NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Královéhradecký Masopust s nadšením i křikem

Vložil Anonymní, 7. Únor 2011 - 10:43

Aquapark HKAquapark HK Už po několikáté se konal v královéhradeckém Aquaparku Městských lázní Naturistický Masopust. Tento areál skýtá oproti jiným mimopražským areálům nejedenu výhodu – vlnobití, 50metrový bazén, krásné venkovní atrium a další. Všechny tyto přednosti lákaly už od roku 2004 naturisty ze široka daleka. Vedle pravidelného týdenního n-plavání se tedy konají 4× do roka v celém areálu naturistické akce. Jak to bylo tuto sobotu se s námi můžete podívat teď.


Předzvěsti tohoto večera naznačovaly kombinaci chřipkové epidemie s možným přílivem nových naháčů. Podle návštěvnosti nakonec převážilo to první, i když pár nováčků se objevilo. Je až s podivem, že někteří notoričtí návštěvníci Nudi Opaťáku, ale i Babylonu atd. nás poctili svou vzácnou návštěvou až teď, po 5ti letech konání našich akcí. Tedy s podivem pro nezasvěceného, jinak kdo zná naturistickou náturu, tak je na několikaleté přemýšlení a rozhodování naháčů už zvyklý.
Před 18. hodinou se tedy před pokladnou AP začala tvořit celkem nadějná fronta. Celkem poklidnou atmosféru, která očekávala poklidný naturistický večer rozvířila hned na úvod příchozí t-paní. Ta propadla z po zjištění n-akce takovému amoku, že nebylo daleko od volání Záchranky. Všechny přítomné ve vestibulu nazvala úchyly a devianty a nesmlouvavě se dožadovala zrušení n-akce. Očividně pod vlivem nedávného článku U základní školy v Hradci Králové se obnažoval muž hodila všechny lidi, kteří se kdy vysvlečou do jednoho pytle a v předtuše konce světa se tomuto snažila zabránit. Na návrh přítomných, že má na nudisty zavolat zkušenou četu Četníka ze Saint Tropez na potlačení nudistů, svůj halas zvýšila o cca. 3 oktávy. Naštěstí minula 18. hodina a ječící dáma zůstala ve vestibulu sama.

Nicméně ať tyto výlevy textiláků bereme (nejen v HK) s humorem nebo vážně, vůbec nám nepřidají na náklonnosti personálu i vedení areálů. Spolu se stagnující návštěvností v HK to nedává moc růžové vyhlídky do budoucna. Mezi nejpočetnější dotazy večera bylo: „Kdy budou Čestlice?“ Což svědčí o současném myšlení mnoha Východočechů. Asi by nebyl problém soustředit se na nejnavštěvovanější akce a ostatní, kde číhají jen problémy, pustit k vodě. V případě Hradce bych to ale dělal opravdu nerad.
Masopustní večer pak pokračoval samozřejmě bez sebemenších zádrhelů. Snad největší z možných byla asi metrová trhlina v novém rolleru, který po celý večer někdo bez slitování túroval [Úsměv] . Spolu se dvěma aquazorby se tak malí i velcí proháněli od 19 hodin ve vedlejší padesátce, která nám byla jako každou královéhradeckou n-akci k dispozici.
K závěrečnému malování se řada naturistů připravila už doma, takže jsme viděli různé Tahiťanky, klauny, nebo babičku Muchomůrku v podání dědy od Litomyšle.
Vzhledem k neustále narůstajícímu „parku“ našich atrakcí jsem moc vděčen za pomoc všem naturistům, kteří mi pomohli přinést všechny ty metrákové věci z auta, nafouknout roller i zorby a nakonec i všechno uklidit zpět do auta. Také děkuji veškerému personálu i vedení Aquaparku Městských lázní HK za velkou trpělivost, kterou s našimi akcemi mají. Sobotní naturistický večer v Hradci považuju za zdařilý. Jak předchozí výstupy textiláků vstřebá personál AP a jeho vedení, je otázkou. O dalším postupu vás budu včas informovat.

Mockrát taky děkuju 2 přispěvatelům do pokladničky, kde na mě čekalo 210 Kč, což je už skoro na polovinu nafty [Tmavé brýle] , kterou na akci projedu. Teď ale už musím jít lepit tu maxidíru v rolleru, protože BRNO se blíží…


-----------------------------------------------------------------
5
 
-

Královéhradecké dozvuky

Vložil zurek (bez ověření), 8. Únor 2011 - 11:46

Ohledně expresivního výstupu výše uvedené paní, která veřejně před naší akcí v sobotu 5. 2. označila všechny přítomné ve frontě úchyláky se tato věc stále řeší. Já jsem k tomuto případu napsal svoje vyjádření a názor, viz níže.
Vzhledem ke stavu, který trvá v posledním období v ML HK, jsme se dohodli s vedením na přesunutí našich n-akcí na pátky (v době kolem týdenního n-plavání). Následující naše akce bude tedy v pátek 1. 4. 2011 19 – 22 hod. Vchod bude otevřen pouze ze strany nábřeží (Městské lázně).

Moje vyjádření k sobotní události před začátkem Naturistického masopustu:
PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA NATURISTICKÝCH AKCÍCH
OSUŠKY POVOLENY – PLAVKY ZAKÁZÁNY

Historie naturistických aktivit v Městských lázních Hradec Králové.
Od konce 80. let – smíšený provoz sauny, ke všeobecné spokojenosti trvá dodnes.
1990 – dodnes – každý pátek 20–21 hod. naturistické plavání v 50timetrovém bazénu, bez problémů.
2004 – dodnes – Naturistické akce 4× do roka v celém areále ML.

Po celá tato desetiletí nebyly hlášeny žádné problémy z naturistického provozu. Jedná se tedy o léty prověřený provoz, který není v ČR ojedinělý. V Německu jsou celé obrovské areály z většiny v naturistickém režimu. Např. LudwigsfeldeBad Klosterlausnitz a další a další … Všude se jedná o léty prověřené provozy.

Bezpochyby se (jako všude jinde) i zde vyskytnou lidé nejrůznějších rysů a povah. Při návštěvě veřejných lázní se dbá, aby se všichni návštěvníci chovali k sobě ohleduplně a nijak neomezovali, nebo neohrožovali ostatní. Zatím se tak nestalo, ale pokud by některý návštěvník obtěžoval ostatní, tak by po předchozím upozornění byl vyveden z areálu. Stejně tak, jako je tomu u podnapilých návštěvníků restaurace apod. Nelze ale předpokládat, že naturistické akce se účastní pouze úchylní lidé. V podobném případě bysme mohli předjímat, že všichni lidé, kteří chodí na pivo jsou nebezpeční alkoholici. Jsou ale takoví, kteří jdou na pivo, při tom hrají šipky, kulečník nebo se baví s přáteli. Naturisté na svých akcích chodí plavat, jezdit na tobogánu, saunovat se, povídat si s přáteli ve vířivce.

Skutečně duševně nemocní lidé mezi naturisty. Jistě tady jsou, stejně jako jsou v běžném životě. Pokud neobtěžují okolí, tak není důvod je vyvádět a už vůbec ne tyto akce z „nějakého“ důvodu zakazovat. Pak by bylo možné zakazovat vaječný likér, protože je „zaručeně“ původcem alkoholismu. 99% lidí si naturismu, stejně jako vaječného likéru dovede užít ve prospěch sebe i svého zdraví. Pokud někdo neodolá likéru každodenně a čím dál víc se na něj upíná, pak je na řadě léčba. Stejně tak, jako se určití jedinci upínají na pozorování svého nahého okolí. Pokud je to pro ně závislost, pak je na řadě léčba. Je to ale případ jedince ze sta, možná tisíce.

Patologický, neléčený deviant je stejný případ, jako neléčený alkoholik. Deviant je nebezpečím pro oběti své odlišnosti, alkoholik může řídit auto a být stejně nebezpečný jako deviant. Tito zřídkaví jedinci ale nemohou zamezit 99% populace, která s mírou konzumuje alkohol, nebo se ráda koupe bez oděvu. Silná omezování jsou charakteristická pro totalitní režimy. Ty jsou černobílé a ve svých důsledcích dělají ze svých občanů králíky v králíkárnách.

Jistě není zapotřebí zakazovat rodině s dětmi, která se doma běžně koupe pohromadě ve vaně, aby této možnosti nevyužila ve veřejných lázních, nebo v naturistické lokalitě. Naturistických pláží je v okolí Hradce Králové i Pardubic velké množství a jsou mezi lidmi velmi populární. Pokud by se tam lidé necítili dobře, tak by tam nechodili. Opak je pravdou.

V případě, že bychom chtěli zrušit nahotu v tomto areále, tak bychom museli zrušit saunu. Tam je pobyt bez oděvu povinný už desítky let.


Pokud někdo u sebe pozoruje výše uvedené problémy, má možnost konzultace se sexuologem, nebo Léčebnou, široké možnosti konzultace se sexuology

 
-

Děkuji

Vložil nahatej.kluk (bez ověření), 8. Únor 2011 - 23:36

za skvělý komentář. Akce jsem se nezúčastnil, samozřejmě, ale doveddu si to představit. Nejlepší reakcí je ignorace a pokud se chce člověk bavit, pak je velmi vhodné si z dotyčného udělat dobrý den. Zesměšnit ho.