NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jizerské hory, aneb jak se poradit, seznámit i perfektně pobavit.

Vložil Roland Jitka, 12. Březen 2013 - 13:02

Na základě pozvánky pro všechny naháče od 7–10.března léta páně 2013 proběhla další velmi úspěšná akce Naturista.cz v Horní Černé Studnici nedaleko Jablonce na Nisou, v krásném a liduprázdném prostředí Jizerských hor.
Místo uprostřed přírody bylo jako stvořené pro akci bez plavek a jen zimní počasí nedovolovalo využívat naše aktivity i ve venkovním prostředí. V interiéru jsme ale svobodu pohybu bez textilu užívali dostatečně.Počasí

[Hvězda] Chcete zažít perfektní víkend? Vydejte se s naháči do Černé Studnice. [Hvězda]

Akce pracovně nazvána jako porada by naznačovala dlouhé, nudné vysedávaní v místnosti a hluché naslouchání příkazů nadřízených, jak to již zažil asi každý. Zde tomu tak nebylo a opak byl pravdou. Jednalo o spoustu legrace a zábavy ve skupinkách i když k vysvětlení si některých technických záležitostí chodu Naturista.cz také došlo. Pokud jste se zúčastnili, tak již asi víte, že takových prodloužených víkendů s poradou by mohlo být v roce co nejvíce. Ti kdo nebyli, mají prostě mají smůlu a zase jedna velmi povedená akce, se konala bez jejich účasti.


Na obrázku vidíte celý program prodlouženého víkendu a jak jsme si užívali v místě, kde lišky dávají dobrou noc se dočtete v reportáži.


Častým a velmi mylným dojmem pro omluvení vlastní neúčasti na prodloužených víkendech, ale i jiných akcích, je u neinformovaného čtenáře předsudek, že je sám(a), že tam nebudou další děti (když přijede s dětmi), že je starší nebo mladší, nemá auto a podobně. Tento prodloužený víkend vyvrátil všechny uvedené mýty. Byli tam muži single, žena sama, rodiny dohromady s pěti dětmi a došlo také na společné jízdy. Věkový průměr také nehrál žádnou roli. Ti kdo už někde s námi byli to vědí a pro ostatní je to jen malé le důležité připomenutí. Podmínkou účasti bylo jen a pouze chuť se pobavit, zasmát a strávit perfektní víkend.Všechny naše akce jsou hlavně koncipovány pro rodiny s dětmi a dále pro všechny,
kteří hledají pobavení a legraci.
Účastníci perfektní akce: Vašek Petra s dětmi, Ivoš, Lucka-hk, PetrK, Ivan Draga s rodinou, HonzaK, Roland Jitka.
Místo setkání horská chata Samanta. Horské chaty jsme měli nakonec k dispozici vlastně dvě a pro další reportáž je důležité zmínit i chatu druhou, která ale původně měla sloužit jen ke stravování.
Horská chata Granit s perfektním vedoucím, který si nás získal, asi 120 metrů od chaty Samanta.

Čtvrteční odpoledne, kdy byl naplánován příjezd, bylo drobně poznamenáno výpadkem proudu v celé horské lokalitě Černá Studnice a tak následovala část večera při svíčkách, při vínečku, s obloženými stoly pochutinami na párty a výbornou náladou všech zúčastněných. Děti se bavili hraním na honěnou a schovávanou, na což potemnělý penzion Samanta skýtal ideální možnosti.

Ve večerních hodinách současně s příjezdem PetraK se potemnělé údolí znovu rozsvítilo. Příjemné teplo v hale zajišťovala krbová kamna. Chata pochopitelně disponovala ústředním topením a sociálním zařízením na všech pokojích. Nemusím asi zdůrazňovat, že se nikomu z dospělých ani dětí, spát nechtělo. Opustit rozjetou skvělou zábavu by bylo hříchem.

Páteční den začal výbornou snídaní (čerstvé koblihy), kterou přivezl Vašek svým terénním autem. Někteří z nás využili lyžovaní na blízké sjezdovce a nelyžaři vyrazili na výlet do Bozkovských jeskyní. Kdo nechtěl dělat vůbec nic, odpočíval po probdělém hezkém večeru. Pozdější výborný oběd byl v chatě Granit, kde jsme naplánovali i večerní činnost v podobě sauny, vířivky, večeře a večerní párty. Nemusím asi říkat, že večer byl perfektní a až v nočních hodinách jsme se dopravili na naši ubytovací chatu Samanta. Pár jedinců vyhřátých ze sauny absolvovalo cestu k chatě po silnici zcela „po našem“. Někteří pak i dále pokračovali v zábavě s vínečkem, u příjemně vyhřátých krbových do brzkého rána ve společenské místnosti. Den bych zhodnotil jako pro všechny krásně prožitý.


Nenechte si ujít příští setkání naháčů.


Sobotní ráno opět s vynikající snídaní využili opět někteří na lyžování, jiní na procházku s dětmi okolím a také došlo na avizovanou poradu Naturista.cz. při technických připomínkách se objevilo spoustu dobrých nápadů na zlepšení stránek Naturista.cz, inovace v aquaparcích a dalších činnostech bez plavek. Postupně Vás všechny budeme seznamovat se změnami k lepšímu a také bychom potřebovali podněty a nápady od Vás a komentáře k připravovaným (my si myslíme) pozitivním změnám. Každý Váš dobrý nápad bude realizován a určitě neupadne v zapomnění a jistě potěší i ostatní naháče.


Výsledkem porady je také to, že ve skvělých prodloužených víkendech se bude pokračovat právě na horské chatě Granit, kde jsme s velmi kreativním a příjemným člověkem v podobě majitele penzionu, vyjednali výborné podmínky pro všechny, jak platební, tak i pobytové v celém areálu se zahradou bazénem, vířivkou a saunou, bez použití zbytečného textilu, v překrásném prostředí Jizerských hor.


Po výborném obědě porada pokračovala porada již spíše coby diskusní hloučky, ale ve výborné atmosféře spolupráce. Kdo se neradil a nebo se nechtěl zúčastnit, vyrazil asi dvoukilometrovou procházkou na rozhlednu v Černé Studnici. Nebylo toho moc vidět protože byla trochu mlha, což ale (na)turisty od výletu nijak neodradilo. Večerní program už od odpoledne probíhal jak jinak než v chatě Granit v příjemně vytopené restauraci jen pro nás, sauně a vířivce, kdy stále platilo naše oblíbené,
PLAVKY ZAKÁZÁNY – OSUŠKY POVOLENY.

Večeře byla výborná, nálada perfektní a nočního Ivošova slivovicového saunového ceremoniálu se pro velký úspěch zúčastnil i údržbář penzionu. Dětičky jsme vzhledem k alkoholovému aroma sauny raději nechali v restauraci, kde probíhala volná zábava. Děti si hrály i s pejskem majitele penzionu. Nemusím asi opět říkat, že zábava v penzionu Granit končila hodně pozdě.

Zde najdete fotogalerii z celého pobytu v Jizerských horách.

Nedělní ráno probíhalo v klidné atmosféře plánovaní výletu za vojenskou technikou do nedaleké vesničky u Smržovky. Prohledli jsme předměty sloužící k vedení války od těch úplně malých až po kolosy jménem, vozidla pěchoty, děla a tanky. Člověk až žasne co jsou schopni lidé proti sobě použít. Omlouvám se za názor pacifisty, ale jako prohlídka historické válečné techniky byla výstava dobrá, pokud si ale představím, že bylo vše vymyšleno ke zranění a zabíjení lidí, pohled na železné pásové kolosy přeci jen zhořkne. Možná právě proto je dobře, že existují vojenská muzea, kde vojenská technika stojí za podívaní, ale již nikdy ubližovat lidem nebude.


Návrat z na chatu Samanta silničkami jak vlásek lesem proběhl dobře. Vzhledem k poloze v území nikoho a většího množství sněhu byly vlásenky (silnice vedoucí lesem a horami) vcelku udržované a sjízdné. U chaty jsme jen zaparkovali a rovnou se těšili na dobrý oběd na chatě Granit. Naposledy jsme se sešli s příjemným vedoucím penziónku a užívali si jeho pohostinnosti a příjemné atmosféry naší „jídelny“. 


Seznámili jsme ho s nápadem z naší porady, uspořádat u něj víkendový pobyt spojený s datem nějakého sobotního Babylonu bez plavek. Nadšeně souhlasil, nabídl perfektní cenu a ještě odvoz do Babylonu a zpět jeho mikrobusem. Zajímal by nás názor na realizaci toto nápadu a případné vaše návrhy zapracujeme do pozvánky na další možnou skvělou akci. Tento nápad bychom chtěli realizovat v případě zájmu i do ostatních aquaparků, které provozují naše sobotní večery bez plavek.Velice mi potěšila zpráva jedné rodiny ze zúčastněných. Ivan Draga a jeho žena napsali a zhodnotili pobyt podobně a já vám moc rád jejich příspěvek okopíruji do této reportáže. Jelikož se jedná o rodilé Rusy nedlouho žijící v ČR, je trochu jiná skladba slov, než jsme zvyklí. Myslím si ale, že si zaslouží za velmi pěkný text velké uznání i nás rodilých Čechů. Jen tak dál Semjone a Irino.

Find more about Weather in Liberec, CZ
Již dávno mi bylo jasné, že nejlepší výlet je ten, který není v plánu. Pokavaď se na to dlouho připravujeme, nikdy to nedopadne tak dobře, než když bychom jsme se jen sbalili a jeli. Tentokrát to bylo stejné. Uviděli jsme na Naturista.cz pozváni, a na poslední chvíli se rozhodli zúčastnit akce. Hlavni motivací pro nás bylo lyžováni, a účast dětí ve stejném věku jako jsou naše (o tom jsme dozvěděli od Vaška). Nepatříme k organizátorům naturistických akcí, ani nemáme co k tomu říci, proto porada proběhla bez nás, ale my jsme měli hodně času pro naše aktivity. Velmi důležitá byla možnost skoleni na sjezdovce Filip, pro naše holky. Dříve jsme se snažili domluvit s instruktorem v Praze, ale s tím byl problém – oni to mají obsazeny 2 týdny předem. Na Filipu bylo více volných instruktorů, tak se holky šli ihned školit. Malá poprvé začala jezdit a brzdit, a starší se naučila rychle otáčet, a vůbec se nebát sjezdovky. Pak bylo moc dobře uvařené jídlo, večer sauna s vířivkou, dobra parta lidi, a kamarády pro děti, které je také nenechali se nudit. V sobotu večer jsme šli podívat na nejlepší rozhlednu v okolí, ale počasí se nám nepovedlo – všude mlha. Jinak jsme dozvěděli, že za dobrého počasí jsou tam stovky návštěvníků, protože výhled je opravdu moc hezký. V neděli bylo muzeum obrněné techniky a plno dobrých dojmů při cestě domů. Chceme poděkovat všem, kdo se zúčastnil akce, za společnost, a organizátorům za odvedenou práci. Uvidíme se v Praze Čestlicích 16.3. 2013!


Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kdo byli s námi a pomohli vytvořit úplně úžasnou atmosféru pobytu na horách v území nikoho. Z původně skoro fádní porady Naturista.cz se nakonec vyklubal úžasný prodloužený víkend, na který budou nejspíše všichni, kdo byli přítomni, dlouho vzpomínat. Já sám si dovolím tvrdit, že se jednalo o jednu z nejlepších akcí, kde jsme přítomni byli a moc se těším na to, až se zde víkend bude znovu opakovat. Jestli tomu tak bude, záleží jen na každém z vás.Chtěl bych všechny přítomné požádat o komentáře a podněty, aby příští naše setkání bylo stejně dobré a ještě lepší. Předem děkuji za vaše ohlasy a nápady. Dále bych chtěl poděkovat všem přítomným za úžasný prodloužený víkend a již se těším na další setkání s vámi, třeba i někde jinde.

Videa poskytl Ivan Draga, fotky do reportáže nafotil hlavně HonzaK. Oběma patří poděkování.


Zvětšit mapu
Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Výlet do Jizerek

Vložil Linka, 12. Březen 2013 - 13:40
Obrázek uživatele Linka

Výlet do Jizerek se mi moc líbil, ač jsem v prvopočátku nebyla vůbec nadšená z názvu akce „schůze, porada“. Dnes vím, že bych jela okamžitě znovu a nebo ještě lépe, vůbec neodjížděla domů. Všechny vás zdraví Jitka a již teď se těším na další nahaté setkaní. Z Litvínova, bohužel z práce [Pláč] , ještě jednou zdravím.

 
-

Chata Granit

Vložil Pepper, 12. Březen 2013 - 20:35

Spojit pobyt na chatě s návštěvou Babylonu je super nápad!!!

 
-

Ten pejsek

Vložil M.Dr., 12. Březen 2013 - 21:23

vypadá jako kříženec našich dvou [Spiklenec]

 
-

Samanta & Granit

Vložil HonzaK, 14. Březen 2013 - 22:52

Akce se povedla, po celou dobu byla v pěkné chatě Samanta příjemná atmosféra. Dalším pěkným místem byla v článku zmiňovaná chata Granit s úžasným panem majitelem a jeho kolegou. Dodatečně chci touto cestou poděkovat Vaškovi a Petře za úžasné a dokonale připravené snídaně, kterými nás každé ráno hýčkali. Bylo nadmíru příjemné, když jsme se po krátkém spánku vymotali kolem půl deváté ráno ze svých pokojů a ve společenské místnosti chaty nás čekalo vše připravené tak, že stačilo pouze přisednout ke stolu a zakousnout se do všech těch dobrot. Dále také díky Jitce, která se s Vaškem a Petrou starala o pořádek v kuchyni a večer připravila také něco na zub.

 
-

Spojení akcí

Vložil Roland Jitka, 15. Březen 2013 - 9:53

Myslím si, že spojování akce pobytu v horské chatě a termínu akce v aquaparku je výborným nápadem jak si uživat společně. Realizace ale musí být podpořena vaší účastí a vaším zájmem. Chtělo by to konkrétní dotazy a připomínky, případně nápady, protože jinak jako spousta dobrých myšlenek, zůstane nápad jen na papíře. Bohužel jako spousta jiných, kdy určitou laxností došlo k jejich zapomnění a nerealizaci.

Akcí v aquaparcích je hodně a již se zde nadneslo, že je to krátká doba 3–4 hodiny maximálně, aby se naháči vzájemně poznali. Toto je idealní volba, jak strávit s přáteli i třeba novými, nejaký delší čas. Řeší to i problém spolujízd, protože se lidé mohou jednodušeji domluvit, třeba i do budoucna a tím snižit oběma náklady na dopravu. Na akcích je možnost i seznamení se s někým a odpadá problém, který avizujete v seznamce nechci jít sám/sama a hledám… Vždy půjdete do aqua jako parta třeba patnácti lidí.

Kdo byl přítomen tak ví, že tento pobyt by mohl sloužit i jako pomalejší seznámení s nahotou pro lidi, kde si třeba jeden z páru není přiliš jistý a druhý třeba již naháčem je. Do nahoty ho/ji vlastně po celý pobyt na chatě nic nenutí.

Mimo všeho výše popsaného je jedno velké plus, krásná příroda a prostředí a Váš pobyt v něm, daleko od civilizace, pracovního stresu a znečištění ovzduší. Uvidíte sami, že tento pocit nejde vyjádřit a měřit ani slovy, textem nebo penězi. Ten se prostě musí jen zažít.

 
-

Nejen horská chata ale i sklep.

Vložil cestovatel (bez ověření), 15. Březen 2013 - 11:59

Dobrý nápad spojit návštěvu aqua s dalším posezením a proč jen Liberec. Na podzim jde spojit Kohoutovice s burčákem ve sklípku a výletem po okolí. Prostě od pátku do neděle, když už váží někdo cestu přes půl republiky.