NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jiří Volák navždy opustil náš naturistický svět

Vložil JirkaB, 8. Prosinec 2022 - 3:11

Jiří VolákJiří Volák

Dne 6. 12. 2022 zasáhla širokou naturistickou obec smutná zpráva. Navždy nás opustil náš přítel a kamarád, úřadující předseda Českomoravské federace naturistů Jiří Volák.

Před minulým režimem uprchl přes Rakousko a Kanadu do Ameriky. Tam časem vybudoval nenaleko Nashvillu svůj velký sen – úspěšný naturistický kemp Rock Haven Lodge. Stal se členem American Association for Nude Recreation (AANR), kde byl ve 3 volebních obdobích zvolen prezidentem. V roce 2006 se stal víceprezidentem INF-FNI a v roce 2007 se stal jejím prezidentem. Následně se vrátil do vlasti a od roku 2015 byl předsedou Českomoravské federace naturistů, kde se zásadně zasloužil o udržení a rozvoj naturismu v České republice v náročné době, která naturismu příliš nepřeje. Děkujeme mu za vše, co pro nás udělal, a budeme na něj vzpomínat jako na nejvýznamnější osobnost českého naturismu.

December 6, 2022, sad news hit the naturist community at large.

Our friend, the acting President of the Czech-Moravian Naturist Federation George Volak, has left us forever.

He escaped from the previous regime via Austria and Canada to America. There he built his big dream near Nashville – a successful naturist camp Rock Haven Lodge. He became a member of the American Association for Nude Recreation (AANR), where he was elected President for three terms. In 2006 he became Vice President of INF-FNI, and in 2007 he became President. Subsequently, he returned to his homeland. Since 2015, he has been the President of the Czech-Moravian Naturist Federation. He has made a fundamental contribution to maintaining and developing naturism in the Czech Republic in a challenging time that does not favour naturism. We thank him for everything he did for us, and we will remember him as the most important personality of Czech naturism.
0
 
-

R.I.P.

Vložil M.Dr., 8. Prosinec 2022 - 18:23

R.I.P.

 
-

R.I.P.

Vložil Tomáš, 8. Prosinec 2022 - 21:10

Měl jsem tu čest se poznat a je mi to moc líto… Upřímnou soustrast rodině!

 
-

Jirka Volák

Vložil admin, 9. Prosinec 2022 - 21:20

Jirka Volák nám před 12 lety velmi pomohl při vstupu do INF-FNi a svojí autoritou nás podpořil v získání organizace 40. Swimming Gala, které jsou uspořádali v Praze.

I když už byl důchodce a se svými dolary si mohl pocuchat limonádou ve Valaltě, tak naopak se i v pokročilém věku velmi aktivně zapojil do příprav i samotného průběhu SG. Velkou oporou pro něho byla jeho žena Nancy, která byla velmi energická paní a stejně jako Jirka byla neustále k dispozici. I při sedmdesátce na nich obou bylo cítit celoživotní nasazení, které museli jistě vynaložit při zakládán í https://rockhavenlodge.com Vůbec jejich manželství bylo příkladné, o čemž svědčí i fakt, že se na stará kolena Nancy (bez znalosti češtiny) přestěhovala s Jirkou z USA na polosamotu u Mladé Vožice.

Velmi se přátelil s někdejší prezidentkou INF-FNI Sieglinde Ivo, kterou zval na naše akce do Prahy a jednou za námi přijela i na Věstonickou Venuši. V tomto smyslu byl Jirka opravdu nenahraditelný a i když i v ČR byli a jsou zdatní organizátoři, tak Jirka do našeho malého, ale našeho n-rybníčku vnesl ducha světovosti.

I dnes je celá řada možností, jak něco podniknout za podpory INF-FNI, ale doba je úplně jiná než před oními 12 lety. V současnosti není českomoravskoslezská obec naturistická využít ani zdroje tuzemské, natož zahraniční. Letošní Valná hromada ČFN byla pro Jirku poslední a já jsem byl moc rád, že jsme se aspoň takhle mohli rozloučit.

Před časem jsem měl představu, že by se z jeho celoživotních n-zážitků mohli sepsat kniha, která by v n-světě vzbudila bezesporu velký zájem. Holt nic se nemá odkládat a pokud přijde nápad, tak se má uskutečnit…

Život se uzavřel a žádné „kdyby“ neexistuje. Co po něm navždy zůstane, je elán, nadhled, schopnost a ochota se učit novým věcem (jako sedmdesátník bravurně zvládal počítače). Pro nás Jirka i Nancy zůstanou velkými vzory pro náš další život.

 
-

Jirko díky

Vložil Old K., 8. Únor 2023 - 16:16

Na poslední Lipnici jsme i my měli možnost poznat Jirku Voláka osobně: velký pohodář, fajn člověk. Škoda každého takového… Jirko osobní dík za cenné rady při zvládání hodu podkovou. Budu na Tvém stylu odhodu dál pracovat tak, abych bodově překonal všechny ty, co (zatím!) mívají větší kliku, přestože nemají vůbec žádný styl… Bylo nám ctí Tě poznat!