NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Hřebeč u Kladna.

Vložil JirkaRybka, 4. Květen 2009 - 20:47
Aktualita: 

VÍTEJTE v lokalitě HŘEBEČ.

Mapa, plánek, souřadnice: 
(GPS: 50.13134, 14.15760). Mapa zde.

 
Zvětšit mapu
Celý břeh se všemi pláckyCelý břeh se všemi plácky
In-počasí

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 

Pohled přes voduPohled přes vodu Pohled shora po svahuPohled shora po svahu

Celý rybník: širokoúhle z hrázeCelý rybník: širokoúhle z hráze

Doprava: 
Autem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Nouzová lokalita: Nečekejte n-davy - najděte si soukromí!

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky nelze.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 
Menší plocha (jen pro pár aut) je přímo u rybníka v ul. K Přehradě. Stát se ale dá i v dalších uličkách v okolí.

Sport - zábava: 

Lokalita zcela bez vybavenosti, jen mezi stromy si kdosi vytvořil houpačku na skákání do vody.


Velikost pláže: 
Plácky do 30m

Komplikace: 
Rybáři.

Terén pláže: 
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh jakž takž schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Osídlení v doslechu.
Zvlněná krajina.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 

Rybník na Dolanském – Lidickém potoce.


Vodní plocha: 
Rybník.
Dno štěrkové.
Dno blátivé.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda v létě kvete.

Po svých / s jízdenkou: 

Hřebeč je prakticky už na okraji Kladna. Místní si možná najdou trasu po polních cestách, ale ani silnice zde nejsou příliš frekventované, takže chodec ani cyklista nemá problém.PlánekPlánek V Hřebči je třeba z ulice Opletalovy (silnice směr Dolany a Unhošť, cyklotrasa č. 0018) na mírném kopečku odbočit do ul. K Přehradě, na jejímž konci je již vidět rybník. Pěšky přejdeme po hrázi a pěšinou podél břehu, kde si najdeme vhodný plácek.

Z veřejné dopravy jsou nejblíže zastávky autobusů „Hřebeč, Netřeby“ a „Hřebeč“, ani z okrajových částí Kladna to ale není příliš daleko (nádraží Kladno asi 4km).

Autem: 

Do Hřebče vede celkem 5 vedlejších silnic z různých stran, například odbočky jižním směrem z trasy Kladno – Buštěhrad, od Unhoště ze silnice 101 odbočka vpravo za železničním přejezdem (přes Dolany), nebo od Jenče a Hostivic přes Hostouň.

V samotné obci je třeba najít směr Unhošť (resp. Malé a Velké Přítočno), a brzy (na nevelkém kopečku) odbočit vlevo do ul. K Přehradě (zámková dlažba, obytná zóna, na konci je již vidět rybník), kde lze zaparkovat.


Další info: 

Tato lokalita je dle dostupných zpráv spíše jen malým pláckem, kde bývá v lepším případě sotva pár naháčů, jinak je to nouzovka vhodná spíše pro větší skupinku, která si zabere plácek již ráno. Jižní břeh je poměrně svažitý, a nabízí několik různých kousků trávníku a vstupů do vody, různě velkých a různě skrytých (na plánku je označen největší a nejzastrčenější z nich). Polední slunce se „smeká“ dolů po svahu, a může být i částečně stíněno lesíkem výše ve svahu.

Okolí hráze a severní břeh jsou zřejmě textilní, a obsazují je i rybáři. Celý rybník lze obejít po pěšině (jejíž kvalita je nejhorší nahoře u přítoku vody). Postarší cedule zakazuje mimo jiné koupání psů a provoz plavidel.

Možnosti občerstvení jsou poněkud vzdálenější – obvyklá restaurace dále v obci, a také je jakási (spíše cyklistická, asi jen sezónní) občerstvovna směrem na Unhošť (autobusová zastávka Hřebeč, Netřeby). Jiná vybavenost na místě není.

Uvítáme každé upřesnění uvedených informací.


Nejbližší obce: 
Turistické cíle: 

Lokalita je prakticky na okraji města Kladna, které má spíše průmyslový charakter, ale může se pochlubit i pěkně upraveným historickým jádrem, včetně nevelkého zámku (v jehož sousedství jsou chováni i medvědi), nebo rozhlednou na Kožové hoře.

Východním směrem pak leží Lidice, i se známým památníkem neblahé historie této obce.


English / Deutsch: 

A shore of a pond, where a few naturists might be present, or none. Find yourself a suitable place between trees on the south shore; don't expect nude crowds.


Aktualizováno: 
6.6.2011 JirkaRybka + Roland.

0
 
-

Hřebeč: Bída

Vložil JirkaRybka, 6. Červen 2010 - 19:40
Obrázek uživatele JirkaRybka

Tato lokalita je od samého začátku pouhým tipem jedné uživatelky Naturisty.cz, kde se v okolí Kladna aspoň nějak u vody uchytit. Dnešní (červen 2010) obhlídka na místě bohužel potvrzuje, že lokalita je ve své podstatě spíš textilní, a pravidelný výskyt naháčů zde nelze asi čekat. Domnívám se, že toto místo může být vhodné buď v době menší návštěvnosti, nebo pro větší skupinu která si zabere některý z plácků pod lesem hned po ránu. Pokud si vystačíte jen s opalováním, můžete asi také zkusit loučku ukrytou výše v lesíku, na místě nejvzdálenějším od hráze.

Popsaná lokalita zůstává tedy sice jediným naším tipem pro oblast Kladna, ale povýšení z kategorie nejhorších nouzovek se zatím nekoná. Bylo by fajn, kdyby někdo z Kladeňáků přidal své postřehy, kam tamní naháči vlastně chodí.