[ikona]

Lom Antonka u Kamenice nad Lipou

   19. Červenec 2023 - 9:22
JAVI

Zdravím, dávám do diskuse: je reálný pokus o zřízení nuda koupání v lomu u Antonky u Kamenice nad Lipou??? Dokázala by se dát dohormady parta nadšenců a tuto věc otevřít, i za cenu nájmu lomu??? Díky za reakce JAVI

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Antonka - Pronájem lomu

   21. Červenec 2023 - 10:25
Podvodník

Lom Antonka tvoří tři parcely:

1615/5, zahrnuje zhruba vstupní část lomu, je v soukromém vlastnictví několika osob

1615/6, přibližně severní polovina lomu, v soukromém vlastnictví několika osob

1615/1, cca. jižní polovina lomu. Vlastníkem je Město Kamenice nad Lipou.

Osobně mi nejprůchodnější přijde jednání s městem. Pokud na radnici nesedí nějaký zarytý nepřítel naturismu, asi by pronájem za nějakou rozumnou protislužbu mohl být hratelný. Napadá mě třeba údržba břehu, sekání trávy, sbírání a odvoz odpadků, zřízení bezpečného přístupu do vody, apod. Protože mě baví potápění, nabízím vysbírání nepořádku ze dna, nebo jiné podvodní práce podle potřeby. Samozřejmě jako vlastní příspěvek k zachování krásné lokality, moje odměna by byla možnost užívat si tohle krásné místo.

Ohledně severní části jsem trochu skeptický. Musela by se podařit dohoda mezi sedmi vlastníky. Jestli by s pronájmem souhlasili a za jakých podmínek … To se nedá předem odhadnout. Stačí jedno striktní NE a je to v … . No, dokud to někdo nezkusí, tak to nezjistí.

Teď to hlavní. Najde se někdo místní, kdo zná lidi na úřadě a je ochotný do jednání vložit svůj čas a úsilí ? Pro mě je Antonka výlet asi na 85 kilometrů tam a totéž zase zpět, takže třeba jednání na radnici ve všední den bych těžko dal. Jednou dvakrát jo, ale za jednou se věc těžko vyřeší. Taky je potřeba zvážit režim na lomu, na striktně naturistickou pláž by mohla spousta lidí reagovat podrážděně. Smíšený režim by třeba mohl mít větší naděje, i když zase naštve spoustu skalních naturistů.

Pokud můžu nějak pomoct, přiložením ruky k dílu, nebo aspoň jako vzdálená podpora, křičte. Každopádně díky za dobrý nápad a držím palce.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.