NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Cestujeme na FKK dovolenou: Rakousko

Vložil Anonymní, 21. Červen 2012 - 15:49

Rakousko našinec bere většinou jako průjezdovou zemi nebo jako cíl vysokohorské turistiky. Že je náš jižní soused zajímavý i pro naturisty jsme se už několikrát přesvědčili, např. článkem o pobytu v FKK Rutar Lido. Také za léta zaběhlé FKK kluby jsou pro většinu českých zatím nedostižnou metou. Výhodou lokality je malá vzdálenost od České republiky. Někdo by řekl „co by kamenem dohodil.“ Vzdálenost autem z Prahy cca 600km. Oblast lze navštívit i na příjemný prodloužený víkend. Vypravme se tedy dnes za (na)turistikou k průzračným jezerům a do hor našich jižních sousedů.
Kromě opalovacího krému se vám bude hodit i jízdní kolo.

FKK.ATFKK.AT Rakousko obecně: Jedná se o nevelkou zemi s příkladnou čistotou a vřelým vztahem k ekologii, což je vidět na každém kroku. Rakousko je v Evropské unii, takže nemáte problémy s hranicemi. Silniční síť je na velmi dobré úrovni, policie je přísná, ale není ji mnoho zbytečně vidět. Služby, zdravotnictví, cestování a ubytování jsou na velmi vysoké úrovni. Měna je euro a všude zaplatíte platební kartou. Oficiální jazyk je němčina a domluvíte se i anglicky. Přírodním lákadlem jsou hory Alpy. Přesto je Rakousko navštěvované spíše v zimním období, přes léto se stává spíše jen tranzitní republikou. Myslím si že nálepka „zimní“ Rakousku vůbec nesluší a také si ji vůbec nezaslouží.
AutoMotoClubAutoMotoClub Cestování do Rakouska je velice jednoduché. Pro aktuální situaci na rakouských silnicích klikněte na stranu podobnou naší Zelené vlně ÖAMTC Verkehrsservice. Velmi mnoho potřebných informací najdete na stránkách VŠE O RAKOUSKU. Aktuální ceny rakouských dálničních známek.
Kompletní dopravní předpisy v Rakousku. Ceny PMH v Rakousku.

Nejzajímavější FKK areály Rakouska
Naturistický kemp FKK Turkwiese (Korutany, Carinthia, Kärnten, Koroška) patřící korutanskému naturistickému klubu Kärntner Lichtbund. Najdete ho jihozápadně od Klagenfurtu, hlavního města Korutan a jižně přes kopec od 8km dlouhého známého jezera Wörtersee (5. největší jezero v Rakousku). Tento FKK kemp je usazen přímo mezi jezerem Keutschachersee a přilehlým lesem, takže naturisticko-přírodní atmosféra je zaručena.
Slevy pro členy Klubu NATURISTA.CZ (po předložení aktuální známky): ANO


Naturistický kemp MÜLLERHOF leží u téhož jezera Keutschacher See a nejdete v něm úplně všechno, co pro svoji naturistickou dovolenou potřebujete.
Slevy pro členy Klubu NATURISTA.CZ (po předložení aktuální známky): ANO


KLAGENFURT – VILLACH
FKK Tigringer See nejdeme u stejnojmenného jezera, uprostřed chráněné krajinné oblasti. Celá oblast je mezi obilnými lány, stranou světa. Nejbližší město je Moosburg. Mapa příjezdu. Souřadnice GPS: 46°41'26.05"N,14°10'56.09"E. Tento FKK kemp je možno využít pro oddych na trase Klagenfurt-Villach, přičemž jižně od dálnice je rozsáhlé jezero Wörther See. V Pörtschachu nebo Krumpendorfu je třeba odbočit na sever – směr Moosburg, odsud pak přímo na Tigring. Plocha: 350000m2, počet míst ke kempování: 250, penzion, moderní vybavení, dětský koutek, sauna, prádelna, voleybal, stolní tenis, mini-Zoo, karavany k pronajmutí.
Helio-Carinthia FKK ráj vysoko v horách
Tauernskou dálnicí A10 na jih od Salzburgu, hned za Katschbergským tunelem sjezd Rennweg dál 10km do malé obce Loeben. Všechny potřebné informace na WWW.
Národní Park NOCKBERGE.
V následující mapě najdete všechna ostatní FKK místa, která stojí zato při vaší návštěvě Korutan a Štýrska navštívit:


Zobrazit místo FKK Rakousko Steiermark, Kärnten. na větší mapěZvětšit mapu


Nádherný dokument ORF o jezeru Wörthersee:


Další FKK místa v Rakousku, která stojí zato navštívit:
Horní Rakousko (Oberösterreich)
Od velmi známého Hallstättersee, přes Linec, až třeba po běžkařskou FKK trasu na Dachsteinu.
Odkaz na článek kompletně popisující FKK v Horním Rakousku.
Radar bouřky

Zobrazit místo Austria, middle na větší mapě


DonauinselDonauinsel Vídeň – hlavní město nakonec. Tady najdete na Dunajském ostrově (Donauinsel) opravdu FKK lokalitu jako hrom, dlouhé stovky metrů v krásné přírodní zeleni, klidu a přitom ve velkoměstě.
GPS: 48.173756, 16.475458

Zobrazit místo FKK Austria Lower na větší mapě

Prohlídka Donauinsel:


Grüss Gott in Österreich!Grüss Gott in Österreich! Grüss Gott in Österreich [Tmavé brýle]


 


Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5