Zdejší čtenáři a příznivci mají jistě zato, že v koupání bez plavek je budoucnost lidstva a už nastupující generace bude žít v plném, státem garantovaném naturismu. V duchu tohoto vzniká celá řada divokých n-lokalit, které však nemají žádnou garanci, pokud nejsou odsouhlaseny majitelem pozemku. Pokud takový „zakladatel“ navíc umístí n-lokalitu do naší mapy n-lokalit a snad i na Mapy.cz, tak tím startuje nebezpečný proces konfliktů.
V tomto článku bych chtěl probrat téma, jak n-lokalitu legalizovat a taky uvést nová opatření pro vkládání nových n-lokalit na tento web.
(Posledním) popudem k tomuto článku byla stížnost Správy veřejného statku Plzeň na výskyt nudistů na severním břehu Kamenného rybníku u Plzně N 49°47.45514' E 13°22.85076'.
Správce uvádí: „S nudisty jsou velké problémy a při kontrolách je vyháníme“. Pod uvedenou Správu patří i Bolevecký rybník, který je dle zmíněného správce tolerovaný.
Lokalitu Kamenný rybník nějaký blíže neurčený nadšenec vytvořil tady na webu a zřejmě i poslal na Mapy.cz. Tímto je i Naturista.cz na vině, že podporuje na černo zakládaná n-místa.
Z tohoto důvodu jsem se rozhodl pro nově vkládaná místa požadovat od autorů souhlas majitele pozemku, kde se nová n-lokalita zakládá. To samé platí pro veřejné mapy jako Mapy.cz, Google mapy apod. Ukládáním těchto nelegálních míst jen dezinformujete veřejnost. Představa, že po zveřejnění plácku o 5ti nudistech se mávnutím proutku z něho stane n-kolos, je zcela mylná.
Pokud n-lokalitu chcete založit a udržovat, tak si najděte v Katastru nemovitostí majitele, kontaktujte ho a až po jeho souhlasu podnikejte další kroky pro její zveřejnění.
Představa, že naturismus znamená se „nahotit a nudit“, je velmi mylná a nyní i značně zavádějící. Svoje oblíbená místa je třeba opečovávat a mít s majiteli bezkonfliktní vztahy.
|
Tak to bude muset z mapy.cz
Tak to bude muset z mapy.cz zmizet spousta lokalit, které jsou založeny „nadivoko“, ale už leta jsou využívány a nikdo proti nim neprotestuje. Jeden příklad za všechny:
https://sk.mapy.cz/s/desajojoga