NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jezero Poděbrady na Nymbursku - další FKK kemp

Vložil Anonymní, 3. Květen 2010 - 9:28

Početná skupina příznivců FKK-pláže čítající cca. 800 naháčů zaznamenala v loňském roce příznivé změny v zázemí jejich oblíbené pláže. Přibyl stánek s občerstvením, sprchy, WC, zakrytí vchodu rohožemi. Těsně před začátkem letní sezony jsme navštívili pana majitele Karla Lisku a v dlouhém hovoru se dozvěděli o jeho dalších záměrech nejen na n-pláži. Po létech celkového upadání celého areálu, kdy byly na místních plážích největší atrakcí poházené injekční stříkačky, se minulých 2 letech mnohé změnilo k lepšímu. Naturisté jistě přivítají novou možnost FKK-kempování přímo v areálu n-pláže. Vedle této vyložené n-novinky se můžeme těšit na velmi zajímavé věci, které budou k mání jak v textilní, tak v n-části.
 

OVĚŘENO 2010 NATURISTA.CZ :
NATURISTA.CZ DOPORUČUJE: Nudistická pláž Poděbrady (Nymbursko)NATURISTA.CZ DOPORUČUJE: Nudistická pláž Poděbrady (Nymbursko) 

Jak se osvědčili novinky loňského roku? Stánek s občerstvením si v prvních měsících musel vybojovat své místo v zájmu naturistů, kteří z jakési setrvačnosti chodili stále do textilní části. To se však ve druhé polovině sezony změnilo a občerstvení slouží k plné spokojenosti naháčů. Dalším důležitým faktorem je kvalita vody. Poděbradské jezero má většinou hloubku 6m, jen v zadní části za ostrovem je hloubka 16m. V minulých 3 letech zde nedošlo nikdy k zákazu koupání.


Aktuální fotografie z dubna 2010:Zajímavou atrakcí je možnost plavby hausboatem (vybaveným lehátky a barem s chlazenými nápoji) po celém jezeře. To mohou využít menší skupiny o cca. 8 lidech, kteří zde mají dobrou příležitost k oslavám, setkáním apod. Tuto možnost mají samozřejmě i naturisté. Úplnou novinkou bude letos tzv. Plující ostrov. Ten bude plout stejně jako hausboat na požádání po celém jezeře. Tento ostrov můžeme směle nazvat ekologickým, protože celý ostrov bude nadnášen velkým množstvím PET-lahví. Ty se nyní sbírají po celých Poděbradech.
Nám dobře známý aquazorbing zde už také mají a je o něj značný zájem. Vedle nafukovacích koulí si pohybumilovní rekreanti mohou zaběhat ve stylu „křeček v kleci“ v nabízeném rolleru. 

FKK kemp
Podstatnou novinkou na místní n-pláži bude od letoška možnost n-kempování. Zadní část pláže bude vyhrazena pro 20–30 n-stanů. Ceny budou stejné jako v textilní části, tzn. 70 Kč/stan/noc. Přespolní návštěvníci budou tak mít možnost nepřerušovaně prožít v lokalitě i více dnů a užít si nejen místa, ale také turisticky zajímavého okolí. 

Turistické zajímavosti v okolí:
Tipy na výlety do celého Poděbradska – Benátky nad Jizerou, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Čáslav, Čelákovice, Kosmonosy, Kutná Hora, Karlova Koruna, Přerov nad Labem a mnoho dalších. Podrobné informace pro návštěvníky Poděbradska, LÁZNĚ PODĚBRADY 

HLAVNÍ STRANA NATURISTICKÉ PLÁŽE JEZERO PODĚBRADY – příjezd, mapy, přesný popis, komentáře.
5
 
-

hezké jezero

Vložil printer, 3. Květen 2010 - 15:11

Se zájmem jsem přečetl informace o úpravě FKK části na jezeře Poděbrady. Tuto nudistickou lokalitu rádi navštěvujeme, krásná písečná pláž i možnost stínu. Je bezva, že i občerstvení bude i pro nudisty, a odpadne oblékání a svlékání při cestě na textilní část. Určitě to bude jedno z našich letošních prvních nahatých koupání – pokud bude trošinku hezčí počasí! [Úsměv]

 
-

Jezero Poděbrady

Vložil Pavlík II (bez ověření), 3. Květen 2010 - 20:44

Stánek s občerstvením se tam objevil již loni, ale vítám nové WC a sprchy. Člověk se pokaždé musel strojit, pokud si chtěl odskočit. Jen dost dobře nechápu další ohradu, když daleko lépe tam působí stále zelený živý plot. Sám si přeji, aby se zdi mezi lidmi, ať skutečné, či obrazné, spíše bouraly než stavěly.

 
-

Zavřou skutečně koupaliště Jezero?

Vložil sotek (bez ověření), 25. Květen 2011 - 15:02

Jak jsem nedávno celý zděšený četl v regionálním tisku, provozovatel koupaliště Jezero v Poděbradech chce těsně před začátkem sezóny, koncem června, uzavřít celý areál koupaliště- tedy včetně oblíbené nudipláže. Jestli se nenajde nějaké východisko a řešení, bude to strašná škoda, tak půvabný kousek přírody za přijatelné vstupné a uprostřed středních Čech je nenahraditelný. Jezdím tam už dvacet let a mohu zodpovědně říci, že krásnější pláž jsem u nás neviděl- a že jsem jich sjezdil! Pavel [Smutný]