NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

chování mužů k ženám na nudistické pláži

Vložil raval, 30. Březen 2022 - 7:52

Malé zamyšlení nad tím, co bývá k vidění na naturistických plážích. Obecně bědujeme, že všude po Evropě zažíváme ústup naturismu na úkor koupajících se v plavkách, kteří se derou i na místa označená jako FKK. Týká se mnoha míst v Chorvatsku, Rujany apod. Zdá se, že naturismus se stává doménou starších lidí – a pak především mužů. Jako muž bych si velmi přál, aby na našich nudistických plážích a taky těch v zahraničí bylo více žen. Nahota je zdravá, příjemná – a dle mého také léčící psychiku, což by ale bylo zase na jinou debatu. Ale také, alespoň pokud mě se týče, může být příjemná i na pohled. Ano, rád se podívám na hezkou ženu a vím, že mnoho žen se rádo podívá na hezkého muže. Jenže zde je mezi námi velký rozdíl.

Zatímco žena se podívá aniž by si toho muž byť jen všimnul, muži dokáží být převelice otravní až invazivní! Zatímco většina žena na sebe nechává nehlédnout jen velmi omezeně – fandím těm, které se odmítají stydět – mnoho mužů si vyloženě plete pobyt na nudistické pláži s jakousi výstavkou něčeho nehezkého, často až obtěžujícího, něčeho, o co nikdo kromě vystavujícího se nestojí. Stačí se jen podívat nebo se přímo žen zeptat, kolik z nich by bylo ochotno přijít na takovou pláž samotných, bez doprovodu jiné ženy nebo vůbec nejlépe jiného muže. Stačí se jen podívat nebo se zeptat, jaké pak mívají takovéto ženy zážitky.

Jak otravné musí být, když se kolem takovéto osamocené ženy začnou slétat různí supi a to právě i takoví, kteří svým vzhledem mrchožravého dravce připomínají. A pak si říkám: můžeme si za vše my sami! Můžeme si za to – mířím především do vlastních řad nás mužů – že není na plážích více žen a tím pádem, že obecně je nudismus na tolika místech na ústupu. Jsem ten poslední, kdo by se řadil mezi puritány, ale velmi bych si přál, abychom ženám na pláži, zvláště právě těm, které se odváží podstoupit toto „dobrodružství“ samy, neznepříjemňovali tento zážitek konstantním čuměním z blízkosti jednoho metru, shromažďováním se kolem dotyčné, či střídáním se v pokusech o seznámení. Mám i jiné zážitky a to především ze zahraničí a vím, že to jde i jinak.

Jezdívám pravidelně na místo v severní Itálii mezi nudistickou komunitu, kde je ještě možno vidět mladé ženy, i ty, které chodí na pláž samy. A víte proč? Můžete hádat.

5
 
-

Nevím...

Vložil eSHá, 2. Duben 2022 - 1:22

Nevím, zdali se v dnešní tvrdě rozdělené společnosti dobereme v debatě k nějakému přijatelnému kompromisnímu výsledku. Každý má svůj zažitý postoj, který tu již mnohokrát zazněl. Rád bych se mýlil. Pojďme do toho.

Asi je pravdou, že se mezi klasické slušné nudisty dostalo mnoho nadržených vypatlanců, kteří toto hnutí kazí.

Muži i ženy se s přibývajícím věkem mění. Chlapům je jedno, jak vypadají. Jde jim o pocit volnosti. Ženy to mají složitější. Chtějí se stále líbit, ale jejich těla již nemohou mít mladické parametry. Dámy, máte většinou zlaté srdce, to je důležitější než vzhled. Přijďte mezi nás.

Nudismus jde v Čechách „do kopru“. Přesto ale ve zdejší Anketě hlasovalo minimálně 40 lidí, že by rádo něco pro Naturismus udělalo ! Nikdo se toho nechopil…

 
-

Není to jen na pláži, ale i v sauně

Vložil Ferda Mravenec, 25. Duben 2022 - 18:17

Chodili jsme s manželkou do párové sauny v Přerově. Jeden saunař, věkem kolem šedesátky se postavil před manželku, houpal si s penisem a předváděl se. Měl pořád nějaký řeči, ať si sundá prostěradlo, že tu všichni jsme nahatí. Po druhé návštěvě a neustálého obtěžování jeho narážkami jsem ho okřikl. Do společné nebo párové sauny v Přerově nechodíme. Raději si zajedeme do Olomouce, kde chodí mladí a starší saunaři. Každý se stará sám o sebe. My se cítíme uvolněně, hlavně manželka i bez prostěradla omotaným kolem sebe. Nejedeme ani na Jadran do Oseku. Taky nějaký připomínky a člověk si připadá, jako by vstoupil na cizí území. Takový ti skalní nebo místní, dokáží pěkně znepříjemnit relax nebo koupání. Samozřejmě ne všichni. Do společné sauny přijde i žena sama a zatím jsem neviděl, že by ji někdo obtěžoval.