NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Dlouhý rybník Cínovec.

Vložil Roland Jitka, 12. Září 2011 - 17:58
Aktualita: 


VÍTEJTE NA DLOUHÉM RYBNÍKU NA CÍNOVCI (ZINNWALD)
Velmi oblíbeným místem ústeckých naturistů a sousedních návštěvníků ze SRN.


Mapa, plánek, souřadnice: 

GPS: 50.733522, 13.777885.

Celkový pohledCelkový pohled
Zobrazit místo NATURISMUS na větší mapě

In-počasí

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 
Zaujala Vás LOKALITA? Více fotografiíVstupné, provozní doba, kontakt: 


Bezplatný vstup. Lokalita je přístupná po celý rok, 24hodin denně.


Doprava: 
Autem
Autobusem
MHD
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Tradiční neoficiální n-pláž - s převahou naháčů.
Neoficiální smíšená pláž.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení textilní.
Občerstvení na dojití.
WC na dojití.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Dětské hřiště na dojití.
Kemp není.
Parkoviště neplacené.
Omezená kapacita parkoviště.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Spíše pro otužilce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.

Parkoviště: 


Parkoviště jsou dvě, jedno u kostela na jedné straně rybníka, druhé přes silnici v poli. Bývají dost plné. Pozor!! (neparkovat na silnici) Zákaz zastavení na silnici, monitorováno městskou policií Dubí v sezóně několikrát za den. Obě parkoviště jsou bezplatná. Častá přitomnost policie má jednu výhodu. Auta a Vaše věci jsou absolutně v bezpečí a kolem pláže se nevyskytují žádné závadové osoby.

Sport - zábava: 


Všechny plavecké aktivity, Rybaření, jízda na nafukovacích nesmyslech všeho druhu, opalování, klid. Nedaleko se nachází velké golfové hřiště. Kolem hranic vedou úzké silnice, které využivají hlavně cyklisté. V okolních lesích roste hodně hub. Na louce naproti golfovému hřišti je chov krásných koní a můžete si je je pohladit přímo ze silnice.

Ubytování: 


V obci Cínovec, Zinnwald je několik penzionů a vzhledem k blízkosti státní hranice možnost ubytování i v Německu. Na druhé straně rybníka (cca 50metrů) je státní hranice. Ubytování možné i v Německu. V okolí není problém krátkodobé stanovaní nebo karavanování. (na divoko). Míst najdete dost. V okolí je neskutečně krásná příroda a přímo láká stát se na chvilku její součástí.

Velikost pláže: 
Pláž je vlastně kolem celého rybníka.

Terén pláže: 
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Pole, louka.
Ticho.
Osídlení v doslechu.
Doprava v doslechu.
Hory.
Zvlněná krajina.

Vodstvo - údaje: 


Voda velmi čistá, za každého počasí bez zeleného zákalu, bez trávy, z důvodu nějakého rašelinovenového složení slabě načervenalá. Absolutně bez odpadků. Jako nudistická lokalita slouží velmi dlouho a lidé se k vodě chovají hezky a odpadky si po sobě uklízí a odnášejí. Hloubka zhruba do dvou metrů v nejhlubším místě. Jedná se vlastně o jezírko v horách, (vyšší nadmořská výška) a voda je trochu studenější.


Vodní plocha: 
Rybník.
Lom.
Dno štěrkové.
Dno kamenité.
Dno jílovité.
Dno blátivé.
Dno rašelinové.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 
Jízdní řády

MHD v dosahu, autobusy Veliola Teplice, zastávka Cínovec. Nejčastějšími návštěvníky jsou lidé s auty a na kole. Pěšky nejčastěji přichází Němci v rámci procházky z blizkého Zinwaldu, což je vlastně jen rozdělení vesnice Cínovec na českou a německou část Zinnwald státní hranicí.

Autem: 

Z Litvínova, Z Teplic, Z Krupky
Trasa z Dubí, normální silnice lesem. Trasa z Německa Teplice – Altenberg, mezinárodní silnice. Trasa Krupka – Komáří vížka, normální silnice lesem.


Další info: Lokalita je nudisticky známá hlavně u našich německých sousedů, takže cca polovina naturistů jsou Němci. Rybník je rozdělen na textilní a nudistickou část, ale podle počtu lidiček se vzájemně prolínají obě skupiny. Obecně ale platí, kde začíná taková krásná tráva a stromy tam je nudisticko. Textiláci mají své, spíše kousek od parkoviště u kostela. Naturisté a textiláci zde žijí vedle sebe ve vzájemné pohodě, častý je mix několik lidiček natura a někteří v textilu (stává se jen na textilní části ) U stromů jsou opravdu jen naturisté.

Popis lokality článkem z roku 2012.

Nejbližší obce: 


Cínovec cca 500metrů, německý Zinnwald cca 500metrů, německý Altenberg cca 2km, Teplice cca 15km, Dubí 11km, Krupka cca 12km.
Do obsahu podle regionů nejde zadat dva regiony, takže Ústecký region a Spolková republika Německo region Sachsen (SASKO)


Turistické cíle: 


Lázně TepliceLázně TepliceLázně TepliceLázně TepliceRehab clinicRehab clinicRehab clinicRehab clinic Lázeňské město Teplice a Dubí, Rehab clinic Altenberg (aquapark se saunami) SRN. Velmi krásné lesy v okolí, Komáří vížka, lanovka. houbařské a turistické ráje. Množství cest vhodných pro cyklisty.
English / Deutsch: 


2 kostenlose Parkplätze –1 bei der Kirche, der andere über die Strasse im Feld. Unterkunft. 1 Hälfte von allen FKKlern sind Deutschen. Sauberer Platz ohne Abfälle.
Koordinate GPS: 50.733522, 13.777885
Turisten-Gebiet, schöne Umgebund, tiefe Wälder. Entfernungen: Cinovec 500 M, Zinnwald: 500 M. Interessante Ausflüge: Städte (Kurbad)Teplice, Dubi, Krupka. Viele Strassen für Fahrräder. Touristen-Info über ERZGEBIRGE

Übersetzung und näheres Info: Ivo Zurek naturista@naturista.cz


Aktualizováno: 
Listopad 2011 Ivo Žurek + Roland.

4.5
 
-

Cínovec

Vložil Roland Jitka, 26. Listopad 2011 - 22:08

Cínovec je naše oblíbená nudistická pláž. Osazenstvo tvoří všechny věkové skupiny, přesto zůstává velmi tichou a klidnou lokalitou. Polovinu návštěvníků tvoří Němci.

 
-

Zimní Cínovec.

Vložil petrikp, 9. Listopad 2014 - 16:08
[Úsměv] Cínovec 1Cínovec 1Cínovec zima.Cínovec zima.

[Úsměv] [Spiklenec] Vzpomínáme na léto, jak je na Cínovci hezky, ale zatím to tam vypadá jak na Sibiři… [Smutný] [Pláč]
 
-

Pozvání na Cínovec.

Vložil Roland Jitka, 29. Duben 2012 - 21:08

Dlouhý rybník na hranicích severních Čech a Německa na Cínovci je stále perfektní a stav je setrvalý. Tudíž moc hezky. Opalovat se a vidět nedaleko sníh je opravdu docela zvláštní zážitek, který nenajdete na mnoho místech. Nebylo nás mnoho, protože od Německa trochu foukalo a nesly se mraky. Zase se povedlo udělat pár fotek, které postupně přidáme, při naplněnosti v plné sézoně by fotit nebylo vhodné. Popis lokality Cínovec článkem.

 
-

Dnešní Cínovec

Vložil Linka, 19. Srpen 2012 - 19:27
Obrázek uživatele Linka

Dnes Dlouhý rybník na Cínovci praskal ve švech, tolik lidí jsem tam ještě nikdy neviděla. Dobrými zprávami je zvětšení parkoviště, může se parkovat i pod kostelem na louce a přihlížející Městská policie to toleruje. U kostela instalovala obec Cínovec i mobilní WC. Dole v údolí bylo vedro na padnutí, ale nahoře na Cínovci byl přijemný vánek. Rozdíl teplot mezi údolím Teplice, Litvínov, Most apod a Cínoveckým rybníkem a okolí je skoro pět stupňů. Takže bylo při vánku i příjemněji.

Voda jako vždy perfektní, díky rašelinovému základu lehce červená, ale nikdy nezelená sinicemi. Cínovec je asi nejlepší volba v tomto horkém počasí.

 
-

tak to jsem nevěděl

Vložil gay777 (bez ověření), 16. Září 2012 - 17:37

Já bydlim v Krupce a vim taky na Barboře tam je taky nudapláž u Oldřichova, tam je to moc krasný. Váš přiznivec Vašek

 
-

Cinovec Dlouhý rybník.

Vložil Roland Jitka, 11. Říjen 2012 - 19:37

Dobrou zprávou je, že městská policie Dubí toleruje parkování i mimo dvě parkoviště (pod kostelem a v zadní části rybníka směrem na Komáří Vížku) na velké louce vedle kostela, a městečko Cínovec zde nainstalovalo dva záchodky TOI, několikrát byl přítomen o víkendu i stánek s opékanými klobáskami a nějakým pitím. Za hezkého počasí o víkendech je Cínovecký dlouhý rybník opravdu zaplněn do posledního místečka. Díky příjemnému klimatu a velké nadmořské výšce eliminuje obrovská vedra, která někdy v létě panují dole v Teplicích, v Litvínově a v Krupce. Bohužel to se jeví i jako nevýhoda, kdy pod horami je normálně přijemné teplo, tak vysoko na Cínovci již je trochu chladněji. Na Dlouhém rybníku si můžete vybrat jestli chcete ležet na sluníčku, nebo trošku ve stínu. Používat můžete obě strany rybníka, jak českou stranu tak i stranu z Německa. Hranice je o kousek dál a netvoří ji přímo břeh rybníka. Naturisté jsou jak z Čech, tak z Německa asi v poměru půl napůl. Pochopitelně jak kdy. Čistota vody je vždy absolutní a díky jiné struktuře země a dna rybníka nikdy nezelená sinicemi. Voda sama o sobě je trošičku načervenalá.