NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Koupě FKK střediska

Vložil Anonymní, 31. Srpen 2009 - 20:18

Naši holandští přátelé mají zájem koupit FKK středisko v ČR.
Cena: do 15 000 000 Kč
Po vzoru Mléčné dráhy, Klokočova a dalších holandských FKK kempů je snaha zřídit v ČR další podobný areál.
Zájem je o areály velikosti cca. RENDLÍČEK na Žďársku (v současnosti za 8,5 mil. Kč), nebo APOLLO (8,3 mil. Kč)
Případně je zájem o pozemek vhodný pro výstavbu FKK střediska – u čisté vody, pokud možno v nížině.

Zájemce je holandská solventní seriozní firma z oboru. Výběr již probíhá a realizace obchodu se předpokládá do konce podzimu 2009.

Nabídky posílejte na tento EMAIL

0
 
-

Lhotka JI

Vložil Pohodička (bez ověření), 3. Září 2009 - 22:44

Mohli by koupit Olšiny, rybník Horní Mrzatec a okolní pozemky a něco si tam postavit.

 
-

Výstraha

Vložil rewax (bez ověření), 4. Září 2009 - 10:27

Jen jim to nabízejte a oni vám z přírodní veřejně přístupné lokality udělají placený areál.Zřízením ubytovacích kapacit se podstatně zvýší počet návštěvníků,kteří by tam normálně z větší vzdálenosti nejezdili. Proto radím opravdovým naturistům,kteří navštěvují malé útulné plážičky: Užívejte si je se svými přáteli,ale nikde je veřejně nevychvalujte a nepropagujte.Nejdříve by se vám tam nahrnuli"Pražáci"a potom by to někdo komerčně„zabil“.
[Radši mlčet]

 
-

JJ

Vložil JB (bez ověření), 4. Září 2009 - 12:46

presne to se stalo s Oplatilem…jezdime tam nekolik let a kdyz jsem letos koukal na ta kvanta aut, ktera jsou skoro az u vody, no des......a presne jak pises – samej Prazak, bordel a dny klidu na Oplatilu jsou pryc.....a muze za to propagace na internetu, takze diky p. Zurek… [Tmavé brýle]

 
-

Ta naše povaha česká

Vložil zurek (bez ověření), 4. Září 2009 - 21:14

Já jsem takovéto reakce přesně čekal a rád vám vysvětlím podrobnosti.
Jistě jste se v inzerátu dočetli, že Holanďani mají zájem o existující rekreační středisko, tedy ne o pozemek. Nepřipadá v úvahu, že by uprostřed lesa začali něco budovat.
Nastíním vám historii uvedených RS, o které mají zájem:

1. Rendlíček na Žďársku – bývalé rekr. středisko uraňáků z Dolní Rožínky. „Opotřebované“ na maděru rekreujícími se uraňáky. Současný majitel (Brňák jako poleno) ho koupil pouze kvůli pozemku, že ho výhledově prodá. Na bídný stav se nemohl dívat a celý ho zrekonstruoval do současné podoby – plně vybavené chaty vč. myček nádobí atd., přípojky ke karavanům, rekonstrukce elektřiny… Celkově nákladem 16 mil. Kč. Rendlíček začal provozovat a zjistil, že provoz je ztrátový, natož, aby se mu vůbec vrátily vložené miliony.
Areál postupně nabízel ne za 16, ale 14 mil., současná nabídka je 8,5 mil. Kč – a (čeští) zájemci se nehrnou. 

2. Penzion Apollo, Novoměstsko – současný majitel ho za obdobných podmínek chce prodat. Zde se areál daří alespoň dočasně pronajmout. I tak je na prodej.

3. Rekreační areál Vlaštovka v Železných horách, bývalý areál ROH Transporta Chrudim. Chátrající budovy pomalu rozebírají „kolemjdoucí“.

Do tohoto přicházejí Holanďani a přes tuto tristní historii mají zájem některý tento areál koupit. Češi samozřejmě brblají, že „všecko tady kupují Holanďani, Vietnamci a Němci“. Myslím, že majitelé měli dlouhé roky na to, aby do těchto areálů nalákali rekreanty.
Mléčná dráha vznikla tak, že nějaký Holanďan Bert Schaak, který se živil v Holandsku nákladní dopravou, koupil u Račova chátrající baráček a pustil se do jeho obnovy. V létě zval naturisty, v zimě vydělával v Holandsku na opravy domu. Za 10 let vybudoval pěkný FKK-kemp s velmi solidním zázemím.
To jen na okraj, jak tady cizinci kupují „co se dá“.


O historii N-Oplatilu, přesněji Hrádku-Oplatilu.
Už kolem r. 1990 uvedl Hrádek-Oplatil Dalibor Mokroš, někdejší předseda MK UNA Pardubice, ve své knize o naturistických lokalitách (vydala Olympia). Takže zveřejňování začalo už tehdy. Údaje pak přebral Boris Tichý do svých vznikajících stránek, odhaduju kolem roku 1997. Já jsem se začal angažovat na netu až založením Naturista.cz dne 9.02.2003 21:51:00. Takže v době, kdy údaje o Oplatilu i jiných n-plážích byly dávno v tisku i na internetu.

Všimněte si této věci:
MAPA OPLATILU Borise Tichého a MAPA OPLATILU Ivo Žurka. Dost podstatný rozdíl – já jsem umístil n-pláž k silnici, parkovišti, občerstvení. Jako oficiální legální pláž se zázemím, žádné rajtování autama po lese. Samozřejmě jsme u lesa pořádali sportovní hry apod. Naturismus jistě není o sem tam pocházejících důchodcích. Všude se říká, že n-populace stárne, tak je potřeba přilákat mládí. A to chce pohyb, aktivitu. N-důchodci naturismus nespasí.

Na Hrádku ale nemusí přece vládnout bezvládí. Lokalita má pouze 2 příjezdy po lesních cestách. Ke každé se dá závora a dovnitř nevjede nikdo. Že ji hned druhý den někdo zdemoluje? Podívejte se na blízký Opaťák. Tam je závora, podřimující důchodce, který hlídá a ještě vydělává obci na parkovném. Na Hrádku-Oplatilu každý strká hlavu do písku a to je nejlepší cesta, jak dosáhnout toho, že tam budou naháči ti nejposlednější z posledních.
Jistě dobře víte, že Český rybářský svaz má jak na Oplatilu, tak na Hrádku své oficiální revíry a proti tomu nezmůžete nic. T-rybáři, jejich auta, vajgly… Rybáři mají svůj svaz, který vám černé na bílém řekne: " Tady máme revír a hotovo". Co mají naturisti? Bláhové ideály o krásné přírodě bez civilizace? Ty si v současném světě můžete strčit za klobouk.
Já jsem na Hrádku vytvořil a každý týden udržoval protiautomobilový příkop. Jeden meďour tam zahučel, že ho museli tahat lanem a od té doby parkovala všechna auta v úctyhodné vzdálenosti od příkopu. Osud mě chtěl jinde, tak se na Hrádek podívám jen občasně. Po příkopu ani památky, auta si zajíždí až k vodě.
Protější břeh U komára. Myslíte, že s boomem velkokapacitní rekreace na břehu U komára by n-břeh zůstal ušetřen? Další bláhová myšlenka.
Techno-OplatilTechno-Oplatil Další rána pohodovému Hrádku-Oplatilu je čím dál častější „muzika“. Ta vříská nejen u písníku, ale na kilometry dokola a zase přitáhne další a další technaře.
Poloostrov po bagrech taky nezůstane ladem. Už dnes je nabídka k jeho prodeji. Pak už to budou mít textiláci zase blíž k n-břehu.
Suma sumarum – v dnešní době není moc praktické strkat hlavu do písku, myslet si, že „moje rákosí“ je nedotknutelné na věčné časy a nikdy jinak. Podívejte se na FKK-Klokočov. Roky budovali kemp, bazén… a za chvíli přes ně půjde dálnice. Tak myslím, že na tom Hrádek-Oplatil je pořád ještě dobře.
 
-

dalnice

Vložil Banana001 (bez ověření), 4. Září 2009 - 22:17

Te dalnice bych se moc nebal, pri soucasnem stavu nasich zakonu a ekonomiky tam ta tolik potrebna dalnice bude tak za 20 let. [Spiklenec]

 
-

Souhlasím s Ivošem – evoluce

Vložil natur, 5. Září 2009 - 10:26
Obrázek uživatele natur

Souhlasím s Ivošem – evoluce společnosti se od ideálů přesunuje ke komerci. A pokud jsou n-pláže neoficiální, a to je většina, pak jsou vystaveny „nátlaku“ mnohem silnějších konkurentů, textiláků, rybářů, majitelů pozemků, komerční sféry. A bude to stále silnější. Takže, pokud někdo má zájem, aby ta jeho n-pláž byla stále „n“, pak nezbude nic jiného, než aby se stal jejím majitelem či oficiálním pronajímatelem. A ta propagace pláží navzájem mezi naturisty byla již dlouho před Ivošem, jen za posledních 15–20 let vyšlo několik publikací se jejich seznamem, plánky, popisy, aby je posléze nahradila mnohem operativnější propagace internetová. natur