[ikona]

Karviná

   19. Květen 2014 - 14:34
Anonymní

všimnul jsem si že v Karviné nuda u olše už není.tak kam zajít?


Zobrazit místo NATURISMUS Czech Republic na větší mapě
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Karviná - nikam, mužeš si leda tak

   23. Květen 2014 - 14:16
boby777

nikam, mužeš si leda tak lehnou na cyklostezku a cekat kym ta prejede najbližši cyklista… [Ďáblík]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

FKK Karviná

   2. Červen 2014 - 12:10
Pavel K

Naturismem se můžete vyžívat nejblíže v naturkempu Pohoda v Antošovicích. Mohu vřele doporučit.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

NUDAPLAZ KARVINA

   9. Červenec 2014 - 22:44
JAŚ (bez ověření)

Vazeni nudistki. Ja osonie chdievam do Karvine k rieke Olza, nudaplaz je na lavom brehu rieki Olza je dialej o 300 metrov. Ja oznasujem kadiel sa idie smerovky negdo zamerne poskozuje. Jestli na tie zaujom tak vam ukazem nudaplaz. Je zaiteresovany do spolku nudistov Karvina hlastie sa, JASKUBJENA@GMAIL.COM

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Karviná - Olše a Karvinské moře

   20. Listopad 2020 - 12:59
Adalbert

Zdravím Vás všechny příznivce nudismu nebo naturismu … z oblasti Karviné je zde neaktuální info, tak zkusím jen krátce doplnit.
Bývalá FKK pláž u pravého břehu Olše směrem na Ostravu již drahně let „nefunguje“. Útočiště můžete nalézt na tzv. Karvinském moři, odhadem tak cca 200 m pěšourem od nejpoužívanějšího (a prakticky jediného pohodlného) vstupu do této oblasti (od tzv. starého Darkovského obloukového mostu přes závoru, po asfaltce k vodě a poté doleva podél břehu). Místo samotné (Karvinské moře, ne FKK) je místně velmi oblíbené a hojně navštěvované, zvláště po letošní sezóně, kdy zde bylo vybudováno alespoň základní zázemí pro textiláky (mola, písečná pláž, stánek s občerstvením).
Voda v Karvinském moři je prakticky po celé léto vcelku čistá i teplá, jediný vstup do vody z FKK je hezkou uličkou z rákosí – ono rákosí u vody kolem celé pláže je i pěkným krytem před pohledy zvědavců od vody. Samotná FKK pláž je bohužel relativně malá (odhadem tak 8×30 m) a navíc v poměrně prudkém svahu, takže o pohodlném ležení nemůže být řeč. Návštěvnost FKK minimální (nejvíce jsem registroval okolo 10 lidiček, průměr tak 4 až 5 lidí, drtivá převaha mužů).
Bohužel jsou i tady zřejmě nudisté či naturisté (zvláště od letošního roku) pravděpodobně nevítaným druhem, neboť letos došlo k poškození nebo stržení cedulek označujících FKK a navíc k nesmyslnému vykácení křovin na horním okraji pláže, které byly ještě loni perfektním přírodním ohraničením pláže a také krytím před zraky čumilů, procházejících kolem FKK po frekventovaném chodníčku.
Pokud byste přesto měli cestu kolem, neváhejte – ta voda za to stojí a bezprostředně kolem FKK či na protějším břehu se dají najít místečka jak pohodlná, tak i klidná na nahatou opalovačku či koupání. Hledejte v levé části moře, na opačném konci než je nově vybudovaná písečná pláž.
Pro zajímavost na závěr dodám, že „moře“ se této lokalitě říká z důvodu zvýšeného obsahu solí a minerálů ve vodě oproti klasickým povrchovým vodám, neboť moře vzniklo jako následek propadu terénu po těžbě uhlí a voda zde je vlastně kombinací vod dešťových a průsakových z podzemí.
Hodně slunce a hezkých zážitků do příštího (snad už normálnějšího) roku přeji!

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Díky za Karvinské moře + náhled

   20. Listopad 2020 - 13:30
admin

Díky za tuto aktualizaci této lokality. Tady ji máme i na Mapy.cz, jen tam zapomněli dát odkaz, musím jim to připomenout. Lokalitu tedy i u nás zaktualizuju + náhled (Naturistova strana této n-lokality je tady: KARVINSKÉ MOŘE) :

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.