NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

chování mužů k ženám na nudistické pláži

Vložil raval, 30. Březen 2022 - 7:52

Malé zamyšlení nad tím, co bývá k vidění na naturistických plážích. Obecně bědujeme, že všude po Evropě zažíváme ústup naturismu na úkor koupajících se v plavkách, kteří se derou i na místa označená jako FKK. Týká se mnoha míst v Chorvatsku, Rujany apod. Zdá se, že naturismus se stává doménou starších lidí – a pak především mužů. Jako muž bych si velmi přál, aby na našich nudistických plážích a taky těch v zahraničí bylo více žen. Nahota je zdravá, příjemná – a dle mého také léčící psychiku, což by ale bylo zase na jinou debatu. Ale také, alespoň pokud mě se týče, může být příjemná i na pohled. Ano, rád se podívám na hezkou ženu a vím, že mnoho žen se rádo podívá na hezkého muže. Jenže zde je mezi námi velký rozdíl.

Zatímco žena se podívá aniž by si toho muž byť jen všimnul, muži dokáží být převelice otravní až invazivní! Zatímco většina žena na sebe nechává nehlédnout jen velmi omezeně – fandím těm, které se odmítají stydět – mnoho mužů si vyloženě plete pobyt na nudistické pláži s jakousi výstavkou něčeho nehezkého, často až obtěžujícího, něčeho, o co nikdo kromě vystavujícího se nestojí. Stačí se jen podívat nebo se přímo žen zeptat, kolik z nich by bylo ochotno přijít na takovou pláž samotných, bez doprovodu jiné ženy nebo vůbec nejlépe jiného muže. Stačí se jen podívat nebo se zeptat, jaké pak mívají takovéto ženy zážitky.

Jak otravné musí být, když se kolem takovéto osamocené ženy začnou slétat různí supi a to právě i takoví, kteří svým vzhledem mrchožravého dravce připomínají. A pak si říkám: můžeme si za vše my sami! Můžeme si za to – mířím především do vlastních řad nás mužů – že není na plážích více žen a tím pádem, že obecně je nudismus na tolika místech na ústupu. Jsem ten poslední, kdo by se řadil mezi puritány, ale velmi bych si přál, abychom ženám na pláži, zvláště právě těm, které se odváží podstoupit toto „dobrodružství“ samy, neznepříjemňovali tento zážitek konstantním čuměním z blízkosti jednoho metru, shromažďováním se kolem dotyčné, či střídáním se v pokusech o seznámení. Mám i jiné zážitky a to především ze zahraničí a vím, že to jde i jinak.

Jezdívám pravidelně na místo v severní Itálii mezi nudistickou komunitu, kde je ještě možno vidět mladé ženy, i ty, které chodí na pláž samy. A víte proč? Můžete hádat.

5
 
-

Nevím...

Vložil eSHá, 2. Duben 2022 - 1:22

Nevím, zdali se v dnešní tvrdě rozdělené společnosti dobereme v debatě k nějakému přijatelnému kompromisnímu výsledku. Každý má svůj zažitý postoj, který tu již mnohokrát zazněl. Rád bych se mýlil. Pojďme do toho.

Asi je pravdou, že se mezi klasické slušné nudisty dostalo mnoho nadržených vypatlanců, kteří toto hnutí kazí.

Muži i ženy se s přibývajícím věkem mění. Chlapům je jedno, jak vypadají. Jde jim o pocit volnosti. Ženy to mají složitější. Chtějí se stále líbit, ale jejich těla již nemohou mít mladické parametry. Dámy, máte většinou zlaté srdce, to je důležitější než vzhled. Přijďte mezi nás.

Nudismus jde v Čechách „do kopru“. Přesto ale ve zdejší Anketě hlasovalo minimálně 40 lidí, že by rádo něco pro Naturismus udělalo ! Nikdo se toho nechopil…

 
-

Není to jen na pláži, ale i v sauně

Vložil Ferda Mravenec, 25. Duben 2022 - 18:17

Chodili jsme s manželkou do párové sauny v Přerově. Jeden saunař, věkem kolem šedesátky se postavil před manželku, houpal si s penisem a předváděl se. Měl pořád nějaký řeči, ať si sundá prostěradlo, že tu všichni jsme nahatí. Po druhé návštěvě a neustálého obtěžování jeho narážkami jsem ho okřikl. Do společné nebo párové sauny v Přerově nechodíme. Raději si zajedeme do Olomouce, kde chodí mladí a starší saunaři. Každý se stará sám o sebe. My se cítíme uvolněně, hlavně manželka i bez prostěradla omotaným kolem sebe. Nejedeme ani na Jadran do Oseku. Taky nějaký připomínky a člověk si připadá, jako by vstoupil na cizí území. Takový ti skalní nebo místní, dokáží pěkně znepříjemnit relax nebo koupání. Samozřejmě ne všichni. Do společné sauny přijde i žena sama a zatím jsem neviděl, že by ji někdo obtěžoval.

 
-

Jestli ono to nebude i tím,

Vložil michal313, 25. Červenec 2022 - 12:27

Jestli ono to nebude i tím, že ženy i na textilní pláži mohou být legálně témeř nahé (tanga a nahoře bez), tak nudapláž vůbec nepotřebují. Zatímco muži musí (pokud nejsou vyloženě exhibicionisti) být na textilní pláži zahaleni od kolen do pasu.

 
-

Proč by museli?

Vložil M.Dr., 25. Červenec 2022 - 13:31

Existují i mužské plavky, které zdaleka nesahají ke kolenům, dokonce i mužská tanga, ale souhlasím, v těch vypadá muž trochu divně.

Vzpomínáte na konec 70. let, kdy byly v módě tzv. adamky, které zahalovaly opravdu jen to nejnutnější? Něco jako toto: https://www.erosveneziani.cz/…os-veneziani#5872 A nosily se úplně běžně. Také jsem takové měl.

 
-

Zahalení muži?

Vložil nahatej, 4. Srpen 2022 - 17:28

„Zatímco muži musí (pokud nejsou vyloženě exhibicionisti) být na textilní pláži zahaleni od kolen do pasu.“

OMG, zdá se , že doba okolo mě proletěla rychlostí blesku. Musím být zahalen od kolen do pasu? A když ne, jaké jsou sankce, tresty? Budu bit, pranýřován, popraven?

Něco takového se píše na FKK webu v létě 2022?

 
-

Zahalleni

Vložil volynak, 5. Srpen 2022 - 10:06

Kolega má zřejmě na mysli ty nevkusné koupací kraťasy, které vypadají opravdu otřesně. To už se můžou koupat v úplném oblečení! Připomíná mi to výrok předsedy že známé trilogie – když nahatej chlap tak odsad posad.

 
-

Ad zahalení

Vložil nahatej, 5. Srpen 2022 - 14:19

Jasně, že míní koupací kraťasy.

V bazénech s nimi, afaik, z provozních důvodů většinou udělali zákazem krátký proces.

Do venkovní vody ať si lidé lezou v čemkoliv (čistém!) dle své libosti, třeba ve skafandru nebo fraku. Nakonec třeba neoprén taky patří k věci a na podzim, když se voda hodně ochladí, si ho beru taky.

Šlo mi samozřejmě o to „MUSÍ“. Zatím snad jsou u nás slipové plavky standardním kusem výstroje a snad (nevím, ale ve své FKK nevědomosti doufám) tady nemusíme kopírovat každou americkou či jakou zpovykanost.

 
-

Nejen kraťasy

Vložil M.Dr., 5. Srpen 2022 - 14:38

V jistém aquaparku jsem zíral na mladou dvojici – ona v titěrných bikinkách, on v kalhotách až po kotníky.

 
-

Školní výlet L.P. 2022

Vložil nahatej, 5. Srpen 2022 - 15:55

Takový současný výlet k rybníku Krajáči – teoreticky, žádná soudná úča by si dneska s Machy a Šebestovými takovou akci nelajstla – by se zcela určitě nesl v duchu chlapeckých koupacích kraťasů a ani nezbedníci Horáček s Pažoutem by si netroufli provokovat nemožnými boomerskými plavkami slipovými.

Pro nás, vykopávkové vyznavače nahoty, je to k pousmání či zavrtění hlavou, ale on je to taky nejspíš trend, který postupuje. A v důsledku může/bude? znamenat omezení té krásné bezplavkové svobody, vznikající před nějakými 125 lety v oné nepředstavitelně zatuchlé a konzervativní císařské době krinolín a omdlévání nad obnaženým dámským kotníčkem…

 
-

Adamky

Vložil nahatej, 5. Srpen 2022 - 22:15

Když už jsem se diskusně tak rozjel.

Adamky pamatuju z 1960s. Ne ale jako zde prolinkované „erosveneziani“ rádobyrajcovadla, nýbrž jako naprosto běžnou proprietu nejenom pro koupání, nýbrž i pro (soutěžní) sportovce pod trenýrky. Ty tehdy existovaly jedině jako krátké a suspenzory pod ně z „káesu“ (KS, kapitalistické státy, fuj!) si obstarali akorát někteří prominentní profíci. Masa to řešila právě adamkami.

Ne ale zobrazenými „eros-skoro-tangy“, nýbrž slušnými plátěnými plavkami s 3 knoflíčky na (vzpomínám) 8–10 cm boku. Standard jak na školní tělocvik, tak i pro borce světové špičky.

Byly to geniální plavky. Navlečení i sundání se šortkami, rychle uschly, umožnily opálit většinu těla. Plus přidaná hodnota suspenzorová. A za pár šupů.

 
-

Plátěné adamky

Vložil M.Dr., 6. Srpen 2022 - 5:37

Ano, taky jsem měl plátěné adamky se 3 knoflíčky. Ty jsem měl na mysli. Ale nenašel jsem vhodný obrázek.

 
-

chlapi na nudě

Vložil czaba, 28. Červenec 2023 - 20:08

Naprosto souhlasím, někdy se až člověk musí stydět že je chlap, když vedle něj si nějaký nadržený uchyl honí brko a provokuje. Nerozumím tomu, ja když takového chlapa vidím tak ho docela normálně ženu z pláže pryč a věřím že kdybychom byli všichni chlapi takoví a pohlídali si pořádek na nudě, aby tihle rádoby nudisti neobtěžovali ženy a vlastne všechny, bylo by žen na našich plážích daleko více, protože by věděly, že je ochráníme. Jenže tohle je problem poslední doby všude, lidi maji klapky na očích a dělají že nevidí vandaly zloděje úchyly nikoho a nic. Světem vladne sobectví bohužel.
Chlapi vzbuďte se a chovejte se jako chlapi a ne jako blbečci…