NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Krásná tečka za letními prázdninami na Hostivařské přehradě

Vložil Anonymní, 3. Září 2013 - 8:46

Hostivařská přehrada omývá svými odbahněnými vodami Prahu Hostivař, Chodov, Záběhlice, Horní Měcholupy a Petrovice. Sjíždějí se sem tedy koupánímilovní Pražané z východní části metropole. Přehrada je největší vodou hlavního města a pokud není ani moc sucho ani převodněno, tak má plochu 42ha. Na dno dostanete jen pár metrů od břehu, dál byste si museli vzít 12timetrové chůdy nebo se převtělit do čubičky či prsaře. Pražákům, těm je tu hej a nelení ani 45metrového převýšení od konečné autobusů a téměř kilometrové procházky k vysněné vodní ploše.


Pokud tedy od zmíněné točny (popř. od metra C HÁJE) sešlápnete kilometřík z kopce, tak se ocitnete v obdivovaném městském ráji Jihovýchodopražanů. Celá oblast spadá do Přírodního parku Hostivař-Záběhlice. Nudi pláž je na bližším (pravém) poloostrově a je opravdu velmi rozlehlá. Celková její n-plocha je dobrých 160×120m. Je téměř celá zatravněná a trávník je velmi kvalitní, velmi často sekaný.
Jako na jedné z mála českomoravských n-pláží je tady také hřiště, které je dokonce i využíváno (!). Na vodu je možno si půjčit loďky a lehce úsměvný „traktůrek“, který po dobu naší návštěvy zevrubně vyzkoušela známá n-dvojice pod vedením PetraK. Voda v přehradě je nezávadná, na konci srpna 2013 nejevila žádné známky sinic. Pro milovníky polabských písníků nemusí být ale úplně vábná.

Občerstvení jsou na této rozlehlé n-pláži hned dvě. Obě jsou v pronájmu, horní „U hada“ má dlouhé roky jednoho nájemce, spodní Bar U Klobouku měla letos prvním rokem v nájmu Lucka Katzová a hned zorganizovala vlastně první n-akci na této pláži. Pustila se do toho s vervou a tak nabitý program jsme zatím na žádné n-akci nezažili :-). Diskžokej, tombola, soutěže v kroketu, volejbale, taneční soutěže… Speciality na grilu.
My jsme přispěli kompletní sestavou nafukovaček a barvami na tělo.První naturistická akce na této největší pražské n-pláži se konala za nádherného slunečného počasí, kdy odpolední teplota přesahovala 28°C ve stínu a také voda v přehradě byla velmi teplá. Proto i program naturistického dne se natáhl do pozdních večerních hodin. My jsme tady prožili příjemné odpoledne se „starými“ známými PetremK, Jirkou Rybkou, Koláčkovými, ZbyňkemF, indiánskou babičkou Jarmilkou, Luckou a dalšími…

Doufejme, že tradice hostivařských n-akcí bude pokračovat a příští léto se tady opět sejdeme.

U KloboukuU Klobouku Naturistická lokalita Hostivařská přehrada
Přírodního parku Hostivař-Záběhlice
Stránky Koupaliště Hostivařská přehrada

GPS: 50.037396, 14.541986


Zobrazit místo NATURISMUS Czech Republic na větší mapě


Víte, že:

  • Tuto a další desítky podobných akcí v ČR organizuje neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 4700 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz
5