NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Lipnická kronika 2014

Vložil Anonymní, 7. Červenec 2014 - 13:31

Aktualizováno: neděle 3. 8. 2014 – Nejlepší lipnické fotografie Jirky Böhma
Už pošesté se sešla padesátka naturistů z Čech i Moravy na legendární Naturistické Lipnici, která se koná ve zcela unikátním prostředí tábornické základny u Lipnice nad Sázavou.

Ojedinělý bývalý žulový lom uprostřed hlubokých vysočinských lesů, originální tábornická základna navržená ing. arch. Jaroslavem Vaculíkem a skvělá parta naturistů tvoří už léta bezkonkurenčně nejlepší naturistickou dovolenou v ČR.


Nejlepší letošní lipnické fotky Jirky Böhma:


Čtvrtek 10. 7. 2014 AZ Kviz, badmintonový turnaj a ping-pong.
Páje Asmaře nestačila starost o 2–3 vlastní děti (nejmladší 5 měsíců), ale zcela dokonale zorganizovala několik půldenních soutěží pro celé lipnické osazenstvo. Jedna z nich byl AZ Kviz (stejný jako na ČT 2).
Další naše návštěva mířila do hydroelektrárny v Želivi, která je schopna vyrábět elektřinu až 3×600 kW.
 


Středa 9. 7. 2014 Žďár nad Sázavou santiniho a železniční i sochy Michala Olšiaka.
Hned po ránu jsme vyrazili do Žďáru nad Sázavou, který je známý hlavně stavbami barokně-gotického stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichla. Tentokrát jsme vystoupali k jeho světoznámému Kostelu sv. Jana Nepomuka na Zelené hoře. Po jeho prohlídce jsme se stejným nadšením jako pro barokní gotiku seběhli k neméně známé a oblíbené cukrárně U tří hvězd. Po několika kremrolích, větrnících a hastrmáncích jsme si odskočili pouhý kilometr odsud k hraničnímu památníku Čech a Moravy od Michala Olšiaka.
Nakonec nemohu nevzpomenout návštěvu Modelového Království – železnice v Kulturním domě Žďár n.Sáz. Tam se líbilo všem věkovým kategoriím a kromě jezdících vlaků, autobusů i náklaďáků jsme v modelové krajině poznali nejznámější místa Žďárska – Zelenou horu, kostel ve Vítochově, hrad Pernštejn a podobné.
K večeru nás navštívil i s rodinou Petr Malínek – zakladatel novodobého Pražského n-plavání a letních táborů Nodropedů. Jak je jeho zvykem, přivezl si sebou i klávesy a celý středeční večer nám hrál na přání.
Úterý 8. 7. 2014 Supersportovní den
Na úterý připadl jeden ze dvou sportovních lipnických dnů. Na pořadu byly vedle tradičních disciplin jako badminton, šipky, flor-minigolf, pétanque, švihadlo i úplně nové. Mezi ty patřil letos také poprvé uvedený vrh podkovou a fyzicky značně náročný NATURIST RACE, který vedl velmi členitou trasou kolem lomu. Jeho závěr byla pak okořeněn plaveckou částí s výlezem na skálu, plavba zpět a závěrečný spurt.
Mezi klukovské nejoblíbenější klukovské discipliny patřila jako obvykle vodní bitva:


V terénně-plaveckém závodu NATURIST RACE zvítězil Michal JH (na snímku) v čase 4:05 min.
V šipkách jsme překročili dosavadní rekord z nedávné Venuše počtem bodů 88 (3 kola).
Další rekord padl v počtu přeskoků přes švihadlo za 1 minutu, který pokořil asmařin Danďa 121 přeskoky/min.

Výtvarná dílna se žehličkami a voskovkami.
I přes dohled nad svými 2 dětmi a hlavně třetí – pětiměsíční Sofií, se Pája Asmara pustila do organizace výtvarné dílny. Ta spočívala v nažhavení několika žehliček, několika voskovek a několika naturistů a vytváření přímo žhavých obrazů :-). Na jejich výsledky se můžete podívat tady:Začátek Lipnice 2014, sobota 5. července

Vítáme vás v letošní Lipnické kronice, ve které vám (co mi zdejší lesní internet dovolí) den po dni ukážeme, co letos podnikáme. Fotografie jsou právě vyndané z ustalovače, tak je prosím berte jako dokumenty našeho pestrého lipnického života.
Jako obvykle na bezproblémový chod N-Lipnice ostřížím zrakem dohlíží sehraná dvojice Péťa (generální ředitel) a Jirka (vedoucí kuchyně).
I letos je připravený bohatý program od sportovních soutěží (šipky, pétanque, švihadla, orientační běh kolem lomu, lanovka…) až po zajímavé výlety, mezi které letos bude bezpochyby patřit návštěva Žďáru nad Sázavou a přilehlého santiniho kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. K nejzajímavějším bude jistě patřit i návštěva elektrárny v nedaleké Želivi.

Počasí nám zatím přeje nad míru, takže sluneční louka a hlavně lom jsou největšími našimi radovánkami. Na fotografii vidíte nejmladší účastnici letošní Lipnice – pětiměsíční Sofii, dcerku Asmary a Jirky Rybky. Monika se jako obvykle velmi ráda ujala role chůvy, což oba rodičové přijali s velkou radostí :-)

První den jsme navštívili středověké slavnosti na zřícenině hradu Orlíku u Humpolce, kde jsme si vyzkoušeli, jak se dřív mlela mouka, ochutnali staročeskou medovinu, mohli vyzkoušet, jak „pracuje“ kat a podobné středověké radosti.

Jako už tradičně byla vyhlášena soutěž o nejhezčí obrázek na chatce. Tady se můžete podívat na některé z nich:


Se zážitky z naturistické jógy, sportovního dnea dalšími se vám ozveme opět zítra…
5
 
-

Tak si tu Lipnici užijte

Vložil M.Dr., 7. Červenec 2014 - 14:10

Původně jsme chtěli jet taky, pak do toho přišla jedna zdravotní nepříjemnost v rodině a nakonec jsme se rozhodli pro jachtu Silva od 12.-19. července.

Zdraví vás Kysučani [Spiklenec]

 
-

Super Lipnice

Vložil qwerty, 9. Červenec 2014 - 18:57

Měli jsme se ženou možnost strávit na Lipnici úžasný víkend. Bohužel déle to tentokrát nešlo. Opět je tam skvělá parta lidí. Jsme moc rádi, že jsme potkali staré známé a také, že jsme našli i nové. Organizace je skvělá a atmosféra dokonalá.
Zdravíme všechny, kteří si ji ještě mohou užívat.
Roman s jogínkou [Spiklenec]

 
-

Lipnice SUPER

Vložil DaliborB (bez ověření), 9. Červenec 2014 - 23:07

Lipnice jako vzdy super, snad se jednou podari abych mohl zustat na celou. Preju dale spoustu zabavy, pohody a slusne pocasi. Uzijte si to tam.

 
-

Díky všem kdo byli na Lipnici

Vložil PetrK, 13. Červenec 2014 - 13:32

Ještě jednou díky všem účastníkům Lipnice, kteří vytvořili skvělou atmosféru. I přes nepřízeň počasí v druhé polovině týdne, i přes novou správcovou areálu, se kterou nastal drobný komunikační problém, jsme si, myslím, týden užili. Tedy já si ho užil na 100%, hlavně díky vám ;-)

Už teď se těším na příští setkání s vámi.

Petr – spoluorganizátor Lipnice

p.s.: Jirka opět vyhrál badminton, ani popáté nenašel přemožitele :)

 
-

poděkování

Vložil Eva7252, 13. Červenec 2014 - 14:02

Díky za skvělou organizaci oběma referentům (jak kulturně sociálnímu, tak samozřejmě organizačnímu). Bylo to super, ještě jednou moje velké poděkování.

 
-

referent

Vložil PetrK, 13. Červenec 2014 - 14:06

Já byl kulturně-sportovní referent! :-)
Sociální referent nebyl potřeba ;-)

Díky Petr

 
-

referentské názvosloví

Vložil Eva7252, 13. Červenec 2014 - 14:14

Omlouvám se, beru na vědomí, kulturně – sportovní. Doufám, že příští rok dojde i na podvečerní předčítání hodnotných knih v sauně.

 
-

Ano, bylo to krásné. Ba

Vložil kubjin, 28. Září 2014 - 6:47
Obrázek uživatele kubjin

Ano, bylo to krásné. Ba i více, než jsem si představoval. Děkuji také. A ani hudba v sauně by nebyl tak špatný ani šílený nápad. [Spiklenec]