontonové trasy bojovně vrhali ke dnu pro puk, tak výsledek byl jen zalknutí a dusivý kašel :-(.


Naturist RaceNaturist Race Od blbnutí k olympijské disciplině :-)
Puky se nakonec „lovily“ jen při průlezu rollerem a po pár tempech vodou protínaly cílovou pásku.
I tentokrát byl o tuto soutěž neustálý zájem a my ji do příště opět vylepšíme o další etapy. Bohužel jinak spolehlivé čínské matrace zn. Intex se moc nepochlapily a 2 z nich se odporoučely :-(.
Vše bude ale už hned na Slováckém večeru naturistů v UH v pořádku a opět se pustíme do dobrodružného soutěžení.
Pevně věřím, že se nám podaří Naturist Race dotlačit až na Olympiádu!


Děkuji řediteli Aquaparku Kohoutovice Zdeňku Balabánovi za vstřícný přístup jeho i všech jeho spolupracovníků k naturistům a budeme se snažit i napříště váš areál zaplnit co největším počtem naturistů.
Děkuji také všem pomocníkům, kteří se opět aktivně podíleli na velmi náročném zafoliování celého areálu, které v mnoha místech hraničí se sportovním horolezeckým výkonem.
Děkuji neúnavné Janykule za veškerou pomoc s barvami, koordinaci s výsledky soutěží a vypisování diplomů. Dík patří také Romanovi Burešovi za opět originální kresbu plakátu akce a vítěznou malbu na tělo v soutěži malování na tělo. Děkuji také kolegovi Adalovi za všechny 3 saunové ceremoniály, Pavlovi Terberovi a dalším pomocníkům s uskutečněním naturistického závodu NATURIST RACE.
Nemenší dík patří všem naturistům, kteří nelenili a pozvali svoje známé na Naturistické Kohoutovice a tím se zasloužili o jednu z největších návštěv v tomto aquaparku.


Naturistické Kohoutovice 18. 1.Naturistické Kohoutovice 18. 1. Příští Naturistické Kohoutovice 1. 3. 2014
Příští Naturistické Kohoutovice se už kvapem blíží :-) a budou už za necelé 2 měsíce.
Mezitím nezapomeňte, že naturistické Brno má i další aktivity, jako Brněnská naturistická jóga, velmi příjemné wellnessové vyžití najdete ve všech brněnských INFINITECH nebo obřanském 4COMFORTU.
A (nejen) Jihomoraváci :-) 1. 2. 2014 je tu pro velký úspěch už SLOVÁCKÝ VEČER NATURISTŮ!


Naturistické Kohoutovice 1. 3. 2014, 19-22 hod.Naturistické Kohoutovice 1. 3. 2014, 19–22 hod.

Z historie brněnského naturistického plavání
Ač 2. největší město ČR, tak naturisticky Brno příliš nevynikalo. Dnes je tomu už 10 let, kdy začaly jakési náznaky naturistického plavání v bazénku Hotelu Santon u Brněnské přehrady.
O trochu větší rozpumpování zimního naturistického vyžití se pokusil sauňák Radek Jelínek až z Uherského Hradiště. Ten takto na dálku vyjednal pronájem plaveckého bazénu Městských lázní na Rašínově ulici. Tento tehdy velmi chvályhodný počin byl „odměněn“ značným finančním schodkem v pronájmu a za těchto podmínek došlo do roka a do dne ke zrušení tohoto n-plavání.
V tom čase se jinde konaly už poměrně velké naturistické večery (Liberec, Hradec Králové).
Ve snaze úplně nezapadnout mezi dalšími velkými naturistickými večery v ČR, vyhlásili brněnští naturisté za svoji národní svátost naturistické „plavání“ ve čtyřmetrovém bazénku jednoho wellnessu na předměstí Brna.
Naturistické Kohoutovice jsou tedy po těchto strastiplných pokusech opravdu aktivitou hodnou tohoto velkoměsta. Ale i jejich začátky v roce 2010 nebyly úplně růžové. Trvalo prakticky celý rok, než Brňané vzali N-Kohoutovice za své a návštěva byla alespoň 100 naturistů. Dlužno říct, že podstatnému nárustu návštěvníků pomohli hlavně dobrovolníci, kteří neúnavně rozdávají letáky, osobně zvou své známé, pozvánky přeposílají na Facebooku apod.


Víte, že:

  • Tuto a další desítky podobných akcí v ČR organizuje neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 2300 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz
4.5
 
-

Kohoutovice opět bez chyby

Vložil PetrK, 19. Leden 2014 - 13:59

Aquapark v Kohoutovicích je prostě bez chyby. Díky Ivoši za skvělou akci a vyčerpávající článek.
A nejvtipnější je v Kohoutovicích místní posilovna :)

Petr

 
-

Někdo má rád holky, jiný vdolky

Vložil M.Dr., 19. Leden 2014 - 17:24

Mně zase Kohoutovice připadají dost nešťastně řešené – malá sauna, neustále obsazená jediná vířivka, kluzká podlaha rampy, kterou se jde nahoru do sauny. Mně se mnohem víc líbí ve ValMezu, kde je víc vířivek, větší wellness a oddělení bazénu od zbytku AP přispívá k tomu, že tam je vždy víc místa k plavání, než bylo včera v Kohoutovicích. Asi i na můj vkus příliš velká návštěva přispěla k tomu, že sauna byla stále narvaná a každou minutu několikrát někdo nakouknul do prohřívárny, aby se přesvědčil, že se tam už nevejde, čím vzala za své veškerá pohoda saunování. V tomto má výhodu Petrem kritizované intimní osvětlení ve ValMezu, protože tam je do prohřívárny tím pádem vidět a není nutno otevírat dveře, aby se člověk přesvědčil, jestli je tam místo. Docela trefně to cestou domů vyjádřila Janykula, když konstatovala, že ve ValMezu se vždy nějak lépe všichni srovnáme a v Kohoutovicích o sebe pořád zakopáváme. Jediné plus u mně mají Kohoutovice za nižší cenu, než má ValMez.

Ale bezkonkurenčně nejlepší je Uherské Hradiště – velký aquapark, venkovní bazén, příznivá cena… a super ředitel, jehož zásluhou nás odtud nevyhánějí půl hodiny před koncem.

Čestlice nehodnotím, protože jsem tam ještě nebyl.

 
-

díky za skvělou akci

Vložil exner (bez ověření), 19. Leden 2014 - 22:09

Po delší době jsme s manželkou vyrazili na naturistickou akci. Téměř dvouletou odmlku si vyžádalo manželčino těhotenství, kdy vytrvale odmítala návštěvu bazénu ze strachu o budoucí miminko a následně o novorozeňátko, které odmítala opustit byť jen na chvíli a na druhou stranu měla strach ji vzít sebou. Nepolemizujte s tímto, prosím, vím a i ona ví, že to byl iracionální strach.. [Úsměv] Čestlice máme daleko a valmez jsme opakovaně nedali z „provozních“ důvodů, prostě nám to časově nevyšlo. Proto jsme vyrazili do Brna, i když se tam manželce moc nechtělo. Posledně se jí tam moc nelíbilo, nechci tady rozebírat proč, tehdá jsem to napsal do komentářů, řekněme že měla špatnou zkušenost s jedním „naturistou“ . O to víc se nám tam líbilo v sobotu. Podstatně teplejší voda, než při naší první zkušenosti (tady musím jenom hořce zalitovat ukončení naturistických akcí na Olešné ve FM, kde zvedli teplotu vody z původně studené na velmi příjemných 31 stupńů), velký počet naturistů, velmi slušná cena a atrakce ve formě pohledu do posilovny… (pobavilo zejména manželku [Úsměv] ). Ovšem nejnadšenější byla naše malá, která si to užila nejvíce. Škoda jen skromného wellnesu s malou kapacitou sauny a obrovského pohybu v parní ohřívárně, kdy tato neměla možnost zahřát se na slušnou teplotu kvůli neustále otevíraným dveřím. Díky za skvělou akci a těšíme se do Uherského Hradiště, snad nám do toho nic nevleze.

 
-

Z mého pohledu je ValMez také

Vložil Horác, 19. Leden 2014 - 22:56

Z mého pohledu je ValMez také pohodovější než Kohoutky, většinu důvodů vypsal M.Dr., klidnější bazén, větší welness, kde se dá i v klidu odpočívat, celkově „útulnější“ prostředí.

 
-

Posilovna?

Vložil HonzaP (bez ověření), 20. Leden 2014 - 9:17

Už 2 jste zmínili „atrakci“ – pohled do posilovny. Pro nás nezúčastněné prozraďte o co šlo: Rozumím tomu dobře, že z posilovny je výhled na celou párty a cvičící byli „uvytržení“? :-D

 
-

Výhled z posilovny

Vložil M.Dr., 20. Leden 2014 - 17:59

Ano, z posilovny je vidět do prostoru bazénů, ale že by z toho byli cvičící u vytržení, to jsem si nevšimnul.

 
-

Brno v roce 2004 a 2014

Vložil zurek (bez ověření), 20. Leden 2014 - 23:11

Tak trochu z popudu vašich komentářů jsem do článku vložil odstavec o historii brněnského naturistického plavání. Před 10 lety to tady bylo opravdu nesrovnatelné a z dnešního pohledu absurdní. Tenkrát měl Naturista návštěvnost 1000 lidí denně a všichni si mysleli, ho čte celý svět. Dneska má 2500 návštěvníků denně a nebýt opravdu hustých masáží médií, spousty letáků, tehdy neexistujícího Facebooku, tak to dopadne stejně jako tenkrát.

Že někdo přijede do Kohoutovic z Opavy nebo Havířova, to je pro AP opravdu velké vyznamenání, zvláště když se vám minule nelíbilo a přece jen jste se vrátili. Je ale vidět, že když se promyšleně zapracuje, tak jde (skoro) všechno. Ze všech těch 10tiletých zkušeností bysme měli sepsat manuál pro ty, kteří se ve svém bydlišti pustí do podobné akce. O Naturistickou Olešnou by se za správně fungující struktury měl starat Spolek naturistů Ostrava. Podle vyjádření členů SNO je Olešná moc daleko od Ostravy a nikdo tam nebude jezdit. Tak kdo chce, tak s námi jezdí do Valašského Meziříčí.

Aquapark Kohoutovice má své slabiny, ale pořád má ještě slušný tobogán, množství bazénů, plavecký bazén. sauna je opravdu malá, její odpočívárna neodpovídající dnes už běžnému standardu :-/. Je to ale pořád JEDINÝ aquapark v Brně, Brňáci se sem dostanou bez problému kdykoli MHD.

Očima roku 2004 tedy děkuju Pánu Bohu za ty dary, očima roku 2014 to je trochu rozpačité, ale pořád lepší než v jižních, západních nebo severních Čechách. Navíc AP Kohoutovice je nám nakloněný, což se nedá říct o všech provozovatelích v ČR a toho je potřeba si vážit asi nejvíc.

 
-

Ad historie

Vložil Milan M., 21. Leden 2014 - 20:47
Obrázek uživatele Milan M.

Díky Ivoši za historický exkurs, jen na okraj bych doplnil, že plavání na Rašínové probíhalo 2 sezóny a dle mého názoru mělo docela slušnou návštěvnost, leč provozovatelem vyžadovaný nájem byl značně nad tehdejšími možnostmi, což způsobilo zmíněnou ztrátu pana Jelínka, který na sebe vzal odpovědnost za finanční stránku věci a s tím spojené riziko. Jo a Modřice nejsou předměstí Brna, ale samostatná obec a ten bazének není 4metrový ale má poctivých 10 metrů [Spiklenec] .