NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jak si zlepšit náladu a zdraví v Brně?

Vložil qwerty, 8. Únor 2013 - 11:25

Zažili jste někdy pocit, kdy Vás bolelo po celodenní práci celé tělo, hlava nebo jen záda? Já to také znám, naštěstí jsem přišel na zajímavé řešení, o které bych se rád podělil, a zároveň Vás pozval na hodinku cvičení nahé jógy týdně.

Nenechte se vyděsit exotickým názvem. Jedná se o hodinu plnou cviků na protažení unavených svalů a celého těla, a to příjemnou a relaxační formou, zaměřenou na běžné naturisty.

Lenka, naše nová předcvičovatelka, se na každé cvičení řádně připravuje a zařazuje cviky z jógy a občas power jógy či jiných druhů cvičení. Jak již jsem zmínil, vše je zaměřeno na nás, kteří jindy protažení těla nezvládáme. Pokud již jógu cvičíte na pokročilé úrovni, toto cvičení asi pro vás nebude žádná výzva, ale pro ostatní je to chvilka strávená příjemným protažením a rozhýbáním organismu. Cvičení je nenáročné, takže mohou přijít začátečníci i lidé, kteří to dříve nezkoušeli. Důležitá je dobrá nálada a nadšení.

Jsme parta příjemných lidí a proto se nebojte mezi nás přijít. Složení cvičících se snažíme držet vyvážené, aby se dámy či pánové necítily v oslabení.

Nahá jóga se cvičí bez oblečení, což zajistí dokonalé uvolnění a relaxaci. Cvičíme každé úterý a začínáme v 19:30. Stačí vám pouze ručník nebo karimatka a můžete začít. Nemusíte nic předplácet, prostě přijďte na jednu lekci a uvidíte jestli Vás to bude bavit či nikoliv.

Každá lekce se skládá z:
° úvodního protažení – tím připravíme tělo na cvičení,
° protahovací, polohové a silové části – sestava cviků vyvážená tak, aby je zvládl každý
° a závěrečné relaxace.

Určitě budete odcházet s dobrou náladou a pocitem, že jste udělali něco pro své zdraví. Každý si cvičí dle svých možností, takže nemusíte mít žádné obavy.

A tady je názor Vlčice, která mezi nás zavítala poprvé: Ja ako človek,ktorý nikdy nemal skúsenosť s jogou a mala som k nej skôr negatívny postoj, tak som sa nakoniec dala ukecať na relaxačnú hodinku. A poviem vám nič lepšie som ani nemohla spraviť.Po všetkých stresoch so škúškami a vypätom období,mi príjemné popreťahovanie tela a úplná relaxacia prišla ako znovuzrodenie. Všetkým to vrelo odporúčam a bolo by fajn, keby sa naše rady rozrastali. V utorok si rezervujte hodinku a určite príďte o 19:30, bude to stáť zato!!!!!

Pokud Vás tato nabídka oslovila, pak se můžete podívat na loňskou reportáž na http://b-tv.cz/…-z-brna.html?… (3.reportáž), nebo si prohlédnout stránky http://nahajoga.cz/, a nebo rovnou přijít mezi nás a zkusit to.

Cena je 80kč za lekci a cvičí se v tanečním sále na Zelném trhu. Přihlaste se na nahajoga@seznam.cz, kde Vám Zdeňka ráda zodpoví případné dotazy a poskytne bližší informace.

Naturisté z Brna a okolí, přijďte mezi nás!

5
 
-

nahá joga

Vložil Jake, 14. Únor 2013 - 22:49
Obrázek uživatele Jake

Zajímal jsem se o tento druh jogy a bylo mi řečeno paní cvičitelkou, že samotný muž prozatím ne… něco se změnilo kromě cvičebních prostor, které byly poblíž Mendlova námestí ? [Spiklenec]

 
-

Nezměnilo se nic.

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 17. Únor 2013 - 23:51

Nezměnilo se nic. Diskriminace singl mužů trvá. Ono těžko se propaguje naturismus,když potom na samotného muže pohlížejí automaticky jako na šmíráka ,vyvrhela nebo vás rovnou pod jakousi politicky korektní zámiňkou vypoklonkují. [Pláč]

 
-

re Smíšená jóga

Vložil rowing (bez ověření), 18. Únor 2013 - 23:31

Aha, chtěl sem taky zajit ale toto sem nevedel. Manželka na to není tak si asi zacvičím sám nebo řeknu někomu aby šel se mnou.

 
-

Smišená jóga

Vložil qwerty, 23. Únor 2013 - 15:56

Ono nejde o to, že by vás někdo považoval za šmíráky, ale spíš o to že se nám hlásí 95% mužů. Takže se dámy kterých chodí poskromnu necítí v také přesile dobře a pak jich chodí čím dál méně. I tak nás mužů cvičí o dost víc než žen. Pak by se mohlo stát, že by cvičili samí muži. Otázkou je jak dlouho by je to bavilo. [Úsměv] Zkuste přemluvit nějakou kamarádku, přítelkyni či manželku a je po problemu. Pokud by byl vetsi zajem o rize mužské cvičení, mužeme jej zkusit také domluvit. Jen budeme muset sehnat jogína.

 
-

Stop single mužům?

Vložil Roland Jitka, 23. Únor 2013 - 16:53

Ahoj Romane. Taky si myslím, že rozdělovat naturismus a jeho aktivity podle pohlaví, je úplným popřením jeho smyslu. Pokud muž nebude dělat něco, co je s naturismem neslučné tak si myslím, že by měl mít právo vstupu kamkoliv, kam může i žena nebo páry.
Pavel to napsal dobře, kdy to nazval jako určitou diskriminaci. Představ si příklad, kdyby třeba Lipnice byla podmíněna účastí žen a mužů v poměru 50 na 50 nebo 60 a 40 a všechny naturistické akce v aqua by byly podmíněny vstupem s partnerkou. Když to vezmu do absolutní absurdity, Romane tak ty chodíš na jógu s Lenkou a kdyby byla nemocná a nemohla by přijít, tak podle těchto pravidel máš zamezený vstup i ty?

Je mi to to vcelku jedno, máme to k vám asi 320km, tak je logické, že bychom s Jitkou asi nepřijeli na jógu, ale když by Jitka nemohla a já bych jít chtěl (a třeba bychom chodili pravidelněji) musel bych před budovou čekat, jestli náhodou nepřijde nějaká samotná žena a žebral o její doprovod, abych nešel single a tím neporušoval pravidla.
Absurdit tohoto systému se dá vymyslet víc, jako že zazvoním u sousedky a poprosím jestli si se mnou půjde zacvičit nahá a nebo stejným způsobem budu oslovovat nějakou ženu na náměstí případně kolegyni v práci.

Ctím nějaká zavedená pravidla a respektuji je, ale jestli takto vypadá svoboda naturismu, tak se mi zdá, že původní idea byla asi někde jinde. [Zmatený]

Nic ve zlém, jen jsem napsal svůj názor. Držím palce, ať se vám jóga v Brně rozběhne jako pravidelná akce, tak jak si přejete všichni zúčastnění. Mějte všichni hezký den Roland.

 
-

Stop single mužům?

Vložil qwerty, 4. Březen 2013 - 19:31

Ahoj Rolande,

na zacatku bych chtel rict, ze ja jogu neorganizuji a chodim tam jenom jako navstevnik. Cvici se uz asi pres rok. Nechodil jsem od zacatku. Tato pravidla byla zavedena organizatory cele akce. Jelikoz jsou to obe zeny, tak asi nechtely mezi pany zustat samotne. Ja jsem pouze interpretoval jak to chodi. Ale k tvemu prikladu ono to tak striktni zase neni. Chodi nas asi 60procent muzu a 40 (obcas i mene) zen. Kdyz Lenca nemohla, nikdo me nevzhodil a ani se to tak nedela. Kdyz jsem se Zdenky (organizatorky) ptal, tak mela obavy, aby zeny, kvuli obrovske presile muzu neprestaly chodit a posleze i muzi, kteri by bez zen na cviceni sli radej na pivo :-)