NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Černá hora: Ada Bojana autobusem a letecky

Vložil Anonymní, 9. Duben 2012 - 19:11

Mnozí z nás si ještě pamatují na uvedení snad prvního nudistického celovečerního filmu u nás (koncem 80. let) LEPOTA POROKA. Celý děj se odehrává v naturistickém středisku Ada Bojana, které najdeme na samé hranici Černé hory a Albánie, na ostrově delty řeky Bojany. Pro cestovatele do těchto krajů dnes přinášíme kompletní možnosti zájezdů, které jsou rozděleny do dvou možností. Nejvýhodnější variantu autobusem a vlastní dopravou přináší NATUR TRAVEL a podle našeho průzkumu nejvýhodnější letecký zájezd do Ady Bojany naopak nabízí KOVOTOUR PLUS. Podívejte se na vybrané scény z tohoto dnes už historického filmu a zvažte pro vás nejvýhodnější možnosti obou cestovních kanceláří. Obě nabízejí členům Klubu Naturista.cz výhodnější ceny oproti svým ceníkům.


AutobusemAutobusem Ada Bojana leteckyAda Bojana letecky Tento článek popisuje možnosti zájezdu do černohorské Ady Bojany od NATUR TRAVELU AUTOBUSEM a KOVOTOURU PLUS LETECKY

Obě CK poskytují našim členům KLUBU NATURISTA.CZ slevy oproti svým ceníkům.Video FKK ADA BOJANA (v případě, že se nezobrazuje, tak si stranu natáhněte ještě jednou, F5):

MONTENEGRO – ZEMĚ KRÁSNÉHO JADRANSKÉHO POBŘEŽÍ A HORNATÉHO VNITROZEMÍ. 


Až na úplném jihu Černé Hory, na samých hranicích s Albánií, na ostrově v deltě řeky Bojany se nachází jediné naturistické středisko v této převážně muslimské republice. Naleznete zde ubytování ve třech typech bungalovů, centrální restauraci s malým barem, malý obchůdek a malý kemp. Pláž je písečná a hodně dlouhá, cca 2–3 km, její část přiléhající k naturistickému středisku je oficiálně FKK, zbytek „Free“. Na části oficiální pláže jsou slunečníky a lehátka (za poplatek). Na rameni řeky Bojany, sousedícím s Adou Bojanou, jsou min. dvě rybářské restaurace (na kůlech na vodě), další obdobné jsou u mostu přes řeku Bojanu ve vzdálenosti cca 1 km od FKK-areálu. Nejbližší „civilizace“ je ve městě Ulcinj, vzdáleném cca 11 km od Ady Bojany.

Ubytování v Ada Bojaně je možné v bungalovech Typu L (přízemní, renovované, nejblíže pláži), Typu A (řadové domky, patrové, mezi Typy L a restaurací) a v Typech B (dřevěné chatky u pláže). Ve všech bungalovech je k dispozici klimatizace a vlastní sociální zařízení. Stravování je v centrální restauraci, snídaně i večeře bufetovým způsobem (ve velmi okrajových termínech, kdy je v areálu velmi málo klientů je možnost večeře formou výběru z menu). Středisko je postupně renovováno, přece jenom válka v této části bývalé Jugoslávie a její důsledky se projevovaly nejdéle – středisko není tudíž na úrovni obdobných středisek na Istrii, ale tomu odpovídají i ceny, které jsou velmi příznivé).

Klášter MoračaKlášter MoračaCK Natur Travel zajišťuje pobyty v tomto středisku zejména s vlastní automobilovou dopravou. Je to sice z ČR o trochu dále, ale když si cestu zvolíte v „pomalé“ variantě s přespáním někde v prostoru mezi Makarskou a Dubrovníkem, pak cestou stihnete navštívit i Kotor, projet si Boku kotorskou, vyjet serpentinami na Lovčen, zastavit se v Cetinje, bývalém královském městě. Z Ada Bojany máte možnost podnikat výlety do Budvy, do Stari Baru, ke Skadarskému jezeru, k řadě kláštěrů jak na pobřeží, tak ve vnitrozemí (např. klášter Ostrog), projet kaňony řeky Morači a tary, navštívit horské národní parky Durmitor a Biogradska Gora, zastavit se na vynikající úhoře v restauraci ve Virpazaru. Máte možnost si zajet i do sousední Albánie, prakticky až k Tiraně. A cestu zpět si můžete naplánovat přes černohorské hory, Srbsko a Maďarsko s přespáním třeba v FKK-kempu na srbsko-maďarských hranicích. Značnou výhodou naší nabídky je možnost přijet a odjet kdykoliv v týdnu a být zde ubytováni libovolný počet nocí (min. 3 noci).

UlcinjUlcinj Do 30.4. platí slevy za „brzké zaknihování“ ve výši 10% z cen pobytu, členové KLUBU NATURISTA.CZ mají dále 3% slevu z ceny pobytu. Kromě toho v tomto středisku platí řada slev typu 14=10, … a slev pro děti až do 13 let. Pobyt v Ada Bojaně vychází v tomto případě finančně skutečně velmi příznivě – podrobnosti o středisku, cenách, slevách a fotogalerii naleznete na našem webu www.naturtravel.cz.

V září tohoto roku realizujeme do tohoto FKK-střediska speciální autobusový zájezd s řadou výletů – ale pro tento zájezd připravujeme velikonoční překvapení – takže až příště. ing. Hájek, Natur Travel.

Ada Bojana Typ AAda Bojana Typ A FKK-pláž Ada BojanaFKK-pláž Ada Bojana grilované ryby na Bojaněgrilované ryby na BojaněRybářská restauraceRybářská restauraceRybářská restaurace.Rybářská restaurace.Rybářská restaurace.Rybářská restaurace.Pláž Ada BojanaPláž Ada Bojana 


Kovotour-NaturistaKovotour-Naturista KOVOTOUR PLUS = LETECKY NEJLEVNĚJI
Ada Bojana pro členy KLUBU NATURISTA.CZ s 15% slevou

Už jste někdy ochutnali kouzlo průzračných pláží, nedotčenost přírody a kilometry nádherných pláží v Černé Hoře? Tak proč to nezkusit? Na samém jihu této krajiny na hranicích s Albánií, v deltě řeky Bojany se nachází resort Ada Bojana. Jedná se o jediné oficiální naturistické středisko v Černé Hoře, i když v této kouzelné zemi lze i jinde najít spoustu příjemných a nepřelidněných pláží. V Adě Bojaně je k dispozici centrální restaurace, patrové i přízemní bungalovy, malý obchod, sportoviště a především dlouhá, nekonečná písečná pláž. Velkou výhodou střediska je to, že koupat se dá jak v teplých slaných vodách Jadranu, tak i v průzračné vodě řeky Bojany. Středisko se nachází zhruba 13 km od města Ulcinj, které se řadí k nejstarším městům u Jaderského moře a nachází se zde mnoho historických památek. Oněch 13 km vede podél proslulé Veliké pláže, která se vyznačuje svými léčivými účinky černě zbarveného písku, který blahodárně působí na revma, kloubní i kožní onemocnění. Tato oblast se postupně proměňuje v rozsáhlou rekreační zónu.
Na ostrov v deltě řeky Bojany vede malý most, obklopený řadou rybářských restaurací vystavěných přímo na řece. Dvě takové restaurace jsou i přímo v dosahu resortu Ada Bojana a jsou velmi příjemnou oázou zvoucí k posezení a ochutnání vynikajících rybích specialit za velice příznivé ceny. Ada Bojana je určitě velice příjemné místo, ale pobývat pouze na pláži by asi bylo škoda. Blízké i vzdálené okolí zve k návštěvě. Velice zajímavé jsou například výlety do turisticky dosud ne zcela objevené Albánie. Za prohlídku určitě stojí návštěva největšího města albánského severu, a to Skoderu odkud se z pevnosti Rozafa naskýtá nádherný pohled na celé město, Skadarské jezero a okolí. Skadarské jezero je největší sladkovodní plochou na Balkáně a nachází se zde i národní park, který je rájem snad každého ornitologa. Milovníci raftingu si mohou vychutnat nejatraktivnější část řeky Tara s nedotčenou a okouzlující přírodou a příznivci historie mohou navštívit například Dubrovník, Kotor nebo Budvu. Zkrátka každý si tady přijde na své. Ada Bojana toho nabízí spoustu – dlouhá písečná pláž, velmi málo „zalidněná“, klid, příjemné ubytování, pohoda, krásná příroda i příjemní lidé. Pro vyznavače naturismu ideální místo pro odpočinek a relaxaci v kouzelném prostředí.
Pohoří DurmitorPohoří DurmitorSkoder AlbánieSkoder AlbánieSkoder AlbánieSkoder AlbánieSkoder AlbánieSkoder AlbánieAlbánie pevnost RozafaAlbánie pevnost RozafaAlbánie pevnost RozafaAlbánie pevnost RozafaAlbánie pevnost RozafaAlbánie pevnost Rozafa

Kovotour-NaturistaKovotour-Naturista Nejrychleji a nejpohodlněji letecky s cestovní kanceláří KOVOTOUR PLUS z Prahy, Brna i Ostravy a to každou sobotu s leteckou společností Holiday Czech Airlines. Let trvá necelých devadesát minut a transfer z místního letiště v Podgorici necelou hodinu. Pokud někdo dává přednost autobusové dopravě, cestovní kancelář Kovotour plus ji zajišťuje prostřednictvím renomované společnosti Veolia transport a.s. s kvalitními, moderními a klimatizovanými autokary a profesionálním personálem. Autokary jsou vybaveny televizí s videem nebo dvd a je zde možnost zakoupení teplých a studených nápojů. Odjezdy autokarů jsou z celé České republiky každý pátek a návrat z Černé Hory každou sobotu v podvečerních nebo večerních hodinách. Cesta trvá podle nástupního místa cca 20 hodin. Strana ADA BOJANA od KOVOTOUR PLUS
INTERAKTIVNÍ MAPA, GPS: 41.86439946497534, 19.34365153312683


Zobrazit místo Montenegro na větší mapě


Click for Lanzarote Forecast
5
 
-

Velikonoční slevy - Ada Bojana

Vložil natur, 10. Duben 2012 - 10:28
Obrázek uživatele natur

Zde je ono velikonoční překvapení – velikonoční ceny s výraznou slevou platí pro dále uvedené zájezdy, při jejich zaknihování v období 03.4.-16.4.2012 a platí do vyprodání volných míst. U plaveb jachtami Silva a Vjeko (uvedeno zde v oddíle Diskuze) platí zároveň i obvyklé slevy, tzn. množstevní, 14=13 a obsazení třílůžkové kajuty na jedné cestovní smlouvě (= 2.990 Kč na Silvě a 7.690 Kč na Vjeku), podrobnosti na www.plavby-jadran.cz nebo www.naturtravel.cz. Pro členy KLUBU NATURISTA.CZ u těchto “velikonočních cen” zájezdů busem do Černé Hory a plaveb jachtami po Jadranu platí další sleva ve výši 3% z ceny zájezdu/pobytu. V posledních dnech jsme vložili do naší VIDEOTÉKY na www.naturtravel.cz řadu videosekvencí jak z Černé Hory, tak i z plaveb jachtami Silva a Vjeko po Jadranu. Doporučuji shlédnout – potěší na duši, zahřeje u srdce.

Specialita roku 2012 – Autobusový zájezd do Černé Hory  – už jen posledních pár volných míst !!! Termín 9.9.-22.9.2012.

■ 3× Typ A = viz cena EXTRAFIRSTMINUTE ( dle katalogu byla platná do 25.1.), max. celkem 7 osob (tzn. do naplnění kapacity autobusu), podrobnosti na www.naturtravel.cz Tato naše specialita roku vás zavede zejména do FKK-střediska Ada Bojana, kde je zajištěno 10× ubytování s polopenzí, 4 celodenní výlety po Montenegru a Albánii, 5 dnů pobytu na n-pláži, prohlídka památek a nocleh v Mostaru cestou tam a delší pobyt v Dubrovníku cestou zpět, doprava bus Bova Futura. Projdete se po známém mostě v Mostaru, navštívíte řadu historických měst na Jadranu, min. dva národní parky,“zaskočíte“ si do Albánie, budete mít možnost ochutnat vynikající úhoře v restauraci u Skadarského jezera a rybí speciality v romantických hospůdkách na řece Bojaně. Konečná cena pro dospělého člena Klubu naturistů činí pouhých 11.533 Kč (základní katalogová cena = 12.990 Kč/os., sleva tedy činí 1457 Kč/os.).

Pobyty v FKK-resortu ADA BOJANA – velikonoční bonus pro členy KLUBU NATURISTA.CZ = navýšení slevy pro členy KLUBU NATURISTA.CZ o další 2%, tzn. na 5% z ceny pobytu. O pobytech v tomto naturistickém resortu jsme již psali v minulém příspěvku, podrobnosti na www.naturtravel.cz. Jako značnou výhodu lze posoudit možnost přijet do Ady Bojany kterýkoliv den v týdnu a pobýt libovolnou dobu, tzn. neexistuje nástupní temín a turnusy sobota-sobota. Jen pro ilustraci uvedeme některé cenové relace, cena a sleva oproti základní ceně vždy za celou rodinu, člena Klubu naturistů:

■ rodiče, dítě do 13 let, 29.5.-12.6., Typ A, polopenze, vlastní doprava – celkem = 12928 Kč, sleva 18824 Kč (cena bez slev by teoreticky činila 31752 Kč celkem) [Spiklenec] to není chyba ve výpočtu, to je realita, slutečná akce realizovaná pro jednoho z našich klientů, zde se kombinují slevy = dítě zdarma, 4 dny zdarma, 10% za brzké knihování. A mohlo to být ještě lacinější, do konce ledna byla sleva za velmi brzké knihování ve všech případech 20%. [Spiklenec] POZOR – sleva 10% platí jen do konce dubna, abychom mohli v klidu vše zrealizovat, bylo by vhodné si dovolenou zaknihovat nejpozději 23.dubna 2012 !!!

■ rodiče, 2 děti do 13 let, 30.6.-7.7., Typ A, polopenze, vlastní doprava  – celkem = 16087 Kč, sleva 9001 Kč (cena bez slev 25088 Kč) [Tmavé brýle]

■ 3 dospělé osoby, 14.7.-21.7., Typ A, polopenze, vlastní doprava – celkem 17797 Kč, sleva 4547 Kč (cena bez slev 22344 Kč) [Úsměv]

U všech pobytů v FKK-resortech, označených v katalogu „EU“ platí pro členy KLUBU NATURISTA.CZ permanentní sleva 3% z ceny pobytu. ing. Hájek, Natur Travel

 
-

Díky za odkaz

Vložil Jarda2, 10. Duben 2012 - 13:48

Ten film jsem v 80. letech viděl v kině, párkrát už jsem si na něj vzpomněl ale nikdy se mi nepodařilo vygooglovat jeho název. Jak jsem konečně zjistil, u nás to tehdy v kinech šlo pod názvem „Krása neřesti“.

 
-

Cesta autem do ADY Bojany.

Vložil Roland Jitka, 10. Duben 2012 - 16:00

[Otazník] Pro ty co pojedou a zvolí cestu autem rád poradím, jelikož jsme jeli všechny možné cesty do Ady Bojany a nejen z České republiky.

Přes Chorvatsko: Jakýmkoliv způsobem na chorvatskou dálnici Zagreb, Zadar, Split, Šestanovac (konec dálnice) Dubrovník, Molunat, Kotor, Budva, Petrovac, Ulcinj, Ada Bojana. Nejrychlejší, ale taky nejdražší cesta. V Kotoru se musíte nalodit na trajekt.

Přes Chorvatsko a Bosnu a Hercegovinu: Praha, Brno, Bratislava (končí dálnice), Balaton, Barcs, Daruvar, Banja Luka, Jajce, Jablanica, Mostar, Metkovič, Dubrovník, Molunat, Kotor, Budva, Petrovac, Ulcinj, Ada Bojana. Nejhezčí cesta bosenskou přírodou, cesta velmi levná a nejkratší. Překonáváte značné převýšení skal a pohoří asi přes 200km. Slabší auta asi použijí i jedničku. Jajce a Jablanica doporučuji projíždět v noci, jelikož na křižovatkách přes den blokují dopravu žebrající cikánské děti a hrozí nehody. V Kotoru se musíte nalodit na trajekt.

Přes Srbsko: Praha, Brno, Bratislava, Budapešť, Szeged, Novi Sad, Beograd (končí dálnice), Čačak, Novi Varoš, Kolašín, Podgorica, pak tunelem „Sozima“ do Sutomore, Bar, Ulcinj, Ada Bojana. Cesta je mixem dálnic a horších cest, krásná příroda, ale přejíždíte V Bijelo Pole-Kolašín-Podgorica pohoří, 125 km kopcovatých serpentin. Mix levnější, ale delší cesty.

[Vykřičník] Pokud se jako já, hloupě rozhodnete v Novi Sad odbočit na Ruma-Užice-Bijelo Pole, pojedete kamenolomem, kde silnice jsou jen z písku (štěrku) a někdy musíte i couvat kvůli nákladním autům, protože se ve skalách na silnice prostě nevejdete.

V serpentinách z Kolašína do Podgorice si všimněte kaňonu, kde leží odstřelený vlak v hloubce dvou km. Pozůstatek z hloupé války a není síla jak vlak z kaňonu vyndat. Lidé tam jezdí oplakávat své příbuzné. Nad vámi vede železnice jen přišroubovaná ke skále, takže jen visí ve vzduchu. Kaňov samotný je nádherný, jen jeho nedávná historie je smutná.

Ještě je dobré připomenout velký temperament černohorských řidičů na který si nelze jen tak zvyknou, pokud nemáte rumunskou nebo bulharskou školu. Ani tak ještě neznáte vše, co je na silnici možné.

I policie se chová trochu zvláště, nezastavil jsem na stopce, a policista sedící na stromě na mně hrozil prstem. Další setkání s policii bylo když do kempu Ada Bojana mi ke stanu došel policista, že jsem jel tak rychle, že mi z Ulcinj nestačil. Vysvětlilo se to za chvilku protože přijel na Babetě a nehledal vůbec moje auto. Před policií a radary řidiči solidárně nablikávají už od Maďarska. [Spiklenec]

 
-

Trochu upřesním ony trasy.

Vložil natur, 10. Duben 2012 - 16:30
Obrázek uživatele natur
Trochu upřesním ony trasy. Cesta přes Chorvatsko – chorvatská dálnice končí již poněkud dále než je Šetanovac a dost rychle se blíží k Ploče – zde bych doporučoval sledovat situaci, obvykle se nové úseky otevírají před sezónou. Faktem je, že dálnice vede v údolí za pobřežními horami a těch přejezdů na Jadranskou magistrálu přes Biokovo je dost málo. K cestě přes Bosnu – dálnice sice nekončí v Bratislavě, ale asi bude lepší se maďarským dálnicím vyhnout, jet přes Rajku „po staré“ cestě do Jugoslavávie (Csorna, …) a na hraničním přejezdu Letenye/Goričan vjet na chorvatskou dálnici směr Zagreb (pozor – před hranicemi je v Maďarsku opět krátký úsek dálnice a špatně se mu vyhýbá), před Zagrebem najet na dálnici směr Bělehrad a po cca 150 km vjet přes hraniční přechod Stara Gradiška do Bosny, dále pokračovat na Banju Luku, Mostar, … Trajektu přes Boku kotorskou (Kotor je ještě daleko, od naloďovacího místa cca 26 km po klikatém pobřeží) se bát nemusíte, není to trajekt, spíše přívoz, pendluje každou chvíli v nejužším místě Boky, cesta lodí trvá pár minut, dále pokračujete přes Tivat do Budvy a ..... pokud však máte čas, přívoz vynechte a pokračujte do Kotoru, velice pěkné historické město. ing. Hájek

Dálnice končí za Bratislavou přimo na hranicích s Maďarskem (cca 10km). Na Rajku nemusíte, protože maďarská M 15 není zpoplatněna pro osobní auta (vlastně to ani dálnice není, jelikož má jen jeden pruh sem a druhý tam), jen musíte sjet v Mosonu (pak už zpoplatněna je). Pak můžete pokračovat na Czorna, jak píše natur. Myslím si, že celý mys (zátoka) se jmenuje Kotor, jinak město se jmenuje opravdu Boka Kotorská. Nechci se přít, ale myslím, že Gradiška, kterou myslíte se jmenuje Bosanská a nikoliv Stará Gradiška. Jinak přívoz je to správné slovo, nemohl jsem si na ně vzpomenout. Roland
 
-

Pokud jde o dálnice

Vložil natur, 10. Duben 2012 - 17:39
Obrázek uživatele natur

Pokud jde o dálnice v Maďarsku – slovenská D2 navazuje na maďarskou M15, která sice není zpoplatněna, ale asi po 15 km se napojuje na zpoplatněnou M1 směr Budapest. Trefit se včas na starou silnici je dost problém. Já se raději nechal „provést“ našim bratislavským kolegou, v Bratislavě jsme jeli okolo sídliště Petržalka po „staré“ cestě do Rusovců/Rajky a pak po silnici až do Mosonmagyováru, kde je odbočka na Csornou, … Obdobný problém je pak v úseku Nagykanisza-Letenye, kde se musíte držet staré silnice a nevjet na placenou M7. problém je v tom, že všechny ukazatele jsou směrovány na dálnice. Pokud jde o přechod Gradiška – zde záleží zřejmě na datu vydání mapy či průvodce, uvádí se Stará Gradiška, Bosanská Gradiška, Gradiskha, údajně poslední oficiální bázev je Srpska Gradiška. Celý hluboký zářez do černohorského pobřeží se skutečně jmenuje Boka kotorská, je zde řada velkých a malých zálivů (Hercegnovski z., Tivatský z., Kotorský z., …) a až na úplném konci Boky je historické město Kotor. K onomu vraku vlaku v kaňonu Morača – mám takový dojem, že nepochází z války, ale z vlakového neštěstí zhruba tak 5–10 let zpátky, kdy se vlak z Bělehradu do Baru zřítil do kaňonu. Což neznamená, že v Černé Hoře by nebyly boje obzvlášť kruté a dlouhé. ing.Hájek

 
-

Moje nejlepší trasa

Vložil mikina (bez ověření), 10. Duben 2012 - 17:53

Jsou tedy popsané vlastně čtyři trasy. Já sám mám nejraději tu jízdu Bosnou. Přes Balaton. Je to levná a dobrá cesta na Pelješac a nebo k Dubrovníku. I když vlastně přejíždíte nejvíce hranic. Barcs HU-HR, Gradiška HR- BIH, Metkovič BIH-HR, pak před Neum HR-BIH a po deseti km opět BIH-HR. Nikde se zvlášt moc nečeká, alespoň já mám tu zkušenost. Pokud jedete co Černé hory, tak ještě v kopci nad Molunatem HR-MNE. Kde se také nečeká. Nejdýl tam trvá koupě té ekologické známky a její správné nalepení.

Na té M15 je to jednoduché stačí hlídat odbočka Level. Je tam i nejlevnější nafta snad v celém Maďarsku. Cesta Bratislava- Petržalka, Jarovce Rusovce se přiliš nepoužívá. Jen Slováci co nechtějí kupovat na ten kousek 10km slovenskou dálniční známku. Policajti na hraničním přechodu snad i spí a kontrolují je ve dne v noci.

 
-

Csorna

Vložil PeterG (bez ověření), 10. Duben 2012 - 18:25

dávnejšie som po tej ceste nešiel ale myslím, že to nieje odbočka Levél ale 160-Mosonmagyaróvár na E65/​86 smerom na Szombathely/​Csorna. Ale niesom si 100% istý či sa tam niečo nezmenilo. Ten úsek cesty medzi Levél a odbočkou Mosonmagyarovár myslím práve nieje spoplatnený.

 
-

průjezd bez poplatku M15-Czorna

Vložil Linka, 10. Duben 2012 - 18:41
Obrázek uživatele Linka

Zvětšit mapu
 
-

Maďarská M1

Vložil M.Dr., 10. Duben 2012 - 20:38

je bez poplatku pro os. auta a motocykly i v úseku od křižovatky s M15 po křižovatku se silnicí 86, není tedy třeba jet přes Mosonmagyaróvár – viz oficiální stránku maďarských dálnic v češtině: http://www.autopalya.hu/…012_CSEH.pdf

Nevím, jak je to na úseku M7 od hranice HR / HU po křižovatku s M70 – myslím, že loni byl tento úsek také bez poplatku, stejně jako celá M70. Teď tam vidím bez poplatku jen M70 od silnice č.7.

 
-

Ada Bojana přes Kovotour

Vložil Horác, 10. Duben 2012 - 23:58

Dostávám chuť se tam vydat, ale spíše mi vyhovuje termín od Kovotouru. Měl bych proto dotaz, zda je sleva u této cestovky 100% domluvena, tj. zda stačí pouze ukázat průkazku klubu k automatickému obdržení slevy?

 
-

Ada Bojana letecky s Kovotour plus

Vložil zurek (bez ověření), 11. Duben 2012 - 7:04

Kovotour-NaturistaKovotour-Naturista Ano, s Kovotour Plus, Natur Travele i ostatními je vše osobně domluveno. Pokud budete objednávat přes internet, tak stačí uvést jméno, váš VS na Naturistovi, oni si to u nás zpětně ověří a dostáváte ceny, jak jsou uvedeny zde vlevo.

U vstupů do aquaparků, bazénů a ubytování bez předchozího objednání dostáváte členskou slevu po předložení průkazu Naturista.cz.
 
-

Ada Bojana

Vložil Horác, 20. Duben 2012 - 22:06

Díky, už jsem si to také v Kovotouru ověřil.

 
-

Černá Hora

Vložil PavelT, 19. Duben 2012 - 2:38

Pěkné. Jen bych upřesnil tuto větu „Až na úplném jihu Černé Hory, na samých hranicích s Albánií, na ostrově v deltě řeky Bojany se nachází jediné naturistické středisko v této převážně muslimské republice.“ Černá Hora není v žádném případě muslimská republika. Podle Wikipedie: „Při sčítání v roce 2003 se 74 % obyvatel země přihlásilo k pravoslavnému vyznání…, …římských katolíků jsou v zemi necelá 4 %.“ Podle mých zkušeností z cest po Černé Hoře – a mám tam také příbuzné – jsou Černohorci jednoznačně křesťané pravoslavného vyznání. Jinak je článek opravdu pěkný.

 
-

Nuda pláz pri Utjeha ?

Vložil maxabo (bez ověření), 20. Duben 2012 - 16:05

V roku 2009 sme manzelkou vyskusali vsetky natur pláze tzv.Budvanské , pocnúc od Jazz, Cervenu Glavicu az po Buljaricu.Vdaka za tunajsie cestopisy. V tomto roku sa chystáme na juh do Ulcinj. Budeme mat blízko Ada Bojanu, ale zaujíma ma ci niekto z Vás pozná nuda pláz v Utjeha, vid prilozený link na video, ci to este existuje, video je z roku 2008, a dalsí nuda pláz kde sa moze nachádzat ??? Dakujem za odpoved.
http://youtu.be/8Ev2Pl2a40k
http://montenegro-today.com/…hes/allplaj/?…

 
-

Pláže okolo Ulcinje

Vložil natur, 20. Duben 2012 - 18:08
Obrázek uživatele natur

K prvnímu odkazu – pláž Utjeha: Mnoho lidí říká, že tato pláž je skutečné přírodní bohatství, protože je tam stezka olivovníků stoupajících k hlavní cestě a ještě mnohem dál. Je oblíbenou pláží pro svou krásu, sluneční hodiny, čistou mořskou vodu, ve které pramení pitná voda, ta se misí se slanou vodou a celé to tak vytváří neobyčejné světlé tyrkysové odstíny. Utjeha Pláž leží mezi Barem a Ulcinjem, je 800 m dlouhá a pokryta kamennými oblázky. Pláž se nachází v blízkosti Staré Ulcinje. K druhému odkazu: pláž u hotelu Albatros v městě Ulcinj, cca 1 km od centra města. U tohoto hotelu je řada plážiček (např. „ženská“, privátní, …). ing.Hájek