NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Větřkovická přehrada, Kopřivnice

Vložil admin, 22. Červen 2007 - 17:48
Aktualita: 

VÍTEJTE na VETŘKOVICKÉ PŘEHRADĚ.

Pohled od hráze – FKK je na protější, druhé straně:


Mapa, plánek, souřadnice: 

(GPS: 49.615724, 18.192345)

Pohled od hrázePohled od hráze FB VětřkyFB Větřky
Skeň a jeď přímo na Větřky :-)Skeň a jeď přímo na Větřky :-)

In-počasí

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 
Větřkovická přehrada, Kopřivnice, Lubina, nuda pláž. Fotografie Předjaří 2021

 

větřkovice naproti N-pláživětřkovice naproti N-pláži

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Vstupné je bezplatné, lokalita je přístupná 24 hodin denně.


Doprava: 
Autem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Tradiční neoficiální n-pláž - s převahou naháčů.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Dětské hřiště na dojití.
Kemp na dojití.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 

Parkování u hráze.


Sport - zábava: 


Plavání, opalování, rybaření. Vhodné na procházky a cyklovýlety. Volejballové hřiště.

Ubytování: 


V blízkosti přehrady je malý stanový kemp.

Komplikace: 
Hmyz.
Průchozí komunikace.
Procházející textiláci.

Terén pláže: 
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Osídlení v doslechu.
Zvlněná krajina.

Vodstvo - údaje: 

Řeka Lubina, (Odra)


Vodní plocha: 
Přehrada.
Dno jílovité.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: 


Do místa nevede železnice, pouze autem, autobusem nebo na kole.

Další info: 

Informace od naturistů.
Větřkovická přehrada, Pod hůrkou / Kopřivnice / rybník / travnatá pláž, bahnité dno, volejbal / občerstvení na textilní pláži

Postřehy uživatele ubo – květen 2009: Větřkovická přehrada: Nudapláž je na protější straně přehrady než textilní, nutno s parkoviště pod přehradou přejít celou hráz. Lidi příjemní, pláž malá ale útulná, dá se ležet ale i nad pláží na louce, takže kapacita nevyčerpatelná, k pláži patří i volejbalové hřiště, kde se neustále hraje volejbal, takže koho baví, určitě si užije. Jedinou trošku závadou je, že v podstatě přes pláž vede pěšina, kde chodí rybáři a jezdí cyklisti, ale to je tak 1 – 2 za hodinu. Voda momentálně ujde, nic extra, ale nejhorší to taky ještě není. Já osobně tam jezdím nejčastěji a vřele doporučuji..

Nejbližší obce: 

Větřkovice, Kopřivnice, Hukvaldy, Příbor.


Turistické cíle: 
Kopřivnicko. Muzeum TATRA.


Aktualizováno: 
13.6.2020 Ivo Žurek

5
 
-

Větřky - Aktuálně

Vložil Gwynbleidd, 14. Červenec 2010 - 18:32
Obrázek uživatele Gwynbleidd

Voda v celku ujde, trochu kalná, ale nezapáchá. Břeh krom jedné kaluže a ledabyle pohrabané trávy suchý a udržovaný. Hodně lidí, pro ty co to řeší: lehká převaha mužů (3:2) a staršího věku, nicméně i mladých není málo. Kdo rád volejbal, hraje se pořád s přestávkama na ochlazení. Jinak vše dle popisu výše.

 
-

RE: Video

Vložil Gwynbleidd, 21. Červenec 2010 - 1:00
Obrázek uživatele Gwynbleidd

Tak to jsme ještě nezažil, že by tam nikdo nebyl a to tam chodíme pravidelně. Možná to bylo tím nevyzpytatelným počasím. Podle stínu asi dopoledne. Největší nával přichází až po 15. hodině, což moná taky přispělo.


Žurek: Byl jsem tam v 16 hod., bylo ale očividně po dešti, rozmáčená cesta, vedro ale velké.

 
-

RE: RE: Video

Vložil Gwynbleidd, 22. Červenec 2010 - 20:19
Obrázek uživatele Gwynbleidd

Tím to bude, ten den tu byl celkem slejvák. Jinak, třeba dneska tam bylo stále cca 40 lidí. O víkendu bývá i dvojnásobek. Ještě bych dodal, že jak je tam to hřiště, tak když jsou tam skalní (každý den krom deště) tak je tam natažená síť a každý si s nima může zahrát volejbal. Popřípadě o přestávkách tam hrajem bembajs. Jinak krom té hlavní pláže jsou tam ještě vpravo tak trochu mimo takové 3 nebo 4 zašívárny pro stydlivější nebo „hravější páry“.

Aktuální stav vody: V celku kalnější, velmi mírně zapáchá, ale oproti jiným okolním n-plážím krom Hlučína, kde je voda vždycky super, je to ještě havaj.

 
-

Pozdrav z Větřkovic

Vložil Petr a Alena (bez ověření), 12. Červenec 2011 - 0:43

Ahoj nudisti…byli jsme zde v neděli 10.7.2011. Krásné počasí voda teplá..partička volejbalistů, kteří vytrvale hráli a ochlazovali se. Pláž upravená, místní naturisti se hezky starají a touto cestou jim děkujeme. Pro identifikaci: máme tam prý přezdívku „lehátkáři“ protože většinu času trávíme v blízkosti břehu na vodě na lehátkách, kde se nejlíp opaluje :-))

 
-

Větřkovická přehrada - krása

Vložil Valkyrie (bez ověření), 6. Září 2011 - 22:08
krásné místečko…jen škoda že je parkoviště tááák daleko :)…nebyli jsme sice přímo na nuda, kvůli stydlivé kamarádce, ale naproti pod stromky, moc se nám tam líbilo…větřkovice naproti N-pláživětřkovice naproti N-pláži
 
-

Pohodička na Větřkovické přehradě

Vložil garpp (bez ověření), 7. Září 2011 - 14:51

Větřkovice jsme objevili až na konci srpna. Je pravda, že z parkoviště je to delší procházka, aler pokud projedete přes MNIŠÍ a zaparkujete u pole, cesta na pláž nebude trvat víc, jak deset minut volnou chůzí. Místo je to velmi příjemné a klidné. Voda byla fajn, na přehradu velkem čistá a bez zápachu. Dokonce ani nikdo nic nenamítal k přítomnosti našeho čtyřnohého přítele Garppa :), kterému se pečlivě snažím vysvětlit, že baťoh na zemi není patník. Osazenstvo pláže přátelské. Příští rok se určitě vracíme.

 
-

První letošní návštěva na Větřkovické přehradě

Vložil Ikmi1, 3. Květen 2013 - 12:39

První letošní návštěva Větřkovic 24. 4. 2013. Celkem se slunilo 5 naháčů. :)

MoloMoloPlážPlážPokračování plážePokračování plážeVstup do vodyVstup do vodyNad přehradouNad přehradou
 
-

Dotaz

Vložil Matsuhito, 24. Červenec 2017 - 9:52

Funguje tato pláž ještě? Hodně lokalit co jsou tady napsané už nefungují.

 
-

Větřkovická přehrada funguje

Vložil CharlieCh, 1. Srpen 2017 - 17:54

Ahoj, funguje, před chvílí jsem se odtud vrátil.

 
-

Re:Větřkovice fungují

Vložil Dlouhan3, 4. Srpen 2017 - 22:43

Ahoj, díky za dobré zprávy. V polovině září mám jet na 3 dny do F.M., rád bych se Větřkovic stavil, i do Hlučína, je odtud dobré dopravní spojení.

 
-

Re:Větřkovice fungují - popis

Vložil Matsuhito, 5. Srpen 2017 - 22:27

Tak už jsem navštívil Větřkovice. Voda celkem teplá, trochu do zelena. Pláž v lese, docela dost stínu. Pro opalující je možnost jít na louku výše. Z placeného parkoviště (30 Kč) to je trochu procházka, ale dá se. Hned výše u lesa stálo pár aut. Podle mně jeli do zákazu vjezdu. Já tu odvahu neměl, i když mě tam Google pořád tahal. Občerstvení na druhé straně přehrady. Ve čtvrtek bylo zavřené, i když na normální pláži bylo plno lidí. Nevím, jak o víkendu, jestli funguje. Kousek v lese je vodní pramen. Lidi tam chodili brát vodu do láhví, asi je pitná. Nejlepší tam je jet asi na kole. Těch tam bylo plno. Všude pěkně napsané cedule, tak všem je jasné, že jsou na nuda. Vždy to ale zkazí nějaká textilačka, co má spodek.

 
-

Ahoj, voda ve Větřkách je

Vložil CharlieCh, 6. Srpen 2017 - 16:08

Ahoj, voda ve Větřkách je skutečně trochu zelenější, prostě klasická rybniční, na rozdíl od Hlučína, tam je voda v podstatě perfektní. Ale – ve Větřkovicích jsme (já a manželka) zatím nenarazili na čumily, zatímco v Hlučíně jsme viděli, jak zvědavci jezdí na loďkách/lehátkách atd. ke břehu a docela dobře se baví… ale neví, o co přichází :-)

PS – humorná tečka jednoho pěkného odpoledne, která nás oba docela v tu chvíli pobavila, se stala, když jsme na cestě z pláže šli po hrázi a do protivky šla mladá rodinky s prckem a najednou slyšíme … „ale prosím tě, i odtud je vidět, že na sobě nic nemají“…

 
-

Ad čumilové

Vložil M.Dr., 6. Srpen 2017 - 17:18

Taky jsme se s mojí manželkou setkali s čumily, konkrétně na Zlatých pískách v Bratislavě. Nu což, nedali jsme si zkazit náladu a uzavřeli jsme to konstatováním „Asi doma nic takového nemají“.

 
-

Sezóna zahájena na Větřkovické přehradě

Vložil CharlieCh, 9. Duben 2018 - 20:43

Ahoj, jelikož dnes bylo skutečně téměř letní počasí, 25 stC, hned po práci jsme vyrazili na Větřky. Vyšlo nám to sice jenom na hodinu nahocení, ale i tak považujeme sezónu za zahájenou

 
-

Co se děje na Větřkovicích?

Vložil CharlieCh, 18. Březen 2019 - 20:15

Ahoj, v neděli jsme využili skutečně krásného dne a vyrazili se přivítat s naší oblíbenou n-pláží. Jaké ale bylo naše rozčarování z toho, že v nádrži je ještě méně vody, než když jsme loni končili sezónu. Proto mám dvě otázky, snad někdo bude vědět:

  1. Co se to děje, bude se vůbec dát letos na Větřkách koupat?
  2. Pokud ne, funguje n-pláž v Hustopečích n/Bečvou?

Díky

 
-

Větřkovice nuda pláž.

Vložil Noe Wosen, 10. Srpen 2020 - 0:45

Navštívil jsem při cestách po Moravě Větřkovickou nuda pláž. Byl jsem velmi překvapený. Volejbalové hřiště zaniklo. Není kdo by hrál. Osazenstvo pláže zestárlo, tak jako jinde. Voda v nádrži je minimálně metr a půl pod normálem. Pláž je oproti minulosti méně udržovaná. Osazenstvo je přátelské, věkově různorodé a co je nejdůležitější: nahaté koupání pokračuje.

 
-

Větřkovice

Vložil Aldy1977, 10. Srpen 2020 - 20:56

Bohužel voda je nízká už více let. Je to způsobeno jak suchém, tak nadměrným čerpáním vody místní fabrikou. Jinak je to krásná lokalita a po likvidaci Hustopeč jediná dostupná pro region okr vs a NJ.

 
-

Větřkovice 2024

Vložil pat_pat, 11. Červen 2024 - 18:44

Letos jsem již 2× navštívil větřkovickou přehradu. Poprvé v neděli 9.6 a dnes 11.6.2024. Dnes hezky n-pláž posekána, hezky udržována. Voda na osvěžení ale kvalitou super. Za mé dvě návštěvy totální klid byl jsem tady sám.