NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Keltský svátek Předvečera všech svatých v Babylonu

Vložil Anonymní, 31. Říjen 2012 - 23:23

O svatých se mezi naturisty většinou moc nemluví, ale vyjímka potvrzuje pravidlo a to nastalo právě minulou sobotu v libereckém Babylonu. Všechny svaté jsme ovšem potřebovali už od sobotního rána, kdy se nejen z rádia valila kalamita, obzvláště na Liberecku… Na modlení tedy došlo už proto, že jsme museli urazit za chumelenice cestu Brno-Liberec, ale pak ještě nevyzpytatelnou cestu na Frýdlantsko do známého skanzenu, kde jsme vyzvedli hlavní aktéry sobotního strašidelného večera – Anetu a Miu. Přes výzvy Radiožurnálu, že silnice na Frýdlantsku jsou ucpané „letními gumaři“, jsme se nakonec do Jindřichovic vydali a s pomocí výše uvedených všech svatých jsme obě dokonale připravené naturistky v pořádku a včas dopravili do Babylonu. Odměnou nám všem byl zcela ojedinělý program ku příležitosti svátku duchů, dušiček, všech svatých, pitoreskně svítících dýní, kvílení do tmy i ze tmy – každému podle jeho přání a fantazie.


Jindřichovice pod Smrkem se poznají podle toho, že čím více přibývá sněhu a závějí, tak tím blíže jste cíli. Lehčí trénink zimních pneumatik jsme absolvovali na kopci za Oldřichovem v Hájích a skutečné závěje s fujavcem jak za Trautenberka jsme opravdu zažili jen pár kilometrů před skanzenem. Zasněženou, ale nepromrzlou příjezdovou cestu jsme mohli projet fakt jen s novými zimními pneumatikami. Dobrodružství však v tomto případě pokračuje i v samotném skanzenu, kde není ani jedna žárovka a dostat se do kuchyně znamená buď pohmatem vylézt schodiště, nebo zavolat nějakou sličnou sudičku se svíčkou, která vás už dovede celkem jistě až do patra. Tohle temné tápání jakoby předznamenávalo tajemný a temný babylonský večer, který zanedlouho následoval.
Tak se i stalo a po příjemném přípitku letošním moštem s křenem jsme vyrazili zpět do Liberce. Všichni svatí nestáli u všech, protože jsme minuli jedno auto na střeše (D1) a pár v příkopech.

Tak odvážných se v tento strašidelný den očividně nenašlo a tak byl N-Babylon v tento sobotní večer opravdu značně prořídlý. To ale naše milé známé silně tvůrčí dívčiny neodradilo od generální zkoušky na jejich hlavní večerní vystoupení pod názvem All Hallows eve = Předvečer všech svatých.

K desáté hodině večerní se v hlavním babylonském bazénu setmělo, vodotrysk ztichnul a ozval se úvodní monolog:

Samhain – Keltský svátek všech svatých

Kromě změny času a vyhlášení samostatného Československa, což jsou témata, na něž se fakt těžko vymýšlí aquaaerobik, slavíme v tomto období také Halloween – a nebo Dušičky. Jak kdo… A zpravidla máme závažné důvody, proč zrovna to a ne to druhé. No, jak ty dva tábory smířit… My jsme zapátrali v historii a kupodivu jsme zjistili, že oba ty svátky mají stejné historické kořeny – u Keltů. U nás se jejich svátek prostřednictvím církve transformoval do Dušiček a Irové – přímí potomci Keltů – ho v trochu divočejší podobě přenesli v 19. století do Ameriky.

U Keltů se svátek nazýval Samhain a znamenal přechod do studené a tmavé části roku. Starý a unavený Sluneční Bůh se symbolicky rituálně miloval s Měsíční Bohyní a … poté zemřel. Z tohoto spojení se na jaře (Na Imbolc – Hromnice) narodil nový Sluneční Bůh. Smrt starého Slunečního Boha zároveň znamenala propojení mezi světem živých a mrtvých. Bylo možné komunikovat s dušemi zemřelých, jimž svítily na cestu velké ohně, ale i svíčky ve vyřezaných řepách (dnes tedy dýních). Vše se dělo pod ochranou magických totemových zvířat, která symbolizovala různé ochranné vlastnosti – byli to havran, vlk, kůň a další, které máte na balóncích, s nimiž budete tančit a cvičit. Toto propojení mezi živými a mrtvými bylo u Keltů důvodem nejen ke ztišení a meditaci, ale poté i k radosti a divokým oslavám.

No a tohle všechno si teď při představení, které ve druhé části bude i aquaaerobikem, můžete prožít s Anetou a Miou…

Za gradujícího zvuku podmanivých šalmajů a bubnů se temným bazénem plavily dvě hořící dýně. Až u ztichlého vodotrysku se „vyhouply“ na samý střed bazénu a v tom začala neskutečná hra ohně, stínů, vln i vlnících se ladných křivek pohybově velmi nadaných dívčin. Obě jakoby tu vybízely k osáhnutí „ohně“, za chvíli zase ladně odpluly stranou a tak stále stupňovaly neodvratitelný duel Slunečního Boha s Měsíční Bohyní. Melodii převzal ženský hlas, který jakoby z mešity neúnavně vybízel k ještě rafinovanějšímu tanci a obě tančící se mu očividně poddávaly čím dál víc. Stále hlasitější kvílení duchů ze záhrobí atmosféru jen umocňovalo. Pohasnutím dýně Slunečního Boha tento chvílemi až trýznivý tanec skončil.Po odchodu Slunečního Boha se rozproudila klasická zábava ve stylu tanečně-zábavného aquaaerobiku, jak ho už známe v podání Anety a Mii. Tentokrát oživené cviky s balonky, které nakonec (skoro) všichni bouchli.Závěrečná soutěž v malování na tělo byla opravdu pouze „soutěží“, protože účast byla poplatná sobotní sněhové nepohodě. O co méně bylo malujících se, o to více byly tradičně navštíveny 4 saunové ceremoniály, které byly jako tradičně završeny tím nejlákavějším – slivovicovým.Mia jakoby neměla ještě dost náročného vystoupení, tak šla do malování a vestylu „Drahé zesnulé“ získala první cenu večera.
Nezbývá než poděkovat všem svatým za jejich značnou náklonnost našim sobotním dobrodružstvím, která v jiném případě mohla opravdu dopadnout na střeše, v lepším případě v příkopu. Odvážným ale štěstí přeje a tak jsme s pár málem naháčů zažili neopakovatelný helouvínský večer. Velký dík patří Anetě, Mie i Zbyňkovi za perfektně připravený program a slibuji, že vytrénován závějemi se příště opět dostavím k odvozu do Babylonu a zpět.
5
 
-

Aneta a Mia a ostaní Lipnické a Miličínské Missky.

Vložil Roland Jitka, 1. Listopad 2012 - 0:12

Kde se objeví Aneta a Mia, tam je vždy o zábavu postaráno. Je čest pro všechny naturisty mít je mezi sebou. Dvě sice nenápadné dívky, ale zábavou dračice. Ty dvě nám může celý naturistický svět závidět.

Je dobré, že takových dívek máme více. Lucka, vlčica Ivka, Aneta, Mia. Je vidět, že mladá generace naturismu fandí a jsou ukázkou a příslibem zdárného pokračovaní naší práce.

Zdravím tedy také Missky Lipnické a Miličínské, bez nichž by uvedené akce neměly přívlastek perfektní.

Zdravím také Janu do Děčína a Pavlu Asmaru do Prahy, bez kterých by Naturista také nebyl čím je.

Všech žen si vážíme a budeme rádi, pokud rozšíříte naše řady a případně se zapojíte do organizace akcí, jako všechny ženy a dívky výše uvedené. [Úsměv]

 
-

Účast v Babylonu

Vložil Jarda2, 1. Listopad 2012 - 15:01

Moc pěkný a hlavně čtivý článek. Neví ještě někdo jaká byla účast ? To mne vždycky zajímá … [Tmavé brýle]


Ivoš: Účast, jak jsem naznačoval ve článku, bídná. Už jsou tady hlasy, že by Babylon neměl být každý měsíc. možná to tak dopadne. Kolem 2004, kdy jsme N-Babylon zakládali, byl 1× za 2 měsíce. Teď přijde další útlum, protože kolega naplánoval Babylon týden po Čestlicích [Rozzlobený]

 
-

Halloween v Babylonu

Vložil asmara, 1. Listopad 2012 - 20:28
Obrázek uživatele asmara

Účast skutečně nic moc, poprvé se mi povedlo dostat na všechny saunové ceremoniály a vejít se…chápu, že spoustu lidí odradilo počasí, ale opatrně a na zimních gumách se to dalo po D1 z Prahy v pohodě. Kdo nebyl, prohloupil, protože vystoupení Mii a Anety bylo neopakovatelným zážitkem. Do hektického pobíhání mezi tobogany a saunami vnesly krásné zklidnění a dotek mystična…díky, že jsme měli možnost tohle sdílet společně :-)

 
-

Babylon a co se týče jízdy ve sněhu

Vložil Roland Jitka, 1. Listopad 2012 - 21:36

Babylon a co se týče jízdy ve sněhu. Nevím úplně, kterým směrem se vracíte, kdo a kam. Jeli jsme z Babylonu několikrát ve sněžení a jelikož je zhruba jedna hodina v noci a jedem kolem Nového Boru a dále nahoru, tak se nedá zdaleka říci, že by se jednalo o bezpečnou jizdu. Kdo to zná, tak když vyjedete z lesa nad Novým Borem (Prácheň) tak hledáte silnici v zasněženém a zavátém poli a to pak vás na tom sněhu, kdy nevíte kam jedete čeká ještě docela prudký kopec dolů do Kamenického Šenova, pokud tu cestu ve vánici vůbec najdete. O sypačích si v jednu v noci můžete dát tak akorát zdát, hlavně proto, že je to rozhraní krajů Liberecký a Ústecký. Dvakrát se nám stalo, že jsme i pro nesjízdnost stáli.

Pokud přijde od meteorolugů informace o sněžení, tak v jednu v noci zde sněžení určitě potkáte. Protože nás tímto směrem domů z Babylonu příliš nejezdí, obvykle býváme na silnici sami, jedná se o dvojnásob nebezpečný úsek.

Jizda po dálnici Praha Liberec je proti tomu opravdu procházka růžovou zahrádkou. Tím pochopitelně nechci nijak zlehčovat nebezpečí jízdy po dálnici. Pokud by se tam dalo u někoho zůstat, myslím opravdu přespat a nikoliv vstávat brzy na snidani jako třeba v hotelu a nebo rychle opustit ráno pokoj na ubytovně, uvitali bychom s Jitkou tuhle možnost. Jizda i za sněžení přes den je pohodová, v noci je to podstatně horší.

Holt prostě hodně blbě bydlíme. [Smutný] [Pláč]

 
-

Aneta a Mia

Vložil PRAZAK, 2. Listopad 2012 - 20:20

Zdravim,moc pekne video,tanec i choreografie, v podani dvou puvabnych naturistek ! Proc takovato videa,samozrejme i fotky, nebyvaji i z Cestlic ? Tam je vzdy pouze par fotek z malovani na telo. Blizi se MISS NATURA, tak by to slo jiste napravit… Vim,je to trochu problematicke,ale pristup maji stejne pouze clenove KLUBU NATURISTU,tak by to snad slo…[Spiklenec] Preji hezky vikend. PRAZAK