NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Habrovice, Ústí nad Labem

Vložil Anonymní, 24. Květen 2007 - 19:08
Aktualita: 

2012. Vzhledem k neudržovanosti lokality a silně páchnoucí vodě nedoporučujeme lokaltu navštěvovat.

Mapa, plánek, souřadnice: 
plánekplánek
GPS: 50.69590, 13.99941


Zobrazit místo NATURISMUS na větší mapě

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 
letecké fotoletecké foto

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Pláž bývala oficiální se vstupným.

Od letoška (2009) vše jinak. Vstupné 0 Kč, neposekaná neudržovaná louka.


Doprava: 
Autem
Autobusem
MHD
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Nouzová lokalita: Nečekejte n-davy - najděte si soukromí!

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky nelze.
Kemp není.
Parkoviště neplacené.
Omezená kapacita parkoviště.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.

Parkoviště: 

Ano. Je tu prostor pro cca 200 aut. Prašné, kamenité. Zčásti možno parkovat na přijezdové komunikaci.


Ubytování: 

Není. V nedalekých Habrovicích pension. V Ústí hotely. (Chatičky v areálu jsou minulostí.)


Velikost pláže: 
60 x 20 m, pro cca 50 lidí

Komplikace: 
Hmyz.
Nepořádek - odpadky.

Terén pláže: 
Tráva.
Kopřivy, plevel.
Málo stromů – málo stínu.
Ráno stín.
Večer stín.
Okolní břeh jakž takž schůdný.

Okolí: 
Pole, louka.
Osídlení v doslechu.
Doprava v doslechu.
Zvlněná krajina.

Vodstvo - údaje: 

Špinavá páchnoucí voda. Chovný rybník.


Vodní plocha: 
Rybník.
Dno blátivé.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda je špinavá - hnus.

Po svých / s jízdenkou: 

Trolejbusem č.56 do stanice „Na Kohoutě“. Zde vystoupit, kousek rovně ve směru jízdy (cca 20m), zde u polních muk (Nové hasičárny) doprava a po 500m u betonových zátarasů doleva do pole. Po cca 2km uvidíte pod sebou rybník.


Autem: 

Do Habrovic. Rybník je přímo u silnice nemůžete ho minout.


Další info: 

Viktorula: Od letoška (2009) vše jinak. Vstupné 0 Kč, žádné občerstvení (v nedaleké vesnici) žádné toalety, žádné ubytování. Neposekaná neudržovaná louka. Trus od labutí všude kam se podíváte. Voda neuvěřitelně špinavá, páchnoucí rybinou. Chovný rybník. Vpředu je oblékaná pláž a za jakýmsi živým plotem potom na samém konci rybníku nudistická „ohrádka“.


Historie: Přírodní koupaliště s chatovou osadou, sezóna od května do září (dle počasí), areál býval otevřen denně od 9.00 do 19.00 hod. V podhůří Krušných hor v blízkosti hraničního přechodu do SRN–Petrovice. Areál koupaliště: Travnatá pláž, nudistická pláž, bývaly i sprchy s pitnou vodou, kabinky na převlékání. Vstupné bývalo kdysi dávno celodenní 35Kč se slevami pro děti, studenty, osoby nad 65 r., ZTP/P, a po 15. hodině; děti do 3 r. a doprovod ZTP/P zdarma. Další služby: restaurace – teplá jídla po celý den, rekreace – půjčovna lodiček a vodních šlapadel, stolní a líný tenis, hřiště pro míčové hry, Chatová osada 20 čtyřlůž.chat (2+2), centr.soc.zařízení s teplou vodou, možnost praní a žehl.prádla, společná kuchyňka, parkování u chat…

vbul, 2002: Jedná se o plážičku cca 50 lidí – ale nikdy jsem jich tam tolik neviděl – v rámci autokempu ve vesničce Habrovice u Ústí nad Labem. Najít ji není snadné. Nudistická pláž je od ostatních lidí oddělena nedokonalým živým plotem a je na úplném konci rybníku. Jsou období, kdy je zde více trusu z hnízdících labutí, než lidí. Zvláště po letošní (VII/2002) úpravě cen (vstupné je 40 Kč) to tady docela zeje prázdnotou. Co se týče kvality vody, také nic moc. Jedná se totiž o chovný rybník, takže voda je kalná, páchnoucí rybinou a bahnem. V době kdy kvetou řasy (sinice) je zákaz koupání, ale slunit se můžete kdykoliv, když zrovna slunce je. Letos to bylo jednou. Jsou zde sprchy, takže po každém plavání v rybníku se můžete osprchovat. Záchody jakž takž, pití je mírně předražené, navíc teplé. Jídlo nic moc, ale ve vsi jsou dva dobré hostince.

No, škoda…

Pozn. JirkaRybka: Tato stránka je kombinací údajů ze dvou různých příspěvků k téže lokalitě – od uživatelů meesha (s množstvím převzatých starších údajů), a Viktorula (aktualizace 2009).


Nejbližší obce: 

Habrovice, Ústí nad Labem. Městské části Všebořice, Božtěšice, Skorotice, Bukov


Turistické cíle: 
Tisá: TisáTisá: Tisá Tiské stěny. Česko-Saské švýcarsko.

English / Deutsch: 
English. Former official beach with reasonable services now (2009) turned into just plain grass at a pond, not really clean, but freely accessible (no entrance fee anymore).

Deutsch.
GPS Koordinaten: 50.69590, 13.99941
Unmaintained Lokalität !
**Wir empfehlen diese Lokalität NICHT ! **
Gröse des Strand ist ungefähl 60*20m.
Keine WC und Erfrischung .
Parken ist kostenlos.
Der Strand ist für ungefähr 50 Leute.
Die Komplikation : das Insekt, die Unordnung (der Mül)
Interessante Ausflüge: Tstěny. Česko-Saské švýcarsko.


Aktualizováno: 
4.09.2012 Roland

0
 
-

Habrovice 2007

Vložil mkaan (bez ověření), 20. Březen 2008 - 8:07

Opakovaně jsme je navštěvovali v roce 2007 ve všední dny odpoledne. Vstupné nikdo nevybíral. V textilní části se pohybovalo tak do 15 lidí, na n-pláži bylo vždy tak 3–5 lidí, někdy jsme tam byli sami. Voda nebyla nejčistší, ani tráva nebyla na konci léta sekaná, ale na slunění v pohodě. Živý plot, který odděluje obě části pláže, už za ty roky dostatečně zhoustl, takže klid je zaručen. Skromné občerstvení a ubytovací prostory byly funkční.

 
-

Habrovice "Habrák" 2011

Vložil Viktorula (bez ověření), 12. Červen 2011 - 17:52

12.6.11. Tak abyste všichni věděli. Habrák je ještě pořád v používání, ale je to už soukromý pozemek. Vyšmelil ho jeden z místních mafiánů jako spekulativní nákup a nechal zde abysolutně všechno zdevastovat. „Pláže“ jsou sice ještě přístupné, ale je jen otázka času, kdy pan majitel zakáže i toto. Pilně na tom pracuje. Veřejný pozemek nechal přehradit panely, aniž by to komu na Magistrátu města vadilo. Nudistický „oddíl“ když zavřete obě oči je přístupný bez jakýchkoli poplatků. Tráva vysoká asi 1m návštěvnost asi tak 5 lidí. Voda páchnoucí, špinavá. Opravdu jen pro otrlé. Pokud se týká možností nudismu v okolí, tak jedině Barbora. Ale i tam vzniklo jakési uskupení lidí, kteří velmi neradi vidí na svých místech, která si upravili vetřelce. Je tu ještě několik rybníčků, kde se za jistých podmínek nechá také opalovat na „adama“, ale do vody musíte mít vždy plavky.

 
-

Habrovice.

Vložil Roland Jitka, 11. Říjen 2012 - 19:52

Dle rozhovoru s lidmi, kteří nedaleko Habrovic Bydlí a jezdí na Cínovec lokalitu nedoporučují pro její neudržovanost a špinavou vodu, navíc jak jsem se dočetl v komentáři, ani pozemek už není volný, ale v soukromém vlastnictví. Nelze tedy uvedenou lokalitu v žádném případě doporučit a nejspíše zanikne, nebo již pro naše účely zanikla. Nejbližší možnosti Cínovec Dlouhý rybník, nebo Vodní nádrž Barbora nedaleko Teplic.