NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

FKK Ratac u Zlatne Obaly, Sutomore, Montenegro

Vložil Horác, 26. Červen 2013 - 9:40

Při naší letošní dovolené v Černé hoře ve středisku Zlatna Obala mezi městečky Sutomore a Bar jsme také navštívili místní naturistickou lokalitu Ratac. Byli jsme na ni upozorněni pomocí Google Earth, když jsme zkoumali místo naší dovolené a v blízkosti hotelu objevili obrázky s názvem „Ratac – nudistička plaža“.

Po provedeném průzkumu můžeme tedy dodat tyto informace a tak rozšířit počet lokalit v Černé hoře.


Jedná se vlastně o dvě menší pláže na výběžku Ratac jižně od Zlatne obaly. Jedna (označujeme ji pracovně jako Ratac I) je na bližší straně výběžku k hotelu, orientovaná západním směrem, druhá (označujeme pracovně Ratac II) za výběžkem orientovaná jižním směrem k Baru. Obě pláže jsou oblázkové mezi skalami, sice menší, ale vcelku hojně navštěvované a velmi příjemné. Voda byla čistá a průzračná, u břehu ježci nebyli, až cca 10 m od břehu v hloubce.

Zde jsou naměřené souřadnice GPS: Ratac I: 42.123850, 19.061860, Ratac II: 42.122650, 19.062560

A zde nasměrování pro případnou návštěvu:
Z hotelu Zlatna obala jsou obě pláže přístupné nejlépe výjezdem pro auta, doba chůze činí max. 8–10 minut. Příjezd autem je možný i odjinud, parkoviště je přímo u silnice v zatáčce výběžku Ratac, na kterém je i pozůstatek bývalého kláštera. Pokud vyjdeme z hotelu či zaparkujeme na parkovišti, sejdeme pěšinkou před značkou zatáčky (foto 1) a na lesní plošince před námi se cesty dělí. Doprava (označená dokonce tabulí FKK Ratac – foto 2) dojdeme k lokalitě Ratac I. Další tabule je potom přímo nad pláží (foto 3), k pláži vedou upravené přírodní schůdky, kousek pláže je vybetonován, většina je přírodní (foto 4).Pokud budeme na lesní plošince pokračovat cca rovně a poté po větší cestě zabočíme doprava (směrem ke zříceninám kláštera) objevíme asi po 100 m vlevo za křovisky tři stromy označené FKK mezi nimiž je průchod k lokalitě Ratac II (foto 5 a 6). Sejdeme dolů a jsme na místě (foto 7). Možná se obě pláže zdají malé, ale je na nich dost místa pro 20–30 lidí. My doporučujeme pláž Ratac II, kde pravidelně bývá i prodavač chlazeného piva a lima, a to za cenu příhodnější než v hotelu, a také tam bývá různorodá mezinárodní (Češi, Němci, Rusi, místní aj.) smíšená naturistická společnost, poklidná a pospolná. Na pláži Ratac I se občas vyskytovalo pár „podivných“ místních mužů, ale nebývali nikterak „agresívní“ :-) , její výhodou je zase dlouhé zapadající slunce.

Pokud budete pobývat ve Zlatne Obale, nebo jen pojedete kolem autem, zastavte se na odpočinutí v hřejivém sluníčku i osvěžujícím moři.

FKK Ratac – Sutomore – Montenegro MAPA

Další cestopisy z Černé hory: KATEGORIE PŘÍSPĚVKŮ: ČERNÁ HORA, Svatý Štefan, FKK camp Full Monte,


Zobrazit místo Montenegro na větší mapě


Click for Lanzarote Forecast
5
 
-

Sutomore - Montenegro

Vložil Roland Jitka, 28. Červen 2013 - 8:46

Děkujeme za tuhle informaci. Škoda že jsme ji neměli dříve. Jisté náznaky, že je u Sutomore FKK pláž nebo plácky jsme měli, ale protože jsme je nikdy nenašli, proto jsme v Sutomore nikdy nezůstali a pokračovali jinam. Upřímně je to škoda, protože Sutomore je velmi hezká destinace a vědět o FKK plážích, jistě bychom zde zůstali. Takže to je můj typ ve chvílích, kdy ještě nevíte kam na dovolenou.

 
-

Mys Ratac

Vložil rebel (bez ověření), 15. Červenec 2013 - 23:26

Tak tuhle lokalitu Vám vše fakt nedoporučuju: http://www.ctyripe.cz/…kk-sutomore/

Tahle lokalita je všechno, jen ne příjemná…

 
-

Ratac u Sutomore, Montenegro

Vložil Horác, 16. Červenec 2013 - 22:12

Při naší návštěvě v červnu nikdo v plavkách nebyl, počet „úchylů“ odpovídal českým poměrům a panovala opravdu příjemná mezinárodní pohoda.

Samozřejmě Ada, Valalta ani Koversada to není, jistě záleží i na sezóně a jiných faktorech. Ale pro ubytované v Sutomore či Zlatne Obale velmi příhodná možnost.