NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jarní Aquapalace Praha v lednu 2014

Vložil Anonymní, 12. Leden 2014 - 22:51

Po listopadovém rekordu jsme se ve vidině rekordu dalšího pustili do všemožného lákání na včerejší první Čestlice roku 2014. Jak už to bývá, když se moc chce, tak to moc nejde. Krátce po 21. hodině svítilo na pokladnách souhrné číslo 1051 nahatých návštěvníků. Je to o stovku méně než minule, ale myslím si, že tisícovka potěší.
Jako vždy byl po 18. hodině velký zájem v Saunovém světě, kde během večera proběhlo kolem 8 saunových ceremoniálů s názvy „Anděl s ďáblem v těle“ a podobné adrenalinové scény. Mírnější povahy si to namířili na meditační ceremoniál v Bio sauně, kde kraloval saunér Zdeněk se svou Tibetskou mísou a heřmánkem. 


V Aquaparku bylo jako obvykle velmi oblíbené vlnobití, tobogány a také naše zá-vodní dráha v plaveckém bazénu držela neustálý zájem desítek naháčů.

Po 17:30 hodině jsme se ve vestibulu sešli k přípravám prvního z 5ti naturistických večerů v Aquapalace Praha. Premiéru tady měly také letošní žluté známky INF-FNI.
Hlavní nával u pokladen ale vrcholil před 20. hodinou, kdy byla fronta až ke vchodu. To jsme se už sunuli se všemi rollery, zorby, houpačkami… dovnitř. Po menším hledání se s novým DJ jsme se s naháči pozdravili k půl deváté.


Vlnobití nikdy neomrzí a hned po začátku v něm dováděl plný bazén naháčů. To měl ale už Vašek vybaleny všechny jeho dnešní poklady a začal nafukovat jeden za druhým. Překrásné balonky nafouknuté heliem, které čekaly na vítěze soutěží. My jsme mezitím vyvěsili všechny možné „plachty“ se Seznamkou, „Odkud jste?“, programem…
Po prvním vlnobití jsme taky rozkouleli náš maxiroller a taky aquazorby už čekaly na své koulaře.


Spolu s ostatními soutěživými naháči jsme hned po vybalení věcí obsadili plavecký bazén v Paláci relaxace a začali sestavovat oblíbenou 10timetrovou závodní dráhu na vodě. Trénovat se začalo okamžitě a ke třem měřeným pokusům se sešlo 16 naturistů. Pod 3 vteřiny se vešel Jirka, který si odnesl diplom a volňáska do Aquapalace. Říká se, že není důležité zvítězit, ale v tomto případě pro mnohé vůbec zdolat těchto velmi vratkých 10 metrů po vodní hladině.
Po závodech jsme se pustili do experimentování, protože výsledná závodní dráha bude obsahovat kromě běhu po vodě i průlez rollerem, potápění a dopravu puků ze dna na protější břeh, 3 soutěžní hody šipkami a závěrečný finiš v aquazorbu přes celý bazén zpět do místa startu-cíle. Na to se tedy budou moci těšit naturističtí zá-vodníci napříště.


Čas běžel zase neskutečně rychle a závěrečné malování na tělo schylovalo první letošní N-Čestlice k závěru. Tentokrát se sešli samí šikovní malíři a opravdu bylo na co se podívat. Tak jsme viděli krásně vybarvené mořské živočichy s pravou mušlí, sépii, rozkvetlý jarní strom, zajíce s mrkví, zamaskovanou džungli, drátované šaty. Snad jen díla kolegy Kaldoha byla prazvláště zašifrovaná až utajená a vysvětlení, co vlastně znamenají by mohl podat jedině sám autor.
(Předpokládanou) hvězdou večera byla ale bezkonkurenčně Pája-Asmara Rybková Bernášková, která nejenže si přišla užít Noci naturistů týden před termínem porodu, ale inspirovala Jirku Rybku k nebývalému obrazu draka, který polyká zeměkouli, aby už mohla vyplavat malá Rybka. Taky dosti složitá kompozice, možná bude doplněna ještě výkladem samotného autora.


K půl dvanácté jsme si stihli udělat na památku 50tihlavou společnou fotku a pak jsme už měli jen co dělat, abychom se vybalili ke svým domovům.
Na ceduli „Odkud jste?“ jsme se dočetli, že se to včera sem sjelo opravdu z velkých dálav – namátkou Bánovce nad Bebravou, Wroclaw, Prešov, Paříž… Mihla se tu i azbuka a pár dalších roztodivných znaků.


Mockrát děkuji ing. Radku Steinhaizlovi, GŘ Aquapalace Praha za poskytnutí areálu AP pro naturisty, Janě Jarošové z marketingu AP za veškerou péči se zabezpečením Noci naturistů, panu DJ za temperamentní jihoamerickou hudbu, všem kamarádům, kteří většinu času Noci naturistů věnovali práci pro naturisty – Honzovi Koláčkovi za fotky, Vaškovi za balonky a koordinaci podia, Petře za nadepsání diplomů a pomoc s nimi, Daliborovi za zdárný průběh závodů, všem upravovatelům závodní dráhy a všem 1051 naháčům za to, že jsme v sobotu zažili zase jeden pravý a nefalšovaný naturistický večer, který vydá za stohy diskuzí a úvah, co to vlastně ten naturismus je :-)

Následující NOC NATURISTŮ v Aquapalace Praha:
15. 3. 2014, 18 – 23:30 hod.
ZVÁNI JSOU VŠICHNI SLUŠNÍ NAHÁČI :-)


Víte, že:

  • Tuto a další desítky podobných akcí v ČR organizuje neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 2300 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz
5
 
-

Čestlice - palec nahoru

Vložil PetrK, 13. Leden 2014 - 12:38

Čestlice opět nezklamaly, prostě dokonalost, která se dokázala ještě zlepšit.
Musím velmi pozitivně ohodnotit, že jídlo v restauraci zlevnilo a řekl bych, že i chutnalo lépe než v posledních letech. Palec nahoru :)
Voda v bazénech, tobogánech apod. mi přišla teplejší než obvykle. Další palec nahoru :) 

Petr

 
-

Jsem to já

Vložil kaldoh, 13. Leden 2014 - 19:54
Obrázek uživatele kaldoh

na fotce DSC_1005, nebo nejsem? Každopádně jsem v této disciplíně udělal rekordně nejdelší čas. Ale jak praví olympijská etika:

NENÍ DŮLEŽITÉ ZVÍTĚZIT, DŮLEŽITÉ JE NEPROHRÁT!

Ale i já jsem zvítězil – nad Parkinsonem

 
-

kaldoh s malým k

Vložil kaldoh, 13. Leden 2014 - 21:41
Obrázek uživatele kaldoh

je můj nick, neboli přezdívka. Záměr byl být netradiční, kresby měly být na zádech tří pánů a zatímco všichni stojí čelem, oni měli stát zády, jenže dva modeli (to není gramatická chyba, byli rodu mužského životného) se zdrželi, takže se nezúčastnili a jeden z hlavních obrazů jsem nenakreslil, záda mého jediného modela jsou na hromadném fotu úplně vlevo, ale porota si jich vlastně nevšimla. Obrázky jsou „Klec bez ježka“ a „Perpetuum de bille“ a na prsou „Čtyřstranný trojúhelník“. Místo vysvětlení se stačilo na ně pozorně podívat, nešlo o geometrii, ale o překroucení reality. Předlohu klece se pokusím sem dát, jestli se mi to nepovede, najdete ji na:

http://www.xjim.cz/klec.jpg

Zřejmě jsem naprostý neuměl, ani já, ani vyhledávač mi nenašel „Vložit do textu obrázek“ jinde než v nápovědě, která mi tam obrázek samozřejmě nevloží. Ani neumím pochopit, co je ta filtrovaná html, ačkoliv normální html vcelku umím a na mojí vlastní stránce normálně funguje. Včetně vešerého vyhledávání. Asi je to příliš komplikované a vysvětlení bych zjevně potřeboval ve více otázkách, třeba jak najít svoje komentáře, když ani pokročilé vyyhledávání mi je nenajde, přitom v textech je občas vidím, občas ne. Do mojí stránky bych obrázek vložil takhle

Klec bez ježka

a hele, on tady je, má to navíc tu výhodu, že nezatíží server naturista obrázkem, ale jen krátkým příkazem.