NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Hamr na Jezeře s novou nuda pláží

Vložil admin, 2. Srpen 2013 - 17:49

„Riviera severu“ – toto přízvisko si získal Hamerský rybník, dnes Hamerské Jezero na Českolipsku. Kdo zná „Máchův kraj“ a s ním i obě nuda pláže (Borný a Klůček) na Máchově jezeře, bude i na Hamerském jezeře jako doma. krásné hluboké borové lesy, špičaté pahorky a romantické zříceniny hradů. K tomu pitoreskní pískovcové útvary v okolí a lepší tip na ltní víkend už hledat nemusíte. Srdce naturistovo jistě zaplesá při zjištění, že zde aktivní starosta obce Milan Dvořák nově zřídil nudi pláž. Jedná se o opticky oddělenou část hlavní pláže, která je celou svoji plochou otevřena na jih. Nic vám tedy nebrání se na Jezero u Hamru, nebo chcete-li na Hamr na Jezeře, vypravit.


Pláž s Ještědem na pozadíPláž s Ještědem na pozadí

Hamr na Jezeře (Bad Hammer am See) – Rekreační středisko a lázeňská obec leží uprostřed překrásné, nedotčené přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými útvary u Hamerského jezera pod vrcholem Děvín (412 m.n.m.) a sousedním vrcholem Ostrý (Hamerský špičák, 452 m.n.m.).

Zdejší jezero je napájeno ramenem řeky Ploučnice (Hamerskou strouhou), na které se nedaleko nachází také Chrastenský vodopád.

Na konci 19. století se Hamr stal vyhledávaným lázeňským letoviskem. Byla zde postavena řada penzionů a vilek, čímž místo nabylo honosného lázeňského charakteru známého i z filmu Dovolená s Andělem s Jaroslavem Marvanem v hlavní roli.DěvínDěvín Z historických památek obce určitě stojí za zmínku zřícenina hradu Děvín. Královský hrad byl založený před rokem 1250 rodem Markvarticů na vrchu Děvín, jenž je součástí Ralské pahorkatiny. Děvín nebyl nikdy dobyt a svou rozlohou patří k našim největším hradům.

Již zmiňované Hamerské jezero (dříve Hamerský rybník) se 400 metrů dlouhou písečnou pláží o rozloze 56 ha bylo založeno pravděpodobně v 16. století jako panský rybník a od konce 19. století využíváno k lázeňské rekreaci. Hamerské jezero je vyhledávaným velice atraktivním rybářským revírem. V jeho okolí se rozprostírá i několik přístupných chráněných přírodních památek (celkem 10), jako např. botanicky cenné rašeliniště Černý rybník, dále přírodní památka Široký kámen a unikátní Skalní divadlo s výraznými pískovcovými útvary a populací chráněných druhů živočichů a rostlin.


V neposlední řadě zmíníme významný skalní útvar – strážní hrádek Stohánek se zbytky středověkého osídlení a s výskytem vzácných druhů rostlin. Historickou zajímavostí z 18. století jsou i pozůstatky místností vytesaných do skály, ve kterých údajně přebýval poustevník.

Obcí dnes prochází významné turistické cesty i cyklotrasy vedoucí do Mimoně a dále do bývalého vojenského prostoru Ralsko, čímž se Hamr na Jezeře stal startovním místem do tzv. Cykloráje Podralsko.Naturistická lokalita HAMR NA JEZEŘE
Severní břeh Hamerského jezera, vzdálenější část od obce.
GPS: 50.701084, 14.848937
Provozovatel: Obec HAMR NA JEZEŘE, Naturistova strana N-pláž Hamr na Jezeře
Hamr na Jezeře na VIRTUAL TRAVEL


Zobrazit místo NATURISMUS Czech Republic na větší mapě

Děkuji mockrát panu starostovi Milanovi Dvořákovi za vytvoření tohoto krásného místa pro naturisty a přeji vám mnoho návštěvníků nejen v letním období.
Budiž tento počin vzorem i pro další provozovatele textilních koupališť a pláží.
Chtěli byste také založit u vás nudi pláž? Přečtěte si tento článek a ozvěte se nám na email: naturista@naturista.cz

Víte, že:

  • o propagaci této a o další desítky podobných nudi pláží v ČR se stará neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 7000 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz

5
 
-

pláž Hamr na Jezeře

Vložil juramili, 6. Srpen 2013 - 22:04

V neděli jsme poprvé navštívili nuda pláž v Hamru na jezeře. Pláž je travnatá,přístup do vody je bez větších problémů,ze začátku je písek pak bahno. WC a občerstvení je u textiláků.Voda byla jako kafe.jen je velká škoda, že nás tam bylo málo.Všem naháčům to doporučujeme. [Smích] [Smích]

 
-

Re: pláž Hamr na Jezeře

Vložil HonzaP (bez ověření), 7. Srpen 2013 - 8:33

Jojo, byl jsem tam krátce po otevření ve všední den (už nevím přesný datum), přijel jsem cca v 18,30 a byl jsem tam sám… Jen tam lezli zvědavý textiláci „se podívat, jak to tam vypadá“ :-)