NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Deštivě strávený prima víkend v Jizerských Horách.

Vložil Roland Jitka, 28. Květen 2013 - 12:18

V současné době, v našich zeměpisných šířkách, nepříliš vlídného počasí pro naše naturistické aktivity, je plánování co s volným víkendem trochu problematické. Můžeme se jet podívat na výlet na hrad, na rozhlednu a nebo shlédnout jiná zajímavá místa, na které není čas v pracovních dnech. Lze navštívit saunu, vířivku, plavecký areál a nebo wellness. Také lze pozvat rodinku na dobré jídlo v restauraci, nebo si užívat s přáteli konzumaci zlatavého moku a dobrého vínečka. Pokud přímo neprší, prospěje našemu tělu i krátká procházka a pobyt na čerstvém vzduchu v krásné přírodě.


[Hvězda] Chcete zažít perfektní víkend? Vydejte se s naháči do Horní Černé Studnice. [Hvězda]

Počasí se ovlivnit nedá, ale toto vše výše uvedené, Naturista.cz plánoval pro vás v Horní Černé Studnici již podruhé. Výlety, plavecký areál Babylon, saunu, návštěvu Skanzenu, hradu, dobré jídlo a procházky po krásném prostředí Jizerských hor. K tomu parta veselých a zábavu tvořících naturistů s rodinami z celé ČR. Toto vše v prověřeném penzionu Granit, kde naši návštěvu již očekávali a také se na ni náležitě připravili. Dobře zásobený penzion, domácí kuchyně, soudek vychlazeného piva, vyhřátá sauna, vířivka, posekaná zahrada, připravené parkoviště, napuštěný bazén a upravené hřiště.

Vrátím se o dva měsíce zpět, do březnového zasněženého víkendu Naturistů na stejném místě. Jelikož to byla premiéra našeho pobytu zde v Jizerských Horách, potýkala se trošku s malou návštěvností. Současné květnové setkání naturistů mělo problém přesně opačný. K naplnění kapacity penzionu Granit došlo po pár dnech vyvěšení pozvánky na titulní stránce a další zájemce jsme již museli skoro měsíc odmítat. Napříště (asi září) budou mít přednost členové Klubu Naturista.cz. Navíc mají pobyt s rodinou zdaleka levnější, než ti, co členové Klubu nejsou.

[Vykřičník] Zajistěte si tedy členství v Klubu včas, aby se nestalo, že pro Vás místo v penzionu prostě nebude i kdybychom chtěli. Navíc můžete čerpat výhody členství již v nadcházející letní sezoně. Jen pro vaši informaci nás bylo o deset více než je kapacita penzionu a spaní pro všechny navíc jsme museli vyjednat ještě v penzionu vedlejším.Jaký byl tedy květnový víkend naturistů v Horní Černé Studnici? Všichni přítomní jsme se shodli, že byl více než skvělý a v jeho hodnocení zazněly jen a pouze superlativy. Posoudit ale musíte také vy čtenáři, kteří jste se z nějakého důvodu nemohli zúčastnit. Myslím ale, že jste jen promarnili vhodnou dobu pro přihlášení na víkend naturistů u Vaška.

Find more about Weather in Liberec, CZ
V pátek v odpoledních hodinách jsme sjeli na chatě Granit. Odpoledne a večer byl ve znamení vířivky, sauny, dobrého jídla, pití a výborné nálady. Nemusím asi připomínat, že vše bylo pojato (ale nemuselo) v naturistickém rouše. Byl nám k dispozici celý penzion a zahrada s bazénem. Zahradní bazén sloužil k ochlazování po sauně, ale ledoborec JirkaRybka nám předvedl i otužilecké plavání. Bazén využily i některé děti. My ostatní jsme si užívali přeci jen „vyhřátějších“ naturistických aktivit, jako byl pobyt ve vířivce, saunovém prostoru a útulné vytopené restauraci s dialogem s přáteli. Večer s ochutnávkou vínečka od Michala (Majkl) se protáhl dlouho do ranních hodin.

V sobotu po dobré snídani byl naplánován výlet na zámek Sychrov. Zde jsem ale nebyl (někdo musel zůstat v chatě a očekávat příjezd opozdilců, kteří avizovaně dorazili až v sobotu), tak bych poprosil ostatní o doplnění mého článku komentáři z uvedeného výletu. Dle reakcí se výlet vydařil a naturisté shlédli mnoho zajímavého.

Po výborném obědě následovala odpolední siesta, kterou ale děti využily temperamentem sobě vlastním a všechny odpolední spáče zasypaly plyšovými hračkami. Notně jim v této činnosti pomáhali Pepa a Roman (Pepper a gwerty). Odpoledne jsme vyrazili na živý Skanzen Lunaria do Jindřichovic pod Smrkem. 40km cesta byla pohodová a nebýt ztracení se dvou aut z desetičlenné kolony, byla by i rychlejší. Přesto všichni dorazili v pořádku k Anetě a Mie (vítězky MISS natura) do jejich Skanzenu, které nám rády něco o jejich domově prozradily.
Vlastní živý Skanzen je zajímavý hlavně tím, že do jeho prostor nesmí žádné vymoženosti dnešní doby. Dověděli jsme se jak se vaří jen na slunci, co je to žentour, jak si postavit altánek bez použití stavebních materiálů, či jak se používají stroje bez elektrického proudu. Zajímavé bylo srovnání dvou stejných budov stavěných úplně stejným způsobem, ale jejich staří se liší o dvě stě osm let. Hezká byla i mlýnice na větrný pohon. Viděli jsme kuchyně našich prababiček a vše nás přeneslo v čase o více jak sto let zpět. My starší ještě některé věci historicky pamatujeme, ale pro naše děti už vše bylo spíše scifi, než nedlouho před časem používaná realita.
Na otázku, proč se Skanzenu říká živý, Mia odpověděla zajímavým způsobem. Je živý právě proto, že nic není jen na oko, jako v nějakém muzeu. Nic není vyrobeno jako historická dekorace (replika) a vše co zde najdete, je plně funkční a používané k běžnému životu a pracovní činnosti. Živý je proto že my zde žijeme a vše co vám ukazujeme jsou naše nutné věci k žití. Vy žijete jinak než my, ale my jsme zde šťastnější a život zde, jsme si vybraly samy. Prostě jsme napůl zpustlé a rozpadlé místo nedaleko polských hranic uvedly v život.Zvětšit mapu


Samostatnou kapitolou Skanzenu Lunária jsou zvířata. Najdete zde koně, krávy, poníky, psy a kozy. Děti kozy krmily přinesenou mrkví, která jim velmi chutnala a čímž úplně odstranily jejich počáteční plachost. Mohli jsme si pochovat i kozí mláďata, které jejich kozí maminky na chvilku vyměnily za mrkvičku od dětí. Koně jsme viděli jen pastvě a pejskové nás doprovázeli na každém kroku. Návštěvu živého Skanzenu Lunária můžeme jen doporučit a průvodkyně Aneta a Mia se vám budou po celou dobu prohlídky rády věnovat. Původně měla být exkurse po Skanzenu a okolí pojata po našem naturistickém, ale počasí rozhodlo za nás a úplně jinak. Tak snad někdy příště.

Ze Skanzenu Lunaria v Jindřichovicích Pod Smrkem jsme vyrazili do libereckého Babylonu na tradiční naturistickou párty. Dorazili jsme jakž takž skoro všichni na osmou hodinu večerní, protože se nám opět nějaká auta po cestě ztratila. Babylonskou párty bez plavek a reportáž jak jsme si užívali najdete ZDE od Ivoše. I zde byly Aneta a Mia ústředními postavami tancování v bazénu (aquaerobic).

Reportáže a fotogalerie z již proběhlých Párty BEZPLAVEK Babylon


Fotogalerie a video pro členy Klubu Naturista.cz z libereckého Babylonu.


Jak asi víte, jedná se o nejdelší bazénovou akci, která končí až o půlnoci. Nočním Libercem jsme vyrazili směr Jablonec a zpátky do Horní Černé Studnice, na chatu Granit se vrátili kolem jedné hodiny v noci. Zde zábava v hospůdce dále pokračovala a kromě dětí nikdo spát nešel. Nemusím asi připomínat, že opět se končilo s fain zábavou, v kruhu veselých naturistů až v brzkých ranních hodinách. Možná si někteří počkali už rovnou na nedělní snídani a spát vůbec nešli.
Po snídani se velení ujali JirkaRybka a jeho přítelkyně Pavla (asmara). Turisticko-naturistické schopnosti si mohl každý vyzkoušet při pěším výletu (asi kilometr) na rozhlednu v Horní Černé Studnici. On sám (JirkaRybka) šel naturistickým příkladem, i když vzhledem k počasí, ostatní zvolili raději jiný druh oblečení. Někteří dokonce zvolili teplo hospůdky s vyhřátým krbem. Turisté, naturisté nedostatek tepla dohnali grogem v restauraci pod rozhlednou. Díky nevlídnému počasí toho z rozhledny nebylo moc vidět. Při návratu na chatu nás čekal výborný oběd v podobě domácího hovězího guláše s knedlíkem. Po obědě už bohužel nastaly jen činnosti s balením věcí a přípravy k odjezdu domů.
Zde by má reportáž mohla úplně končit. Přesto si dovolím uvedený skvělý pobyt alespoň zhodnotit pár slovy. Vše bylo perfektní a více než krásné. Relax o několik levelů výše než jsme běžně zvyklí. Tyhle útěky od všedních dnů myslím každý z nás potřebuje několikrát za rok. Právě proto jsme se rozhodli pokračovat ve víkendech naturistů a vytvořit ze Studnice tradici, kterou znáte třeba z Lipnice, termínů naturistických Aquaparků a pod. Na všechny akce jste srdečně zváni, jen počítejte s členstvím v Klubu Naturistů, protože jinak volných míst do budoucna pro Vás příliš nebude, dle zkušenosti rychlosti obsazení květnové akce ve Studnici a připravovanou červnovou Lipnicí.Na příště je přislíbeno lepší počasí, naturistická procházka po lesích, malování na tělo a grilování na zahradě u bazénu. Také se jednalo o prodloužení víkendového pobytu o jeden den, takže skvělý relax může začít už ve čtvrtek.


[Šipka] Celou fotogalerii z Horní Černé Studnice najdete TADY.

Poděkování za hezké fotky si zaslouží JirkaRybka a HonzaK. Za výbornou organizaci našeho setkání si naše díky zaslouží Vašek.


Zvětšit mapuLíbil se Vám článek? Máte zážitky z Vaší dovolené, návštěvy aquaparku, wellnessu?


Podělte se s ostatními čtenáři. Za Vaše zážitky nabízíme volnou vstupenku na akci Naturista.cz.

Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naháče.

[Hvězda] VYUŽÍVEJTE VÝHODY, které jsme pro Vás všechny připravili a vyjednali
[Klobouk] Podpořte Naturista cz. jakoukoliv částkou, bez poplatku systémem
PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem děkujeme.

Své příspěvky můžete vkládat i do kasiček, na každé akci Naturista.cz.


Zájemci o spolupráci: Chcete zde seznámit ostatní s Vaši činností? EMAIL [Pošta]

Využijte nabídku Vaší prezentace na stránkách a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Poděkování za hezký víkend skoro všem.

Vložil Roland Jitka, 28. Květen 2013 - 19:30

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za skvělou atmosféru a slušnost. Je vidět že členové Klubu se umí zcela přirozeně chovat slušně a pozorně ke všem. Neexistuje jen já, já, já jenom já, ale my všichni. Jak to ale vypadá, když se mezi slušnými lidmi objeví někdo, kdo nejen není členem Klubu Naturista.cz, ale hlavně ho(je) ostatní vůbec nezajímají, jsme viděli všichni.

Je vidět, že někde vládne i jiná mentalita než ta naše čistá, poctivá a naturistická. Dobrou zprávou je, že chování těhto jednotlivců odsoudili všichni a když jim bylo naznačeno, že je třeba říci hodně rychle nashledanou, mnozí z nás je zdravili raději sbohem, děkujeme odejděte. [Smutný]

Na naturistickém víkendu s námi byly také nové tváře a všichni kromě jedné podivné dvojice pochopili, jak žijeme a jaké víkendy a akce chceme mít. Ti co nepochopili, si vysloužili odsouzení všech a hlavně dřívější odjezd pryč z naší společnosti.

Každý je srdečně zván, jak rodina, tak jednotlivci, ale je třeba si uvědomit, jedete do dobré party lidí, co už společně někde byli a velmi dobře se znají. Jedná se jen a pouze rekreaci a odpočinek. Nic víc a nic míň. Absolutní důvěra mezi lidmi, co spolu tráví naturistické volno, je samozřejmostí. Všichni kdo s námi někam pojedete poprvé, snažte se i vy, aby toto zůstalo pravidlem i nadále. [Úsměv]

 
-

Víkend byl prima

Vložil JirkaRybka, 28. Květen 2013 - 19:34
Obrázek uživatele JirkaRybka

animace mlýna Naturistický víkend byl příjemným bodem letošního května, i když je pravda že to počasí se moc nevytáhlo, takže to ani k dalším výletům moc nelákalo, a naturismus byl spíše symbolický. S tím se nedalo nic dělat, přírodě neporučíme. Škoda ale, že se cestou k rozhledně nenechalo strhnout k naturistickému pojetí více odvážlivců – zase tak náročné to nebylo. Vzpomínám také na skanzen, kde se mi vepsala do paměti téměř neskutečná scéna s ukázkou provozu větrného mlýna, poháněného krásnou naturistkou stojící nahoře na střeše. Ale to byla jen taková drobnost, celkově to byla zajímavá návštěva. A v Babylonu jsme si to tradičně užili, k tomu po tolika reprízách snad ani není třeba moc dodávat – prostě prima! Takže díky za příjemný víkend.

 
-

Kdo postrádá deštník a byl na Studnici?

Vložil Roland Jitka, 29. Květen 2013 - 16:31

Mluvil jsem s Jirkou Hanělem (majitel penzionu Granit v Horní Černé Studnici) a našly se tepláky, ty postrádám já a deštník, který můj není. Ozvěte se mi, kdo ho postrádáte a nechal jste ho u botárky hned za vstupními dveřmi do penzionu. Ležel na lavičce. Pokud se nikdo o něj nepřihlásí, bude věnován Ivošovi na podporu naturismu v ČR. [Spiklenec]

 
-

Deštník

Vložil Pepper, 30. Květen 2013 - 15:49

Zrovna přemýšlím, kam jsem založil deštník… jestli je černý s bílým nápisem, tak je můj. [Úsměv]