[ikona]

Návrhy Holandsko, Korsika, Španělsko, Jadran

   22. Září 2008 - 9:30
Obrázek uživatele natur
natur

Uvažované „speciality“ CK Natur Travel pro rok 2009:
Každý rok vám přinášíme určité speciální nabídky více či méně naturistické rekreace. Pro rok 2009 uvažujeme s následujícími akcemi: 

 • plavba motorovou jachtou po holandských kanálech – květen 
 • pobyt v FKK-středisku na Korsice, s řadou výletů po tomto ostrově – září. 

V případě plavby motorovou jachtou po holandských kanálech, jezerech a říčkách uvažujeme s týdenní plavbou v polovině května v oblasti Severního Holandska, kde se sice nenachází známe turistické lokality, ale kde vládne klid, pohoda, místo průmyslových center jsou zde malé vesničky a městečka, romantika jezer a malebných nábřeží. Po ukončení plavby bude ještě možno v případě zájmu zůstat na 2 dny v přímořské oblasti, v oblasti městeček Alkmaar, Edam a Volendam. Účastníci si sami loď navigují a řídí, loď je pro cca 8 osob, plně vybavená (vytápění, kuchyňky, kajuty). Odhadovaná cena této akce by se měla pohybovat okolo 10.000 Kč/os., strava a doprava do Holandska není v ceně zahrnuta, stejně jako prodloužení akce o pobyt “na pevnině“. Tento zájezd není zrovna naturistického charakteru, leč za příznivého počasí se určitě na jezerech místo pro „nuda“ najde. Zvláště v Holandsku, v jdnom z pilířů naturistického hnutí.
Zájezd na Korsiku by v podstatě “kopíroval“ velmi úspěšný zájezd z roku 2007 – doprava autobusem a trajektem z Livorna, termín přibližně v polovině září, 2 týdny pobytu v FKK-středisku Club Corsicana s vlastním stravováním, 5 celodenních autobusových výletů po ostrově, z toho jeden turistický do hor. Samozřejmě bychom se snažili tyto výlety oproti roku 2007 obměnit, navštívili bychom nově Cap Corse, Filitosu, Sarténe, některé centrální oblasti ostrova. Cena tohoto zájezdu by se mohla pohybovat mezi 15.000 až 20.000 Kč/os., dle typu ubytování (čtyřlůžkový až jednolůžkový bungalov). Je určen zejména těm, kteří nemají auto či si představují dovolenou nejraději bez auta, nechtějí plánovat trasy výletů a chtějí si dovolenou užít zcela bez starostí.
U těchto akcí by nás v této době zajímal váš předběžný zájem – musíme zahájit příslušná jednání s partnery. 

Podrobnosti a informace vám opět poskytneme v naší CK,
e-mail: naturtravel@volny.cz,
tel.: 257 317 946, 603 418 474.
Ing. Hájek, NTSC Natur Travel


Naturistická rekreace „podzim-zima-jaro 2008/09“.
Naši němečtí kolegové již vydali své katalogy naturistické rekreace pro nadcházející období a tak i my vám můžeme a tuto jejich nabídku prezentovat.
V nabídce jsou i nadále zejména naturistická střediska ve Španělsku – Costa Natura, Poblado Naturista a El Portus a na španělských Kanárských ostrovech – na Lanzarote, Fuerteventuře a Gran Canarii. V těchto oblastech je obvykle teplota do 25°C, či-li tzv. „vlažno“. Ceny v těchto lokalitách jsou příznivé, větší část ceny představuje doprava z ČR na místo pobytu a zpět.
Dále jsou v nabídce opět exkluzivní naturistická střediska v Karibiku – na Bonairu, St. Martinu, v Dominikánské republice, na Jamaice, stejně jako v USA na Floridě či v Mexiku na Maya Riviera. Zde je možno počítat se skutečně teplým počasím, pouze se nedoporučuje cestovat do Karibiku do poloviny listopadu, kdy je zde nebezpečí existence hurikánů. V tomto případě se jedná cenově již o vyšší kategorii, přibližně 70.000–100.000 Kč/os. a 2 týdny (při ceně letenek není vhodné cestovat pouze na týden) – záleží na rozsahu služeb, zejména stravování.
Ve střední Evropě máte možnost se rekreovat v příjemném rodinném naturistickém hotelu v rakouském alpském středisku Ramsau, s vynikajícími lyžařskými možnostmi, vlastním krytým bazénem, saunou a vinotékou či v lázeňském hotelu na severozápadě Německa. Lze předpokládat, že k dispozici budou i termální lázně Bánovci ve Slovinsku, odkud se v letošním roce vraceli naši klienti velmi spokojeni. Vzhledem k tomu, že FKK-část je pouze venkovní, je toto středisko optimální navštívit až od května příštího roku. V těchto lokalitách jsou ceny pobytů příznivější než v Karibiku, odpovídají rozsahu a kvalitě poskytovaných služeb. Vzhledem ke vzdálenostem lokalit z ČR nepředstavuje doprava tak významnou položku.
Naprostou novinkou je nabídka několika plaveb velkými luxusními loděmi, jak v oblasti Evropy, tak i v Karibiku. Loď Aida pluje okolo Kanárských ostrovů a naturistům nabízí „FKK-palubu“, následující plavby jsou plně naturistické – 5-ti stěžník Royal Clipper pluje v červnu 2 týdny po západní části Středozemního moře, loď Carnival Legend týden v únoru mezi USA, Jamaikou a Mexikem, loď Carnival Miracle má na své obdobné trase v listopadu místo Jamaiky v plánu navštívit Bahamas a nejluxusnější trasu nabízí loď Celebrity Constellation, která v březnu pluje 2 týdny z USA na Hawai, kde se zastaví u řady ostrovů a zpět poté popluje přes Mexiko do USA. Jedná se o luxusní záležitost za poměrně vysokou cenu. Např. plavba na Clippru představuje cca 100.000 Kč/os., plavby v Karibiku jsou sice lacinější, celková cena je však ovlivněna cenami letenek. 

Podrobné informace o všech těchto možnostech příjemné naturistické dovolené v období sychravých a studených dnů, panujících v naší české kotlině ,vám poskytneme v naší CK,
e-mail: naturtravel@volny.cz,
tel.: 257 317 946, 603 418 474.
Ing. Hájek, NTSC Natur Travel


Máte možnost cestovat jako Vícemiss Natura 2008 – na palubě jachty Silva po Jadranu. Letošní vícemiss v červenci t.r., v doprovodu své maminky, vyčerpala svoji výhru a prožila týden dovolené na palubě jachty Silva, plavící se mezi Splitem a Dubrovníkem. Navštívila nejen tato historicky významná města, ale i Hvar a malebné přístavy na ostrovech Mljet, Brač a na poloostrově Pelješac. Ale poněvadž změna je život, přinášíme Vám nové trasy i když v podstatě po víceméně známých lokalitách.

Plánované trasy a termíny plaveb jachtou Silva v roce 2009:
Je již téměř samozřejmostí, že v tomto období informujeme naše klienty, zejména pak “stabilní plavce ze Silvy“ o připravovaných trasách a termínech na následující léto a začínáme přijímat rezervace na jednotlivé turnusy. Jednak je o tyto plavby velký zájem, jednak je možno nyní zakoupit např. letenky za výhodnější ceny.

Trasa A:

 1. den = Omiš – Trogir
 2. den = Trogir – Stari Grad (ostrov Hvar)
 3. den = Stari Grad – Hvar – Pakleni otoci (noc na kotvě)
 4. den = Pakleni otoci – Vela Luka (ostrov Korčula)
 5. den = Vela Luka – Sučuraj (ostrov Hvar)
 6. den = Sučuraj – Jelsa (ostrov Hvar)
 7. den = Jelsa – Zlatni rat – Pučišče (ostrov Brač)
 8. den = Pučišče – Omiš

Trasa B:

 1. den = Omiš – Trogir
 2. den = Trogir – Primošten
 3. den = Primošten – Skradin (fakultativně NP Krka)
 4. den = Skradin – Sali (Dugi ostrov)
 5. den = Sali – Levrnaka (NP Kornati – noc na kotvě))
 6. den = Levrnaka – Kaprije/Zlarin (stejnojmenné ostrovy)
 7. den = Kaprije/Zlarin – Stomorska (ostrov Šolta)
 8. den = Stomorska – Omiš

Trasa C:

 1. den = Omiš – Split
 2. den = Split – Makarska/Sučuraj
 3. den = Makarska/Sučuraj – Pomena (ostrov Mljet)
 4. den = Pomena – Dubrovnik
 5. den = Dubrovnik – Lovište (poloostrov Pelješac – noc na kotvě)
 6. den = Lovište – Jelsa (ostrov Hvar)
 7. den = Jelsa – Zlatni rat – Supetar (ostrov Brač)
 8. den = Supetar – Omiš

Termíny:
101 A 27.06. – 04.07.2009
102 B 04.07. – 11.07.2009
103 C 11.07. – 18.07.2009
104 B 18.07. – 25.07.2009
105 A 25.07. – 01.08.2009 

Předpokládaná cena (ubytování na lodi, 6× plná penze a 1× polopenze, přístavní a pobytové poplatky, vedoucí zájezdu a tričko Silva 2009, tentokrát vínové barvy) by měla být, pokud nedojde k výraznému nárustu kurzu CZK/EUR, o trochu nižší než v roce 2008. V ceně není zahrnuta doprava z ČR k Jadranu a zpět, cestovní pojištění, na jachtě konzumované nápoje a příp. vstupy do národních parků či historických objektů.
Doprava do Omiše, resp. Trogiru či Splitu je možná buď vlastním autem (parkování zajištěno v kempu), autobusem, vlakem či letadlem (ČSA, Sky Europe). CK Natur Travel zajišťuje autobusovou dopravu nebo letenky s ČSA. Letenky Sky Europe si zajišťují klienti sami a jsou již nyní v prodeji za cca 4000 Kč/os. (let je realizován v sobotu v poledních hodinách), v případě zájmu či potřeby jim může být naše CK nápomocna. Popis lodi Silva naleznete na našich internetových stránkách www.naturtravel.cz.

ing. Hájek, NTSC Natur Travel

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.