NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Borská přehrada, Plzeň

Vložil Anonymní, 30. Duben 2007 - 15:53
Aktualita: 

VÍTEJTE NA BORSKÉ PŘEHRADĚ.

2024: Zda tato lokalita funguje nemáme ověřeno.
2021: Tato naturistická lokalita je kvůli sportovnímu arealu Škodaland značně omezena, nicméně stále funguje.

Lokalita je popsána zde reportáží, z několika dovolených v kempu INA.

KEMP INA JE ZRUŠEN.

Mapa, plánek, souřadnice: 

(GPS: 49.71508720050367, 13.351478576660156)

Skeň a jeď přímo na Bory :-)Skeň a jeď přímo na Bory :-)

Přístupnost pláže: 
Placená s otvírací dobou (jindy nepřístupná).
Placená s otvírací dobou (jindy jen plácky mimo areál).

Fotografie: 
ZAUJALA VÁS LOKALITA? Více fotografií

Hlavní plážHlavní plážKemp Ina jsme navštěvovali několik let. Hlavním plusem kempu je klid a čisto. Nacházíte se blízko města Plzeň, což má své výhody v podobě lékaře, nemocnice, velkých nákupů, banky, autoservisu atd. Kemp je tím vhodný i na velmi dlouhé kempování. Jsou návštěvníci, kteří tráví v kempu čtyři měsíce. Většina hostů kempu je z Holandska a Německa. Pobyt v kempu (mluvím z vlastní letité zkušenosti) je příjemnou záležitostí jak pro děti, tak pro dospělé. Kemp má dvě nudistické pláže. První velká, používaná jak místními Plzeňáky, tak kempujícími. (Vidíte na videu.) Druhá je jen pro kempové hosty. (Ivoš ji nazval komornější.) Ráno využívána rybáři z kempu. Úlovky stály za ranní vstávání. S prvním koupajícím ráno, rybařina skončila. (Taková byla dohoda.) Večer platilo, jak se trochu setmí, můžeme zase rybařit celou noc. Článek o lokalitě a kempu INA.

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

2021: Tento kemp je kvůli v sousedství vzniklému Škodalandu mimo provoz.
V kempu „INA“, tel: 605 006 350 email

Kempující mohou přijet neomezeně, kemp se zamyká, tudíž kolem 21 30 se už na pláž nedostanete. Pouze ubytovaní v kempu. Ráno je otevřeno zhruba od 8 00.
Cena jednodenní vstupenky na nudistickou pláž je 25 Kč. Lidé ubytovaní v kempu zdarma. Místní využívají ročních pernamentek.
Vedlejší textilní pláž je zdarma. V noci je nudistický kemp a obě nudistické pláže hlídány ochrankou. Kempující mají klíče od brány a kdo chce příjít večer jen na koupačku, musí přes recepci kempu.


Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
MHD
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Naturistické občerstvení.
WC na n-pláži.
Sprchy na n-pláži.
Lodičky jen vlastní.
Dětské hřiště na dojití.
Naturistický kemp.
Parkoviště placené.
Parkoviště neplacené.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Lodičky.

Parkoviště: 


U příjezdové silnice nad kempem, placené parkoviště, míst je dostatek. Přes den bývá i hlídané. Jedná se o velkou zatravněnou plochu, místy osázenou malými stromky. Celé je oploceno.
Parkovat lze i v kempu, ale toho spíše využívají lidé, kteří jsou v kempu ubytovaní. Vždy záleží na majiteli. Někteří parkují už v Liticích zdarma a dojdou na pláž pěšky. (Asi 500 –700metrů).


Sport - zábava: 
Plavání, potápění, opalování, rybařina. (Přehrada je chovnou stanicí ryby Bolen a v přehradě jsou velcí Sumci.)
V textilní části pláže minigolf skatepark, in-line dráha, hřiště.
V kempu: kempování, ohniště, velká travnatá plocha např. na fotbal, badmington, tenis, petangue atd.
Plzeň: Nedaleko jsou ustájeni koně a malá dráha. Plochodrážní motocyklová dráha. Tenisové kurty. Plavecký bazén Slovany. Psí útulek Valcha. Okolí Plzně: Houbařský ráj, krásné rovné lesy.

Sportovně-kulturní multifunkční areál ŠKODALAND Celé okolí z přední strany před kempem INA je zrekontruováno jako sportovní park. Nové jezírko (laguna) IN-LINE dráhy, skatepark, hřiště, minigolf.


Ubytování: 

Naturistický kemp INA v místě. Nový telefon na provozovatele: 605 006 350, email
Ubytování jen ve vlastních stanech nebo karavanech. (Dříve byly i chatičky a kempové karavany, ale již nejsou.)
Ubytování v Liticích 1 km. Ubytovaní v Plzni cca 3 km. (Pěšky nebo MHD.)
Stravování: Stánek přímo v kempu. (Původní restaurace u kempu vyhořela.) Restaurace u Červa Litice. Restaurace u Kostela Litice. (Velmi dobře zde vaří a restaurace je vyhlášena jako nejlepší široko daleko.)

Velikost pláže: 
Dvě pláže 200m + 40m

Terén pláže: 
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Večer stín.
Okolní břeh pohodlně schůdný.
Okolní břeh oplocený.

Okolí: 
Pole, louka.
Park.
Město.
Osídlení v doslechu.
Doprava v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 


Přehrada České údolí (2km) – řeka Radbuza. Voda je zelená? Stačí zavolat na hráz ráno, hrázný upustil centimetr vody a zelený povlak rychle zmizí. Někteří hrázní to dělali automaticky v šest ráno. (V pět jsme chodili na ryby.) Zelená voda nebyla infekční (nebyly to sinice), voda byla kontrolována ústavem a odebírali se vzorky. Zelenost vody nastávala jen při několikadenním vedru, jinak nikoliv. (Chápu, že nejvíce lidí přišlo právě v tom vedru a viděli zelenou vodu.)


Vodní plocha: 
Přehrada.
Dno štěrkové.
Dno kamenité.
Dno blátivé.
Žádný proud.
Slabý proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda v létě kvete.

Po svých / s jízdenkou: 

Nejblíže je autobusová zastávka U přehrady, kemp je od Klatovské ulice západním směrem (domky při ulici možno asi už obejít po budované nové odbočce dole u přehrady), a dále za staveništěm bruslařského areálu.

Pěšky od konečné tramvaje Bory, směrem dolů. Po pravé straně máte borskou věznici, po levé straně lesík s parkovištěm. Jdete asi dvěstě metrů pod věznici a silnice se rozdvojuje na uličku dolů a hlavní tah rovně. Jdete stále z kopce asi dvěstě metrů a vidíte hráz přehrady. Tu vždy musíte přejít. Hned za tělesem přehrady seběhnete dolů a jste u zabavního parku Škodaland. Projdete parkem a jste u kempu a pláže. Celá pěší trasa je asi dvacet minut klidné chůze z kopce.

Nedoporučuji nepřejít hráz přehrady (i když je to o hodně blíž) a zkusit se koupat v lesíku na plzeňské straně přehrady. Z počátku je velmi nebezpečný vlez do vody, skály a po metru ve vodě obrovská hloubka. Metr od břehu nestačíte ani náhodou. Ještě hůře se z vody vylézá. Hloubka je hrozná, kameny a skalky kloužou a není se čeho zachytit. Na téhle straně jsou i časté spory s rybáři. (vlastní zkušenost jak rybáře, tak plavce) Pro děti se vlez do vody rovná pokusu o sebevraždu. Jediné místo je bezpečné z této strany, (jak říkají Plzeňáci u špuntu) ale tam je vždy plno. Pokud se přesto rozhodnete zůstat na této straně doporučuji dojít celým lesem až k prvním chatkám. Tam už je zase hloubka pozvolná a břeh ucházející. Je to dost daleko.

Autem: 

Z centra Plzně Klatovskou ulicí (za věznicí odbočit vpravo na starou silnici, nenajíždět na nový průtah), přes hráz, a vpravo – buď už novou odbočkou k bruslařskému areálu, nebo ještě starou panelovou vozovkou o kousek výše mezi domky a za jejich zády zas dolů. Dále cestou kolmo od hlavní silnice proti zamčeným vratům, a od nich podle plotu vpravo k tomu správnému vjezdu. Od silnice jsou i šipky.

Směr z dálnice Praha-Rozvadov odbočka Most, Klatovy asi po dvou km vidíte benzínovou pumpu v Liticích a již vidíte dole přehradu. Stále dolů a po km doleva směrem k pláži a ke kempu.

Další info: 

Velká travnatá pláž v areálu FKK kempu „INA“ (tel: 605 006 350, cca 100 stanů, 80 karavanů), od vlastního kempu oddělená pásem zeleně. Hlavní pláž vybavená sprchou je od vchodu vpravo podle plotu, dále cestičkou podél břehu je ještě druhá, menší a komornější pláž. Občerstvení a WC je v kempové části areálu. Vstupy do vody jsou mezi trsy rákosí, mělčina s občasným kamenem, voda kvalitou odpovídá přehradě na řece (někdy nic moc, ale koupat se dá bez problémů). V dlouhotrvajících vedrech zelenější voda. Při normálním proměnlivém počasí voda OK.

Další postřehy návštěvníků. Naturistova návštěva tohoto kempu v rámci oslavy letního Slunovratu.
Články v plzeňských novinách o přehradě Borská si můžete přečíst. ZDE a ZDE.


Nejbližší obce: 

V centru Plzně Plzeňská Synagoga. Více fotografií

Výlet autem nebo na kole asi 12km. Zámek Kozel. Více fotografií. Plzeň, Litice Dobřany. Přes vodu Valcha.


Turistické cíle: 
ZooZooPivovarPivovarSynagogaSynagoga
Prohlídka Plzeňského pivovaru a Muzea piva v Plzni.

Zologická zahrada a Dinopark ZOO Plzeň

Plzeň – Turistické zajímavosti

Návštěva velkého Boleveckého rybníka FKK pláž, čistá voda.

Zámek KozelZámek Kozel


English / Deutsch: 


FKK Kemp an der Tallsperre „Borská přehrada“ südlich vom Pilsen. Pilsner Urquell – visit the Pilsen brewery,
Tel: +420 605 006 350, email

FKK camp with a large grassy beach (separated from the campsite, and divided into two parts, by a thick hedge). Shower is on the beach, WC and simple food provided in the camp. Water in the lake is rather poor quality (a river…), but still safe for bathing.


Aktualizováno: 
26.6.2021 Ivo Žurek 7.2.2024 Vašek a Petra

4.5
 
-

Borská přehrada, Plzeň

Vložil zurek (bez ověření), 30. Duben 2007 - 15:55

Převzato ze starého Naturisty (2005, pro info o lokalitě rolujte na zač. této strany)):
Plzeň-Bory za to opravdu stojí. Udržované sociální zařízení atd. Voda v řece sice není nejčistší, ale jde to. Na břehu v solárku máš hned u břehu sprchu. Stravovat se můžeš sám – společná kuchyňka v kempu, nebo vlastní vařič. Možnost za paušální dohodnutou úplatu připojení na el. proud, když se usídlíš se stanem v blízkosti připojovacího stojanu pro karavany. Můžeš se také stravovat v místním „bufu“. Ten je také v majetku provozovatele kempu. Případně můžeš navštívit trochu vzdálené restaurace. Hned vedle v textilácké části je tobogán. Na dnešní dobu celkem lidové ceny. Po předem rezervaci si můžeš zapůjčit i stan nebo karavan. O nacpaném kempu nemůže být ani řeči. Jezdí sem i dost Holanďanů, trochu Němci. Členové UNA mají slevy. Pozor: Kolem Plzně je kempů několik. Jsou to ale textilácké kempy a nuda koupání a slunění pouze na vyhraženém místě. Já píši o kempu pod Bory, výpadovka z Plzně na jih, na Klatovy. Zde můžeš pobíhat po celém kempu, jak Tě Bůh stvořil, ale také nemusíš. V drtivé většině toho všichni využívají. Do vody přístup i z kempu. Hned vedle přilehlé solárko přístupné volně z kempu, kde je předpoklad pouze naturistického vyžití se zákazem fotografování. To je v kempu dovoleno. Kemp je v noci osvětlen a hlídán. V ceně kempovného denně otýpka dříví na večerní posezení u ohně. Pro tento účel zřízena ohniště. Mirek, 2001

Loni jsme byli s manželkou ve skvělém nudakempu na jihu Plzně. Je na břehu přehrady České údolí. Má čistě a udržované záchody, sprchy a kuchyňku. K dispozici je i elektřina do stanu. V noci tam chodí ochranka. 60 procent hostů byli Holanďani (NL). Pouze stany a karavany, ale stavěli chatky. Pláž je oblázková, přístupná nejen pro hosty kempu (cizí však musí platit), dřevěné molo. Čistá voda, trochu s komářími larvami (ti ale žerou až po setmění – s sebou repelent). Ceny podobné, jako u Máchova jezera (tedy trochu vyšší), ale za ten komfort to stojí. Všude kolem spousta lesů (pro houbaře). Po jiné kultuře jsme nepátrali. V sobotu tam byla House Party, ale za šílených 120Kč/osobu. Doufám, že nebudu jediný s takovýmto příspěvkem. Jirka, 2002

Chtěl bych tímto varovat před případnou návštěvou Borské nudapláže a kempu u Plzně. Ač je kemp i nudapláž pěkně upravena, za poslední týden se zhoršila kvalita vody natolik,že už se nedá mluvit o vodě. Spíše hustá kaše sinic, po ujetí 100 km jsme jen zaplatili vstupné a po pár minutách zase odjížděli. Jen mě přijde ze strany majitele kempu neseriozní, že vybírá vstupné i za těchto hrozných podmínek.

 
-

Borská přehrada v červnu 2007

Vložil admin, 12. Červenec 2007 - 15:39

Napsal Bebeler:

Letos sem se zasatavil v nuda kempu na přehradě České údolí – Plzeň Bory. Byl jsem však znechucen a zhnusen. Nenažraný, pořád slídící provozovatel by si rád nechal zaplatit i za to že tam dýcháte vzduch. Kemp je zchátralý, neudržovaný, – jediný po čem personál a hlavně provozovatel jede je, aby jste za vše zaplatil. Když nahlédnete do bufetu u Fousáče (provozovatel) zvedá se člověku žaludek. Hygiena v Plzni asi ztratila adresu kempu. Finančáci asi taky. Na pláž se povinně platí 20 Kč, žádný lístek, žádný turniket, – vše do chřtánu provozovatele. Zajdete-li si na oběd do města, po příchodu platíte zas, jinak vás nepustí. Přitom nudapláž vedle kempu je dost navštěvovaná. – Denně kolem 200 osob, o víkendu 2–3 krát tolik. Letos „Fousáč“ zavedl i placení na parkovišti vedle – mimo kempu. Je to jediný místo kde se dalo parkovat. – Jak rybáři, tak návštěvníci vedlejšího areálu, o který se stará město. Tak se parkuje všude možně kolem. Do kempu sem tam někdo přijede, ale dlouho se nezdrží, jede jinam. Neupravené břehy, špína kolem a špinavá voda. Nedoporučuju tenhle kemp nikomu, je to pod úroveň. Bebe (bebeler (závin) seznam.cz) – červen 2007

 
-

Borská přehrada Plzeň srpen 2007

Vložil meesha (bez ověření), 18. Srpen 2007 - 14:51

Neviděl bych to rozhodně tak zle jako předchozí přispěvatel. Kemp je udržovaný, provozovatelé příjemní. Návštěvníci z 60% Holanďané, pár Němců, zbytek čeští důchodci a rodinky s dětmi. Mladé páry bez dětí jsme tam byli jen dva – my a ještě jedni Holanďani. Největším problémem je ale kvalita vody, která je opravdu špatná a dost kazí jinak docela dobrý dojem.

 
-

Borská přehrada končí?

Vložil zurek (bez ověření), 17. Leden 2008 - 10:29

Tuhle informaci jsem dostal o víkendu jako nezaručenou, ale už to proběhlo i tiskem, takže je to asi pravda (info od stávajícího n-provozovatele). Mluví se taky o sídlišti rodinných domů na místě n-pláže. Ví někdo víc?

 
-

Please in English, end of INA?

Vložil dave (bez ověření), 31. Březen 2008 - 12:41

I understand that INA no longer belong to Vladimir and Ladislav. Does that mean the end of the only Czech naturist campingsite? I was here since the years of opening and had planned to go there in May. I should very appreciate some information about the future of the campingsite, please in English, Dutch, or German,

Thanks a lot in advance

Dave Platteel The Netherlands

 
-

FKK camp INA, Pilsen in Dämmerung

Vložil zurek (bez ověření), 31. Březen 2008 - 21:28

Hallo in Niederland,
ja, der fast ältester FKK-Strand Tschechiens bei Pilsen-Bory tiefest sich in tödliche Dämmerung [Smutný] . Hier liest du den Artikel, der beschreibt die neue Situation – Der neue Spielplatz ersetzt den FKK-Strand. Man schreibt darin, dass zur Zeit die Ufer der Tallsperre „unbequem und unfreundlich, mit Minimum Gelegenheiten zum Ausruhen“ sind. Das wird jetzt radikal geändert und in dem Raum, wo sich heutiger FKK befindet, wird in 2 Jahren ein modernes Unterhaltungspark aufgebaut. Dieser wird ähnlich wie der Škoda Sport Park, auch in Pilsen . Also viele Atraktionen, Spielplätze, neuer Strand mit Pool und Planschbecken, Bootverleih, … auch für die rentner darf man nicht vergessen! Nur eine Kleinigkeit – mit Naturisten rechnet niemand.
Wir haben schon unsere Erfahrungen mit solchen „Modernisierungen“. Es gibt immer eine Hoffnung den FKK zu bewahren. Z. B. in Prag „Gelbes Bad“ (Zlute Lazne) ist auch alles neu gemacht und der Besitzer hat mit keinem FKK gerechnet. Erst nach unserem Drang ist auch in dem neuen Betrieb der FKK-Strand eingerichtet. Hoffentlich gelingt das auch in diesem Fall bei Pilsen. Wir halten dafür alle Daumen [Úsměv]

 
-

hello this is another

Vložil mikeh (bez ověření), 2. Duben 2008 - 10:40

hello

this is another naturist camping in c.r.

www.m-d.nl

 
-

Borská přehrada

Vložil volynak, 3. Červen 2008 - 20:33

Tuto sobotu se chystám do Plzně a tak se pokusím zjistit momentální situaci kolem této lokality. O výsledku zde budu informovat. [Zmatený]

 
-

Borská přehrada - dobrá zpráva

Vložil volynak, 8. Červen 2008 - 5:09

Jak jsem slíbil, přináším autentické informace o zdejší momentální situaci. Myslím, že mohu všechny příznivce potěšit, neboť kromě provozovatele se zde nic nezměnilo. Kemp i pláž (zde zvaná solarium) fungují – včetně všech služeb – jako dříve. [Úsměv] V sobotu 7.6. zde byla zhruba padesátka návštěvníků na pláži a několik stanů a karavanů v kempu. Ani kvalita vody se zatím nezdá nejhorší. Vytknout snad lze pouze nekvalitně posečenou trávu. [Smutný] S novým nájmcem jsem hovořil o budoucnosti lokality, nájemní smlouvu má na dobu neurčitou, plánovaná výstavba sportovně rekreačního parku by se neměla dotknout FKK areálu. Bohužel jsem si nevyžádal kontakt na provozovatele, přesto myslím, že mohu i jeho jménem všechny pozvat. [Úsměv]

 
-

Kontakt na Borskou

Vložil joseph, 22. Červen 2008 - 21:03

Ahoj, nechci prudit, ale dal by se sem dát ten kontakt na provozovatele? Díky moc.

 
-

TOHLE JE DOST JEDOVATÝ

Vložil NEGR (bez ověření), 25. Červenec 2008 - 10:52

Asi to pramení z nějakého pocitu křivdy. Dnes (07/2008) je pláž s novým nájemcem nejen posekaná, ale i prořezaná (stromy, náletové dřeviny) a je to tu docela fajn. Přijď zase mezi nás a uvidíš to na vlastní oči a určitě změníš názor. JDE O REAKCI NA ČLÁNEK, KTERÝ VLOŽIL ADMIN.
[Úsměv] [Úsměv] [Úsměv]

 
-

Borská přehrada OK

Vložil volynak, 31. Srpen 2008 - 20:44

Mohu potvrdit výše uvedený příspěvek. Při dnešní návštěvě jsem zaregistroval kromě prořezaných stromů na parkovišti i vykachlíčkovanou sprchu na N-pláži! Je vidět, že nový nájemce to vzal za správný konec a snaží se areál zvelebovat. Jen mi stále chybí můstek, který vzal za své při povodních 2002, ale třeba i na něj v budoucnu dojde. Ještě nám zbývá pár dní letošního rozmarného léta, tak se přijďte podívat. [Úsměv]

 
-

Borská přehrada v r. 2009

Vložil andrstas (bez ověření), 21. Květen 2009 - 9:41

Včera jsem navštívila n-pláž u Borské přehrady. Musím říct, že to tam celkem šlo. Tráva byla min. 1× posekaná (oproti loňsku, kdy sekali až v červnu), v kempu právě sekali už podruhé. Obsazenost byla cca 25 lidí, rozprostřených po celém solariu, vstup byl přes kemp. Bohužel nebyl otevřený bufet. Sprcha na pláži je nově vykachličkovaná, už se nemusíme brodit bahýnkem [Smích]. Nová je cestička podél pobřeží z pláže do kempu. Uvidíme jaké bude léto, pokud hezké a provozovatel se bude starat, bude mít plno.

 
-

Borská přehrada - reakce

Vložil Roland Jitka, 17. Červen 2010 - 0:50

Nemohu nereagovat na předešlé přispěvky jak kladné tak hlavně na ty záporné . Na borskou přehradu do kempu jsme jezdili od roku 2001 až do roku 2008 a pobývali celé prázdniny. což v součtu dělá skoro šestnáct měsíců . Co se týče Fousáče Ládi tak vždy měl v kempu čisto o pořádek se starala Vlaďka jeho letní manželka . Nikdy se nestalo že by vybíral dvakrát za den na pláži (ale dusledně kontroloval jestli mu někdo nechodí přes plot nebo přes vodu  – což by ale dělal každý nájemce )(výpočet počtu lidí a finančák trochu pokulhává jelikož vetšina lidí má celoroční pernamentky za směšnou cenu ) Fousáč jelikož už nežije nemuže se bránit tak to dělám já za něj .
. Další absolutní dezinformace je že do kempu nikdo nejezdil a nebo hned odjížděl (dvouměsíčních prázdninových rodin bylo asi padesát jak z české republiky tak ze zahraničí , holandští a němečtí senioři i déle.

V současné době má v pronájmu kemp jeden z návštěvníků pláže pro znalé Parukář Puvodní restaurace u vchodu na solarium bohužel vyhořela ale nový najemce kempu vybudoval ze stavební buňky alespon kuchynku s pípou a stolečky okolo (myslím že dostačující pro koupajicí a kempaře ) Pro znalé Kravál tam točí velmi dobré pivo atmosféra v kempu stále stejná , klid a pohoda , přijemné ceny kempování zůstali . Mluví se tu o zástavbě rodiných domků nebo čehokoliv ale tyhle plány jsou od roku 2001 co jsme tam začali jezdit a od té doby se postavili do roku 2009 dva domky . Na borské bývá problém se zelenou vodou ale ne takový jaký je tu popisovan (při několikadeních umormych vedrech voda zelená , ale pokud je normální počasí tak tento problem eliminuje hrázný ranním odpoštěním malého množství vody ráno z přehrady , zelený kal zmizí během pul hodiny ráno )

Borskou přehradu včetně kempu můžeme jen doporučit z vlastní zkušenosti .

PS: Pro toho kdo se trefuje do fousáče tak v roce 2007 byl fousáč nevylečitelně nemocen a prakticky neopustil recepci takže vaše informace z uvedeného roku je opravdu zavádějící a matoucí a restaurace byla již pronajmuta někomu jinému z výše uvedeného důvodu . Co se týče parkoviště když za něj Fousáč platil městu pronájem tak je skoro logické že vybíral parkovné .Fousáčovo nudistické solárium , kde vybíral poplatek a vedle textilní pláž která byla města nelze srovnávat co se týče udržovanosti (na té městské byla někde i metrová tráva ) a lidi tam chodili hlavně kvůli tobogánu který byl ale také fousáčovo a restaurace pod tobogánem také . Nevím jestli by tam vubec někdo přišel na městskou pláž kdyby tam nebyl tobogán , restaurace a ohniště ??(zbudované fousáčem Ládou)

 
-

Borská přehrada-reakce a upozornění

Vložil textil (bez ověření), 18. Červen 2010 - 10:22

Do roku 2008 skutečně kemp fungoval dobře.V roce 2009 v polovině srpna jsem v kempu strávi týden a stačilo mi to.Že je voda špatná s tím jsem byl smířen,ale kemp byl prázdný při našem příjezdu 6 karavanů které během týdne odjeli a poslední dva dny jsme zůstali 2 karavany.Podotýkám,že bylo hezké počasí.Čistota ve sprchách a na záchodě velmi špatná.Nájemce má snahu jen jak nejvíce vydělat na občerstvení. UPOZORNĚNÍ !! Začátken července 2010 se v kempu uskuteční několika denní národní sraz karavanistů jako uzavřená akce.

 
-

Doplněk k novému komentáři Cordobky.

Vložil NEGR (bez ověření), 27. Červenec 2010 - 10:28

Není pravda, že se v kempu točí dobré pivo od Kravála. V poslední době Parukář polevil i v úpravě trávy (sekání), na všechno je sám (v podstatě nechce nikoho k sobě pustit – prachy?), takže nevybírá ani vstupné v místech, kde není plot a lidi mu tam lezou zadarmo. Rovněž je blábol, že celoroční! (vždyť ji využijeme jen v létě 3 měsíce!) permanentka je směšně laciná – není, stojí 500 korun a platí v podstatě 3 měsíce, pokud by bylo ideální počasí a hezky každej den. Takže asi bude dobré, když tady ti všichni pisálkové si nebudou kemp a pláž idealizovat a budou mluvit pravdu. Jinak souhlasím s tím, že za Ládi-fousáče tam byl větší pořádek, pohoda, byla tam i dřevěná lehátka (dá-li se to tak nazvat) a byla s ním i sranda. Parukář jen je nervózní a občas mívá i blbý narážky a kecy. Takže, kdo nevěří, ať tam běží a sám si udělá obrázek a názor – to je totiž ta nejlepší metoda (na vlastní oči) než nějaké komentáře.

 
-

PRO NEGR . TAKŽE MUJ KOMENTÁŘ

Vložil Roland Jitka, 3. Srpen 2010 - 16:12

PRO NEGR . TAKŽE MUJ KOMENTÁŘ BYLA REAKCE na vybíraní vstupného za fousáče nikoliv za parukáře , informace o kterých jsme mluvil jsou do roku 2009 takže letošní informace o tom že někdo polevil při sekání trávy nemohu mít jelikož jsem tam nebyl v roce 2010 ,Pernamentka za fousáče byli za menší cenu než dnes a nebylo to na tři měsíce ale na celou sezonu a lidé už tam byli v březnu aa v dubnu a jelikož jsme tam byli i jednou v září a solárium bylo plné a jednou okolo jsme jeli i asi v polovině října a taky byli v soláriu lidi , takže vubec nevím o jakých třech měsícich mluvíš .Když vyhořela restaurace tak ze stavební bunky udělali hospusdku s pípou a tam točil kravál když jsme tam byli my a točil dobré pivo .Jěstě jednou podotýkám že to byla reakce na Ládu šlechtu který se již nemohl bránit tomu co tady o něm napsali výše . A v tom se shodujeme že to bylo lepší .za parukáře nemohu hodnotit znám ho jen jako hosta pláže nikoliv jako majitele . nevím v čem jsem idealizoval popsal jsem naše zkušenosti od roku 2001 do roku 2008 kdy jsme v kempu trávili celé dva prázdninové měsíce

 
-

Plzeň Borská?

Vložil volynak, 15. Duben 2011 - 19:45

Má někdo aktuální zprávy, jak to bude letos na Borské přehradě? Každoročně se totiž objevují spekulace o konci této lokality…

 
-

Borská přehrada - návštěva 15.6. 2011

Vložil Klukucik (bez ověření), 15. Červen 2011 - 20:59

Dnes jsem tam byl, pláž i kemp je v provozu. Vstupné na pláž 25kč. Pláž hezky posekaná, voda by mohla být čistější. Když pominu jednoho gaye, který se mi tam chvíli pokoušel svádět, tak to bylo OK. Jen pozor, pro auta je neprůjezdná ta vedlejší silnice, takže jet do dvouproudovce na Klatovy a na prvním sjezdu sjet. Pěšky jde projít i přes staveniště na staré silnici.

 
-

Borská přehrada Kemp Ina.

Vložil Roland Jitka, 21. Listopad 2011 - 16:57

Naturistický kemp INA

Okolí borské přehrady se změnilo k nepoznání, už žádná neposekaná louka na textilní pláži, kopřivy a metrová tráva. Pravý břeh se celý pomněnil. Mnoho sportovního využití, uměle udělaná laguna. V kempu se nezměnilo nic a je vše tak, jak nakameroval Ivoš na videu. Jen a pouze už to nebude tak klidné místo, jako to bylo doposud. Navíc na nudistickou pláž je trochu více vidět. Jelikož, ale na pláž chodí vcelku skalní naturisté mnoho let, nepředpokládám, že by se složení naturistů změnilo. V kempu doporučuji stany a karavany dát trochu dále od vchodu, což se, ale u stálejších návštěvníků dělalo vždy. Teď jsou i jako byly dříve, tři pláže. Neplacená textilní (okolo je mnoho sportovišt, laguna, skatepark, surfový klub (nebo něco obdobného) atd. Nudistická pod kempem Ina placená. (sloužící jak kempu tak i celé Plzni) Komornější nudistická, jak ji hezky nazval Ivoš patří jen kempu a tam si užijete dostatečně klidu, jelikož je kolem už pomalu malý lesík z břízek. Břízky oddělují uvedenou komornější pláž od ruchu hlavní nudistické pláže. Z druhé strany je dva kilometry území nikoho, jen rozlehlé pole a sem tam rybář. v Kempu INA bylo vždy krásně, celé desetiletí a nic se na tom nezměnilo. Voda?? Několikrát bylo zmíněno, že je voda zelená, špatná a vlastně samá negativa. Skutečnost je taková, že podle toho jaký je hrázný a také aktivitě, jak majitele kempu, ale i hostů. Stačí zavolat na hráz ráno, aby hrázný upustil centimetr vody a zelený povlak rychle zmizí. Jenže to chtělo aktivitu. Někteří hrázní to dělali kolem šesté ráno automaticky. (vím to, jelikož jsme třeba i od pěti ráno chodili na ryby) Dále bych chtěl podotknout, že zelená voda nebyla nijak infekční, (nebyli to sinice) protože byla voda kontrolována nějakým, na to určeným ústavem a odebírali se vzorky právě té zelené vody. Zelenost vody nastávalo jen a pouze při několikadenním vedru, jinak nikoliv.(chápu, že nejvíce lidí přišlo právě v tom vedru a viděli zelenou vodu) Pro rybáře byla tahle zelenější voda rájem. (to byla ale jen vsuvka)

Až bude čas předělám trochu stránky této lokality, jelikož si nezaslouží býti stranou zájmu (na)turistů.

Za nového majitele se zas až tolik nezměnilo, jelikož Parukář (jeho letitá přezdívka, známější než jeho jméno v Plzni) je vlastně mnohaletý člen naturistické party na Borské přehradě a kamarád zesnulého Ládi Šlechty (budiž mu země lehká). Zná organizaci a chod kempu, problémy, návštěvníky a okolí jako své boty. Když kemp získal (tuším rok 2009) nějaké drobné problémy byly, ale spíše organizační, jelikož město Plzeň chtělo kemp a nudistickou pláž úplně zrušit, tudíž i přístup majitele kempu byl k některým věcem vlažnější. (není se čemu divit, zkuste něco budovat, uklízet atd. na tři, čtyři měsíce, kdy vám hrozí, že přijede buldozer a vše zničí.) Naštěstí zastupitelé asi dostali rozum a nejen, že lokalita neskončila, ale se i krásně upravilo okolí celého pravého břehu Radbůzy ke spokojenosti všech Plzeňáků, nejen naturistů.

 
-

Borská přehrada-kemp Ina

Vložil JIVA7774 (bez ověření), 25. Únor 2012 - 22:57

Jezdíme sem s manželem a dětmi několik let a jsme velice spokojeni.Jako dovolenou doporučuji.Zažili jsme toho opravdu moc.Hlavně akce co jsme zažili s Rolandem a Jitkou a celou naší partou.Je to škoda,že se to trhlo,nějak se rozprchli všichni naši kamarádi.Je to škoda. Letos na dovolenou pojedeme zase,i když je nás méně:-)

 
-

Solárium INA

Vložil pat66 (bez ověření), 3. Květen 2012 - 7:50

Je to otázka, jestli existence Škodalandu n-pláži neuškodí, přeci jen je to tam dost orientováno na děti (a že jich tam loni i letos bylo). Sice si myslím, že dnešní (hlavně mladí) rodiče nejsou tak prudérní, jako předešlá generace, ale jeden neví, komu to může zase vadit. Při včerejší návštěvě (Škodalandu) jsem koukal, že n-pláž INA je značně neupravená a v kempu bylo taky mrtvo (pár karavanů), cedule s nápisem – vstup jen pro ubytované, taky moc lidí nenaláká. Je otázkou, jestli n-pláž pro neubytované bude vůbec v provozu. Poslední dny už vyhnali spoustu lidí na opalování k vodě a díky zrušení vstupného na Boleváku (kde už naturisté letos chodí), to může být velká konkurence pro INA solárium, která udělá odliv i těch posledních skalních naturistů. Přeci jen Borská (Litická) přehrada se s Bolevákem nemůže měřit co se týče čistoty a teploty vody. Přeci jen INA už má svůj zenit za sebou. Léta jsem chodil surfovat na přehradu a pamatuji si dříve ty zástupy lidí, co směřovali na pláž. Taky často jezdím přes Valchu (po silnici na opačné straně přehrady) a už léta pozoruji, jak na pláži ubývá lidí.

 
-

Borská přehrada Plzeň?

Vložil Klukucik (bez ověření), 23. Červen 2013 - 23:41

Nevíte někdo, jak to tady letos vypadá?

 
-

Ahoj všem, byl jsem v kempu

Vložil Koniasch (bez ověření), 21. Červenec 2013 - 19:17

Ahoj všem, byl jsem v kempu teď v týdnu tři dny. Kemp upravený, tráva posekaná, jen tam bylo hodně málo lidí. Na n-pláži pohoda, místní nudisté se dostavili v příjemném počtu, stín i slunce, voda čistá a velmi příjemná…já byl spokojen se vším všudy:)

 
-

Kemp INA

Vložil cervik212, 2. Srpen 2013 - 23:44

Trávil jsem letos s rodinnou dovolenou v kempu INA a bohužel musím konstatovat, že to tam upadá. Jezdíme tam občas už 20 let a vypadá to tam téměř jako před léty. Sprchy a toalety jsou stále stejné i když vcelku čisté, tráva byla trochu vysoká, lidí tam mnoho nebylo a snad proto se asi seká jen část plochy. Nejspíše to bude tím, že správce je tam na všechno sám, celý den se stará o provoz stánku s občerstvením a tak na ostatní má málo času, i když snaha a ochota se mu nedají odepřít. Pláž byla dobře udržovaná jen přístup do vody byl jen úzkým průsekem v rákosí, ale na to kolik tam bylo naturistů to dostačovalo.
Domnívám se, že je to pěkná lokalita, ideální pro klidnou dovolenou, ale město Plzeň by měla investovat do tohoto areálu a kompletně ho zrekonstruovat, tím by zvedla jeho úroveň a návštěvnost. Třeba by se alespoň jeden kemp v republice mohl rovnat s naturistickými lokalitami v zahraničí. Divím se, že když vystavělo město takový kolos jako je Škodaland (pochybuji, že se uživí), nezajímá je, že vedle stojí zanedbaná naturistická lokalita, navíc patřící k těm lepším u nás. Asi se ale zlepšení nedočkáme, dokud v zastupitelstvu nebude sedět alespoň jeden vášnivý naturista.
Rádi navštěvujeme naturistické lokality, požadujeme určitý komfort a těch kvalitních je opravdu málo, spíše nám to připadá, že s naturismem v Čechách to jde od desíti k pěti, mladých moc nepřibývá a drží to spíše jen skalní naturisté a s lokalitami je to stejné. Takových kvalitních naturistických lokalit jako jsou v Německu se bohužel asi nedočkáme a tak protože bydlíme blízko hranic, jako do Německa jezdíme nakupovat, tak tam budeme jezdit i na naturistické pláže a do kempů i v tomto jsou ceny srovnatelné s českými (na rozdíl od platů).

Naturismu zdar

 
-

Plzeň Borská - pozitivní dojem

Vložil volynak, 3. Červenec 2014 - 20:18

Právě jsem se vrátil z návštěvy této lokality a musím říct, že to tam není až tak špatné jak se traduje. Tráva byla čestvě posečená, všude čisto, mýdlo na WC, občertsvení, zlepšila se i kvalita vody.Lidí sice moc ne, v kempu pár stanů a karavanů, ale hlavní sezona asi teprve přijde, (taky to letošní počasí…)Takže nemám co bych kritizoval, mně se tam líbí.

 
-

Dojmy z Borské přehrady

Vložil JirkaRybka, 13. Srpen 2014 - 13:30
Obrázek uživatele JirkaRybka

Strávili jsme v tomto kempu několik dnů s rodinou a přáteli, a byli jsme docela spokojeni. Je sice znát, že zařízení kempu už hodně pamatuje, nicméně vše je funkční a čisté, všude teče pitná voda (ve sprchách i teplá bez otravných časových limitů a extra poplatků), obsaditelná část trávníku je slušně posekaná (i když je vidět že areál býval dříve větší, ale proč sekat zákoutí kam nikdo nezavítá, to chápu), pláže mají pěkný trávník a voda byla na poměry našich českých „rybníků“ i za horkých srpnových dnů docela dobrá – sice ne průzračná, ale viděl jsem na mnoha místech nesrovnatelně horší. Občerstvení je jen základní, ale není problém vyrazit případně ven z areálu za jinými možnostmi (my jsme měli jídlo vlastní). Samozřejmě kontrast oproti novotou zářícímu textiláckému areálu v sousedství je velmi viditelný, ale kemp je funkční a příjemně klidný v naturistickém duchu, takže jsme byli spokojeni. Viděli jsme zde především karavany zahraničních návštěvníků, ale i čeština byla slyšet (ostatně hned na vratech vás přivítá známá plachta Naturista.cz, třebaže je po letech už dost vybledlá). Zájemcům o pobyt v kempu INA bych doporučil především dobrý repelent, s ohledem na charakter okolních břehů je tam totiž hodně komárů.

 
-

NEVHODNÉ ÚPRAVY u Borské přehrady

Vložil NEGR (bez ověření), 26. Srpen 2014 - 15:58

Na pláži nájemce zbytečně pokácel dost stromů, které poskytovaly stín i soukromí – z okolního jezírka je teď na pláž více vidět a některým návštěvníkům (pláže i jezírka) to vadí. Nájemce se také snaží soustavně zvyšovat vstupné, pernamentky, přestože za to nic navíc nenabízí. Ale o trávu se stará i o občerstvení. Jen je škoda, že se ve zvýšené míře začínají na pláž sdružovat se gayové.

 
-

Včera poprvé na Borské přehradě

Vložil par Orlik, 8. Září 2014 - 13:02

Tak jsme včera poprvé ( a určitě ne naposledy ) navštivili tuto pláž . První dojem super . Majitel příjemný a v pohodě , pláž posekaná a čistá . Osazenstvo take super . ( bylo tam cca 20–30 lidí ) Každopádně se tam určitě vrátime .

 
-

Funguje ještě FKK Borská přehrada?

Vložil cervik212, 13. Srpen 2016 - 12:40

Podle dostupných informací, prý tato FKK už nefunguje a snad ani camp, ale skalní naturisté se sem chodí stále koupat a prolézají prý dírou v plotě, protože areál má být uzamčený. Bude se zde údajně rozšiřovat Škodaland. Je to moc pěkná a klidná lokalita, právě zde jsem začínal s naturismem, takže je to trochu srdeční záležitost. Může mi někdo tyto informace potvrdit? Děkuji.

 
-

Borská

Vložil volynak, 14. Srpen 2016 - 19:46

Je to naprosto přesně tak jak je popsáno. Byl jsem tam naposledy v sobotu 13. 8. Pokud se chcete někdo rozloučit s Borskou, tak snad ještě letos do konce léta. Příští rok už bude asi nenávratně ztracená. Opravdu škoda.

 
-

Borská

Vložil JIVA7774 (bez ověření), 16. Srpen 2016 - 15:04

Kemp opravdu nefunguje.Můžeme poděkovat UMO3.

 
-

Čistota vody Borská

Vložil Jarda2, 16. Srpen 2016 - 15:43

Tohle mne zaujalo v rubrice Časté dotazy na www.skodaland.eu :

Proč se v areálu stavělo koupací jezírko, když je areál na břehu přehrady?

Situace je velmi komplikovaná. Údolní nádrž je majetkem státu, její vyčištění by přišlo stát na téměř 2 miliardy korun. Tyto prostředky v dnešní době škrtů nikdo určitě neuvolní. Proto se vedení obvodu rozhodlo díky značným úsporám, které vznikly výběrovým řízením na dodavatele výstavby areálu, koupací jezírko postavit.

Tu situaci tam neznám ale vyčištění přehrady za 2 miliardy – není to nějak přehnané?

 
-

Borskou přehradu, konkrétně

Vložil AnickaMartin, 30. Červenec 2017 - 11:10

Borskou přehradu, konkrétně bývalí nudistický kemp INA všem vřele doporučujeme. Tráva je posekaná, upravená… Terén je rovný, žádné kořeny, šišky, atd. Všude čisto.

 
-

Štamgasti na Borské přehradě

Vložil Vladimír, 28. Květen 2018 - 21:01
Obrázek uživatele Vladimír

Trochu jsem cestou z Litic zakufroval a ohnul z Klatovské o jednu doleva dřív. Moderní silnička mě přivedla ke Škodalandu a na zatravněné parkoviště, odkud jsem se po svých vydal k vodě. Narazil jsem na kemp se dvěma starými domky, v tu dobu zcela opuštěný, a podél plotu se dostal na plácek, kde za slunečného odpoledne u dobré náladě odpočívala půldruhá desítka naháčů. K jejich dobrému rozmaru přispívala posečená louka i čtyřnohá dřevěná polehávadla v počtu asi šesti. Voda čistší a teplejší než ve Lhotě o tři kilometry výše proti proudu. Příjemný relax! Původní nudu jsem už pak nehledal, jen jsem si všiml, že odbočka k loděnici a zjevně k ní existuje.

 
-

Borská stále žije

Vložil volynak, 4. Červen 2018 - 18:01

Přestože je nudapláž na Borské přehradě v Plzni už třetím rokem oficiálně mimo provoz, stále tam chodí dost lidí. V sobotu (2.6.) jih tam v odpoledním maximu mohla být dobrá padesátka. Celý areál už sice patří přilehlému rekreačnímu parku, ale přítomnost nudistů je zřejmě stále tolerována. Takže kdo to tam znáte a máte rádi, zajděte, je to možná už letos naposled.

 
-

Borská ještě žije

Vložil Vaclav60, 19. Červenec 2018 - 19:53

Potvrzuji , že na neoficiální pláží FKK, která již patří Škodalandu, se dnes rekreovala řada pohodových mužů a žen. Na místě již není sprcha, sociální zařízení je až v hlavní budově Škodalandu. Na pláži se angažuje spolek Sluneční lázně Plzeň z.s. https://rejstrik.penize.cz/…ne-plzen-z-s . Někdo odstranil zákrytný plot , který pláž chránil před textiláky.

 
-

Borská přehrada 2019

Vložil Vaclav60, 7. Červenec 2019 - 17:04

BorskáBorskáDobrý den,

na Borskou chodíme i nadále. Je zde posekaná tráva, dříve porazili pár stromů , neexistuje sprcha, ani dlouhá zástěna, chránící naturisty před zraky všetečků. Přesto ti skalní tam chodí pořád. V Plzni se šířila zpráva, že někdo pozemek koupil a vybuduje tam do léta luxusní FKK pláž s celodenním vstupem cca 200 Kč. Vypadá to na obvyklou báchorku, pozemky patrně i nadále patří městu,které zde někdy dělá i akce pro děti… A objevila se nová aktivita Škodalandu : vyzvídá, co nového by na území Škodalandu lidi chtěli. Neprozrazuje, kde konkrétně to má být, prozrazuje pouze etapy logistiky změny. Posuďte sami : http://www.skodaland.eu/…dalandu.aspx Bude se to týkat i neoficiální FKK pláže nebo nebude ??? Je pravdou, že ostatního prostoru je na území ŠL k dispozici dost… Zároveň by to však byl elegantní tah, jak se naturistů elegantně a definitivně na Borské zbavit. Vox populi, vox Dei … Vše už na světě bylo, že ?
 
-

Ad. Borská - anketa

Vložil volynak, 7. Červenec 2019 - 16:42

Ano, i já tam chodím nadále, o anketě Škodalandu vím, dokonce jsem jim tam napsal, že bych uvítal zachování nudapláže, nebo ještě lépe obnovení jejího řádného provozu, se zázemím atd. jako součást Škodalandu. Vím, že je to asi marná snaha, ale chtělo by to, aby podobných hlasů bylo více, aby věděli, že nám na celé věci záleží. Proto ti, kterým není situace lhostejná zúčastněte se ankety a požadujte totéž co já.

 
-

Borská

Vložil Vaclav60, 7. Červenec 2019 - 17:06

Super přístup a doporučuji k následování… OK :-)

 
-

Borská

Vložil pat66, 7. Červenec 2019 - 17:57

I když na tuto pláž nechodím, její zánik by mně mrzel. V anketě jsem podpořil její zachování. Pokud by tam někdo rozjel FKK se zázemím, tak by to bylo dobré, ale 200 Kč vstup je dost přeháňka.

 
-

anketa Škodalandu

Vložil Vaclav60, 8. Červenec 2019 - 0:55

Dobrý den,

velice mě potěšila účast předchozích přispěvatelů v anketě Škodalandu ve prospěch FKK Borská a nelenil jsem a celou jsem ji vyplnil a odeslal, taktéž ve prospěch FKK Borská se zázemím pro naturisty na úrovni doby. . Samozřejmě i s adresným mejlem, že chci být informován, jak s mým návrhem bude naloženo a vůbec o vývoji ankety. Jsem nesmírně potěšen, že se naturisté o věc zajímají a v anketě zachování oficiální pláže FKK u Borské podporují. Pracuji v Praze a zde mnohde žijí textiláci s naturisty v naprostém klidu a míru… Tak by tomu mohlo býti i kdyby oficiální FKK pláž se zázemím byla součástí Škodalandu jako výraz moderního přístupu k rekreaci a obnově sil lidí … P.S.: samozřejmě vstup ve výši 200 Kč za den je naprosto iluzorní a osobně si myslím, že zpoplatňovat by se FKK pláž vůbec neměla. P.S.2: Ankety se lze zúčastnit i naprosto anonymně a pokud budete chtít být informováni přímo od zdroje, lze to vybavit fantazijním názvem mejlu . To není nic těžkého. Proto je dobré se ankety ve prospěch FKK na Borské zúčastnit. Děkuji.

 
-

Plzeň Borská

Vložil volynak, 26. Červen 2021 - 17:51

Přestože FKK na Borské přehradě stále funguje v tolerovaném, neoficiálním provozu zítra (27.6.) bude z důvodu konání akce Škodalandu nepřístupná. Jedná se o běžecký závod, jehož trasa vede i přes bývalý kemp a pláž.

P.S. Jakpak to asi vypadá s realizací plánů o nichž byla před dvěma lety výše zmíněná anketa?

 
-

Sad

Vložil omacallejas1, 28. Červen 2021 - 9:00

I went to this place 2 years ago and I was asking about a nudistika plaz and everybody told me this area is not including a nudistika area. so I leave the area so sad because I was not able to enjoy it

 
-

Plzeň Borská - definitivní konec?

Vložil volynak, 21. Červen 2024 - 7:50

V místě bývalého kempu i dosud tolerované nuda pláže, bylo vybudováno disk golfové hřiště. Znamená to asi definitivní konec? Má někdo z místních aktuální informace?

 
-

Borská - konec?

Vložil pat66, 7. Červenec 2024 - 9:36

To asi hodně bude záležet jestli se tam ten diskgolf chytí? Včera ráno jsem se tam zašel podívat, abych zjistil, jak tam vypadá voda (jestli si půjdu zaplavat nebo si zajezdit na SUPu). Na nudě byl jeden pár v plavkách, co chytal ryby, jeden pár smíšený (on natur, ona plavky, oba páry důchodci), dva singl muži natur a zatím žádní hráči, ale bylo po deváté hodině ranní. Trochu mě zarazilo, že v bývalém kempu mají dost volného místa, tak proč dokonce jedno místo nacpali až skoro k vodě na nuda pláži??? Za mě jasný záměr vytlačit nudisty!!! Bohužel s tím nudisti nic neudělají, pokud majitel bude chtít, tak platí můj pozemek, moje pravidla!

 
-

Diskgolf na Borské

Vložil volynak, 7. Červenec 2024 - 15:41

Nevěřím tomu, že by se hráči diskgolfu pohybovali mezi naháči, navíc by to asi bylo i nebezpečné. S tím, že mohli zabrat jen areál bývalého kempu souhlasím, je na to dostatečně velký. Aby se něco změnilo v náš prospěch by bylo nutné obrátit se na vedení Škodalandu.

 
-

Borská - konec?

Vložil pat66, 7. Červenec 2024 - 18:54

Já si nemyslím, že Škodaland bude mít zájem o zachování nudapláže. Je totiž dost zaměřený na děti a mládež, ale na druhou stranu nebude chtít rušit nudu silou, spíš nenápadně to tam přebírat.

 
-

Borská (ne)končí

Vložil volynak, 14. Červenec 2024 - 16:31

Nedalo mi to, a obrátil jsem se s dotazem na vedení Škodalandu, jemuž areál nyní patří. Podle jejich vyjádření by se měl nudistům vymezit kus plochy obehnaný rákosovými zástěnamy. Ovšem kdy k tomu dojde ani jak velký prostor to má být, nevím.