NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naděje

Vložil JirkaRybka, 6. Leden 2007 - 4:18
Aktualita: 

TOTO MÍSTO JE V SOUČASNOSTI ZCELA ZAROSTLÉ VEGETACÍ JAK NA BŘEHU, TAK VE VODĚ

Mapa, plánek, souřadnice: 

Souřadnice: N 50°49.48393', E 14°38.79588'In-počasí

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.
Přístup komplikován terénem.

Fotografie: 
Pohled na hráz a asi třetinu hladiny (turistická cesta je v lese vzadu).

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Vstupné je bezplatné, lokalita je přístupná 24 hodin denně.


Doprava: 
Autem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Nouzová lokalita: Nečekejte n-davy - najděte si soukromí!

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Dětské hřiště není.
Kemp není.
Parkoviště není!

Vhodnost: 
Pro plavce.
Spíše pro otužilce.
Na opalování.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 

Maximálně několik aut se uchytí na Hamru, asi 1km pod hrází.


Sport - zábava: 


Bez vybavenosti. Jen zaplavat a trochu se opálit.

Ubytování: 


Penziony v okolních obcích. Možné i divoké kempování.

Velikost pláže: 
cca 15x2m na hrázi (beton)

Komplikace: 
Nedostatek soukromí.

Terén pláže: 
Lokalita bez pláže!
Pod stromy – málo slunce.
Okolní břeh těžko schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Ticho.
Hory.

Vodstvo - údaje: 

Přehrada na Hamerském potoce, hladina cca 50×100m, údaje zde.


Vodní plocha: 
Přehrada.
Dno kamenité.
Slabý proud.
Vstup do vody prudký - hloubka.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 
Přehrada leží asi 1km proti proudu Hamerského potoka nad osadou Hamr u Mařenic, u rozcestí červené a žluté turistické značky a cyklotrasy č.3061, z cesty vedou schůdky na hráz, jinak na břeh asi 30m volně lesem. Z veřejné dopravy přichází v úvahu jedině (velmi chatrné) autobusové spojení do Mařenic, Horní Světlé, případně i směr Krompach.

Autem: 
Autem se dá dojet až k domkům na Hamru, kde se několik málo vozů na krajnici umístí (od Mařenic na Dolní Světlou, 50m za odbočkou na Krompach odbočit na opačnou stranu směrem k zotavovně Mařenka, projet kolem ní vpravo dolů k potoku – celé je to po cyklotrase – zbytek pěšky buď lesní silničkou vpravo nahoru (cyklotrasa), nebo žlutou tur. značkou podle vody – krásné, ale brodí se tam místy přes potok). Na Hamr se dá také dojet (směrem od Cvikova, z vnitrozemí) odbočkou z obce Trávník směrem na osadu Naděje, a pořád rovně, přes les za osadou, až dolů k potoku.

Další info: 

Nouzovka v přírodě, která by alespoň na malé smočení na cestách mohla posloužit, v kraji jinak na n-lokality velmi chudém. Není to zavedená lokalita, jen místo možného osvěžení na cestách!

Menší vodní plocha uprostřed lesa, která jako jedna z mála v oblasti není zabraná ani na pitnou vodu, ani textiláky, dokonce ani všudypřítomnými rybáři. Přehrada byla kdysi postavena pro vodní pohon hamru, a dnes neslouží vůbec ničemu, zapomenutá uprostřed lesa. Majitel (Povodí Ohře – údaje zde) koupání nijak nevylučuje, dokonce bývá uváděno v turistických průvodcích, ale nikdo se tam obvykle nekoupe – není tam vlastně žádná pláž, voda bývá dost studená, a blíže k osídlení je t-koupaliště (níže po proudu). Pokud tam vůbec někdo zavítá, je to turista lačný několikavteřinového pohledu na vodní hladinu, kvůli kterému ale musí odbočit po schůdkách dolů na hráz – z cesty není vidět nic – a stejně nemůže dál než na pár metrů kvůli neschůdnému břehu a na hrázi pak nekrytému splavu uprostřed.

Pro otužilejšího naturistu krásné místečko k osvěžení na cestách: Osvěžující křišťálově čistá voda lesního potůčku, kolem dokola les a svahy Lužických hor, na horním konci malá trocha rákosí. Jižní strana (pod cestou ale skrytá v terénu) nabízí různé vstupy do vody přímo z lesa, i u hráze lze vstoupit, jen se sluněním je to horší – jedině snad na odlehlé polovině hráze (nedávno umístěnou zábranu proti vstupu na tuto část hráze kdosi zohýbal a tím zneškodnil) nebo pod ní, kde ale občas projde turista (pro jednotlivce nedoporučuji), severní strmý břeh zvolna zarůstá mladým lesem. Celkově se tam na souši vejde spíš jen pár lidí, a není to nijak zvlášť teplé místo; na opalování se nehodí.

Nejbližší obce: 

Horní Světlá, Dolní Světlá, Mařenice, Krompach


Turistické cíle: 

Ledová jeskyně (nepřístupná), zřícenina hradu Milštejn (skalní brána; z hradu mnoho nezbylo), nejvyšší hora Lužických hor Luž, a mnoho dalšího v celých Lužických horách.


English / Deutsch: 

A good place for a short refreshing dip while hiking around. Actually, there's no nude-beach! Just a small, quiet (and cold!) lake in the woods…


Aktualizováno: 
29.6.2020 Ivo Žurek

0
 
-

Přehrada Naděje Špatná pozice v mapě

Vložil V3nd4, 29. Červen 2020 - 16:00

Sice se tam asi nikdo v životě koupat nebude, ale co kdyby náhodou… Správná pozice v Google mapách je tu https://www.google.com/…,9.58z/data=!4m5!3m4!1s0×0:0×d86ee3ee505d407b!8m2!3d50.824572!4d14.6474566 a ne někde v Polsku, jak máte teď vyznačeno na Naturistických místech na Google mapách. Zkusil jsem to opravit, ale nevím jestli to projde.

 
-

Beznadějná přehrada Naděje

Vložil admin, 29. Červen 2020 - 18:28

Děkuju mockrát za upozornění, ale podle současného náhledu je celé místo kolem dokola hustě zarostlé vegetací. To jsem na této straně zaktualizoval. ŠKoda pečlivé práce kolegy Rybky, který si v roce 2007 dal tu práci a vytvořil tuto vysoce informativní stranu, která je tady teď úplně nanic. Nebo jako relikvie na dobu, kdy zde stanul nahý Jirka Rybka, 1× se tady vykoupal, v dobré víře „založil“ nuda pláž, která s jeho odchodem hned zanikla. Čest její památce…

 
-

Přehrada Naděje 2020

Vložil V3nd4, 14. Červenec 2020 - 21:36

Já tam osobně nebyl, ale mám informaci od známé z letošního roku, že tam je pěkná voda na koupání. Zarostlé břehy možná budou, ale rozhodně nebude zarostlá přehrada, kterou stále protéká Hamerský potok. Co myslíte tím náhledem? Letecký snímek z Google mapy? Na mapy.cz vypadá lépe. A umíte opravit tu polohu této lokality i v těch Google mapách?