[ikona]

Španělsko

   9. Březen 2007 - 1:30
misak

Zdravím, hledal jsem informace o Španělsku a narazil jsem na zajímavý odkaz (na starém Naturistovi bylo Š. značeno jako velmi puritánské):

NOTE: In Spain, nudism is a legal practice at any public place. Hence, this list of places should be understood as those which are mostly frequented by naturists. It does not mean that either you cannot be in the nude anywhere else or that you will find more nudists there.

… pokračoval jsem na „See under legislation“:

In Spain Nudism is another of yoyr Rights. At this time there is freedom of nudism in any public area in Spain and no authorization is required. Beaches, rivers, lakes, open fields, tracks, roads, streets, squares, parks, etc. are public areas in Spain. According to the current legislation, nudism cannot be limited, nor sanctioned and even less so forbidden. Inform your naturist acquaintances about the contents of this leaflet by either download the PDF web version and photocopying this one.

http://www.naturismo.org/introe.html

Rozumím dobře?! Asi jsem něco zaspal :-)

m.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: Španělsko

   9. Březen 2007 - 13:25
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

:-) Bylo by to krásné, ale obávám se, že podobné výroky je nutno brát trochu s rezervou. Nemám sice o situaci konkrétně ve Španělsku nějaké konkrétní poznatky, ale myslím si, že veřejné mínění ve vztahu k nahotě bude v rámci Evropy asi všude dost podobné, navzdory široké škále textů uváděných na webu – od nadšeně propagačních až po naopak puritánsky odsuzující. Jistě se i ve Španělsku najdou pláže naturistické více i méně, ale pokud jde o „roads, streets, squares, parks, etc.“ (tedy silnice, ulice, náměstí, parky, atd.), tam asi naturismus ještě dlouho nepokvete, pokud vůbec někdy. Možná není, důsledně vzato, ilegální (to vlastně ani u nás ne!), ale akceptovaný širokou veřejností určitě taky nebude. A hrát někde na náměstí roli jediného úchyla se jistě nikomu moc nechce, i kdyby pak třeba dokázal policii přesvědčit o legálnosti svého počínání… Asi nám tedy nezbude, než volit místa pro svoji pohodlnou rekreaci přece jen trochu opatrněji, ať už ve Španělsku nebo kdekoliv jinde.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Španělsko

   9. Březen 2007 - 16:25
misak
No jasně, ale o tom to nebylo - celkem no comment, podle mě "prostě přiměřeně" (omlouvám se, že jsem asi nechtě vyvolal takový dojem a vyprovokoval těchle zbytečně moc písmenek) :-). Já jen že před pár lety tam bylo sundání plavek tvrdě trestné - i na opuštěném místě a za šutrem.
Ostatně ještě dneska pořád zbývá obvinění z exhibice:
...They can threaten with an offence which does exists, which is that of “Exhibitionism and Sexual Provocation” (Art. 185 of the Penal Code) arguing that there are minors present. For that to be applicable several things would need to occur:- That you were before minors or mentally deficient persons. - And that there were sexual intention, either by provoking others or by sexually exciting oneself. But one of these situations alone is not enough, both need to exist. As there is no sexual intention, it cannot be applied.
Protože - kdo to bude posuzovat? Ale tohle nestojí za (podobnou) odpověď, to jen pro úplnost (-> to J.R. - nic ve zlém, aspoň že to někdo čte).
A vypadá to, že se tam celkem starají: http://www.naturismo.org/docs/legal_fen_english.pdf
m.
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

nudismus ve Španělsku

   9. Březen 2007 - 17:07
Ondra K. (bez ověření)

CeduleCedule Ale možná na tom něco bude. V jednom Španělském parku jsem objevil ceduli zakazující nudismus (viz přiložený obrázek) . Nemohl jsem se ubránit otázce, zda by tam ta cedule byla, kdyby byl nudismus zakázaný plošně mimo vyznačená místa. Připadalo mi to, že to tam mají opravdu obráceně.

Na druhou stranu ani na plážích jsem nepotkal žádné nudisty, dokonce ani ženy „nahoře bez“, které jsou u nás dost běžné. Takže to s tou španělskou nahotou přece jen nebude asi tak horké.
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Španělsko v pohodě

   9. Březen 2007 - 18:01
zurek (bez ověření)

Určitě nikdo nebude srovnávat Španělsko s Francií, která má nepoměrně větší tradici v naturismu. Cedule se zákazem nudismu jsou ale i v Holandsku, kde opravdu je nudismus povolený všude a zakázaný jen na některých místech. Ve Španělsku je taky nepoměrně větší publicita naturismu. Lidí, svazů, kteří se o to starají je tam nepoměrně víc než třeba u nás. Hold mají taky „trochu“ lákavější destinace než ve stř. Evropě ;-) http://www.elportus.es/camping ;-)

„Propagovat“ nudismus ve městech na centrálních náměstích se jistě nedoporučuje nikde na světě.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Kde hledat odpovědi

   9. Březen 2007 - 23:28
Sway (bez ověření)

Mnohem více než oficiální weby se myslím osvědčí „reportáže“ a deníky lidí, kteří tam místa navštívili a mají nějakou bezprostřední zkušenost. Lidé, kteří ovládají angličtinu, by měli v Googlu zkusit heslo ve stylu „nudism in Andalusia“, němčináři zase „FKK Spanien“ či něco podobného…


Žurek: TADY je spousta zážitků z FKK dovolených, mj. i ze Portugalska, Španělska.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Gran Canaria, duny Maspalomas

   9. Březen 2007 - 23:34
Sway (bez ověření)

Před několika týdny jsem byl s přítelkyní na Gran Canarii v letovisku Maspalomas, které je rájem pro nudisty, hlavně díky oblasti dun, které lemují pláž. Tato oblast je široká necelé dva kilometry a dlouhá možná tři, různí se to. Takže kromě klasické nudistické pláže u moře se nudistům nabízí skoro-Sahara, kde se mohou procházet, postavit plážový stan, opalovat se či trávit čas ve stínu docela suchých stromů celý den.

Není výjimkou, že jen co lidé opustí letovisko a ujdou pár desítek metrů od posledních hotelů do dun, svléknou se. Pak se tam nudisté potkávají s lidmi, kteří jdou až na pláž oblečení a nikomu to nevadí.

Jen varování: jihozápadní konec dun vyhledávají gayové, ale za denního světla není třeba se tím zabývat…jen je tam k vidění více mužů, to je celé…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Španělsko aktuálně

   13. Březen 2007 - 13:39
PetrK

Včera se vrátil kamarád z Barcelony.
Nejprve v pátek potkal na ulici kolem 10:00 prvního naháče, byl oblečen opravdu jen v botech. Ulice je obchodním bulvárem (něco jako Příkopy v Praze) jen v kombinaci s 6ti proudou silnicí (asi jako Champs-elysee v Paříži). Byla plná lidí a nudista, notně potetovaného ze svého hipie mládí, vůbec nikoho nevzrušoval a ani nepohoršoval, ani se nikdo po něm udiveně neotáčel.
Druhého naháče potkal v sobotu odpoledne na místím tržišti. Kde za ním jen pokřikovala skupinka německých turistů, jinak opět procházel zcela bez zájmu místních obyvatel.
Tak nevím jak to tam může vypadat v létě. Přeci jen teploty uplynulého víkendu v barceloně dosahovali jen 25°C

Petr :)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Odkaz na článek o Španělsku

   23. Duben 2007 - 21:30
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Zajímavý článek jsem potkal tady: Nudist Day: Public Nudity is Completely Legal in Spain.

V rozhovoru s šéfem Španělské Naturistické Federace je de-kriminalizace veřejné nahoty zmiňována jako dávno hotová věc, a v rámci rekapitulace počtu naturistů a jejich pláží se konstatuje, že za současného stavu ve Španělsku prakticky žádné čistě n-pláže neexistují, stejně jako nemohou existovat ani žádné čistě textilní (!), to vše v rámci boje proti jakékoliv diskriminaci. Naznačuje se, že některé obce mají přesto sklon nahotu omezovat vyhláškami, proti čemuž Federace bojuje, a že právo na nahotu není nijak zakotveno v ústavě, takže nynější liberální stav je spíše jen výsledkem správného výkladu již existujících práv.

Uvidíme, zda to Španělům vydrží, a zda se svoboda časem rozšíří i dál po světě :-)

Doporučuji k přečtení samotný článek s dalšími podrobnostmi (anglicky).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Valencie - přibrzdíme

   27. Květen 2007 - 21:20
misak

Valencie – půle května, 28–30°C, jasno, voda údajně 18°C, nemožné – nejsem Nikodém a pohoda, odhad 22–23°C. Pozvolný vstup, písek.

Myslím, že příspěvek http://naturista.cz/drupal/?… je výstižný. Na městské pláži bermuďáci, přírodní pláže smíšené a nudismus běžný, ženy kdekoliv podle vlastní volby, spíše než N časté G-strings.

Severně od přístavu – Malvarrosa / Levante: městská pláž, promenáda, bary, slunečníky, lehátka, policejní hlídky, civilizace, hrůza.

Sobota odpoledne, 28°C: spousta lidí, ani jeden nudista, ženy (dívky) nahoře bez cca 50%, dokonce G-string tanga (provázkové) celkem běžně, drtivou většinou kluci v šortkách (jediný chlapec s chlapcem v černých tanga – osamoceně uprostřed písku, neviděl jsem, že by se šel vykoupat).

Severní konec (Google Earth 39°29'54"N, 0°19'25" W): úzký pruh přírodní pláže, lidi řidčeji, rybáři, pro motoristy výhoda – příjezd až k vodě (!!). Nechal jsem si tanga plavky (modré … – no comment, please). Na cestu zpět jsem si radši oblékl ještě triko a zkusil projít celou Malvarosu podle vody, asi v půli cesty se za mnou rozjeli policajti na čtyřkolce, zdálo se mi, že mysleli, že mám jen to tričko – prohlídli si mě zepředu a zase odjeli. Zřejmě nezvyklé, ale nehvízdnul na mě ani jeden puberťák (jako se mi stalo v Německu), a to jsem procházel přímo mezi nimi.


Jih – Pinedo / El Saler / La Devesa / El Perellonet

Pinedo: malý bratr Malvarosy – úzká kolonáda, tři bary, široká pláž (39°25'20" N, 0°20' W).

Za posledním vlnolamem začínají duny, přírodní prostředí s nástupem turismu (parkoviště, betonový chodník s osvětlením, cyklostezka, spousta košů, sprchy, WC – sezóna asi od 10.6., v květnu mimo provoz). Z dálky mírný hluk lodních motorů od přístavu. Na obzoru plachetnice.

Všední den: osazenstvo smíšené, nudisti běžně – cca 50%, naprosto promíchané, ideální. Skvělé. Cestou zpět podle vody jsem se oblékl až skoro před barem u posledního vlnolamu (39°24'45.30" N, 0°19'58.57" W), nezaznamenal jsem žádnou reakci.

Google satelitní fotky zastaralé! ( – nenašel jsem svoje místečko, cca 39 24 40.20, –0 19 57.50). Moje fotky viz http://www.panoramio.com/…/tags/Pinedo (jsem tam s tvrdým, s měkkým jsem neuspěl).

Doprava z města – cca 30 min., konečná bus č. 14 a 15: 39°25'18.50" N, 0°20'06.50" W; momentálně (2007) stavba, konečná 39°25'18.00" N, 0°20'25.30" W, (1 jízda 1,15 E, Bonobus 10 jízd 5,45 E – přenosná nebo společná pro skupinu, doporučuji). Dodatek: staví na znamení!

Dál na jih nevím, údajně stále přírodní, předpokládám stejný charakter (uvádějí jih Pineda a sever El Saler vyhledávané nudisty) – mimo dostupnost MHD, příměstská doprava nebo taxi: „(Accessible by bus but complicated. Buses leave from the central bus station in Valencia – Menéndez Pidal Avenue).“

http://www.valencia.es/…ducci%C3%B3n?… http://www.sol.com/es/modulo.asp?… http://www.emtvalencia.es/b1024.htm

Konec promenádyKonec promenády Poslední vlnolamPoslední vlnolam Pinedo - plážPinedo – pláž
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Costa Brava - červenec 2007

   19. Červenec 2007 - 18:04
Sway (bez ověření)

Tak jsem to zkusil a neskončil ve vězení: na textilácké pláži, která není přímo městská (lemovaná silnicí s obchody a KFC-cky), ale kam se musí sejít pár desítek metrů, ale je ve městě, jsem si nevzal plavky. Místo: Lloret de Mar, kousek na sever od Barcelony. Přišel jsem ráno v 9:30. Bylo tam asi 20 lidí na 300 metrech. Postupem dne se zaplnila, ale nikdo mi nic neřekl, nikdo se nedíval, nikdo nevolal Polícia Local. Pravda, na „cestu“ ke stanku se zmrzlinou jsem si vzal plavky/tanga, ale jinak do vody a z vody na deku ne. Byl jsem přeci jen trochu straspytel (přeloženo: bál jsem se o eura, která jsem chtěp propít), tak jsem si z internetu stáhl ve španělštině tu legislativu, o které se píše výše, abych ji mohl zamávat policajtovi před nosem a říc „Hasta la vista, senor!“ Ale nebylo třeba…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Španělsko -Benalnatura (Malaga)

   5. Září 2007 - 21:56
fkr (bez ověření)

Takže čerstvá zkušenost: N-pláž Benalnatura u městečka Benalmadena (které ovšem kontinuálně navazuje na své sousedy, takže přesné navedení na cíl není triviální), asi 20 km jihozápadně od Malagy. Poměrně malá, ale velmi útulná, hodně lidí – zvláště o víkendech. Přímo na pláži občerstvení včetně teplého jídla, možnost použití WC a sprchy (i pláže :-) ) zdarma; provozuje tamní klub (lze se stát členem, cca 20 euro/rok – pak zdarma masáže, půjčení sportovních pomůcek aj.). Jak se tam tedy dostat: vlakem (trať Fuengirola-Malaga), zastávka Torremuelle, pak cca 25 minut pěšky z kopce, pak doleva (zpět +10 minut :-) ). Autobusem: staví těsně poblíž (např. linka M120, zastávka Rest. El Embarcadero, z druhé strany El Mero Playa). Autem – po N340: od Malagy hlídat hotel Nueva Torrequebrada, opačně od Fuengiroly hotel Playabonita (zde je i směrová tabule „playa nudista“). Pláž je asi v polovině cesty mezi nimi. Vlastní přístup k pláži od silnice (značen) je poměrně úzkým chodníkem mezi betonovými ploty, pak po schodech mezi stromy. Oficiální stránky http://www.arrakis.es/~benalnat/ jsou beznadějně staré (parkoviště nad pláží bylo nahrazeno bungalovohotely).

Důležité: na jiných plážích naháči viděni nebyli, dámy nahoře bez ovšem zcela běžně.

http://maps.google.com/?…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Tenerife - Playa de la Tejita

   6. Září 2007 - 16:01
PSkoda (bez ověření)

Zdravím, na ostrově je (prý) spousta míst, kde se lze opalovat i koupat bez plavek. Osobní zkušenost mám z jihu, kde je neoficiální pláž Playa de la Tejita. Je to rozhlehlá pláž, na jejímž konci je oddělené místo pro naháče. Jsou zde k dispozici lehátka (2€), jinak je všechno v textilní části (občerstvení, WC, apod.). Vstup do vody je pozvolný a i když jsou jinde velký vlny, tady to připomíná spíš rybník. Bohužel se zde volně pohybují i lidi v plavkách. Nechápu, proč, když mají pro sebe mnohem více místa o kus dál. Ale to je jedno, tady jsou všichni dost tolerantní a nikomu nic nevadí. O kus dál, na druhé straně hory Montaňa Roja je místo (pláží bych to nenazval), kde je ještě více prostoru. Naháči se zde volně pohybují, sem tam projde někdo oblečený. Nevýhoda je horší přístup do vody a místy nebezpečný terén. Trochu info je na http://www.nudistbeaches.info/…de-beach.htm

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

La Tejita - Tenerife

   27. Prosinec 2007 - 8:51
mkaan (bez ověření)

Můžeme potvrdit, že pláž La Tejita, resp. ta její část, která je zde v jednom zářijovém příspěvku zmíněna, je ideální pro pobyt bez plavek. Vrátili jsme se odtud minulý týden. Mohu jen doplnit, že několikrát jsme si na ni zajeli a že příjezd je dobře značen, cca 300 metrů od pláže je dost velké, i když prašné, parkoviště (zdarma). Nudistická část byla na rozdíl od té textilní vždy skoro plná, Několikrát za den se objevili i masér a masérka, jejich služeb hojně využívali němečtí nudisté. Za asi půlhodinovou důkladnou masáž se platilo 40 eur. Coby motorizovaní jsme s manželkou, přes řadu tipů hlavně z německých a anglických webů, již mnoho jiných tak dobrých možností nudi slunění a koupání na tomto ostrově nenašli. Většinou šlo o více či méně odlehlá a ve skalnatém terénu obtížně přístupná místa mimo oficiální textilní pláže. Rád bych tuto informaci doplnil o pár slov k hotelu, ve kterém jsme byli a který jsme si cíleně vybrali. Šlo o hotel Puerto Palace ve městě Puerto de la Cruz na severu Tenerife. (www.puertopalace.com). Tento 4*hotel má na své střeše rozlehlou nudistickou terasu s mnoha lehátky v různě členitých zákoutích s tropickými rostlinami , menším bazénem s chladnou vodou a samoobslužnou (tzn. sami si ovládáte chod) vířivkou s vodou teplou asi 30 stupňů. Terasa má na střeše své vlastní toalety, automat na nápoje a krásný výhled jak na oceán tak na pohoří se sopkou Pico de Teide. Během našeho pobytu byla terasa celkem málo využívána, nejvíce tak 12 lidmi najednou, což mohla být tak čtvrtina kapacity terasy. M.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

naháči v centru měst? :)

   26. Červen 2008 - 12:48
PetrK

Nedávno se tu vedla debata o legálnosti nudismu ve Španělsku. Konečně se mi podařilo získat snímky, které pořídila moje sestra na jaře roku 2007 v Barceloně [Smích]

Petr

n-Barcelona1n-Barcelona1 n-Barcelona2n-Barcelona2
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Mallorca

   23. Červenec 2008 - 12:44
sema

ahoj, jak to prosím vás vypadá s nudismem na tomto ostrově? myslím spíš v okolí turistických destinací jako S´Illot apod. Dá se tam najít nějaká menší N-plážička nebo jsou to většinou velké veřejné pláže ve městech, kde asi N moc nepokvete? dík.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pokud umíš německy

   23. Červenec 2008 - 13:43
abel (bez ověření)

…tak něco informací je např. tady http://www.nacktbaden.de/…-NoName.html nebo se najde i tady http://www.fkk-freun.de/viewtopic.php?…, dokonce s přímým odkazem na Mallorcu (nedíval jsem se na to, tak nevím jak aktuálním).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Naháči v Barceloně :)

   4. Leden 2013 - 17:54
PetrK

hd_freedom_walk_in_barcelona_part3_1280×724 by gustaensa
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Je to zajímavé, ale reálně

   7. Srpen 2013 - 15:37
bob (bez ověření)

Je to zajímavé, ale reálně mám raději nudapláže oficiální, třeba na Gran Canarii (Maspalomas) nebo v Andalusii (Benalmádena), ale v každé oblasti Španělska se nějaká najde :-)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

A kde mají doklady?

   7. Srpen 2013 - 17:02
M.Dr.

A kde mají doklady?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

...a má ho tam...

   9. Září 2013 - 13:29
Obrázek uživatele georgejirka
georgejirka

…určitě ten platný mám… jak říká majitel občerstvení na n-pláži v Callele.(Španělsko) Kde vám zpestří pobyt na nudi několikrát za den projíždějící rychlovlak za skály do skály. Ještě, že z toho tunelu je slyšet nejprve velký hluk a pak za vámi nad vámi profrčí cosi. Jinak z toho máte pěkný [Šokovaný] šok. V celku to byl [K sežrání] superelax 2009. [Spiklenec] HEZKÝ DEN A USMÍVEJTE SE [Úsměv] NEVÍTE KDO VÁS FOTÍ [Tmavé brýle]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.