NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

TIŠICE, Neratovice

Vložil JirkaRybka, 22. Březen 2007 - 23:34
Aktualita: 

VÍTEJTE v TIŠICÍCH u NERATOVIC.

Mapa, plánek, souřadnice: 
Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 
ZAUJALA VÁS LOKALITA? Více fotografií
plážpláž jezero: n-pláž za vodoujezero: n-pláž za vodou Pohled od cesty: (mimo sezónu)Pohled od cesty: (mimo sezónu)

Vstupné, provozní doba, kontakt: 


Pláž je přístupná po celý rok, 24 hodin denně a vstup je bezplatný.


Doprava: 
Autem
Vlakem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Tradiční neoficiální n-pláž - s převahou naháčů.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení textilní.
Občerstvení na dojití.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Kemp není.
Omezená kapacita parkoviště.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 


Neoficiální bezplatné na nevelké ploše při silnici od Tišic – těsně před jezerem (cedule – konec obce) sjet po polní cestě vpravo dolů z náspu silnice (50m), vejde se odhadem do 20 vozů. Dále po břehu již platí zákaz vjezdu!
Podstatně větší, oficiální parkoviště je u jižního cípu jezera, při silnici do Mlékojed, bohužel je to ale vzhledem k n-pláži přesně opačná strana jezera.


Sport - zábava: 


Plavání, opalování, rybaření. V sousedství n-pláže provozuje místní podnikatel skokanský můstek pro vodní lyže (info zde, zdá se že rok od roku atrakcí přibývá), vzadu za jezerem občas kdosi trénuje motokros (?)


Ubytování: 


Tišice jsou malá ves, kde mnoho možností není. Pension a vinárna Monika, další se nalézt nepodařilo. Nicméně na dojití (2km pěšky nebo vlakem) leží město Neratovice s dalšími možnostmi. Krajina ovšem není pro rekreační pobyty příliš zajímavá.


Velikost pláže: 
cca. 30x15m, spíše komorní

Terén pláže: 
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Pole, louka.
Osídlení v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 

Bývalý písák, Pískovna, 0,04 km²


Vodní plocha: 
Písák.
Dno písčité.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Schůdky.
Molo.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: 

Vlaková zastávka Tišice je přímo v obci, další cesta podobná jako autem – tedy po vedlejší silnici jihozápadním směrem, odbočit vpravo po bližší straně jezera. Po cca.500m (blízko za skokanským můstkem) se v řídkém porostu rýsuje palouček ohrazený zpravidla šňůrou, a dnes už i živým plotem. Možno též dojít pěšky z Neratovic přes železniční most a dále silnicí k jezeru, připadně z Mlékojed zkratkou přes lesík – přijdete k pláži z opačné strany. Autobusové spojení (na trase Brandýs n.L./St.Boleslav – Mělník) je dosti chatrné, opět ale možno dojít z lépe obsloužených Neratovic. Po břehu Labe probíhá cyklotrasa.

Autem: 


Ze silnice č.331 (Mělník – Brandýs n.L./St.Boleslav) v obci Tišice odbočit směr Mlékojedy (slepá silnice), hned za vsí (u cedule) vpravo na polní cestu (zákaz vjezdu nákladních vozů) a po 50m zaparkovat na ploše u břehu. Cesta pokračuje podél břehu k pláži (zákaz vjezdu). Směrem od Neratovic příjezd nehledejte – most je pouze železniční! (Cyklista ovšem projede po pěší lávce, aniž by musel sesednout, asi by se dal převést i motocykl.)

Další info: 
Zábavná kuriozita: Tišický plážový vodovod!Zábavná kuriozita: Tišický plážový vodovod!

Tato pláž je spíše komorní, neoficiální, avšak místními naturisty vzorně udržovaná (2007–8: posečená tráva, maličké molo a schůdek do vody, lavičky a ohniště, pláž bývá opticky ohrazena sňůrou a označena cedulkou, postupně vyrůstá živý plot). Občerstvení bývá v letním období prodáváno z pojízdného kiosku u parkovací plochy (500m). Okolní krajinu poněkud hyzdí blízká chemička (Spolana Neratovice), která někdy umí i pěkně zapáchat (záleží na větru).

Nejbližší obce: 

Tišice, Mlékojedy, Neratovice.


Turistické cíle: 


V této oblasti spíše skromné. Město Neratovice nabízí svéráznou směs vesnické i panelové výstavby, malý zámeček a také chemičku, starobylý kostelík v satelitní vsi Libiš. Ve vzdálenějším Obříství najdeme Památník B.Smetany a nepřístupný zámek.

English / Deutsch: 


Small unofficial nude-beach, well kept by local fans. About 500m from the road to Tišice-Mlékojedy, at the north shore of the lake, surrounded by a symbolic rope-barrier, with a bench, fireplace… A friendly piece of grass.


Aktualizováno: 
3.8.2020 Ivo Žurek

0
 
-

Už i vTišicích

Vložil Tisicak (bez ověření), 4. Listopad 2008 - 18:05

Už i vTišicích začíná nám zelenat voda a to navzdory tomu že se o „dezinfekci“stará Spolana skládkou 600 metrů od pláže.Proti sinicím nezabírají pesticidy,herbicidy,dioxiny ani rtuť.Chlor to už nezachrání. Sezona 2008 je za námi,zase nám někdo rozlámal stoleček a spálil zábradlí.Těšíme se na jaro.

 
-

Tišice

Vložil VestonickaVenuse, 3. Květen 2009 - 23:31
Obrázek uživatele VestonickaVenuse

Včera a dnes jsem byla v Tišicích. Kolem desáté dopoledne byli na udržované nudaplážičce 3 lidé, kousek dál jsme viděli dva. Když jsme se vraceli kolem třetí domů, už jich bylo více. Voda tedy pekelně studená, viděla jsem jednoho odvážlivce plavat deset metrů od břehu a hned zpět. Jinak se koupali jen psi :-) Já jsem vlezla jen na kraji abych to vyzkoušela, celá se namočila a rychle ven. Bylo to několikrát na chvilku docela příjemné osvěžení. Budu se stěhovat blíže k Tišicům, tak to asi bude moje nejčastěji navštěvovaná lokalita.

 
-

Vítej v Tišicích

Vložil Tisicak (bez ověření), 12. Květen 2009 - 20:17

Ahoj,v této době ještě nikde teplota vody není vysoká.Tišice je opravdu malá komorní pláž,kde se většina návštěvníků zná osobně.Jestliže se rozhodneš tam chodit,rádi tě přivítáme.V sobotu 6.6.od 16.hodin tam pořádáme plážový mejdan,zajištěno grilování,pivo a víno.Budešli mít čas můžeš přijet. Zdraví Míla

 
-

Asi jsme se minuli. Já tam

Vložil manfred (bez ověření), 13. Květen 2009 - 12:00

Asi jsme se minuli. Já tam bývám skoro každý den. Venuši bych si pamatoval.

 
-

Tišice na Mělnicku - Moc hezké místo

Vložil ViVe (bez ověření), 28. Červenec 2009 - 12:16

Včera jsem byl po hodně dlouhé době opět v Tišicích na n-pláži a můžu říct, že jsem byl mile překvapen. Opalovací loučka byla hezky upravena a vstup do vody také, jen ta voda nic moc, ale to bohužel nejde ovlivnit. Pokud pojedete okolo a bude hezké počasí určitě se zastavte a nemusíte mít strach, že by Vás někdo vyhazoval (slušnost za slušnost) :-)

 
-

Pondělní pohoda v Tišicích

Vložil Michalson (bez ověření), 1. Květen 2012 - 21:24
Byl jsem v pondělí v Tišicích a paráda. Jelikož jsem byl poprvé, tak jsem úspěšně minul nudapláž a lehnul jsem si o kousek dál, bohužel mimo už již zmíněnou pláž, byli plavkáči. Voda sice trochu studená, ale osvěžující, relativně čistá, pozor na kluzké bahno na dně. TišiceTišice Tišice_1Tišice1
 
-

Obešel jsem celé jezero Tišice a nic

Vložil Karby (bez ověření), 12. Červen 2014 - 10:57

Obešel jsem celé jezero. Po nudapláži ani památka. Jsou tam dvě velké pláže a desítky izolovaných plážiček a vstupů do vody. Nudista si tedy místečko najde (pokud není úplně narváno), ale o N-pláži se hovořit nedá. Voda super čistá. Lepší než na Lhotě. Parkoviště bez problémů, dvě bistra a toalety na protilehlých stranách jezera. Je tam taky hodně pejskařů, takže pokud hledáte místo, kam s hafíkem, tak sem můžete.

 
-

Pláž je lehce

Vložil Tisicak (bez ověření), 18. Červen 2014 - 0:05

Pláž je lehce k nalezení:Parkoviště z tišické strany,projdeš okolo značky zákazu vjezdu,po 250 metrech skokanský můstek a za ním jediné udržované místo s posekanou trávou.Není vidět z cesty a vchod pouze pro pěší a kolaře. 50.2684658°N, 14.5442775°E

 
-

Ahoj.. je možno dorazit na Tišice?

Vložil Mysak, 16. Květen 2018 - 9:48

Muzu nekdy dorazit..?

 
-

Tišice Samozřejmě!

Vložil Horác, 16. Květen 2018 - 23:38

Pláž je sekaná, místními udržovaná a hojně navštěvovaná. A voda většinou výborná!

A dojíždí i lidé až z Prahy, kteří touží po klidu a pohodě.

 
-

Tišice 2020

Vložil Embecko, 3. Srpen 2020 - 17:05
Obrázek uživatele Embecko

Dobrý den, na konci července jsem navštívil nudapláž v
Tišicích.
Upravená pláž, tráva posekaná, vstup do vody super.V ten den
tam bylo 9 nudistu. Pro relax a odpočinek doporučuji.

 
-

Tišice 2021.

Vložil Noe Wosen, 11. Červen 2021 - 8:45

Při služební cestě jsem se zastavil na krátké vykoupání. Lokalita stále dobře funguje, osazenstvo je věkově a genderově vyvážené, k hostům přátelské. Přišlo mi, že se už tolik pořádek neudržuje. U stromu byla hromada plechovek od piva a petek. Voda v písáku průhledná a na pohled čistá. Snad rok, dva jsem tu nebyl. Keře okolo pláže jsou už velké a vzrostlé, plážička je víc vidět.

 
-

Tišice - poreferuju

Vložil Mic31, 26. Červenec 2021 - 12:14

Tak to je fajn, že to tam stále funguje. :-) Dnes se tam asi podívám a poreferuju. Snad tam nebudou plavkáčí nebo někdo kdo by rušil.

 
-

Tišice fungují

Vložil Mic31, 28. Červenec 2021 - 11:50

Pláž pořád funguje, je udržovaná, včera jsme tam byli jen 3 muži, ale tak je to v týdnu a bylo dopoledne. Odpoledne už tam možná bylo více lidí. :-) Zašel by tam ještě někdo?

 
-

Tišice

Vložil Daniela, 24. Listopad 2022 - 19:25

Pěkní plážička a čistá voda. Příjemné prostředí, jen místo mola jsou do vody už jen schůdky. Ale i tak se jedná o pěknou lokalitu až na jedno:

Velkou vadou je jeden návštěvník pláže – pan Milan z Neratovic. Tenhle prošedivělý senior – snad bývalý autobusák – si asi myslí, že je neodolatelný a neustále se vnucuje každé samotné ženě kterou zde potká. Ty jeho kecy „máte krásnou prdýlku“ a „máte krásná prsíčka – můžu si je pohladit“ jsou opravdu velmi obtěžující. Ženám doporučuji mužský doprovod, nebo dlouhou tyč na odhánění tohoto pohlavního loudila.