NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

FKK Dovolená KORSIKA

Vložil natur, 26. Prosinec 2009 - 11:26

NATURISTÉ/NUDISTÉ A KORSIKA – OSTROV KRÁSNÝCH PLÁŽÍ, HOR, ….
Korsika – ostrov vysokých hor, divokých soutěsek, hlubokých borovicových lesů, exotických kaštanových hájů, statisíců divokých a polodivokých prasat, úchvatných útesů, stovek strážních věží na pobřeží, krásných písečných pláží. Tak lze charakterizovat tento francouzský ostrov, rodiště Napoleona Bonaparte. Jediné co zde prakticky nenajdete, to jsou megalomanské turistické hotely, zábavní komplexy a aquaparky. To vše vytváří pro turisty, kteří si chtějí na dovolené skutečně odpočinout, velice příjemné podmínky pro prožití klidné, leč různorodé rekreace. 

Je možno kombinovat pobyt na pláži s výlety do hor, procházky typickými korsickými městy a vesnicemi s procházkami okolo divokých vodních kaskád nebo téměř liduprázdnými přírodními scenériemi. Klasické žulové skály se střídají s bílými vápencovými útesy a bizarními skalními bludišti, třeba i červené barvy, naprosto pustá horská krajina s údolími zarostlými bujnou vegetací. A to vše pouhých 1100 km z Prahy, v podstatě stále po dálnici. Poměrně krátká a laciná trajektová přeprava z Itálie je zajímavým zpestřením cesty. Prohlídka několikapatrové lodi zabere dost času, další čas je nezbytné věnovat sledování složitých manévrů lodivoda při vyplouvání a vplouvání do přístavu, cestou se míjí i několik ostrovů, z nichž nejznámější je Elba. K dispozici je na lodi samozřejmě i kavárna a restaurace, nabízející široký výběr, zejména mediteránských, pokrmů.
BastiaBastia BagheeraBagheera BonifacioBonifacio CorteCorte  

Pláže jsou na Korsice převážně písečné, mnohdy lemované romantickými skalisky, zejména na západním a jižním pobřeží. V oblasti Cap Corse převažují pláže oblázkové, mnohdy zabarvené do černa. Podél některých pláží jsou vystavěné rekreační ubytovací kapacity, nehledejte zde však několikaposchoďová hotelová monstra. Převážnou část tvoří malé bungalovy, chatky, příp. apartmánové vesničky, citlivě zasazené do přírody. V oblastech, kde se pláže střídají s útesy, jsou ideální podmínky pro potápěčský sport. Díky velmi dobrému poměru rozlohy pláží a množství ubytovacích kapacit je možno prožít na Korsice velice klidnou dovolenou.
CorsicanaCorsicana Corsicana 1Corsicana 1 Corse NaturCorse Natur FilitosaFilitosa 


ChiappaChiappa Chiappa 1Chiappa 1 Relaxaci na břehu moře je vhodné kombinovat s výlety do korsických hor. Pojmy jako Bavella, Restonica, Anglické kaskády, Monte d´Oro, Monte Renoso, soutěska řeky Golo jsou samozřejmou součástí aktivního cestování po ostrově. Stejně jako návštěva měst a míst Bonifacio, Sartene, Calvi, Corte, Bastia, Filitosa nebo krajinných oblastí Calanches, Castagniccia, Cap Corse, Vizzavona, Scandola, Balagne či Agriates. V neposlední řadě zvou k návštěvě i známé vinařské oblasti a vinné sklepy, např. v Patrimoniu.
PalombaggiaPalombaggia PertusatoPertusato PortoPorto Riva BellaRiva Bella 


Korsika je velmi vlídná i vůči naturistům-nudistům. Na východním pobřeží je umístěno hned několik naturistických středisek. Na pláži dlouhé cca 5 km, mezi městečky Moriani a Aléria je možno nalézt v převážně eukalyptových hájích zasazená FKK-střediska Corsica Natura, Club Corsicana a Bagheera. O několik kilometrů dále na jih pak středisko Riva Bella, kde je i velmi rozsáhlé wellness-centrum. Pár kilometrů na jih od města Porto Vecchio, přímo pod jednou z janovských strážních věží je umístěno středisko La Chiappa. Vysoko v horách, nedaleko Bavelly, najdete naturistický kemp U Furu. Naturistická střediska nabízejí kromě ubytování, restaurací a obchodů i sportovní zázemí – volejbalová hřiště, vybavení pro vodní sporty, potápěčskou školu, ap. V restauracích máte možnost ochutnat i místní speciality, vyrobené jak z jedlých kaštanů, tak i ze zdejších „kaštanových“ prasat. Jediné co zde nenaleznete, to jsou zábavní centra, aquaparky, tržiště. Občas se ve střediscích koná tzv. korsický večer s ukázkami místního folkrolu, občas tzv. sobotní korsické trhy, kdy máte možnost si zakoupit nedaleko pláže korsické speciality. Preferován je klid, večerní posezení na terasách chatek u skleničky dobrého vína. Podrobné popisy jednotlivých středisek naleznete na našem webu www.naturtravel.cz. Můžete si vybrat v kterém středisku by jste rádi prožili svoji dovolenou, poradíme a zajistíme Vám nejvhodnější trajektové spojení. Tak jako ve většině francouzských středisek je nutno počítat s tím, že stravování není součástí poskytovaných služeb – ubytovací jednotky jsou vybaveny kuchyňkami, všude jsou restaurace, samoobsluhy, hypermarkety. V některých letech pořádáme na Korsiku i autobusový zájezd, v jeho průběhu je Vám nabídnuto 5 celodenních výletů do nejvýznamnějších a charakteristických oblastí ostrova. Velkou výhodou námi nabízených středisek je možnost volby dne příjezdu a odjezdu kdykoliv v průběhu týdne. Je možno se tak vyhnout obvyklým sobotním dopravním zácpám a volit si libovolnou délku pobytu.


Na Korsiku zatím není přímé letecké spojení. Na druhou stranu – pobyt na tomto krásném ostrově bez možnosti po něm i cestovat, by Vaši dovolenou značně ochudil. Právě možnost kombinovat pobyt na pláži s výlety do hor a romantických městeček a vesnic dělá z Korsiky jednu z nejlepších letních turistických destinací současnosti, ale i určitě budoucnosti. Počet českých naturistů, kteří již objevili krásy a výhody tohoto ostrova neustále roste. I cenově zde dovolená vychází velmi rozumně, ceny trajektů se spíše snižují, ceny potravin jsou v hypermarketech na úrovni cen u nás doma, ceny ubytování jsou rozumné. Nic vám nebrání se osobně přesvědčit. natur
 
5