NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Krásné počasí a Babylon Liberec.

Vložil Roland Jitka, 30. Duben 2012 - 15:33

[Úsměv] Počasí zase ukazuje svou vlídnější tvář a teploty kolem třiceti stupňů byly po celé České republice. Termínově do krásného počasí zasáhl i Babylon. Sice se to trochu projevilo na návštěvnosti, ale ne tak jak bychom očekávali a dobré náladě milovníků koupání bez plavek to neubralo vůbec. Někteří prostě spojili pobyt bez plavek jak v bazénové akci, tak i při venkovním opalování na celodenní zábavu „po našem“. Vlastně tak by to mělo být, BEZPLAVEK po celý den, pokud to počasí umožňuje. V Babylonském čase se oboje povedlo na výbornou.

Po zrušeném plesu jsme očekávali menší návštěvnost, ale přesto si myslím, že Naturistů nebylo málo a výborná nálada byla průvodním jevem večera. Počty se dají v Babylonu jen těžko odhadovat, kdy je přesné číslo jen prodané vstupenky, ale systém nezapočítává ubytované v hotelu, kteří se našich akcí v hojném počtu zúčastňují také. Takže přibližný počet lidiček byl něco přes 200 milovníků nahoty.

Stále oblíbenější je soutěž aquazorbistů a je vidět, že někteří dokazují ve vzduchové kouli docela zázraky. Protože už jsme viděli některé, kdy to zkoušeli poprvé a když to srovnám s dneškem, udělali na vodní turistice ve vzduchové kouli obrovský posun kupředu.

Ivoš v saunovém světě vytvářel své oblíbené saunové ceremoniály s oblíbenými i netradičními esencemi. Tentorát jen nepoužil svou oblíbenou esenci ze slivovice. Stal se z něj během let odborník na saunování a jeho ceremoniály jsou velmi vyhledávané všemi saunaři.

Trochu v netradiční roli jsme viděli JirkuRybku (našeho programátora) jako spoluorganizátora dětských soutěží s již tradiční velitelkou Asmarou, která pořádá soutěže pro dětičky zodpovědně a pravidelně. Také v Babylonu připravila čtyři výborné soutěže a dětičky se dobře bavily. Protože se snažily všechny děti, těžko se vyhlašují vítězové. Přesto i tuhle těžkou roli rozhodčích zvládala dvojice Asmara a JirkaRybka na výbornou. Počínala si velmi dobře i při moderování. Z Asmary se stává nová výborná moderátorka. V pořadí dětí, nejlepší byl Péťa, Hanička, Anička, Eliška a Vítek. V soutěžích častěji soutěží holčičky a chtělo by to povzbudit klučíky k účasti, aby to holkám natřeli.

Velkým přínosem byla účast našich oblíbených Missek (Aneta a Mia), které opět roztančily bazén při aquaerobiku. Alespoň malá náhražka za ples se konala ve vodě. Zvláštní je velká účast mužů při tancování v bazénu. Pak, že muži netancují. Kdo to tvrdí, tak ať se přijde podívat na náš nahý aquaerobik. Pak jistě změní názor. Hudba byla vybrána také na tanec trošku netradičně, ale holky si s tancem poradily bravurně.

Pak se rádi zúčastňovali celé rodiny. Protože Poláci jsou častými návštěvníky našich akcí v Babylonu možná by se hodil ještě někdo, kdo umí polsky. Pokud by měl někdo zájem alespoň přeložit výzvy k soutěžím do jazyka polského, velmi by pomohl oběma stranám.

Soutěžící se opravdu snažili s takovou vervou, až jsme si chvilku mysleli, že nevydrží židličky po celou soutěž. Vítězem byl po velikém zápolení Lukáš.

Soutěž malovaní na tělo má také jednu zvláštnost oproti jiným akcím, protože děti malovaly na své rodiče a rodiče na děti. Obvyklejší dříve bylo, že barvičkovali dospělí na dospělé a děti na děti. Trochu škoda bylo, že u malovaní bylo spousta lidí, kteří jen stáli a pak zase byli lidé, kteří malováni být chtěli. Asi jen ostýchavost obou táborů způsobila, že namalovaných modelů bylo méně než obvykle. Možná to způsobila jen a pouze ta česko-polská jazyková bariéra, pokud nikoliv tak vězte pánové i dámy „že líná pusa je holé neštěstí.“

Babylon měl jednu tradiční nevýhodu jako všechny naše akce, že hodiny rychle odměřovaly čas relaxace a pohody bez plavek a ne a ne se zastavit.

Velké finále ve 23 00 za účasti a přihlížení všech, kdo v Babylonu byli mělo určit a odměnit vítěze všech soutěží a hlavně vyhlášení soutěže malování na tělo. Porotci byli jako obvykle vybráni z publika. Zase ta trochu nevděčná ale krásná úloha, ze všech nejlepších malůvek vybrat ty úplně nejlepší. Je těžké vybírat když dnes už to není čmárání na tělo, ale opravdu malování, kdy porotci by měli být spíše odborníci na umění, než běžná veřejnost, vzhledem ke kvalitě obrázků na těle. Vítězkou na datum pálení čarodějnic nemohl být jiný model, než pravá čarodějnice, následována opravdu perfektním výtvorem panoramatu Ještědu a jeho okolí, malováno na ležato a ještě na těle vicemiss natura Anety. Obrázek malovala Mia, Miss natura 2011! Dalšími velmi krásnými modely byly ohniváci, pejskové a draci. Všichni uvedení vítězové a vítězky si odnášeli poukazy pobyty pro dva v krásných hotelech. Ostatní neméně hezké modely dostaly volné vstupenky do aquaparku Babylon. Takže odměněni byli vlastně všichni zúčastnění.

5
 
-

Slivovice byla!

Vložil zurek (bez ověření), 30. Duben 2012 - 16:47

A byla tak silná, že mnozí sauňáci-řidiči měli obavy, že při cestě z Babylonu nadýchají :-D. Slivovici, třešňovici atd. používám teď už na všech akcích a chtěl bych tímto požádat všechny naše spřízněné sadaře, kteří každoročně dělají tento lék, jestli by za předem dohodnutou cenu nenabídnuli svoje domácí destiláty. Plánovaná spotřeba na nadcházející sauňáckou sezonu bude cca. 30l. Info prosím na: naturista@naturista.cz

Děkuju Rolandovi za pěkný článek o sobotním Babylonu.


Jinak mimo toto téma jsem dnes vytvořil základ interaktivní mapy pro potřeby spolujízd a vůbec místních kontaktů mezi naháči. MAPA ZDE

 
-

Prázdná láhev.

Vložil Roland Jitka, 30. Duben 2012 - 17:14

Mně si ukázal jen prázdnou láhev. [Smutný] Místo slivovice, nějaký eukalyptus. [Zmatený] Ach jo. [Rozzlobený]

 
-

malování v Babylonu

Vložil sailor, 3. Květen 2012 - 20:36
Obrázek uživatele sailor

Nádherná akce. Muselo to být opět úžasný. Škoda jen, že se mi ještě nepoštěstilo do Babylonu dorazit. Snad už koncem května se to zadaří. Do 24/5 toho mám fakt ještě moc, ale pak se to otáčí. 19/5 vymyslím Čestlice a pak už hurá na Babylon. Těším se moc. Přeju všem nádherný den. [Spiklenec]

 
-

Babylon 26.5.2012

Vložil PRAZAK, 30. Květen 2012 - 16:26

Ahoj,kdypak bude clanek a fotky ze sobotniho Babylonu…? [Ďáblík]