NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Dovolená Vera Playa Club hotel, Španělsko

Vložil Jarda72, 21. Červenec 2017 - 10:49

Zdravím všechny naháče. Chtěl bych se s Vámi podělit o zkušenost s resortem VERA PLAYA CLUB ve Španělsku, kam jsme letos s rodinou zavítali.

České cestovky nabízí tento zájezd poměrně draho, ale přes zahraniční CK se dá sehnat o hodně levněji. Přes nejmenovanou cestovní agenturu jsme sehnali variantu odlet z Mnichova přes Madrid do Alemérie s transferem na hotel. Díky tomu, že jsme se tam seznámili s rodinkou z Olomouce už ale víme, že existuje ještě lepší varianta, a to přímý let z Prahy do Almérie v kombinaci se zapůjčením auta, která vychází cca stejně a umí jí zprostředkovat CK NATUR TRAVEL.

Hotel se nachází přímo u moře a je součástí naturistické oblasti, která je poměrně veliká. Jde vlastně o takový krásný bazén, okolo kterého jsou lehátka se slunečníky, palmy, minigolf, hřiště na pétanque, stoly na pin pong, malá posilovna, pódium, venkovní posezení a tohle všechno je obestavěno budovou hotelu. Tomu dominuje obrovská vstupní hala, kde se nachází recepce, malý krámeček se suvenýry, bar, místnost na internet a masážní křesílka. Hotel je třípatrový, plně klimatizovaný a příjemnou vlhkost zajišťuje vodní fontánka v hale.

Hotel je naturistický, takže se v něm pohybují hosté většinou zahalení jen do ručníků, nebo i nazí, jen na jídlo do hotelové restaurace je potřeba být oblečený. Měli jsme základní pokoj s jedním dvoulůžkem a přistýlkou, balkónem s výhledem na resort vedle a částečně bylo vidět i moře. Pokoj plně postačuje tomu, že se v něm zdržujeme pouze v noci. Dvoulůžko bylo opravdu veliké, skříň na věci dostačující, velká koupelna s opravdu velkou kulatou vanou, klimatizace, malá lednička. Pokoj se uklízí každý den po snídani.

Varianta stravování polopenzí je snídaně a jedno hlavní jídlo, kde si můžete vybrat mezi obědem a večeří. Ke snídani je pití zdarma, na oběd a večeři se platí. Snídaně probíhají klasickou formou, výběr je pestrý a opravdu chutný. Večeře vždy nějaké maso, ryby, mořské potvůrky, možnost grilovaných jídel a opravdu vynikající dezerty, ovoce. Po celou dobu pobytu žádné střevní potíže. V těsné blízkosti hotelu je mini obchod s potravinami, velký market je cca 15–20 min pěšky.

U bazénu je dostatek lehátek, jen je potřeba si „ty své“ zabrat cestou na snídani. Bazén je opravdu krásný, příjemná teplota vody, malý tobogán, vířivka, vždy je přítomný plavčík. Už od rána probíhají animace jak pro děti, tak pro dospělé. Různé hry, soutěže o diplomy, pokud chcete, opravdu se nenudíte, syn se zapojil po několika dnech a náramně si to užíval bez jakékoliv jazykové bariéry. Večer je pak každý den nějaký program, živá muzika, muzikál MAMAMIA (kam se zapojili i hosté) a jiné věci. Zábavu na této úrovni jsem ještě nezažil a musím pochválit animátory za perfektní výkony.

K moři je to přes písek kousek, bohužel byly většinou velké a silné vlny, takže jsme trávili většinu času u bazénu. Přiznám se, vůbec nám to nevadilo :)

Složení hostů je pestré jak věkově, tak národnostně. Opravdu pohodový lidé ze Španělska, Polska, Anglie, Německa, Francie a dalších zemí. My měli to štěstí, že jsme byli ve stejný termín s rodinkou z Olomouce a ze Slovenska, ale chtělo by to příště víc „našinců“ :) . Snad tomu pomůže tenhle malý report z úžasné dovolené, kam se doufám příští rok opět vypravíme.

Pokud chcete vědět ještě podrobnější informace, rád odpovím. Jarda

5