NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

CESTLICE BYLY...

Vložil PRAZAK, 30. Září 2015 - 16:25

Zdravim Naturisty . V sobotu jsem byl , jako , temer , pokazde , na N -akci , v Cestlicich a byl jsem , velice zklaman [Ďáblík] Drive jsem psaval : Cestlice byly uzasne , bezva , paradni , ale to , tentokrat , opravdu neslo !!! [Ďáblík] Pominu-li , oproti jindy, poloprazdny AP , budiz , venku teplo , prodlouzeny vikend , zadny program , ktery by upoutal , jiny DJ , se snazil , ale spise to bylo jen o ramusu , i to by slo prejit , proc ale , vedle nej , OPLAVKOVANA , zjevne se nudici , Vietnamka ?? Ale , hlavne , zadna organizace !!! Po CELY VECER se v celem AP pohybovalo , MINIMALNE 7 LIDI V PLAVKACH [Ďáblík] [Ďáblík] [Ďáblík] Slo o dvojici zen , potetovaneho muze , v dlouhych kratasech , o postarsi zenu , v jednodilnych plavkach , s nahatym doprovodem , radili na toboganech i ve vlnobiti , a o 3 deti ! Jiz cca ve 20.30 jsem na ty 2 zeny upozornil plavciky , u toboganu , BEZ USPECHU ! Pry tam od toho nejsou , mam jit za plavciky , u vlnobiti . Tam totez , po delsim nalehani zavolali p. provozniho , ten byl OCHOTNY , upozornil je , ony odesly , ale ,POUZE DO RESTAURACE , a po chvili se opet pohybovaly po celem AP . Rekl jsem o tom i Monice Foltynove , z predstavenstva CFN , ale ta , zjevne nevedela , ktera bije… [Vyplazený jazyk] Pry je akce poradana AP Cestlice . Mrzi me , ze jsme si zaplatili vstupne a chteli si uzit N – akci , podle JASNE DANYCH PRAVIDEL [Rozzlobený] Je smutne , ze to BEZ IVOSE PROSTE NEJDE !!! A NEJEN , Z TOHOTO DUVODU , DOUFAM , ze se ,co nejdrive vrati a Cestlice budu moci , opet , JEN CHVALIT [Spiklenec] [Spiklenec] [Spiklenec] PRAZAK

4.5
 
-

To máte těžké, pane Pražák

Vložil Jarda2, 30. Září 2015 - 19:28

Všechny ty báječné n-akce o kterých píšete vznikly díky obrovské energii, kterou do jejich organizování vkládal Ivoš a každému soudnému člověku muselo být jasné že bez něj to prostě nemůže být to samé, neexistuje nikdo jiný kdo by do toho ty desítky hodin svého volného času a skoro nekonečnou energii vkládal.
Upřímně řečeno považuji za velký zázrak že N-Čestlice pokračují alespoň v této formě, která sice není úplně dokonalá ale pořád je to obrovská věc pro všechny naturisty z Prahy a v podstatě i z celého Česka a přilehlých zemí a nové vedení AP Čestlice má za jejich pořádání můj upřímný dík.
Faktem je, že oblečení jedinci na bezplavkové akci jsou dost nepříjemným jevem pro všechny návštěvníky a je to jeden z hlavních problémů který by pořadatelé měli při další naturistické akci která bude v Aquapalace Čestlice v sobotu 14. listopadu důslednou kontrolou odstranit.

 
-

budu opakovat starý vtip

Vložil kaldoh, 1. Říjen 2015 - 7:42
Obrázek uživatele kaldoh

jaký je rozdíl mezi naturistou a ostatními lidmi? Naturistovi nevadí, když vidí někoho oblečeného.

Pointa vtipu je, že ostatním lidem vadí, když vidí někoho neoblečeného.

A zopakuji, že koncem září na našem podnikovém zájezdu do NDR se na nuda plážích vyskytovali úplně nazí jedinci, kteří poté co vylezli z vody, se navlékli do teplého oblečení včetně svetru a bundy a všici společně neměli vzájemné výhrady. Můžu doložit fotkami. Tím, že se v chladnu obléknu, se nestanu odpůrcem nudismu.

A zopakuju i můj návod, jak řešit případ, kdy je někdo v plavkách na natur akci. Především se nesmíme spoléhat na to, že všechno vyřeší někdo za nás a z pozice síly a pravomocí, které my nemáme. Tím se stáváme i my poddanými takové autority a vlastně mu dáváme najevo, že kdyby nakázal něco nám, skloníme se a ustoupíme.

My nemůžeme proti plavkáčovi zakročit silou. Kdyby mu někdo začal nadávat a svlékat ho, či vyhazovat, určitě by vyhodili právě jeho.

Ani plavčík se nemusí cítit mnohem mocnější proti skupině plavkáčů, on tam je hlavně proto, aby pomáhal tonoucím a není to policista. Má sice právo někoho z akce vykázat, ale nemá oprávnění při tom použít donucovací prostředky, ani člen ochranky ho nemá. To má jen policista ve službě. Když jsme viděli záběry, jak policista sejmul pána, který při plném zachování bezpečnosti svojí i ostatních vkročil do vozovky dvě vteřiny před rozsvícením zelené, tedy na červenou, říkali jsme si, to snad ne. A protože policisty kontrolují zase policisti, shledala inspekce jeho zákrok za oprávněný. Kdo se tehdy ozval proti, vždyť ten policista NEBYL ve službě a zákrok byl nepřiměřený. Kdo se ozval, když protizákonně odsuzovali Ivoše? Bylo nás málo a moc jsme nedosáhli, ale aspoň jsme se ozývali. Mezi davem zbabělců, kteří v lepším případě mlčeli, v horším psali anonymy soudu, na internet i nám osobně.

Pane Pražáku, vzpomínáte si, že Ivoš pod tlakem vyšetřovatelů na jarní akci připustil, že nezletilí mohou být v plavkách? Pokud by na to rodiče těch tří dětí poukazovali, zřejmě by se obhájili. Navíc ty tři děti byly zjevně pod 100 cm, takže si nekoupily vstupenku a nemusejí respektovat  – no však si to na té vstupence přečtěte.

Takže děti a oplavkované ženy bych neřešil. Ostatně sám jsem jednu svoji kamarádku přivedl do Holešovic, kde jsme museli respektovat oddělené šatny a ona přišla do bazénu v plavkách. Hned se na ni někdo obořil, že se má ihned svléknout. Když jsem řekl, že jsm ji tam přivedl a ona je tam prvně a časem si zvykne, obořil se na mě, co to má jako znamenat – časem si zvykne. Takže se zlobila i na mě, do jaké to společnosti jsem ji vzal. Ten hrubec dosáhnul jen toho, že té mojí kamarádce se to „časem“ o několik let prodloužilo.

Musíme pochopit, že vedení Akvaparku má DOBROU VŮLI nám takovou akci pořádat a NEMÁ POVINNOST NĚKOHO SVLÉKAT a dokonce nemá ani povinnost takové akci dělat reklamu. Pokud by remcalové něco takového vyžadovali, brzo by tu dobrou vůli prošustrovali.

Už vidím, jak si klepete na čelo, co to zase kaldoh tak dlouhým řečněním myslí – že nic nejde?

Snažím se tu vysvětlit, že musíme ukázat my sami naši morální a početní převahu – dokud ji máme (a nejenom v Čestlicích). Musíme se domluvit a vytvořit domobranu proti plavkáčům. Tedy skupinu asi deseti až dvaceti naháčů, která proti plavkáčovi společně zakročí. Na vhodném místě ho oslovíme – velice zdvořile, „Dobrý den pane, my jsme spolupořadatelé této akce, dovolte abych se vám představila, jsem …“ (Bylo by ideální, aby první promluvila žena, od ní muž přijme pokárání snáze, a podala mu ruku). Musíme respektovat, že i muž může být novic a jenom nesmělý a pochybující. Nebo cizinec. Ale musí mu být jasné, že celá skupina se na něj sice usmívá, ale kdyby chtěl dělat potíže, tak by neměl šanci. „Já vás vítám na naší akci a rádi bychom, abyste se i vy tady cítil dobře. Můžu vás poprosit, abyste se k nám přidal a abych se vás zeptala, jestli máte nějaké potíže, které vám v tom brání?“ Věřím, že na zdvořilé uvítání většina bude reagovat zdvořile a domluvu přijme. A když ne a začne vykřikovat, že se do něj nemáme navážet, stále zdvořile mu ukázat, že na vstupence je psáno, že zakoupením vstupenky se zavazuje respektovat pokyny a tedy i několikrát opakované upozornění, že pobyt zde je možný pouze bez plavek. Pokud si je nehodláte sundat, musíme vás požádat, abyste naši akci opustil. Do šatny vás doprovodíme. Pokud začne křičet a násilím se nás chtít zbavit, prohrál. Protože výtržníka, násilníka a narušitele pořádku už ochranka bez váhání z areálu vykáže. V krajním případě i předá policii. Ale věřím, že k takovému krajnímu řešení nedojde. Pochybující muž (ale i žena) se tak svých pochybností zbaví.

Musíme svou morální převahu projevit a uplatnit. Dokážeme to a máme ji vůbec?

 
-

Já jen k té reklamě

Vložil M.Dr., 1. Říjen 2015 - 17:57

Mně jen překvapilo, že AP Čestlice „nechce dělat reklamu koupání bez plavek“, když je v jejich zájmu, aby přišlo co nejvíc lidí. Mé překvapení je o to větší, že jsem v době, kdy v souvislosti s Ivošovým nástupem trestu končily naturistické večery v Uherském Hradišti a Valašském Meziříčí, mi jistý člověk, který se s vedením AP Čestlice dobře zná, říkal, že pro AP Čestlice je rozhodující, jaká bude ekonomická efektivnost a pořádání natur-akcí si dovedou obhájit, mají na to dost šikovných právníků. Naproti tomu například v UH je pan ředitel sice příznivcem naturismu, ale protože je to organizace města, tak nemůže být tak „odvážný“

Teď to na první pohled vypadá jako kdyby se situace obrátila. Čestlice mají informaci o natur-akci kdesi schovanou, ale AP UH ji má dobře viditelnou hned na titulní stránce(dole): http://www.aquapark-uh.cz/ Samozřejmě nesmím opomenout zásluhu Spolku naturistů Ostrožská Nová Ves, kteří jsou spolupořadateli: http://snonv.webnode.cz/pozvanky/

 
-

Plavkaci v Cestlicich... -:(

Vložil PRAZAK, 2. Říjen 2015 - 19:24

Pane Kaldoh , vim , ze rad , a take dlouze , pisete , to me nevadi [Spiklenec] Ale pripada me , ze obcas , vazne , zijete v jinem svete [Spiklenec] Vase predstava , ze pomuze , kdyz se , predem , predstavime , a povedeme , sahodlouhou , rec , pomuze presvedcit , neukaznene , navstevniky , N-akci , je opravdu k smichu ! [Vyplazený jazyk] Pravidla jsou JASNE A PREDEM OZNAMENY , PISEMNE U POKLADEN , navic je ,VZDY , jeste , opakuji , pokladnici , kazdemu prichozimu , tzn. , ze od 20. hod. je pobyt , mozny , POUZE BEZ PLAVEK !!! Takze , zadne , vymluvy , ze to nevedeli , nejsou opodstatnene !!! Kazdy navstevnik to , tedy , vi a tim padem je POVINEN , BEZ VYJIMKY ,PRAVIDLA RESPEKTOVAT !!! Vim , je tezke to vyzadovat od deti , ale ty jsou tam s rodici , kteri by , v pripade , ze jim to vadi , nemeli , vubec , na tyto akce chodit . A PROC , dle Vas , neresit , OPLAVKOVANE ZENY ??? [Vyplazený jazyk] Zeny , ve vetsine zemi , samozrejme , vcetne CR , maji stejna prava , ale i povinnosti , jako muzi , takze , na N-akci , BEZ VYJIMKY , POUZE BEZ PLAVEK !!! A akce v Cestlicich musi nekdo objednevat , domlouvat , tak by melo vedeni AP , jasne , pozadat , pokud to neni v naplni prace plavciku , aby zajistilo ,kompetentni , osobu , ktera by , neukaznene , navstevniky , kteri DELAJI , ZE TO NECHAPOU , poucila , jak se maji chovat !!! [Spiklenec] Prece se o to nebudou starat , pouze , slusni , navstevnici , kteri si zaplatili za , nicim , a nikym , nerusene zazitky ! [Spiklenec] PRAZAK

 
-

Pokud si správně pamatuji

Vložil kaldoh, 3. Říjen 2015 - 11:36
Obrázek uživatele kaldoh

tak větu o dostatku právníků pronesl ředitel, který už ve funkci není. Názory, záměry a důvody nového vedení neznám, ale jednoznačně ukázali dobrou vůli nám tu akci uspořádat. Nemám jiné vysvětlení než to, že akci na web dát nechtěli, když nebyla na stránkách akvaparku ani v přehledu pořadů, ani v ceníku (když akce, která v sobotu přes den probíhala před naším plaváním a v neděli přes den pokračovala byla i v přehledu i v ceníku, ale i v běžných prožských kulturních přehledech). Vložili ji pouze do přehledu ke stažení v pdf, i to je jasný záměr. Guglík samozřejmě jeho obsah taky ukáže, a dá do výsledků hledání, jenže výsledky hledání seřazuje od nejčtenějších a nejklikanějších, což jenom já jsem při hledání na webu Čestlic kliknul víc než 60 krát. Stažení soubouru v pdf je jeden klik. Je tak téměř zajištěno, že ji dohledá jen ten, kdo o akci ví. Při obecnějším zadání je na chvostu mezi 20 tisíci, při podrobnějším hledání na chvostu mezi pěti tisíci výsledků, při ještě podrobnějším hledání z výsledků zmizí.

Proč reklamu dělat nechtěli? Nevím a můžu jen odhadovat. Mluvil někdo s novým vedením? Má někdo možnost se jich na řadu věcí zeptat a mohl bych se případně takového jednání spoluúčastnit?

 
-

Naše civilizace

Vložil kaldoh, 3. Říjen 2015 - 11:56
Obrázek uživatele kaldoh

je posedlá vyráběním pravidel, která nikdo nebere vážně, která nejsou nic platná a nefungují.

Z několika důvodů:

Spousta lidí o nich ani neví, a i když třeba ví, tak je nepochopí, považuje je za nemístnou šikanu, neumí je správně dodržet, případně na ně zvysoka . . . , často se jimi nehodlá řídit třeba proto, že jiní je taky nedodržují, nebo v dané situaci by víc uškodily než pomohly, často není možné dodržování vynutit, někdy je vynucování nepřiměřené míře nedodržení pravidla, . . .

V drobné míře KAŽDÝ nějaká pravidla porušuje, i když třeba jenom pravidla pravopisu.

Já jsem PŘESVĚDČEN, že většina pravidel je chybná, protože se tváří, že jsou důležitější než účel, který měly řešit.

Kolik je stále dopravních nehod! Policie marně vybírá čím dál větší pokuty za nepatrné překročení rychlosti a nepodstatné porušení nedůležitých pravidel, všichni žasnou, proč to ti řidiči nedodržují?! Vždyť by jim dodržování pravidel zachránilo život!

HOUBELES !!! Dodržování pravidel samo o sobě nehodám nezabrání. Chyba není v tom, že někdo jede v bezpečném místě rychlostí 52 kilometrů za hodinu když měl jet nanejvýš 49 kilometrů za hodinu. Nebo vkročí do prázdné vozovky dvě vteřiny před rozsvícením zelené, tedy na červenou. Zato ale spousta chodců zemřela, když zcela podle pravidel vkročili do vozovky na vyznačeném přechodu. Kolik cyklistů každoročně zemře, protože je srazí auto, které jim mělo dát přednost. Kolik řidičů nabourá, ačkoliv přitom žádné pravidlo neporušili, jenom nezvládli situaci.

No samozřejmě je spousta autonehod, když se v autoškole většinu času učí pravidla v učebně. Zato hodin jízd je zoufale málo a budoucí řidič se učí pravidla místo toho, aby se skutečně naučil řídit.

Ano, píšu dlouze, ale jak vidím, taky marně, protože se vždycky vyskytují jedinci, kteří dál pláčou na nesprávném hrobečku. Tak znova, nezachrání nás, že:

. . . Pravidla jsou JASNE A PREDEM OZNAMENY , PISEMNE U POKLADEN , navic je ,VZDY , jeste , opakuji , pokladnici , kazdemu prichozimu , tzn. , ze od 20. hod. je pobyt , mozny , POUZE BEZ PLAVEK !!! Takze , zadne , vymluvy , ze to nevedeli , nejsou opodstatnene !!! Kazdy navstevnik to , tedy , vi a tim padem je POVINEN , BEZ VYJIMKY ,PRAVIDLA RESPEKTOVAT !!! …

Proč nás to od plavkáčů neochrání jsem už napsal a opakuji: Protože plavčík, ani nikdo jiný v areálu nemá oprávnění použít donucovací prostředky. To je taky pravidlo, přímo stanovené zákonem a jsem moc rád, že to tak je. Přestože se najdou drzouni, kteří to vědí a dělají si z toho houbeles, když jim plavčík něco řekne.

Ale zase bych nechtěl ani to, aby plavčík měl, nebo dokonce musel okamžitě zkrosit k zemi každého plavkáče, nebo kohokoliv už jen při podezření, že měl úmysl nějaké pravidlo porušit. Představte si, že jdete s manželkou od skříněk ke sprchám. Bez varování vás zezadu srazí k zemi plavčík a poraní vám koleno. Vy se chcete trochu otočit, aby ta noha nebyla tak zkroucená. Na to vám plavčík udeří hlavou o zem až si zub vyrazíte. Začnete křičet bolestí, na to vás plavčík udeří do krku až ztratíte dech. Pak vás odvleče na služebnu a prohlásí, že tento narušitel šel do dámské sprchy a když byl zadržen, bránil se a křičel.

Ano, já skutečně žiju v jiném světě.

Ve světě, kde policie čím dál nepřiměřeněji používá násilí, a tak situace velmi podobná, jako ta absurdní v předcházejícím odstavci je inspekcí shledána jako oprávněná. Ve světě kde odsoudí nevinného za vraždu, zatímco vrah je na svobodě, kde odsoudí natvrdo do vězení člověka za údajný trestný čin, který se vůbec nestal, ve světě, kde se vraždí děti a s jejich orgány se kšeftuje, ve světě, kde mě před autonehodou neochrání jen to, že budu dodržovat pravidla, ale hlavně to, že umím řídit, umím předvídat nebezpečné situace a vyhnout se jim, ale nikdo mě to nenaučil, to jsem se musel naučit sám a ve spolupráci s kamarády.

Jenže v tomhle reálném světě žijeme všichni.

Zatím máme trochu na vybranou, jestli budeme některé problémy řešit sami a přiměřeně a s veškerou zdvořilostí, nebo jestli budeme chtít si užít zábavu, kterou jsme si zaplatili a požadovat, aby ty narušitele někdo zmlátil a naivně tvrdit, já přece nechci, aby je někdo mlátil, jenom to aby proti nim zakročil.

Jakmile někdo dostane oprávnění použít donucovací prostředky a není dostatečně a nezávisle kontrolován, aby je používal přiměřeně, vždycky to skončí stupňováním brutálnosti a nepřiměřenosti.

V takovém světě žít nechci a trvám na tom, že já, že my MUSÍME drobné problémy řešit sami a jediný donucovací prostředek, který můžeme použít, je morální a početní převaha.

Víte o tom, že policista je POVINEN se vám nejprve představit a domluvit vám a teprve potom, když nepomůže domluva, a když je přestupek závažný, vám udělit pokutu, nebo použít přiměřené donucovací prostředky? A všiml jste si, že slušní policisté, kterých je naštěstí naprostá většina, to tak dělají?

 
-

Takže pane Pražáku,

Vložil kaldoh, 3. Říjen 2015 - 11:52
Obrázek uživatele kaldoh

dovolte, abych se vám představil, jsem kaldoh, což je moje přihlašovací jméno do tohoto webu a jmenuji se Jiří Munzar, a důrazně, ale přesto s veškerou zdvořilostí vás žádám, abyste ze sebe nedělal blbce, protože tím škodíte nám naturistům i sám sobě.

 
-

Takze , pane , kaldohu , Munzare....

Vložil PRAZAK, 3. Říjen 2015 - 16:11

Ted Vam neco povim , zase , ja , s veskerou zdvorilosti ! Ve Vasich clancich pletete , vzdy , pate , pres devate , michate jablka s hruskami , na to mate pravo , v tom Vam nikdo nebrani… [Spiklenec] A o tom , kdo ze sebe dela blbce , si , zajiste , udela , kazdy , soudny , navstevnik , vlastni , nazor ! [Spiklenec] [Spiklenec] [Spiklenec] NIKDY A NIKDE jsem nezminil , ze bych chtel , aby , KDOKOLIV A KOHOKOLIV NUTIL NASILIM , potazmo ho zbil ! Pouze se dozaduji RESPEKTOVANI PRAVIDEL dane akce !!! A pokud si prectete pravidla AP Cestlice ,tam se JASNE pise : " PORUSENI VYSE UVEDENYCH NARIZENI OPRAVNUJE K VYKAZANI , BEZ NAROKU NA NAHRADU " ! [Spiklenec] Pokud se, tedy , v normalnim , plavkovem , provozu , svleknu , splnim tento bod , tzn. BUDU POHORSOVAT , budu vykazan , souhlasim ! Pri N-akci je to naopak ! [Spiklenec] Sam jsem zazil , na Lhote , pred par lety , pana Josefa Klimu , jak oslovil nejake plavkace , slovy : " Prosim vas , svlecte se , nebo odejdete , vy nas tady pohorsujete " [Úsměv] Bylo to , uplne , na miste , navic z ust cloveka , ktereho si , velmi , vazim ! A proto je treba , aby v AP byla kompetentni osoba , ktera by tyto neukaznene navstevniky vyzvala , k dodrzovani radu , pro tento den , v pripade neuposlechnuti , k opusteni arealu . To vse v souladu s rady a zakony ! A nakonec : " Naturistum skodi , uplne jini lide a hlavne nazory , sam jsem clenem NATURISTY.CZ a registrovan jiz , temer 5 let , coz je 2× tolik , nez Vy " ! [Spiklenec] PAVEL PRAZAK

 
-

Čestlice - propagace a akce.

Vložil natur, 5. Říjen 2015 - 22:47
Obrázek uživatele natur

K propagaci – je pravda, že v Kalendáři akcí Noc naturistů uvedena nebyla, byla jen v pdf-letáku. Ale, na těchto webových stránkách byla avizovaná několik týdnů dopředu, týdenní návštěvnost je okolo 10.000 (i když tomu číslu osobně moc nevěřím), my jsme (CK) ve vhodném termínu informaci o akci rozeslali v rámci našeho newsletteru na několik tisíc mailových adres skutečných (nikoliv virtuálních) naturistů. Takže mezi naturistickou veřejností by informace o akci měla být dostatečně známa.

Na druhou stranu – absence veřejného vyhlášení akce v rámci Kalendáře AP zřejmě ovlivnila „neúčast“ stovek „takénaturistů“, kteří na akci přicházejí ze zvědavosti, z hecu, podívat se na naháče. Já osobně jsem měl dojem, že singl-pánů různých národností tentokrát bylo v areálu zřetelně méně.

K „plavkáčům“ – možná jich tam pár bylo, pokud jsem je vůbec zahlédl, tak jsem to považoval za marginální záležitost, které jsem nevěnoval pozornost. Je pravda, že všude v AP byla akce avizována, včetně nutnosti odložit ve 20:00 plavky. Ale je zde i určitá, menší komplikace. Aquapark je organizačně i technicky propojen se sousedním hotelem a jeho hosté mají možnost si zakoupit pobyt včetně neomezeného vstupu do Vodního i Saunového světa, samozřejmě za cenu vyšší než je cena pouhého ubytování. A takový hotelový host, zejména zahraniční, asi moc neřeší, v jakém módu zrovna ten večer AP funguje. Unaven prohlídkou Prahy a jejího okolí si chce večer odpočinout a relaxovat v AP.

Jinak, pokud jde o postup AP je možno pouze souhlasit s kolegou Jarda2, novému vedení AP patří náš dík, že tuto akci pořádá. ing.Hájek, Natur Travel

 
-

Cestlice se blizi...

Vložil PRAZAK, 20. Říjen 2015 - 17:27

Zdravim , jen jsem se chtel zeptat ,zda nekdo , z vyboru ,ci vedeni , omlouvam se , nevim , jak to , spravne , nazvat , Unie Naturistu , jednal , s nekym z AP Cestlice , o zajisteni bezplavkoveho provozu , nebo se mame , OPET , pripravit na SMISENE PLAVANI , nebot po zkusenostech z minule , se tomu , opravdu , NAHATE KOUPANI RICI NEDALO !!! [Spiklenec] PRAZAK

 
-

Velmi oceňuji aktivitu pana Pražáka

Vložil Jarda2, 22. Říjen 2015 - 13:42

a osobně jsem byl v Saunovém světě nejednou svědkem toho jak se trpělivě snažil vysvětlovat méně poučeným návštěvníkům a návštěvnicím že do saun se opravdu nechodí v plavkách, že v saunách opravdu není možné pokládat chodidla přímo na lavici nebo že opravdu nemá smysl chodit na solný peeling zahalená od hlavy až k patě do prostěradla.

U naturistických akcí pořádaných přímo Aguapalace bych byl ale trochu zdrženlivější. Součástí Aquapalace je Aquapalace hotel a jak je možné si ověřit třeba tady tak u většiny pokojů je volný vstup do Vodního světa už přímo v ceně pokoje a host který si pobyt – třeba právě přes booking.com – kupuje o nějaké naturistické akci v sobotu večer nemá ani ponětí. A je jasné že kvůli cca pěti naturistickým akcím do roka nebude Aquapalace Hotel dělat složité výjimky ve svém rezervačním systému. Pokud si tedy v sobotu večer chce některý z hostů – který má vstup do Vodního světa už zaplacený v ceně pokoje – jít zaplavat tak se buď přizpůsobí a koupe se také bez plavek – a takových hotelových hostů jsem tam už potkal v průběhu naturistických akcí docela dost a dokonce můžu říci že si to i celkem užívali  – a nebo se holt čas od času vyskytne někdo kdo se prostě nechce přizpůsobit ale evidentně přitom má předem zaplacené právo do Vodního světa vstoupit.

Mám obavu aby v tomto případě eskalace tlaku proti těm několika málo oplavkovaným hotelovým hostům nakonec neskončila úplným zrušením naturistických akcí v Aquapalace.

 
-

Plavkaci v Cestlicich... -:(

Vložil PRAZAK, 23. Říjen 2015 - 13:20

Zdravim , chapu , co rika Jarda2 , ale stejne nemohu souhlasit . Podminky , pro hotelove hosty , byvaly vzdy stejne ( volny vstup do AP ) , ale drive se , navstevnici , po upozorneni , VZDY , svlekli , zabalili do osusek , nebo odesli ! Ovsem , drive , to VSE zajistil IVOS , treba s pomoci plavciku , ale slo to !!! [Úsměv] Jak uz zde , mnohokrat , zaznelo , bez Ivose , vetsina organizacnich veci , silne , skripe [Smutný] Casem by , pri tolerovani " hotelovych hostu " , ovsem , jak poznate , ze jde , opravdu o hosta ?? , mohlo dojit k tomu , ze mnoho dalsich si rekne , proc bých se svlekal , kdyz tamhleta pani , nebo tamten pan , nemusi ??? [Ďáblík] [Ďáblík] [Ďáblík] A verte tomu , ze takovych lidi by pribyvalo !!! [Spiklenec] [Spiklenec] [Spiklenec] Proto je , jedina , moznost , tyto navstevniky upozornovat a upozornovat , kdyz uz se k tomu nema , nikdo z tech , o kterych jsem psal minule , alespon sami , nebo se muzeme , opravdu , s NAHATYM KOUPANIM ROZLOUCIT ! A to by bylo , jiste , to posledni , co by Ivos , po svem navratu chtel !!! [Úsměv] PRAZAK

 
-

Tak tady s panem Pražákem

Vložil Jarda2, 23. Říjen 2015 - 15:33

musím zase na 100 % souhlasit. To je přesně to co by měli všichni návštěvníci dělat – vejít s případnými plavkáči do kontaktu, upozornit je na to že je jedná o bezplavkovou akci, poprosit je jestli by se také nesvlékli jako všichni ostatní, upozornit na ně plavčíky atd atd. To všechno MAXIMÁLNĚ slušně a neagresivně, co nejvíc empaticky – to je hrozně důležité ! Pokud na takového plavkáče začne postupně mluvit několik lidí tak věřte že vydrží jen ti duševně nejodolnější [Tmavé brýle]
Stejně tak naprostý souhlas s tím že bez Ivoše to prostě nemůže být to samé jako s Ivošem. Dříve byl Naturista.cz organizátorem akce který měl plnou zodpovědnost za její průběh a Aquapalace jen poskytl své prostory pro její pořádání. Teď je Aquapalace organizátorem s plnou zodpovědností za její průběh. A jak už jsem tady nejednou psal – Ivoš který všem těm naturistickým akcím po celé republice věnoval stovky hodin svého volného času je naprosto nenahraditelný – o tom není vůbec pochyb !

 
-

Pořádky v Čestlicích

Vložil Pepper, 5. Listopad 2015 - 23:34

Vzhledem k tomu, že akci pořádá samotný Aquapalace a jeho zaměstnanci se ne vždy chtějí obtěžovat umravňováním hostů nedodržujících pravidla (osobní zkušenost), tak to tam vypadá, jak to vypadá. Jestli se nepletu, v saunách je bezplavkový provoz permanentně a jistě nejsem sám, kdo si mnohokrát všiml, že se najdou a) návštěvníci, kteří to nechtějí nebo nedokáží pochopit a b) zaměstnanci Aquapalace, kteří to z nějakého záhadného důvodu neřeší.

Zdá se, že Ivoš opravdu je nenahraditelný, otázka je proč. Není to náhodou proto, že se nikomu jinému akce organizovat nechce?? A komu by se snad i chtělo, toho může odradit hrozba trestního postihu, který, jak můžeme vidět právě na Ivošově případě, není nereálný.

 
-

Jsou vůbec nějaké zprávy jak

Vložil Horác, 6. Listopad 2015 - 0:23

Jsou vůbec nějaké zprávy jak to s Ivošem vypadá? Byl někdo na návštěvě?

 
-

Tak tady se musím saunérů AP Čestllice

Vložil Jarda2, 6. Listopad 2015 - 17:20

důrazně zastat. Jakmile kdokoli z nich vidí v Saunovém světě mimo bar a recepci návštěvníka v plavkách tak k němu okamžitě nasprintuje a donutí ho plavky sundat nebo odejít. Ještě jsem snad nezažil případ kdy by saunér nebo saunérka nezasáhli. Je samozřejmě možné, že se občas někdo v Saunovém světě i mimo recepci a bar v plavkách objeví s žádný saunér se tam zrovna nevyskytuje – pak je ideální dotyčného nebo dotyčnou okamžitě upozornit že se jedná o bezplavkovou zónu a aby si v recepci půjčili osušku nebo prostěradlo a sundali si plavky, pokud nereagují tak jdu okamžitě na recepci a upozorním přítomného saunéra na oplavkovaného návštěvníka a ten ve 100 % případů jde situaci ihned řešit. Tady ale zase musím říci, že i po pouhém mém upozornění na bezplavkovou zónu 95 % návštěvníků ihned reaguje a ještě mi většinou poděkují že jsem je na to upozornil.

 
-

V saunach je vse O.K.

Vložil PRAZAK, 6. Listopad 2015 - 18:33

Jarda 2 ma pravdu , v Saunovem svete to funguje ! I kdyz , obcas , to chvili trva , ale vzdy se to vyresi… Nejprve upozornuji navstevnici , ale pokud to nepomuze , tak saunari VZDY navstevnikovi vysvetli , jak to ma byt ! Tak by to melo byt , v celem arealu AP , pri Naturistickem koupani !!!