NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Cestujeme na dovolenou: FKK Chorvatsko - severní Dalmácie

Vložil Anonymní, 3. Červenec 2012 - 16:09

FKK Chorvatsko. Severní Dalmácie (mapa) se rozprostírá od města Pag (na pevnině Karlobag) na severu až po městečko Rogoznica (mys Zečevo) kousek pod Primoštenem. Asi nejoblíbenější FKK chorvatskou pláží této oblasti je nuda pláž Crvena luka u Biogradu na Moru. Zkušenějším jsou známé také FKK místa na Murteru, nebo dlouhé písčité pláže poblíž Zatonu u Zadaru. V naší FKK mapě této oblasti jsme převzali i na hranici ležící FKK Straško na Pagu, který patří z poloviny do Kvarneru a jižní polovinou do severní Dalmácie. Ve výčtu oblíbených nuda míst nesmí chybět samozřejmě FKK kemp Sovinje na ostrově Pašman.


FKK Crvena lukaFKK Crvena luka CRVENA LUKA u Biogradu na Moru, GPS: 43.916537, 15.471561
3km jižně od Biogradu na Moru, severní břeh této zátoky je FKK (Chorvatsko). Z Biogradu přes pláže Dražica a Soline, potom Kumenat, kde je také možno nechat auto a na FKK dojít kousíček pěšky. Z Biogradu jsou šipky k hotelům Albamaris a Adriaa kempy Soline a Ljutic. Na konci silnice je apartmánová vesnice Kumenat, kde nechejte auto. Jet přímo na resort Crvena luka není dobré, protože tam je vjezd povolen pouze hostům tohoto resortu. Dá se ale ještě před resortem zahnout doprava na polňačku, dojet až co to jde a pak opět kousek dojít pěšky. Lepší je ale parkovat v Kumenatu. Řada naháčů přijíždí na FKK čluny, které se dají najmout v Biogradu, Soline, Dražica.

Ubytování u této plážeUbytování u této pláže

Na pláži samotné není moc lidí. Krásné místo, chráněné před větrem. Na pláži není žádné vybavení. Moře je krásně čisté. Vstup do vody je místy problematický, doporučují se boty do vody. Pláž samotná není moc velká – asi 150m, ale je tady možnost podniknout n-procházku podél břehu.
Pokud se budete pohybovat mezi Zadarem a Vodicemi, tak si návštěvu tohoto místa nenechte ujít.


FKK PodvrskeFKK Podvrske FKK Podvrske – Murter, GPS: 43.824202,15.573887
Ubytování poblíž této plážeUbytování poblíž této pláže Ostrov Murter má členité pobřeží, které je zdobené s mnoha krásnými plážemi. Je zde mnoho nejrůznějších zátok se skálami, oblázky nebo i písčitými plážemi.
Pláž Podrvska je částečně textilní, kde je bar a příslušenství, FKK je ve skrytější části této pláže. Ubytování je možné v nedalekém MURTERU


FKK Kukljica, UgljanFKK Kukljica, Ugljan Nejbližší ubytováníNejbližší ubytování FKK Kukljica, Ugljan, GPS: 44.031526,15.232726
Této FKK pláži se říká „Jelenica“, takže se můžete těšit na krásnou přírodu s lesy všude kolem pláže, klidnou zátoku s průzračnou vodou. Zátoka, v níž se Jelenica nachází, se jmenuje Sabusa. V okolí je ještě několik FKK míst, jako Mala Sabusa nebo ostrůvek Karantunić.
Ubytování je možné v sousední zátoce v poklidném místě MALA LAMJANA


FKK Tisno - Jezera, MurterFKK Tisno – Jezera, Murter Ubytování TisnoUbytování Tisno FKK Tisno – Jezera, Murter. GPS: 43.788445,15.650218
Poklidné místo mezi obcemi Tisno a Jezera, poblíž vjezdového mostu na ostrov Murter od Pirovace. Auto možno nechat buď na konci Jezer nebo Tisna a procházkou dojít k vodě. Terén není úplně rovný a vstup do vody si vyžaduje ochrannou vodní obuv. Možno doplavat na 400m vzdálený ostrov Ljutac. Ubytování v Tisnu nebo v sousedních Jezerech.


FKK Prvić (Vodice)FKK Prvić (Vodice) Ubytování velmi blízko FKKUbytování velmi blízko FKK FKK na ostrově Prvić (Vodice), GPS: 43.728437,15.788383
Z Vodic se svezete 10min. Jadrolinií na první zastávku na ostrově Prvić – Šepurine. Potom pokračujete směrem na jih a za posledními domy Šepurine zabočíte na velkou oblázkovou pláž. Tam začíná FKK břeh, který pokračuje směrem na JV (cca. 2km). Břeh je skalnatý s místy oblázkovými zákoutími. Všude je dost stínu, málo lidí. Vybavení na pláži žádné, nákupní možnosti v Šepurine nebo Prvić Luka. Výhoda je velmi blízké ubytování v ŠEPURINE


FKK Zaton (Zadar)FKK Zaton (Zadar) Ubytování poblíž této plážeUbytování poblíž této pláže FKK Zaton (Zadar), GPS: 44.233592,15.154481

Tato pláž je písčitá, dlouhá, poklidná a blízkého Zatonu je to sem asi 1km. Prohlédněte si velké množství fotografií z této pláže.
Ubytování v blízkém Zatonu


FKK SabunikeFKK Sabunike

Ubytování u plážeUbytování u pláže FKK Sabunike u Zatonu. GPS: 44.265424,15.159845
Jméno Sabunike pochází ze Sabun, Sabbia = písek. V tomto místě se tedy můžete těšit na dlouhé písčité pláže a dostatek místa pro všechny. Podívejte se na fotografie. Ubytování je přímo v Sabunike.


FKK Sovinje na ostrově Pašman, GPS: 43.908514,15.437508
Známý FKK kemp, kde si od našeho kolegy můžete pronajmout karavany.


Aktuální počasí v Zadaru, severní Dalmácii:
Find more about Weather in Zadar, RHSouhrnná interaktivní mapa nejznámějších FKK míst severní Dalmácie:

Zobrazit místo FKK Severní Dalmácie na větší mapě
Podobný popis FKK míst na Instrii a Kvarneru najdete zde: Cestujeme na FKK dovolenou – Istrie a Kvarner

Pronájem apartmánů v severní Dalmácii 

Nechcete být členem Klubu, nemáte peníze, ani jiné prostředky, neumíte psát články a přesto byste chtěli naši práci nějak podpořit? Využijte dokonalé a nezávislé srovnání cen CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ. Před odjezdem na dovolenou se vám to jistě bude hodit, děkujeme:

5
 
-

ad Murter

Vložil Vladimír, 21. Listopad 2014 - 19:01
Obrázek uživatele Vladimír

Naháči jsou stále všude. Alespoň podle alba http://cordoba2111.rajce.idnes.cz/…er_2014_FKK/.

 
-

FKK Murter

Vložil M.Dr., 5. Duben 2015 - 16:07
FKK MurterFKK Murter Z cestovní agentury mi poslali tento obrázek, na kterém jsou vyznačeny nudapláže Podvrške, Slanica a Čigrada. Poslední dvě mapka v tomto článku neuvádí. Máte někdo zkušenosti, jak to tam vypadá? Dík za informace.
 
-

FKK Murter

Vložil HonzaH, 7. Duben 2015 - 22:34
Obrázek uživatele HonzaH

Na Murter jezdíme rádi, již jsme tam byli asi 3×. Jezdíme do kempu Kosirina. Je to takový více spartánský kemp, ale to nám spíš vyhovuje. Jeho část na polostrově (tedy západní) je více naturistická, poměr se zvyšuje ke 100% směrem ke konci kempu. Od kempu je hezká procházka podél pobřeží k zátoce Čigrada.

V kempu v zátoce se dá dobře kotvit člun i surfovat tak, aby vás to nesfouklo do moře (při SV větru)

V zátoce Čigrada je nějaká restaurace nebo hotýlek (Pizzeria Lantana), a když jsem se tam šel jednou ráno proběhnout, tvářili se na mě spíš kysele.

Jednou jsme jeli se člunem podél pobřeží na severovýchod. Do zátoky Slanica jsme nezajížděli, tak nevím. V Podvrške jsme (bylo odpoledne) moc naturistů nezaznamenali. Není v principu problém si dát deku kdekoliv na pobřeží od Podvrška k Kosirině, moc to nikdo neřeší, ale největší koncentrace naturistů mi přišla v Kosirině.

V Murteru v přístavu mají rybáři na molu kamenný domeček, kde ráno prodávají co v noci nalovili. Rybím labužníkům doporučuji.

Dobrá zmrzlina je v obci Tisno, u zvedacího mostu.

Skvělou janětinu(beránka) zas dělají v hospodě u odbočky z Jadranské Magistrály (silnice č.8) na Tisno a Murter.

Odkaz na kemp Kosirina zde na serveru.